Jump to content
Dogomania

Zlot Airedali i innych


Jura

Recommended Posts

Chociaż, drobnych awantur na pewno by się nie uniknęło :roll: - w zeszłym roku na Sympozjum Agility Vigo PIERWSZY raz był uczestnikiem bójki-
mój dorstajacy młodzieniec nie spodobał się pewnemu Alaskanowi
który zboczył z trasy w trakcie pokonywania przeszkód i z zębiskami rzucił się na Vigusia:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anisha']Hmmm... :hmmmm: Faktem jest, że wszyscy wyobrażamy sobie zlot jako świetną zabawę dla ludzi i psów, a co jeśli psy będą innego zdania i rzeczywiście zrobi się rozróba?
[/quote]
Mnie się wydaje, że nierealne sa marzenia, że wypuścimy jakąś znaczną ilość dorosłych psów obydwu płci razem luzem, a one się tylko po pyskach będą lizać ;-). Raczej, bawią się razem w takich sytuacjach te psy, które potrafią się razem dogadać, a inne w tych zabawach nie biorą udziału. Ma się nadzieję, że każdy pies znajdzie jakichś towarzyszy do zabawy, ale raczej nie liczyłabym na to, że puścimy je wszystkie razem czy bez nadzoru. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anisha']Hmmm... :hmmmm: Faktem jest, że wszyscy wyobrażamy sobie zlot jako świetną zabawę dla ludzi i psów, a co jeśli psy będą innego zdania i rzeczywiście zrobi się rozróba?[/QUOTE]

No ale rozróba to ma szanse zaistnieć w sytuacji, o której napisała Flaire, czyli puszczamy wszystkie psy na hurra i bez nadzoru. Chyba każdy właściciel wie jakiego ma psa, a nawet jeśli nie wie to szybko się dowie i w porę będzie mógł odpowiednio zainterweniować. Jak byłam z Hugusiem na labowisku to pierwszego dnia, kiedy ok. 70% labów (a wszystkich było ponad 30) biegało luzem, ja mojego miałam na smyczy. Hugo to pies mało konfliktowy, więc nie bałam się utarczek, wręcz odwrotnie- jak sobie wyobraziłam jak mój staruch ruszy w tany z młodzieżą to pomyślałam, że na własnych łapach z tego nie wyjdzie.. Także pierwszy dzień Hugusio był na smyczy i bawiliśmy się świetnie, poznaliśmy mnóstwo osób i psów i było super sympatycznie. Drugiego dnia w małym gronie 4 psów poszliśmy sobie na spacer- 3 dorosłe samce i sucza. I też było bardzo miło, mimo że każdy liczył się z tym, ż jak panowie się nie polubią to trzeba będzie się rozdzielić. Po spacerku były różne zajęcia- aportowanie z wody, tropienie, posłuszeństwo, pokazy psów pracujących. Wtedy już wszystkie psy zajmowały się właścicielem, więc też nie było problemów. Także moim zdaniem taki zlot jak najbardziej się da, tylko właśnie ja nie widzę tego jako biegania wszystkich psów luzem, bo dla mnie ani to fajne, ani to zabawa.

[quote name='Anisha']A jak w takim razie radzą sobie laby na swoich labowiskach? Nie ma bójek?[/QUOTE]

Czasami się zdarzy jakaś bójka, ale jest zduszana w zarodku. Jednak rzadko się zdarza, bo tak naprawdę psy mało bawią się ze sobą, a dużo ze swoimi właścicielami i chyba o to w tym wszystkim tak naprawdę chodzi :D

A tu fotka z tradycyjnego spaceru wokół zalewu, jak widać psiaków dużo i nie ma problemów:
[IMG]http://img80.imageshack.us/img80/2648/43yp9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja podglądam relacje belgomaniaków ze zlotów - a bywały to naprawdę olbrzymie ilościowo spotkania - i nigdy nie doczytałam się o jakimkolwiek poważniejszym konflikcie między psami, a przecież belg to nie labek. Jak pisała zach - każdy właściciel musi po prostu panować nad swoim psem i wiedzieć, kiedy można go puścić luzem, a kiedy nie. To jasne. Wiadomo też, że nikt z premedytacją suki z cieczką (lub krótko przed lub po niej) nie przywiezie - a przynajmniej mam taką nadzieję. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bos']A ja jestem przeciwny takim spotkaniom.....................:eviltong: :evil_lol: ;)

........zmieszkajmy wszyscy w jednym mieście i będziemy się codziennie widywać.....a nie od święta........:loveu: :loveu: :loveu::multi: :multi: :multi:[/quote]
No tak powiedział,co wiedział:lol:a moze juz miasto wybrałes ? pewno jakies z centralnej Polski:evil_lol::loveu::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

o jak fajnie, ze mamy osobny temat o zlocie
jura dzieki za zalozenie:p
to co, moze jakas date w przyblizeniu ustalimy? i miejsce:cool3:
mi rowniez pasuje jesien ;)
a jesli moge pomoc jakos organizacyjnie, ale tak na odleglosc;) to oczywiscie chetnie sie zaangazuje w przygotowania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anisha']Hmmm... :hmmmm: Faktem jest, że wszyscy wyobrażamy sobie zlot jako świetną zabawę dla ludzi i psów, a co jeśli psy będą innego zdania i rzeczywiście zrobi się rozróba?
[/quote]

ale dlaczego mialaby sie zrobic rozroba? przeciez my ich nie bedziemy "wypasac" na jednej lace;):evil_lol:
moim zdaniem ten zlot bedzie przede wszystkim dla nas, bo bedziemy mogli poszerzyc wiedze np., o trymowaniu, czy szkoleniu naszych stworow, pobawic sie troche w agillity czy posluszenstwo,poznac sie blizej no i oczywiscie nagadac sie do woli przy piwku i jakims moze ognisku :razz:
naturalnie nasze psiaki ogromnie na tym skorzystaja bo robimy to dla nich i z mysla o nich, tak by byla to wielka frajda dla wszystkich,polaczona z edukacja dla tych moze bardziej zielonych:oops: ja bynajmniej tak to sobie wyobrazam:oops:

Link to comment
Share on other sites

Fjolka, masz rację. Zwłaszcza, że na naszym spotkaniu tłumów nie będzie. (BTW 1. Wczoraj na Polach Mokotowskich w Warszawie był tłum, a awantur też nie zarejestrowałam. Wystawy też są tylko polem bezkrwawych bitew:evil_lol:)
BTW 2. Bracia mniejsi cosik się nie odzywaja. pewnie im bosik w konspiracji przeprowadzki organizuje :eviltong:)

Może teraz zastanówmy się nad terminem. W porze wakacji letnich, czy w czasie roku szkolnego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jura']Może teraz zastanówmy się nad terminem. W porze wakacji letnich, czy w czasie roku szkolnego?[/quote]
Ja z uporem maniaka jeszcze raz zasugeruję czerwiec. Wiem, [B]kochane studentki[/B], że to czas sesji, ale może akurat terminy by się nie pokryły? Boże Ciało wypada 7 czerwca, a piątek po nim pewnie większość zakładów pracy (w tym uczelnie) tradycyjnie zrobi sobie wolne, więc dla 'mas pracujących' robi się długi weekend :multi:. Nie mówię, że zlot miałby trwać 4 dni, ale nawet humor bardziej dopisuje kiedy się wie, że ma się nie 2, a 4 dni wolne od pracy! A najbardziej w takim terminie podoba mi się to, że dzień trwa naprawdę długo i do późna można widzieć co się robi - albo co robią inni... :evil_lol:
Głupia sesja... :mad: Nie chcecie jej sobie przenieść na wrzesień? :mdrmed: :evil_lol:

([SIZE=1]oki, tylko żartowałam...:loveu: )[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anisha']Ja z uporem maniaka jeszcze raz zasugeruję czerwiec. Wiem, [B]kochane studentki[/B], że to czas sesji, ale może akurat terminy by się nie pokryły?[/QUOTE]

Już sama nie wiem, a jak nie wiem to znaczy, że zaczynam się łamać.. Generalnie jest tak, że sama nazwa tego miesiąca powoduje u mnie dreszcze i napady paniki.. Z drugiej strony gwarantuje to, że w tym czasie będę na pewno dostępna, znaczy się nie wyjadę na drugi koniec świata tarzać się na jakimś poligonie.. Więc są i dobre strony hmmmm..

[quote name='Anisha']Boże Ciało wypada 7 czerwca, a piątek po nim pewnie większość zakładów pracy (w tym uczelnie) tradycyjnie zrobi sobie wolne, więc dla 'mas pracujących' robi się długi weekend :multi:. [/QUOTE]

4 czerwca zaczyna się sesja, już sprawdziłam.. Jeżeli ktoś mądry ułoży egzamin na 11 czerwca znaczy się poniedziałek po tym długim weekendzie to raczej marne szanse, że się uda na zlocie nawiązać jakikolwiek racjonalny kontakt z przerażonymi studentami.. hi hi

[quote name='Anisha']Głupia sesja... :mad: Nie chcecie jej sobie przenieść na wrzesień? :mdrmed: :evil_lol:

([SIZE=1]oki, tylko żartowałam...:loveu: )[/SIZE][/QUOTE]

Bez takich żarcików proszę :mad: :mad: :mad: :diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]Kochani[/B], jesteście straszni - iles tygodni mnie nie było, nie dość, że nie mam bladego pojecia kiedy mam sie zabrac za przeczytanie tego wszystkiego co napisaliście, to jeszcze nowe watki tworzycie:p To sie nazywa sadyzm, przypominam, ze doba nie ma 48 godzin...
Co do wyboru miasta zamieszkania - proponuje załóżmy po prostu nowe miasto, Terrierogród chyba brzmi odpowiedno:laugh2_2:
A jezeli chodzi o termin - proponuje żeby może wykorzystać przyszłoroczną klubówke, ktora ma byc dzień po albo przed wystawa w Poznaniu. Po głowie mi chodzi pomysł żeby zaprosic jakiegoś super groomera żeby zrobił pokaz trymowania, a wieczorkiem możemy:drink1::drink1::drink1::chlup:
Niesety termin wystawy jest mocno jesienny, ale Poznań lezy w miare po środku, a słyszałam, że tuz koło miasta jest całoroczny camping z ogrzewanymi domkami z ładnym terenem spacerowym, wiec można z wyprzedzeniem zarezewować kilka domków koło siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fuka']ale Poznań lezy w miare po środku[/quote]
Po środku CZEGO??? ;-)

Ja jestem jak najbardziej ZA zaproszeniem groomera z tej okazji, ale chyba przeciw organizowaniu naszego przede wszystkim w końcu towarzyskiego zlotu w listopadzie... :roll: Myślę, że atrakcyjność samej klubówki w połączeniu z zaproszoną osobą powinna wystarczyć, żeby sciągnąć sporo osób na takiego gróómera - nie musimy się my jeszcze dokładać z naszą imprezą... Nie mówiąc już o tym, że te osoby, które miałyby wystawiać bedą miały co robić w ten tydzień. ;-)

Link to comment
Share on other sites

To może - jednak ten [U]weekend majowy[/U]-- maturzystów chyba nie ma wśród nas:razz:

A co do spotkania z groomerem w tle:razz: - jestem jak najbardzej za:multi: - takich pouczających spotkań nigdy nie za wiele:lol:
To spotkanie można by było umiesci jako drugie w grafiku spotkań na rok 2007:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fuka'][B]Kochani[/B], jesteście straszni - iles tygodni mnie nie było, nie dość, że nie mam bladego pojecia kiedy mam sie zabrac za przeczytanie tego wszystkiego co napisaliście, to jeszcze nowe watki tworzycie:p To sie nazywa sadyzm, przypominam, ze doba nie ma 48 godzin...
Co do wyboru miasta zamieszkania - proponuje załóżmy po prostu nowe miasto, Terrierogród chyba brzmi odpowiedno:laugh2_2:
A jezeli chodzi o termin - proponuje żeby może wykorzystać przyszłoroczną klubówke, ktora ma byc dzień po albo przed wystawa w Poznaniu. Po głowie mi chodzi pomysł żeby zaprosic jakiegoś super groomera żeby zrobił pokaz trymowania, a wieczorkiem możemy:drink1::drink1::drink1::chlup:
Niesety termin wystawy jest mocno jesienny, ale Poznań lezy w miare po środku, a słyszałam, że tuz koło miasta jest całoroczny camping z ogrzewanymi domkami z ładnym terenem spacerowym, wiec można z wyprzedzeniem zarezewować kilka domków koło siebie.[/quote]
Po srodku ??? Ale czego ???:-o :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

W takim razie robimy jeszcze drugą listę na listopad:cool3: :evil_lol: - niestety przyszłego roku:p :roll: ten groomer jest bardzo kuszący:razz: a jeszcze wystawy, domki, wybieg:lol:
Nasze maluchy dogomniackie dorosną a jeszcze nowe w drodze:razz: będzie dużo chętnych:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...