Jump to content
Dogomania

Zróżnicowana dieta dla otylego psa- Jadłospis?


diabelkowa

Recommended Posts

[quote name='Vicky62']Ja kupiłam royal canin satiety support, przeraził mnie ciągły wzrost wagi co miesiąc ...mam nadzieje że zadziała wetka mi ja poleciła
czy ktoś stosował te karmę i czy były efekty...chodź nie wielkie?[/QUOTE]

Dietetykiem psim nie jestem, ale taki systematyczny wzrost wagi to chyba nie jest normalny? Wetka nie zasugerowała żadnych badań? Bo ja wiem, może cukier, tarczyca? A Twoja sunia po sterylizacji zaczęła tyć, czy nie miała sterylki?

Link to comment
Share on other sites

sunia miała badania na tarczycę są ok...zaczęła tyć po sterylizacji, którą miała na początku grudnia ...no a przed też nie należała do najchudszych
ważymy ją mniej więcej co m-c bo wtedy jeździmy do weta na czyszczenie gruczołów okołoodbytowych i ostatnio znów kg było w górę ...przerażające

Link to comment
Share on other sites

Po sterylizacji ogólnie zwalnia przemiana materii, aczkolwiek jeśli nie ma problemów tarczycowych, dieta i ruch zwykle wystarczają. Może ona po prostu mimo wszystko je za dużo jak na swoje zapotrzebowanie? Karma light to nie wszystko; czasem nawet lepiej kupić taką dla aktywniejszych psów, podawać mniejsze porcje, za to zapewnić więcej ruchu.
Jeśli pies je karmy choćby nie wiem jak light za dużo do swoich potrzeb albo jest poza tym dokarmiany to nie ma siły, będzie tył. Szczególnie przy dokarmianiu małych psów łatwo stracić orientację - "tylko 1 kromka chleba" - dla nas tyle co nic, ale dla psa 6 razy mniejszego od nas to w przybliżeniu jak dla nas z 6 kromek.

Link to comment
Share on other sites

Mam dwie sunie i jedna jest niejadkiem ...faktycznie był problem, kiedy ta mniejsza nie dojadła wówczas ta szybko kiedy nie widziałam biegła dojeść...ale obecnie zamykam osobno na czas karmienia ,chodź nie jest to łatwe bo szczeka i dobija sie ...ale musze być twarda i głucha na jej prośby...i oczywiście ruch zwiekszony

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zaczynam poważnie myśleć nad sposobem odchudzenia o co najmniej 1 kg mojej Kolusi (ok 3 lata). Niby 1 kg to tak niewiele ale na suczce, która rok temu ważyła 7 kg dodatkowy kilogram widać tą różnicę gołym okiem. Faktycznie łatwo przesadzić z karmieniem takiego małego psa. Koleżanka wprawdzie łapała się za głowę ilekroć widziała jak odmierzam do miski 3 łyżki ryżu z mięsem i marchewką (drugiej suni 5 łyżek) i uważała, że głodzę moje psiaki, ale Kola faktycznie utyła :niewiem: Rano obydwie moje suczki dostają po garści suchej karmy (aktualnie Josera festiwal, dawniej acany dla małych dorosłych psów) Niby też niewiele...tylko garstkę...małą...żeby i w brzuszkach do wieczora nie burczało. No i jeszcze gdy wychodzę do pracy kawałek ucha, albo kurza łapkę, albo żwacza, albo wypchanego różnościami małego konga... Czasem jeszcze jakiś psi mały przysmak dodatkowo w nagrodę za coś ... No i uzbierało się troszkę wszystkiego. Starsza sunia, Gapcia, jakoś trzyma linię (albo nie widać tak po niej) a mały ruchliwy diabełek zaokrąglił się troszkę. Nie wiem czy ma wystarczająco dużo ruchu. 2 półgodzinnę spacery (częściowo bez smyczy) i jeden krótszy to norma. Jeśli mam wolne lub więcej zapału to spacery są dłuższe. Nie wiem co powinnam zmienić. Nie chciałam cały czas karmić psów tylko suchą karmą ale chyba łatwiej będzie mi kontrolować właściwą ilość. Patrzyłam na tego troveta. Myślicie, że gdybym przez miesiąc go podawała (i tylko to) to Kola schudnie ten 1 czy 1,5 kg?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A słyszeliście o Psychodni w Warszawie? Tam lekarz dobiera odpowiednio dietę do potrzeb psa. Jeśli piesek jest zbyt gruby to bardzo niedobrze, poniewaz jego zdrowie cierpi na tym, dlatego tez ważne jest co dajemy do jedzenia naszym pieskom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...