Jump to content
Dogomania

Dumka odeszła 13.01.2012r. Czekał na nią DS. Śmierć była pierwsza[']['][']


martka1982

Recommended Posts

czy moglabym sie dowiedziec ,gdzie jest teraz Dumka?????
jad jadem..i najnormalniej w swiecie jest to oczywiste!!:-)nie ma co sie uzalac rozpamietywac..tylko brnac do przodu i szukac nowego rozwiazania..
tyle ile nas na dogo,tyle roznych zdan i pogladow...nie kazdy jest pozytywny,a najwaniejsze,ze mamy wolnosci wypowiedzi i trzeba uszanowac kazda..nie jestesmy w przedszkolu,gdzie musimy jak ofiary przytakiwac glowkami,jak sie cos nie podoba to piszemy i tyle...i oczywiscie na odwrot:-)nie ma co sie obrazac...swiat jest uslany z dobrych i zlych chwil...kazdy ma wolnosc wyboru i wypowiedzi czy sie to komus podoba czy nie:-)
moje zdanie rowniez napisze i tyle:-)...mialam u siebie w domku mase tymczasowiczow..lacznie z mama i malymi dziedziuszkami...jeden psiak tez nam spitolil:-)
coz tak tez bywa...nie oddalabym jednak psiaka po jednym dniu tymczasowania ...dla mnie to dziwne i tyle...z calym szacunkiem dla Milot...:-)
coz kazdy z nas jest inny i ok!!:-)
jak mozecie napiszcie gdzie jest Dumka...ja postaram sie wygospodarowac pare centow dla Dumki,choc juz podzielilam na Maczke i Toro..dam rade 50zl dolozyc miesiecznie na Dumke...wszystko byle nie schron:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Halo!Halo! Nie lamac sie - Dla Dumki ewentualnie wolne miejsce na Dolnym Slasku (Moscisko) - [COLOR=red]Informacje u Giselle[/COLOR]! Ale haczyk tzn dopiero OD 20.07 - damy rade sprawdzic i przetransportowac???[/B]
[B]Ewentualnie odnosi sie do sprawdzenia domku ![/B]
[B]Martka jesli nie masz kontaktu do Giselle, pisz do mnie na pw[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cleo2008'][B]Halo!Halo! Dla Dumki wolne miejsce na DOlnym Slasku (Moscisko) - Informacje u Giselle! Ale haczyk tzn dopiero OD 20.07 - damy rade sprawdzic i przetransportowac???[/B][/QUOTE]

rozumiem że domowe DT, pytam, zeby nie było niedomówień później. Ile psiaków już tam jest?

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny, Biafra przyjmie Dumkę i Maczkę. będą jedynymi psami w domu, jeśli się dogadają będą razem, jesli nie to będą izolowane. Spacery tylko i wyłącznie na smyczy, ale to wiadomo.
Opowiedziałam Biafrze wszystko, jeszcze podrzucę jej wątek Maczki,żeby obejrzała filmiki jak się zachowuje. Wie,że Dumka może samotność nawet w drugim pokoju źle znosić, więc jak będzie trzeba to i spać będą razem.
350zł za Dumkę i 350zł za Maczkę.

Kamila i Javena dziękujemy za deklaracje dla Dumki!
Tak jak pisalam wczoraj, Dumka wrócila do schroniska w niedziele o 17.

edit: może żeby już nie mieszać. Jest 735zł. Przeznaczmy 700zł na nie obydwie na pierwszy miesiąc w dt,żeby już po prostu nie rodzielać, która ma ile i od kogo w tym pierwszym miesiącu, a potem idźmy już tak jak jest w rozpisce na ich wątkach. 35zł zostaje na transport, choć oczywiście wyniesie on więcej. Sunie pojadą ale gdy się uzbiera 700zł łącznie stałych. Nie mogą wyjechać bez kompletu deklaracji.

Pomozecie mi rozsyłać pw i zapraszać na wątek? Brakuje 180zł dla Dumki oraz 80 zl dla Maczki

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie na początku. Psu się nie wytłumaczy,że najpierw będzie źle aby potem mogło być dobrze.
z czasem się przekona,że ta zmiana jest na lepsze. Mogę mnożyć przykłady psów od nas, które trafiły do dt i była zmiana o 180 stopni na lepsze! albo takich, które praktycznie od początku się dostosowały. Była u nas taka Malwinka - historia identyczna jak u Dumki, od szczeniaka w schronisku, dokładnie 11 lat. trafiła do dt do kasi przystał i co się okazało? na początku wycofana, taka trochę z boku, a teraz? pies ideał! Kasia nie ma z nią żadnych problemów. Albo taki Falbanek - pies, który na człowieka tylko warczał, nawet ugryźć potrafił, nigdy nie mieszkał w domu, w schronie stronił od ludzi, zawsze na uboczu, jest w dt od dwóch miesięcy i to nie jest ten sam pies - wykłada brzuch do głaskania, oko się błyszczy, uśmiech na pysku....sama widziałam.
Gdyby takie psy od razu, prosto ze schroniska trafiły do ds mogłoby być różnie, bo albo ds byłby na tyle cierpliwy i wyrozumiały,że przebrnąłby razem z psiakiem przez trudny okres a potem cieszył się owocem współpracy albo by oddał z powrotem do schronu
dt ma Dumce pomóc znaleźć ds, ma sprawić,że w ogłoszeniach napiszemy: wesoła, przyjazna, posłuszna suczka, potrafi zachować się w domu, nie brudzi itp....

Link to comment
Share on other sites

wiem, wiem martka, przebrnęłam przez cały wątek Dumki już wcześniej i przykłady tez ostatnie widziałam, wiem, że jest sens, ale czasami zastanawiam się nad tym czy i kiedy się uda. Będę obserwować wątek, żeby być swiadkiem przemiany tej wycofanej suni. czytam też inny wątek - dzikiego psa, który musiał być cały czas w klatce a teraz już powoli wychodzi na kanapę, ale u Dumki to jakoś mnie bardzo za serce łapie i mam nadzieję, że ona tą naszą miłość zobaczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martka1982']Na pewno nie na początku. Psu się nie wytłumaczy,że najpierw będzie źle aby potem mogło być dobrze.
z czasem się przekona,że ta zmiana jest na lepsze. Mogę mnożyć przykłady psów od nas, które trafiły do dt i była zmiana o 180 stopni na lepsze! albo takich, które praktycznie od początku się dostosowały. Była u nas taka Malwinka - historia identyczna jak u Dumki, od szczeniaka w schronisku, dokładnie 11 lat. trafiła do dt do kasi przystał i co się okazało? na początku wycofana, taka trochę z boku, a teraz? pies ideał! Kasia nie ma z nią żadnych problemów. Albo taki Falbanek - pies, który na człowieka tylko warczał, nawet ugryźć potrafił, nigdy nie mieszkał w domu, w schronie stronił od ludzi, zawsze na uboczu, jest w dt od dwóch miesięcy i to nie jest ten sam pies - wykłada brzuch do głaskania, oko się błyszczy, uśmiech na pysku....sama widziałam.
Gdyby takie psy od razu, prosto ze schroniska trafiły do ds mogłoby być różnie, bo albo ds byłby na tyle cierpliwy i wyrozumiały,że przebrnąłby razem z psiakiem przez trudny okres a potem cieszył się owocem współpracy albo by oddał z powrotem do schronu
dt ma Dumce pomóc znaleźć ds, ma sprawić,że w ogłoszeniach napiszemy: wesoła, przyjazna, posłuszna suczka, potrafi zachować się w domu, nie brudzi itp....[/QUOTE]

Pieknie i madrze napisane :lol: Mamy na dogo liczne dowody w postaci szczesliwie zakonczonych adopcji psiakow nie znajacych wczesniej rodzinnego ciepla albo takich staruszeczkow,ktore po wielu latach w schronisku odnalazly sie na kanapie choc przedtem znaly tylko schr. bude albo podworko u ex wlasciciela :lol:
Trzymam kciuki za Dumke,na pewno sie uda. A sceptykom polecam watek Szafranka -psa z cmentarza,podobno trudnego,dzikiego,gryzacego na oslep ;) We wlasciwych rekach okazal sie niesamowitym przytulaskiem i wdziecznym czterolapem :lol: Powodzenia Dumko :multi:

Link to comment
Share on other sites

Martko,a nie można połaczyć deklaracji Dumki i Maczki? Wiesz,że kibicowałam cały czas Dumce,z chwilą jej wyjazdu poszła deklaracja na Maczkę.Nie odbiorę jej tej deklaracji a na Dumkę nie dam rady już nic deklarować.obie są z jednego schronu,stało sie jak się stało i może będzie jeden skarbnik dla obydwóch.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arim']Martko,a nie można połaczyć deklaracji Dumki i Maczki? Wiesz,że kibicowałam cały czas Dumce,z chwilą jej wyjazdu poszła deklaracja na Maczkę.Nie odbiorę jej tej deklaracji a na Dumkę nie dam rady już nic deklarować.obie są z jednego schronu,stało sie jak się stało i może będzie jeden skarbnik dla obydwóch.[/QUOTE]

może tak być ale wtedy jak to rozliczać na wątkach? chcąc nie chcąc si_bcw została skarbnikiem obydwu, więc pieniądze spływają na jedno konto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...