Jump to content
Dogomania

Zróżnicowana dieta dla otylego psa- Jadłospis?


diabelkowa

Recommended Posts

Nie wiem co dawac mojemu psu do jedzenia. Jest gruby ja mu daje ok 50 g boscha lighta (wczesniej dostawal acana light&fit) to niby malo dla psa ktory wazy 19 kilo, a powinien kolo 16 ALE pies jest ciagle dokarmiany jak nie patrze. W niedziele dostaje kosci z rosolu plus marchewka i troche miesa, czasem dostaje surowe kosci z miesem. Ostatnio to na spacerach tragedia chodzacy smieciorzerca, wszystko by zjadl. Zachowuje sie jak wyglodzony pies, ostatnio nawet zaczal gowna jesc. Brakuje mu czegos? Jak skutecznie odchudzic psa? Dodam, ze pies nienarzeka na brak ruchu i to jest w tym najgorsze, ze ja sie staram jak moge zeby chudl ale nic to nie daje. Biore go na wyjazdy z uczelni i wszedzie gdzie moge byleby tylko w domu nie byl, ale ciagle sobie to odbija. Jak karmic psa, zeby schudl, nie byl glodny i mial zroznicowana diete ?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies jest non stop dokarmiany to szczerze mówiąc żadna dieta wiele nie pomoże.
Może zamiast typowych lightów spróbuj karmy dla psów aktywnych, wysokobiałkowej, za to w małych dawkach, żeby podkręcić mu metabolizm?

P.S. Kości z rosołu są bardzo niebezpieczne dla psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Jeśli pies jest non stop dokarmiany to szczerze mówiąc żadna dieta wiele nie pomoże.
Może zamiast typowych lightów spróbuj karmy dla psów aktywnych, wysokobiałkowej, za to w małych dawkach, żeby podkręcić mu metabolizm?

P.S. Kości z rosołu są bardzo niebezpieczne dla psa.[/QUOTE]

Tylko, że ja w rosole poza drobiem mam normalne kości, wiec spokojnie ;)

On w lighcie dostaje 50g wiec mniej w active juz mu raczej nie moge dac... Probowalismy kiedys ale dawalo odwrotny skutek.... Teraz cieplej sie robi wiec moze to cos da

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']Tylko, że ja w rosole poza drobiem mam normalne kości, wiec spokojnie ;)
[/QUOTE]

Ale nie chodzi o drób i perforację, dużo groźniejsze są zaparcia i czopy kostne po jakichkolwiek gotowanych kościach, szczególnie właśnie nie-drobiowych. Po paru latach podawania takich kości pies może wylądować na stole operacyjnym, zajrzyj na Weterynarię. Jakiekolwiek nie-surowe kości są groźne dla zdrowia psa, szczególnie podawane regularnie.

Robiłaś jakieś badania, pod kątem hormonalnym? Czasami po kastracji zdarza się niedoczynność tarczycy, co prawda u samców dużo rzadziej niż u suk, ale może akurat Wam się trafiło? Tylko, że wtedy pies tyje "z powietrza", a u Was z powietrza to raczej nie jest ;)
Spróbujcie może karm bezzbożowych? Może ograniczenie wypełniacza coś da?
Inna sprawa, że wymagasz czegoś, co zaprzecza prawom fizyki i biologii - takie "jak schudnąć, nadal jedząc za dużo" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Pewnie to pytanie padało już setki razy, ale nie będę szukać topika więc zapytam tu. Mojej Frotce przybyło po sterylce kilogramów. Nie zwiększyłam jej dziennej dawki karmy, nie daję więcej smakołyków, a jednak gołym okiem widzę, że znacznie się dziewczyna zaokrągliła. Frotka dostaje Brita light 5 razy w tygodniu, natomiast w sobotę i niedzielę dostaje gotowane (ryż/makaron, mięso, warzywa). Karmy jeszcze trochę zostało, ale jak zakończymy ten worek, chciałabym zakupić karmę dla suk po sterylizacji. Wiem, że nie są tanie, ale trudno. Jaka karme polecacie? Bo zdaje się, że wybór firm jest dość ograniczony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']

Ostatnio to na spacerach tragedia chodzacy smieciorzerca, wszystko by zjadl. Zachowuje sie jak wyglodzony pies, ostatnio nawet zaczal gowna jesc. Brakuje mu czegos? Jak skutecznie odchudzic psa?[/QUOTE]

Kurna. Moja ma to samo. Nie potrafię oduczyć jej jedzenia chleba na spacerze. Bywa, że godzinę po posiłku, na spacerach kradnie gołębiom chleb, próbuje dobierać się do wyrzucanych przez ludzi skórek od kiełbasy, i generalnie zjadłaby wszystko co nie ma nóg i nie ucieka na drzewo. Problem z kupami też mieliśmy, ale przeszedł sam. Czasem daję jej jakieś żwacze, ale naprawdę rzadko, i nie sądzę że to z tego powodu przestała zjadać kupy.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym wzięła Acanę Light&Fit na początek. Takich karm typowo posterylkowych, a nie light chyba nawet nie widziałam.

A zbadajcie krew pod kątem tarczycy. Jak sucz ma wydzielane jedzenie, ma tyle ruchu co wcześniej i zaokrągliła się znacznie, to może mieć niedoczynność. Suki po sterylce nie tyją ot tak; moja przez kilka lat po zabiegu nie utyła ani grama, dopiero potem zaczęła i wyszła niedoczynność tarczycy - coraz zresztą powszechniejsze schorzenie...

Link to comment
Share on other sites

Ano własnie. Bo mnie najbardziej zastanawia jej niepohamowany apetyt. Ona jest w stanie zjeść WSZYSTKO!!! Nie ma warzywa, którego by nie lubiła, smakuje jej chleb, owoce, każdego rodzaju mięso. Początkowo myślałam, że to stres poschroniskowy, ale niedługo już dwa lata będą jak Frocia jest u mnie, a gigantyczny apetyt nadal się utrzymuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='mala_czarna']Ano własnie. Bo mnie najbardziej zastanawia jej niepohamowany apetyt. Ona jest w stanie zjeść WSZYSTKO!!! [/QUOTE]
O, znalazłam dokładny opis swojego psa :diabloti:
Czy to może mieć związek z jakąś chorobą, jeżeli tak jest u kastrowanego samca ?
Bo normalne to raczej nie jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']O, znalazłam dokładny opis swojego psa :diabloti:
Czy to może mieć związek z jakąś chorobą, jeżeli tak jest u kastrowanego samca ?
Bo normalne to raczej nie jest...[/QUOTE]

Ewa, a jak dawno kastrowałaś? I czy porcje jedzenia po kastracji są mniejsze, czy takie same? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Jest jeszcze taka Purina
[URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=8090&cat=204[/URL][/QUOTE]

Ooo, własnie, też gdzieś widziałam w necie. Mnie się za jakieś 3-4 tygodnie skończy worek brita ligta i będę się w końcu musiała na coś zdecydować. Frotce bardzo smakuje Orijen dla Seniorów, bo kupiłam jej ostatnio na spróbowanie, niestety to nie mój przedział cenowy. Byłaby pewnie odpowiednia bo mało węglowodanów, sporo białka, ale niestety. Niech się obejdzie smakiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Ewa, a jak dawno kastrowałaś? I czy porcje jedzenia po kastracji są mniejsze, czy takie same? :)[/QUOTE]
Duffel jest już 2 lata po kastracji. Karmy dostaje mniej niż jest podane na opakowaniu, bo biorę pod uwagę również inne rzeczy, które zjada w ciągu dnia.
Obecnie spożywa dziennie 300 g Hills'a z jagnięciną i ryżem dla ras dużych (wg tabelki powinien jeść 400 g). W sumie to nie chodzi mi o tycie, bo Duffel nie jest za gruby, waży 38 kg, więc waga ok jak dla niego. Problem jest z tym niepohamowanym apetytem i tym, ze jego nie interesuje nic oprócz żarcia...

Link to comment
Share on other sites

Nie przejmowałabym się tym. Zwłaszcza, że waga jest ok. Moja suczka jest zbieraczem. Wyrywa mi prawie rękę ze stawu na widok kromki suchego chleba, pomimo tego, że godzinę wcześniej jadła. Chce zabierać do domu jakieś stare kawałki kiełbas, skóry od kaszanek, i zasadniczo wszystko to co durny człowiek wywali przez okno.

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam ten sam problem ze swoja sunią, pochłania wszystko na spacerze...chleb dla gołebi cokolwiek nadaje sie do zjedzenia, ma nad wagę chodź karmie ją tylko i wyłącznie karmą Josera balance i zastanawiam sie czy oby to dobra karma dla niej bo waga nie spada ...dodam, że robiliśmy badania tarczycowe i są ok.
Co sądzicie o tej karmie czy ktos podawał swojemu pupilowi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Nie przejmowałabym się tym. Zwłaszcza, że waga jest ok. Moja suczka jest zbieraczem. Wyrywa mi prawie rękę ze stawu na widok kromki suchego chleba, pomimo tego, że godzinę wcześniej jadła. Chce zabierać do domu jakieś stare kawałki kiełbas, skóry od kaszanek, i zasadniczo wszystko to co durny człowiek wywali przez okno.[/QUOTE]
Duffel robi dokładnie to samo...A potem wymiotuje to wszystko albo dostaje biegunki :shake: Dlatego w naszej zasyfionej okolicy musi niestety nosić kaganiec.
Jakbym dorwała te świnie,co wszystko na pole wywalają, to...:mad:

Zamierzam wypróbować tą karmę Puriny jak się nasz Hills skończy, czyli pewnie za jakieś 3 tygodnie zamówię worek ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vicky62']Witam, mam ten sam problem ze swoja sunią, pochłania wszystko na spacerze...chleb dla gołebi cokolwiek nadaje sie do zjedzenia, ma nad wagę chodź karmie ją tylko i wyłącznie karmą Josera balance i zastanawiam sie czy oby to dobra karma dla niej bo waga nie spada ...dodam, że robiliśmy badania tarczycowe i są ok.
Co sądzicie o tej karmie czy ktos podawał swojemu pupilowi?[/QUOTE]

No jeśli waga nie spada, pies ma zapewnioną odpowiednia ilość spaceru, nie dostaje w międzyczasie smakołyków, nie jest dokarmiany dodatkowo, to może warto zmienić? ;) Kiedyś zastanawiałam sie nad Joserą, ale jakoś tak mi jednak nie leżała.

[quote name='Ewa&Duffel']Duffel robi dokładnie to samo...A potem wymiotuje to wszystko albo dostaje biegunki :shake: Dlatego w naszej zasyfionej okolicy musi niestety nosić kaganiec.
Jakbym dorwała te świnie,co wszystko na pole wywalają, to...:mad:

Zamierzam wypróbować tą karmę Puriny jak się nasz Hills skończy, czyli pewnie za jakieś 3 tygodnie zamówię worek ;)[/QUOTE]

Ja nadal się zastanawiam co kupić :)

Link to comment
Share on other sites

moja sucz tez bardzo utyła po sterylce i ten apetyt, tragedia..wszystko zerna, owoce warzywa, suchy chleb, po prostu wszystko :(.
żadne lighty nie wpływaja na jej wage.
Jedynie po royalu sotiety (jakos tak się pisze), schudła. Ale co z tego jak zaczeła jesc lighta to znów przytyła.
Teraz próbuje hillsa r/d. zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']moja sucz tez bardzo utyła po sterylce i ten apetyt, tragedia..wszystko zerna, owoce warzywa, suchy chleb, po prostu wszystko :(.
żadne lighty nie wpływaja na jej wage.
Jedynie po royalu sotiety (jakos tak się pisze), schudła. Ale co z tego jak zaczeła jesc lighta to znów przytyła.
Teraz próbuje hillsa r/d. zobaczymy.[/QUOTE]

Jest jeszcze Trovet, który nie utrzymuje, a zbija wagę, i Specific. Light mozna o kant d.. potłuc. Szkoda, że zainteresowałam się tym zanim nie kupiłam 12,5 kg worka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie wiem czy jeszcze ktoś tutaj zagląda, ale widzę, że wszyscy macie taki sam problem jak ja. Moja sunia po sterylce mocno przytyła, szczerze mówiąc dopiero teraz zaczęło mnie to bardziej martwić, ponieważ tyje coraz bardziej. I tak jak wszystkie piszecie ma nie pohamowany apetyt! Je wszystko od ogórków po cebulę. Tylko jak coś komuś spadnie ze stołu ona już jest. Najgorsze jest to, że jadała na spacerach, aby to pohamować kupiłam jej kaganiec, ale i potrafi coś w tym kagańcu zjeść! Na spacerach to pierwsze co jak jesteśmy w parku to siada na ławce.
Obecnie postanowiłam kupić jej karmę PURINA DOG CHOW LIGHT... Pani powiedziała mi, że trzy razy dziennie po garści trzeba jej dawać.
I właśnie zastanawiam się czy ktoś z was stosował już tą karmę? Czy oprócz tej karmy coś trzeba suni dawać, czy to wystarczy? :)

Link to comment
Share on other sites

Ja dawałam purinę dog chow light. Mam złe doświadczenia z tą karmą. Sierść zrobiła się przeraźliwie tłusta, zaczęła śmierdzieć, kup w ciągu dnia było ok. 4 lub więcej, a wielkości nie powstydziłby się nawet słoń. Od wczoraj daję Acanę light&fit, zobaczymy jakie będą rezultaty. Generalnie, od sterylki (8 listopada ubiegłego roku), do dzisiaj, suczka przytyła mi 2 kilogramy.

Nie patrz na to co powiedziała Ci Pani ;) Spójrz najpierw na sposób dawkowania karmy, i dostosuj ją do wagi psa. Jeśli waga nie będzie spadać, zmniejsz dawkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...