Jump to content
Dogomania

Zmiany w ustawie o ochronie zwierząt


annnaka

Recommended Posts

Teraz może być tylko lepiej.
Żądajmy zaostrzenia kar, dajmy głos tym, którzy sami nie mogą walczyć o swoje prawa!!!
[URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL] Wydrukuj, zbierz podpisy - dotyczy zmiany ustawy o ochronie zwierząt - może uda się wspólnymi siłami zmienić prawo na lepsze :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annnaka']Teraz może być tylko lepiej.
Żądajmy zaostrzenia kar, dajmy głos tym, którzy sami nie mogą walczyć o swoje prawa!!!
[URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL] Wydrukuj, zbierz podpisy - dotyczy zmiany ustawy o ochronie zwierząt - może uda się wspólnymi siłami zmienić prawo na lepsze :D[/QUOTE]
Zgadzasz się w pełni z wszystkimi punktami w w/w ustawie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majka2222']Soema, Merys co Wam się nie podoba w ustawie? Ja uważam, że jest świetna. To szansa dla zwierzaków! [/QUOTE]
Chociażby wykaz osób kompetentnych do uśmiercenia zwierzaka, zakaz hodowli pewnych ras (pan L. w żaden sposób nie potrafi uargumentować względów "oczywistych" tego zakazu), zdefiniowanie "schroniska" itp...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Chociażby wykaz osób kompetentnych do uśmiercenia zwierzaka, zakaz hodowli pewnych ras (pan L. w żaden sposób nie potrafi uargumentować względów "oczywistych" tego zakazu), zdefiniowanie "schroniska" itp...[/QUOTE]
zdefiniowanie schroniska jest ważne - chodzi o to, żeby spełniały określone standardy - przynajmniej ja tak to widzę. Nie zauważyłam nic o zakazie hodowli pewnych ras. Czy możesz napisać który to artykuł proponowanej ustawy?? Treśc ustawy tutaj dla zainteresowanych: [URL]http://www.koalicja.org.pl/ustawa.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majka2222']zdefiniowanie schroniska jest ważne - chodzi o to, żeby spełniały określone standardy - przynajmniej ja tak to widzę. Nie zauważyłam nic o zakazie hodowli pewnych ras. Czy możesz napisać który to artykuł proponowanej ustawy?? Treśc ustawy tutaj dla zainteresowanych: [URL]http://www.koalicja.org.pl/ustawa.php[/URL][/QUOTE]
[CENTER][B]Art. 20.[/B][/CENTER]
Minister właściwy do spraw administracji publicznej określi, w drodze rozporządzenia:
[LIST=1]
[*] wykaz ras, rodów, linii hodowlanych i mieszańców zwierząt podlegających zakazowi hodowli i rejestrowania w organizacjach hodowców,
[*] wykaz ras, rodów, linii hodowlanych i mieszańców zwierząt dla których posiadania konieczne jest złożenie egzaminu,
[/LIST]
a pan Grzegorz argumentuje, że to "ze względów oczywistych.." ale jakich już nie chce napisać..

te egzaminy to też nieprzemyślana sprawa..
duuużo jest błędów..
[url]http://www.dogomania.pl/threads/188739-Mordowanie-zwierzat-w-majestacie-prawa-czy-to-mozliwe?p=16388075#post16388075[/url]

Link to comment
Share on other sites

[I]"
[/I][CENTER][I][B]Art. 6.[/B][/I][/CENTER]
[I]
Zabronione jest takie postępowanie ze zwierzętami, które może narazić je, ich potomstwo lub ludzi i inne zwierzęta znajdujące się w ich otoczeniu na ból, cierpienie lub śmierć, w szczególności: [/I]
[LIST=1]
[*][I] dopuszczanie do zaginięcia zwierzęcia, w szczególności wypuszczanie psów poza posesję bez widocznego ich oznakowania zawierającego informację o sposobie kontaktu z właścicielem lub opiekunem;[/I]
[*][I] handel zwierzętami domowymi poza miejscami ich chowu, w szczególności na targowiskach;[/I]
[*][I] sprzedaż zwierząt osobom nieletnim lub pozostającym pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających[/I]
[*][I] posiadanie lub prowadzenie obrotu wężami jadowitymi lub wymagającymi karmienia żywymi ssakami lub ptakami, z wyłączeniem ogrodów zoologicznych;[/I]
[*][I] [B]samodzielne odławianie i usuwanie z posesji ssaków drapieżnych, szczególnie kun, psów i wolno żyjących kotów, a także nietoperzy, bez nadzoru lub upoważnienia Wojewódzkiego Inspektora do Spraw Zwierząt[/B];[/I]
[*][I] prowadzenie tresury zwierząt w celu zwiększenia ich agresywności."[/I]
[/LIST]
Czyli co? Nie wolno odłowić kotki na sterylkę, ani kocura do kastracji bez zgody WIdSZ??? Ktoś się tu z osłem na łby pozamieniał?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza'][I]"
[/I][CENTER][I][B]Art. 6.[/B][/I][/CENTER]
[I]
Zabronione jest takie postępowanie ze zwierzętami, które może narazić je, ich potomstwo lub ludzi i inne zwierzęta znajdujące się w ich otoczeniu na ból, cierpienie lub śmierć, w szczególności: [/I]

[LIST=1]
[*][I] dopuszczanie do zaginięcia zwierzęcia, w szczególności wypuszczanie psów poza posesję bez widocznego ich oznakowania zawierającego informację o sposobie kontaktu z właścicielem lub opiekunem;[/I]
[*][I] handel zwierzętami domowymi poza miejscami ich chowu, w szczególności na targowiskach;[/I]
[*][I] sprzedaż zwierząt osobom nieletnim lub pozostającym pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających[/I]
[*][I] posiadanie lub prowadzenie obrotu wężami jadowitymi lub wymagającymi karmienia żywymi ssakami lub ptakami, z wyłączeniem ogrodów zoologicznych;[/I]
[*][I] [B]samodzielne odławianie i usuwanie z posesji ssaków drapieżnych, szczególnie kun, psów i wolno żyjących kotów, a także nietoperzy, bez nadzoru lub upoważnienia Wojewódzkiego Inspektora do Spraw Zwierząt[/B];[/I]
[*][I] prowadzenie tresury zwierząt w celu zwiększenia ich agresywności."[/I]
[/LIST]

Czyli co? Nie wolno odłowić kotki na sterylkę, ani kocura do kastracji bez zgody WIdSZ??? Ktoś się tu z osłem na łby pozamieniał?[/QUOTE]
Ponawiam pytanie???? Kto to wymyślił???? Nie ma przecież gwarancji, że WIdSZ nie zostanie jakiś "obrońca życia poczętego" albo inny przeciwnik "okaleczania kotów wolno żyjących".

Link to comment
Share on other sites

to wg .obecnej nowelizacji "kazdy moze zabic ,dobic zwierzeta ,ktore sa niewygodne i przeszkadzaja"?To ci dobre
Uwazam ,ze tylko weterynarz moze zadecydowac ktore zwierze ma miec wykonana eutanazje (tzn zwierzeta chore ,ktore cierpia)

Brakuje ,w projekcie ustawy o ograniczeniu ilosci zwierzat domowych ,ze wszystkie zwierzeta przechodzace przez schroniska ,czy to suczki czy psy powinny byc kastrowane.

Nie ma wzmianki o normach schroniskowych ,ktore schroniska powinny posiadac.

Nie ma wzmianki ,ze kazdy opiekun posiadajacy psa /psy mieszkajacy ,w miescie i na wsiach ,powinien placic podatek .

Nie ma zmianki ,ze pies nie moze byc zwierzeciem gospodarskim ,powinien byc zwierzeciem domowym zaliczonym do czlonka rodziny

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]Odi[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/showthread.php?p=16404755#post16404755"][IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Wellington, wstępne uwagi, które przytoczyłaś ze strony KTOZ, dotyczą projektu tzw. małej nowelizacji "autorstwa" Okupanta Komina & Co, tj. projektu dawno wywalonego do kosza.

[quote name='wellington']Juz ide stac w kacie :sad:[/QUOTE]

Postoisz sobie w kącie a inni nadal będa to czytac??? SKASUJ POST!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']
Nie ma wzmianki ,ze kazdy opiekun posiadajacy psa /psy mieszkajacy ,w miescie i na wsiach ,powinien placic podatek .
[/QUOTE]

Ustawa o ochronie zwierząt to chyba jednak nie jest miejsce na regulowanie kwestii podatkowych. "Podatek za psa" uregulowany jest w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych z 12 stycznia 1991 r. (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 121, poz. 844 z późn. zm.). Zgodnie z art. 19:
[B]Rada gminy, w drodze uchwały: [/B]
[B]1) określa zasady ustalania i poboru oraz terminy płatności i wysokość stawek opłat określonych w ustawie, z tym że[/B]:
a) stawka opłaty targowej nie może przekroczyć 681,54 zł dziennie,b) stawka opłaty miejscowej w miejscowościach, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 1, nie może przekroczyć 1,93 zł dziennie,
c) stawka opłaty miejscowej w miejscowościach posiadających status obszaru ochrony uzdrowiskowej nie może przekroczyć 2,76 zł dziennie,
d) stawka opłaty uzdrowiskowej nie może przekroczyć 3,82 zł dziennie,
e) (uchylona),
f) [B]stawka opłaty od posiadania psów nie może przekroczyć 107,85 zł rocznie od jednego psa[/B];

Oznacza to, że nie jest ona obowiązkowa w każdej gminie. Aby wprowadzić obowiązek [quote name='xxxx52'] ze kazdy opiekun posiadajacy psa /psy mieszkajacy ,w miescie i na wsiach ,powinien placic podatek .[/QUOTE] to by przy okazji zmiany ustawy o ochronie zwierząt zmienić również ustawę o podatkach i opłatach lokalnych.

Link to comment
Share on other sites

W ustawie nie ma mowy o stanowisku kierowniczym w schronisku tzn ze kierwonik powinie byc wybierany podczas wyborow i utworzony powinien byc zarzad . Kierownik ,zarzad nie otrzymuja zaplaty sa to stanowiska spoleczne tj wolontariat.

Pieniadze od gmin za psy bezpanskie powinny trafic bezposrednio na konto schroniska i decydowac o nich powinni czlonkowie zarzadu z kierownikiem.

Oplaty z gmin za bezdomne psy powinny gminy placic nie za psy wylapane bezdomne ,ale oplata powinna byc ustalona i pobierana od kazdego mieszkaca np.u nas 50 centow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Kierownik ,zarzad nie otrzymuja zaplaty sa to stanowiska spoleczne tj wolontariat.
[/QUOTE]

Tutaj się nie zgodzę. Kierowanie schroniskiem to jest full time job. Przecież ci ludzie muszą z czegoś żyć. Wydaje mi się, że wiem o co Ci chodzi. Ja też nie godzę się by Pani Dyrektor największego warszawskiego schroniska dostawała co roku 6000 zł podwyżki, ale jednak to chyba nie może być praca tylko i wyłącznie pro bono (mówię o kierowaniu i zarządzaniu schronem).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']W ustawie nie ma mowy o stanowisku kierowniczym w schronisku tzn ze kierwonik powinie byc wybierany podczas wyborow i utworzony powinien byc zarzad . Kierownik ,zarzad nie otrzymuja zaplaty sa to stanowiska spoleczne tj wolontariat.
[/QUOTE]

Coś dziwnego tutaj piszesz. Kto ma zarządzać pracą schroniska jako "wolontariusz"? Koordynowac pracę ludzi, rozliczać się z dotacji, codziennie być tam w pracy? No chyba że u Was wolontariusze to ludzie majętni odcinający tylko kupony od pieniędzy ulokowanych w inwestycjach więc pracować nie muszą.
Chyba nie jesteś jednak za bardzo zorienowana/y jak wygląda prawny status schroniska w Niemczech.
Raczej nie mieszaj nam w głowach z zagranicy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Coś dziwnego tutaj piszesz. Kto ma zarządzać pracą schroniska jako "wolontariusz"? Koordynowac pracę ludzi, rozliczać się z dotacji, codziennie być tam w pracy? No chyba że u Was wolontariusze to ludzie majętni odcinający tylko kupony od pieniędzy ulokowanych w inwestycjach więc pracować nie muszą.
Chyba nie jesteś jednak za bardzo zorienowana/y jak wygląda prawny status schroniska w Niemczech.
Raczej nie mieszaj nam w głowach z zagranicy![/QUOTE]
Zdecydowanie tak,, xxxx52 nie masz pojecia o czym piszesz, juz moje przedmowczynie tlumaczyly na czym polega praca w schronisku. W Polsce na to przepisy nie pozwalaja, a wiem to z pierwszej reki. Mieszasz obsluge schroniska z pomoca organizcji pro zwierzecej ktora moze wspierac schroniska finansowo i wolontariuszami z ktorymi sa podpisane umowy o wolontariacie. To sa procedury o ktorych mozesz poczytac na stronie ngo.

Link to comment
Share on other sites

Ada-jeje tak mogloby byc ,a jak jest to wiem doskonale
np.we wrzesni kierownik schroniska to szef Strazy Miejskiej ,ktory o psach nie ma pojecia ,przychodzi do schroniska moze raz w miesiacu
podpisuja umowy z gminami byle kasowac pieniadze ,schronisko jest ciagle przepelnone.
Czy kierownik otrzymuje stala pesje to nie wiem .jest tam jeden pracownik na etacie ,jest150 psow i to wszystko
Pieniadze za psy ida do urzedu ale nie na psy.
takich i innych przykladow moge mnozyc.
Przeciez kierownik powinien byc kompetentny i otaczac sie ludzmi tez kompetentnymi ,a jak jest to widzimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Ada-jeje tak mogloby byc ,a jak jest to wiem doskonale
np.we wrzesni kierownik schroniska to szef Strazy Miejskiej ,ktory o psach nie ma pojecia ,przychodzi do schroniska moze raz w miesiacu
podpisuja umowy z gminami byle kasowac pieniadze ,schronisko jest ciagle przepelnone.
Czy kierownik otrzymuje stala pesje to nie wiem .jest tam jeden pracownik na etacie ,jest150 psow i to wszystko
Pieniadze za psy ida do urzedu ale nie na psy.
takich i innych przykladow moge mnozyc.
Przeciez [B]kierownik powinien byc kompetentny i otaczac sie ludzmi tez kompetentnymi[/B] ,a jak jest to widzimy.[/QUOTE]
Pełna zgoda. Tyle że nie za darmo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Pełna zgoda. Tyle że nie za darmo![/QUOTE]

Dokładnie! To o czym pisze xxx52 to jedno, a wynagrodzenie kierownika to drugie, Nie bardzo widzę, jak darmowa praca miałaby się przełożyć na kompetencje kierownika i jego pracowników. Wiadomo, że jest źle i odpowiednie kompetentne osoby powinny kierować schroniskiem. Ale przecież nie za darmo na litość boską! To jest praca na cały etat (a w zasadzie nawet nie na jeden)!!!

Link to comment
Share on other sites

Zamiast dyskusji o kierowniku proponuję inny temat.

Wrowadzenie do tematu jest tutaj:
[B]Psotka czeka na podpisy[/B].
[URL]http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=129666187104627[/URL]

Niewygodna Psotka otrzymała wyrok śmierci. Na jej szczęście egzekucję wykonał, na zlecenie właścicielki, pijak który w przekonaniu, że zwierze nie zyje porzucił go w krzakach. Obserwował to "anonim", który doniósł Policji. Policja skutecznie szukała zwłok psa tak bardzo, że odnalazła go, jeszcze żywego, po 36 godzinach od egzekucji, w stanie agonalnym. Policja ulokowała psa u lekarza, a dalszego leczenia psa podjął się, skutecznie, Bydgoski Klub przyjaciół Zwierząt Animals.
Sprawa o usiłowanie zabicia psa odbedzie się w Sądzie w Mogilnie.
Tu jest bezpośredni link do petycji do Sądu w Mogilnie, o surowe ukaranie sprawców:
[URL]http://www.petycje.pl/petycja/6663/petycja_w_sprawie_orzeczenia_bezwzglednej_kary_pozbawienia_wolnozci_.html[/URL]

Podpiszcie petycję i nie zapomnijcie zweryfikowac podpisu!!!

Link to comment
Share on other sites

Kuny są prześliczne, lisy też jednak jeśli mi się zalęgła kuna , urodziła i odchowała małe a potem zabija kurczaki lub jeśli wkradnie mi się na posesję lis i powyżera kury a potem dopadnie go mój pies i przepędzi narażając na stres bo np podczas ucieczki dzikie zwierzę wyskoczy na szosę i wpadnie pod samochód to może jeszcze ja mam płacić karę? Czy zabronić psom wychodzenia na ich własne podwórze, żeby nie stresowały kuny i dzwonić w środku nocy do WIdSZ, żeby przyjechał i ją zabrał a ona mi w tym czasie powyżera wszystkie jajka? Czy inspektor kupi moim dzieciom jajka na śniadanie ?
Coś z tymi przepisami jest nie halo.

Wykaz ras, rodów i linii...no comments to wystarczy, że ktoś kogoś nie lubi i już wiadomo jak wyeliminować niewygodną konkurencję.
Nawiasem mówiąc kto mi udowodni przypadki dotkliwych pogryzień przez przez psy konkretnej rasę, pochodzące z konkretnej linii? Nie wiem kto sobie jeszcze bullmastiffy wpisał na tej liście.
Zresztą sprawcami większości tragicznych wypadków, w których ofiarami są niewinni przechodnie lub dzieci to są zwykle mieszanki nie należące do żadnej rasy ( co najwyżej w typie) a już na pewno w tym przypadku lini hodowlanej się nie dojdzie :razz:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']
[CENTER][I][B]Art. 6.[/B][/I][/CENTER]
[I]
Zabronione jest takie postępowanie ze zwierzętami, które może narazić je, ich potomstwo lub ludzi i inne zwierzęta znajdujące się w ich otoczeniu na ból, cierpienie lub śmierć, w szczególności: [/I]

[LIST=1]
[*][I] dopuszczanie do zaginięcia zwierzęcia, w szczególności wypuszczanie psów poza posesję bez widocznego ich oznakowania zawierającego informację o sposobie kontaktu z właścicielem lub opiekunem;[/I]
[*][I] handel zwierzętami domowymi poza miejscami ich chowu, w szczególności na targowiskach;[/I]
[*][I] sprzedaż zwierząt osobom nieletnim lub pozostającym pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających[/I]
[*][I] posiadanie lub prowadzenie obrotu wężami jadowitymi lub wymagającymi karmienia żywymi ssakami lub ptakami, z wyłączeniem ogrodów zoologicznych;[/I]
[*][I] [B]samodzielne odławianie i usuwanie z posesji ssaków drapieżnych, szczególnie kun, psów i wolno żyjących kotów, a także nietoperzy, bez nadzoru lub upoważnienia Wojewódzkiego Inspektora do Spraw Zwierząt[/B];[/I]
[*][I] prowadzenie tresury zwierząt w celu zwiększenia ich agresywności."[/I]
[/LIST]

Ponawiam pytanie???? Kto to wymyślił???? Nie ma przecież gwarancji, że WIdSZ nie zostanie jakiś "obrońca życia poczętego" albo inny przeciwnik "okaleczania kotów wolno żyjących".[/QUOTE]
Super ustawa... Baaardzo precyzyjna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...