Jump to content
Dogomania

Psy w Zakrzewku potrzebują pomocy! Bez naszej pomocy nie przeżyją!


milagros

Recommended Posts

[quote name='Igiełka']rzeczwiście może tak być jak piszesz, tym bardziej jak P.Zygmunt nie ma środków by zapłacić i im ustępuje :roll:


a ile jeśli mozna spytać jest u P. Doroty że też odcieli?[/QUOTE]
cos ok.1000 zł,ale to wszystko jest naliczone na te rachunki prognozowane,czy jakos tak ...w każdym razie nikt licznika nie spisywał !!!! wyobrażacie sobie...
A jeszcze wraając do imion,to dzisiaj dowiedziałam sie ,ze p.Dorota tak naprawdę ma na imie Paula ,a Dorota ma na drugie i to drugie jest w użyciu...co za dzień tyle czasu minęło a ja w jednym dniu sie dowiaduję ,że imiona w rzeczywistości są inne...ale dzisiaj mam dzień świra...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To znaczy p Darkowi potrzeba niecale 70 zl, zeby mial prad?
Aniu, przesle Ci te pieniadze.
A co do p Doroty, to nie chyba mozna do urzedu konsumenta zglosic?
Ja tutaj kiedys wygralam sprawe, gdy podliczyli mnie na oko, bez licznika..
Ale nie znam realiow w Polsce i milkne:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mariat']To znaczy p Darkowi potrzeba niecale 70 zl, zeby mial prad?
Aniu, przesle Ci te pieniadze.
A co do p Doroty, to nie chyba mozna do urzedu konsumenta zglosic?
Ja tutaj kiedys wygralam sprawe, gdy podliczyli mnie na oko, bez licznika..
Ale nie znam realiow w Polsce i milkne:-([/QUOTE]

Marylko dzięki Ci sliczne :loveu::loveu::loveu:Zadzwoniłam do p.z TOZ,miała zadzwonić do gminy,żeby p.Darek przesłał im to pismo,pieniędzy nie dostanie do ręki,ja zapłacę...tylko,nie wiem jak to jest ???energetyka chyba nie podłączy mu i tak,nie wiem czy sie nie płaci za ponowne podłączenie,nie mam pojęcia jak to z nimi jest.Wiem,ze mozna zainstalować sobie taki licznik na kartę...ale jak i co trzeba zrobic zeby odzyskać podłaczenie-nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

W temacie prądu, Energa odcina nawet za parę złotych jeśli upłynął 14- dniowy termin zapłaty na wezwaniu. Akurat miałam taką sytuację, że mi się zapomniało ;). Za ponowne podłączenie musiałam zapłacić dokładnie 88,40 zł oprócz oczywiście zaległego rachunku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja69']cos ok.1000 zł,ale to wszystko jest naliczone na te rachunki prognozowane,czy jakos tak ...w każdym razie nikt licznika nie spisywał !!!! wyobrażacie sobie...[/QUOTE]
o to faktycznie spore zadłużenie :roll:

[quote name='toyota']W temacie prądu, Energa odcina nawet za parę złotych jeśli upłynął 14- dniowy termin zapłaty na wezwaniu. Akurat miałam taką sytuację, że mi się zapomniało ;). Za ponowne podłączenie musiałam zapłacić dokładnie 88,40 zł oprócz oczywiście zaległego rachunku.[/QUOTE]
ehh i jeszcze za podłączenie dodatkowo :roll: Ciotka Toyota nas tutaj na ziemię sprowadziła i dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

Że się tak wtrącę, mnie też za podłączenie prądu liczyli, nieco więcej niż u Toyoty, bo prawie 100zł. Dobrze, że panu Darkowi (Zygmuntowi ;) ) nie odcięli gazu, bo u mnie np. uprzedzili, że jak będą podłączać, to zapłacę 150zł, poza rachunkiem oczywiście...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']W temacie prądu, Energa odcina nawet za parę złotych jeśli upłynął 14- dniowy termin zapłaty na wezwaniu. Akurat miałam taką sytuację, że mi się zapomniało ;). Za ponowne podłączenie musiałam zapłacić dokładnie 88,40 zł oprócz oczywiście zaległego rachunku.[/QUOTE]
Dla mnie szok:crazyeye:.
Wiele rzeczy szokujacych jest takze tutaj, ale jesli nie zaplace rachunku, to dostaje ponaglenie na ktorym jet rowniez numer telefonu w przypadku gdy trudna sytuacja finansowa spowodowala zwloke w platnosciach.mozna zadzwonic, wyjasnic negocjowac.....
Nie ma odcinania pradu z marszu.Jesli gazownia czy elektrownia nie chce wysluchac petenta, pomaga urzad konsumenta (Fair Trading) albo Ombudsman .
To dziala tylko w przypadkach, gdy zadluzona osoba ma dobra wole splacenia naleznosci.
jest tez troche organizacji typu Salvation Army, St. Vincent de Paul, Smith Family, ktore pomagaja ludziom w tarapatach finansowych. Od czasu do czasu pokrywaja rachunki (jest jakis roczny limit).
A moj przypadek byl inny. Przez ponad rok wymieniali mi licznik cieplej wody. w tym okresie nie bylo rachunkow, a potem obliczyli na oko i zapomnieli o wczesniejszych ustaleniach, ze nie zaplace tego jednorazowo, tylko w ratach.Gdy nie zaplacilam od razu ,przyszli odciac ciepla wode (nie bylo mnie , wiec zostawili notke), a ja podalam ich do Fair Trading. Ostatecznie zaplacilam jedna trzecia tego co mi naliczyli.:evil_lol:
Chyba wystraszyli sie decyzji trybunalu, ze maja dac zadowalajaca mnie wycene, a jesli tego nie zrobia , trybunal sam podejmie nieodwolalna decyzje ( w trybunale stwierdzili, ze rachunek byl za wysoki ,ja sie na tym nie znalam , za krotko bylam w Australii).
No dobrze, trzeba myslec jak pomoc tym ludziom.
Aniu, daj znac, gdy juz sie dowiesz, jak sytuacja wyglada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mariat']Dla mnie szok:crazyeye:.
Wiele rzeczy szokujacych jest takze tutaj, ale jesli nie zaplace rachunku, to dostaje ponaglenie na ktorym jet rowniez numer telefonu w przypadku gdy trudna sytuacja finansowa spowodowala zwloke w platnosciach.mozna zadzwonic, wyjasnic negocjowac.....
Nie ma odcinania pradu z marszu.Jesli gazownia czy elektrownia nie chce wysluchac petenta, pomaga urzad konsumenta (Fair Trading) albo Ombudsman .
To dziala tylko w przypadkach, gdy zadluzona osoba ma dobra wole splacenia naleznosci.
jest tez troche organizacji typu Salvation Army, St. Vincent de Paul, Smith Family, ktore pomagaja ludziom w tarapatach finansowych. Od czasu do czasu pokrywaja rachunki (jest jakis roczny limit).
A moj przypadek byl inny. Przez ponad rok wymieniali mi licznik cieplej wody. w tym okresie nie bylo rachunkow, a potem obliczyli na oko i zapomnieli o wczesniejszych ustaleniach, ze nie zaplace tego jednorazowo, tylko w ratach.Gdy nie zaplacilam od razu ,przyszli odciac ciepla wode (nie bylo mnie , wiec zostawili notke), a ja podalam ich do Fair Trading. Ostatecznie zaplacilam jedna trzecia tego co mi naliczyli.:evil_lol:
Chyba wystraszyli sie decyzji trybunalu, ze maja dac zadowalajaca mnie wycene, a jesli tego nie zrobia , trybunal sam podejmie nieodwolalna decyzje ( w trybunale stwierdzili, ze rachunek byl za wysoki ,ja sie na tym nie znalam , za krotko bylam w Australii).
No dobrze, trzeba myslec jak pomoc tym ludziom.
Aniu, daj znac, gdy juz sie dowiesz, jak sytuacja wyglada.[/QUOTE]

Oczywiście,ze dam znać:) narazie czekam az mi podeśla to wezwanie do zapłaty...
Ja na szczęscie nie miałam takich doświadczeń,chociaz juz kilka razy zalegałam z płatnościami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='savahna']Oby, bo przytakiej ilości psów to byłby problem a one przeciez nie szczepione. Miejmy nadzieję,że to nic poważnego.:razz:[/QUOTE]

Wiem,wiem i juz się boję co to moze być...tymbardziej ,ze jeśli cos zakaźnego będe musiała odkażać klatke i samochód co by i na inne nie przelazło...

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję,że wybaczycie, ale przrywniki zakupowe wskazane, może ktoś się skusi...
[url]http://www.dogomania.pl/threads/211179-Ciuszki-cos-do-domu-super-rzeczory!-Na-Kielce-i-Starachowice.-Do-29.07.-ZAPRASZAMY[/url]!

Trzymam kciuki,żeby to było "takie małe nic" i na obawach się skończyło:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='savahna']Mam nadzieję,że wybaczycie, ale przrywniki zakupowe wskazane, może ktoś się skusi...
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/211179-Ciuszki-cos-do-domu-super-rzeczory!-Na-Kielce-i-Starachowice.-Do-29.07.-ZAPRASZAMY[/URL]!

Trzymam kciuki,żeby to było "takie małe nic" i na obawach się skończyło:razz:[/QUOTE]

No oczywiście ,że polazłam na bazarek...ale skąd mogłam wiedziec ,że moja córka tak rychło wstanie :angryy: Chociaż ona mówi,jak bierze moje rzeczy,że pozyczanie jest fajne :) to moze i ja teraz z tego skorzystam :)

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj w Zakrzewku,po Reksa...nie było p.Darka-Zygmunta i co było robić...załozyłam obrożę i władowałam Reksia do wozu...potem w lecznicy wyszło na wadze 30 kg:roll:...Reksio ma świerzba:shake: miał pobrane zeskrobiny i pod mikroszkop...sama widziałam tego małego gada ,a przepraszam roztoczaka przez lupę,a ten jeszcze bezczelnie machał do mnie łapkami:angryy: W kazdym razie Reks dostał dzisiaj pierwszy zastrzyk,kolejny za 10 dni i kolejny znowu za 10 dni i wg potrzeby może i załapie sie na czwarty ...po powrocie zauważyłyśmy,ze kolejny ma juz poczatki na uchu:shake:Te psiaki trudno jest czasem zlokalizować,poukrywaja się po kątach i już...do jedzenia wychodzą ,ale dzisiaj chciałyśmy dac jedzonko po powrocie i oooo zmieniłyśmyposłania ,tamte kazałyśmy p.Darkowi-Zygmuntowi spalić...
Mam to wezwanie do zapłaty ,to juz jest zatytuowane jest "wezwanie przedsądowe",zaraz przeleje pieniądze,a resztę czyli cos ok.10 zł przeleję na konto TOZ,niech dołozą do karmy dla psiaków...moze tak być ????

Link to comment
Share on other sites

Nie zrobię teraz przelewu,musze tam zadzwonić,bo to jakos tak dziwnie...jakies nr i niewiem czy to podac w przelewie i w ogóle...zadzwonię w poniedziałek z samego rana...tylko prosze ...jakby ktos zechciał mi przypomnieć :lol:,boje sie ,ze mi to umknie...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny :) Dzwoniłam,ale niestety tam się dodzwonić to masakra,ciągle nie maja wolnego konsultanta :shake: Zapłaciłam a w tytule przelewu,oprócz nazwiska i adresu powpisywałam konto umowy i jakis nr przypisany do partnera,czyli wszystko co mozliwe :)

Link to comment
Share on other sites

No niestety dodzwonić się do takich urzędów to masakra
Ja dzwoniłam od środy do szpitala na infolinię czynną od 8 do 15, nie odebrał nikt ani razu
Dziś się wkurzyłam już, zadzwoniłam do dyrektora szpitala i szybciutko podał mi inny numer, na który bez problemu się dodzwoniłam :)

Link to comment
Share on other sites

Kaju, wysłałam dzisiaj to co zebrałam dla p.Zygmunta (tak się przyzwyczaiłam do imienia Darek, że musiałam teraz odnaleźć wyżej, żeby dobrze napisać :lol: ). Jak coś z ciuchów się nie będzie nadawało, to trudno, gdzieś upłynnisz albo przerobisz na szmaty ;) Gdybyś Ci nie donieśli paki do domu, a odbierała byś z awizo sama na poczcie, to raczej samochodem, bo ciężka i nie wiem czy nie puści sznurek, którym związałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atomowka']No niestety dodzwonić się do takich urzędów to masakra
Ja dzwoniłam od środy do szpitala na infolinię czynną od 8 do 15, nie odebrał nikt ani razu
Dziś się wkurzyłam już, zadzwoniłam do dyrektora szpitala i szybciutko podał mi inny numer, na który bez problemu się dodzwoniłam :)[/QUOTE]

Niestety nie dodzwoniłam się ,ale wiem od której do której obsługuja klientów i co wprowadzili dla [B]ułatwienia[/B] kontaktu...trudno zapłaciłam i juz a dokładnie rachunek był na 67,02 zł ...

[quote name='bric-a-brac']Kaju, wysłałam dzisiaj to co zebrałam dla p.Zygmunta (tak się przyzwyczaiłam do imienia Darek, że musiałam teraz odnaleźć wyżej, żeby dobrze napisać :lol: ). Jak coś z ciuchów się nie będzie nadawało, to trudno, gdzieś upłynnisz albo przerobisz na szmaty ;) Gdybyś Ci nie donieśli paki do domu, a odbierała byś z awizo sama na poczcie, to raczej samochodem, bo ciężka i nie wiem czy nie puści sznurek, którym związałam.[/QUOTE]

Mam nadzieje ,że mi listonosz dowiezie,mój jest na urlopie a zastepczy jest tak zakrecony jak wek na zimę...kiedys przybiegł do nas i pyta sie gdzie mieszka p. S,nasza troche dalsza sąsiadka,więc mu pokazałam i poleciał do niej i zaniósł list do mnie :)
a samochód jutro mam w warsztacie...będę kombinować... Dzieki,że zadałas sobie tyle trudu na zorganizowanie tej paczuszki :) Za 6-7 dni tam jade ,bo Reks ma dostać kolejny zastrzyk...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja69']
Mam nadzieje ,że mi listonosz dowiezie,mój jest na urlopie a zastepczy jest tak zakrecony jak wek na zimę...kiedys przybiegł do nas i pyta sie gdzie mieszka p. S,nasza troche dalsza sąsiadka,więc mu pokazałam i poleciał do niej i zaniósł list do mnie :)
[/QUOTE]
Nie, no dobry jest....:evil_lol:
Właściwy człowiek na właściwym miejscu.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...