Jump to content
Dogomania

12letni ONek w schronie - kilkukrotnie POGRYZIONY DT/deklaracje NA CITO!!! Balu za TM


anett

Recommended Posts

Widzę że już postanowione. Tak strasznie się boję wejść na watek i przeczytać że został dośpiony w trakcie zabiegu.
On patrzy jak moja Kiri - moja suka kochana co rok temu odeszła ode mnie pogrązając mnie w strasznej depresji. Chciałam mu dać ciepły dom i serce. Ale może rzeczywiście dla niego teraz dom to schron. Tylko mam nadzieje ze ktoś będzie go tulił bo mi nie dane było pożegnać się z Kiri, że nie będzie tam sam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem, strasznie ciężko się z tym pogodzić... rozumiem, że Balu ma teraz dobrze w biurze ale nie jestem przekonana, że zmiana miejsca będzie większym stresem niż radością i właśnie szansą na mobilizację w walce z chorobą...

[quote name='LILUtosi']....
Chciałam mu dać ciepły dom i serce....[/QUOTE]

I to spojrzenie Balu na ostatniej fotce zupełnie mnie rozłożyło...

Dziewczyny przemyślcie to jeszcze raz proszę!!
I warto skorzystać z propozycji Winter7!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']Nie wiem, strasznie ciężko się z tym pogodzić... rozumiem, że Balu ma teraz dobrze w biurze ale nie jestem przekonana, że zmiana miejsca będzie większym stresem niż radością i właśnie szansą na mobilizację w walce z chorobą...



I to spojrzenie Balu na ostatniej fotce zupełnie mnie rozłożyło...

Dziewczyny przemyślcie to jeszcze raz proszę!!
I warto skorzystać z propozycji Winter7!![/QUOTE]


Anett -on sie idealnie czuje w biurze.Naprawde...jaki byłby sens kłamania? W jego przypadku "starych drzew sie nie przesadza" idealnie pasuje.On od człowieka nie zaznał wcześniej nic dobrego,dlatego odkąd jest w schronie pokochał wszystkich i czuje,że to jest jego dom.Będzie na stałe w biurze teraz,a tam cały czas ktoś jest.Nie grozi mu nic ze strony psów, wychodzi z pracownikami na ulubione spacery bez smyczy i pędzi potem do biura.Dla niego teraz,to idylla.
Są inne psy,które za takie coś oddałyby wszystko,między innymi sunia,która była 10 lat na łańcuchu :(
[url]http://www.dogomania.pl/threads/204322-10-lat-na-%C5%81A%C5%83CUCHU-odebrana-w-stanie-wyczerpania-i-zag%C5%82odzenia-ma-WIARE-w-ludzi?p=16516154#post16516154[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']Anett -on sie idealnie czuje w biurze.Naprawde...jaki byłby sens kłamania? W jego przypadku "starych drzew sie nie przesadza" idealnie pasuje.On od człowieka nie zaznał wcześniej nic dobrego,dlatego odkąd jest w schronie pokochał wszystkich i czuje,że to jest jego dom.Będzie na stałe w biurze teraz,a tam cały czas ktoś jest.Nie grozi mu nic ze strony psów, wychodzi z pracownikami na ulubione spacery bez smyczy i pędzi potem do biura.Dla niego teraz,to idylla.
Są inne psy,które za takie coś oddałyby wszystko,między innymi sunia,która była 10 lat na łańcuchu :(
[url]http://www.dogomania.pl/threads/204322-10-lat-na-%C5%81A%C5%83CUCHU-odebrana-w-stanie-wyczerpania-i-zag%C5%82odzenia-ma-WIARE-w-ludzi?p=16516154#post16516154[/url][/QUOTE]

Kibicuję Balu i zgadzam sie z Justyną- u nas w schronie też są przypadki psów mieszkających w biurze, dla których póojście na stare lata do DT byłoby większym stresem i po prostu niepotrzebnym marnowaniem ograniczonych przecież srodków i zapału dogomaniaków.
Znam też przypadki i próby operacyjnego ratowania psów z zaawansowanymi nowotworami - zawsze kończyły się one dosypianiem psa na stole operacyjnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']Schron ma też na takie rzeczy kasę.
Dowiedz się może ile taka operacja miała by kosztować. Myślę że dałoby się uzbierać - to nie stałe deklarację, tylko jednorazowe.[/QUOTE]


Nie ma tak wielkiej sumy na Fabisza,a wet schroniskowy wziąłby jak zwykle po kosztach.

Ja nie mam kontaktu z Fabiszem, Anett niedawno gadała mi,że tam jakis kontakt z nim.

Link to comment
Share on other sites

Ja się nie znam na Waszych wetach. Ale raczej jest tak że nawet sławy opuszczają ze stawek dla psów ze schronu. Warto się umówić i próbować, prosić, sugerować. Ja załatwiłam zabieg na klinikach u sławy Benkowi za 200zł. I była to ortopedyczna operacja. Schron powiedział że jak tylko tyle to oni sami zapłacą. Rozliczyli się już między sobą.
Dobrzy lekarze też czasami mają gest. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Justyna sama to proponowałam!

[quote name='anett']... jeżeli tylko schronisko wyrazi zgodę załatwimy operację w klinice w Chorzowie - z narkozą wziewną, opieką pooperacyjną w szpitaliku!
...[/QUOTE]

Wiem, że schron nie zapłaci, NIE WAŻNE! nazbieramy!
Rano podzwonię i będziemy w kontakcie.

Link to comment
Share on other sites

Nie bylo mnie przez pare dni, a tutaj takie smutne wiesci. Tez uwazam, ze powinien byc solidnie zdiagnozowany. Moze to inny typ schorzenia wątroby ?
Moze wystarcza tylko leki i specjalistyczna karma ? Boje sie o niego, tyle psow odeszło na stole operacyjnym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']Niestety dzisiaj nie było dr Fabisza więc dopiero w poniedziałek będzie coś wiadomo.

Justyna doszły wyniki badań krwi; jeszcze koniecznie to USG[/QUOTE]


USG nie będzie,bo nie ma zdj., to wet schroniskowy robił,napisał tylko na kartce co jest.Justyna miała go pytać,żeby dokładnie napisał,co tam zobaczył,ale nie wiem,czy udało się,bo jest weekend.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']A moze zrobimy mu jeszcze jedno USG ? Moze zlozymy sie na badanie ?[/QUOTE]
Jestem za. Tylko znajdźcie kogoś, kto się dobrze zna na USG. Bo niedoświadczona osoba widzi tam co chce. I to jest opinia wielu weterynarzy - usg, to trudne badanie dla operatora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']A moze zrobimy mu jeszcze jedno USG ? Moze zlozymy sie na badanie ?[/QUOTE]

Zbadać i dobrze zdiagnozować na pewno warto , idealnie byłoby, gdyby udało sie Balu podciągnąć lekami....

Ale ewentualnej opreacji bardzo się boję, ostatnio tyle było moich staruszków musiało byc niestety dosypianych na stole operacyjnym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cantadorra']Anett, czy możesz mi podać nazwę leku z Niemiec na stawy, który działa 6 miesięcy? (opis w pierwszym poście)[/QUOTE]

Cantadorra ja tylko cytowałam Justynę85, ona jest wolontariuszką w schronie w Rudzie.
Justynko mogłabyś sprawdzić nazwę tych zastrzyków???


Balu jest umówiony na jutro u dr Fabisza; rano do kliniki pojedzie z nim wolontariuszka ze schronu. Balu będzie miał wszelkie niezbędne badania jakie uzna za stosowne zrobić dr Fabisz i zobaczymy...
Na pewno nie będzie ryzykował operacji jeżeli psiak będzie miał niewielkie szanse ją przeżyć. Dr Fabisz leczył i operował nasze bezdomniaki, w tym m.in. staruszka z nowotworem; leczył również Volwerina z Rudy, który jest też u LILUtosi. Balu będzie w dobrych, fachowych rękach i pozostaje trzymać mocno kciuki, żeby nowotwór nie był złośliwy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']Cantadorra ja tylko cytowałam Justynę85, ona jest wolontariuszką w schronie w Rudzie.
Justynko mogłabyś sprawdzić nazwę tych zastrzyków???


Balu jest umówiony na jutro u dr Fabisza; rano do kliniki pojedzie z nim wolontariuszka ze schronu. Balu będzie miał wszelkie niezbędne badania jakie uzna za stosowne zrobić dr Fabisz i zobaczymy...
Na pewno nie będzie ryzykował operacji jeżeli psiak będzie miał niewielkie szanse ją przeżyć. Dr Fabisz leczył i operował nasze bezdomniaki, w tym m.in. staruszka z nowotworem; leczył również Volwerina z Rudy, który jest też u LILUtosi. Balu będzie w dobrych, fachowych rękach i pozostaje trzymać mocno kciuki, żeby nowotwór nie był złośliwy.[/QUOTE]
Anett, bardzo bym Cię prosiła o wysłanie mi wszystkich dodatkowych wyników badań i opisów. Jutro pójdę z nimi do dr Jagielskiego, bo jest w przychodni do 20.
Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...