Jump to content
Dogomania

senitus

Members
 • Posts

  68
 • Joined

 • Last visited

About senitus

 • Birthday 10/10/1981

Converted

 • Location
  Skierniewice
 • Interests
  RYBY KOTY PSY KSIĄŻKI AUDIO

senitus's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. senitus

  Uraz oczka.

  Nie przyszło nam do głowy , a w rogówce jest dziurka. Był a u doktora z Hawajskiej w Warszawie. Pytałam czy jakiś piesek tak miał? My mając wiele lat psy pierwszy raz mamy taki przypadek.
 2. senitus

  Uraz oczka.

  Witam. Mam problem z małym pieskiem 3 miesiące. Piesek ma uraz oczka; Uszkodzenie rogówki w górnym kwadracie. Oczko zmętniało. Zwierzaczek bierze 2 antybiotyki w tym jeden w kropelkach. Czy ktoś miał coś takiego? Czy jest szansa na poprawę stanu oka. Czy będzie widziało? Leczona jest przez okulistę.
 3. Straszny materiał i straszna perspektywa dla tych zwierząt. Na Animal Planet określono takie zbieractwo jako choroba psiej mamy czy jakoś tak. Tylko jak zabiorą te psy to co pewnie w wielu wypadkach znana wszystkim droga za TM.. Dobre chęci przerosły kobietę . Ja nie wiem tylko z kąd się tyle tych zwierzaków tam wzięło.
 4. Wiecie co , kiedyś gdzieś to pisałam, ale powtórzę dla mnie te całe pa i po pa to czysta kpina i denerwowanie zwykłych miłośników psów czy kotów. Powiem tak jeśli będzie nadal tak jak jest to adopcji będzie mało , a psy będą zalegać w dt albo w schronach, a wiecie kto zyska? Zyskają psy i koty z dziwnych żrudeł. Ja osobiście bardzo bym nie chciała być przepytywana jak bym była czemuś winna. Jak czytam przykładowe ankiety to aż mnie ściska. Przez takie papierki i ambicje tracą zwierzaki.
 5. Oj jest wielki niesmak i powiem tak ten projekt powinien trafić do kosza i bardzo się ucieszę jeśli tak się stanie. Po pierwsze to nas jako kraj nie stać na realizację takiej ustawy. Jest zbyt restrykcyjna względem, zwykłych ludzi. To jest aż straszne i trąci zachodem sory , ale tak czuję. Obecna ustawa jest zasadniczo dobra tylko nie respektowana. Po co 3 lata więzienia skoro te 2 obecne są nierespektowane. Czy szanowne fundacje policzyły ile kosztuje utrzymanie więżnia? Zapewniam ,że po przeliczeniu mocno się zastanowicie. Czy nie lepiej za tą kasę nakarmić zwierzaki i je leczyć. Lepszą karą było by trzepnięcie po kieszeni oraz publiczne ośmieszenie w prasie lokalnej. A jeszcze lepiej zagonić takich do kopania rowów i łatania dziur w asfalcie.
 6. Ile masz rybek? Nie wymienia się nigdy całej wody w akwarium. Taki kolorek wody świadczy o młodym akwarium zbiornik niedojrzały. Daj mu dojrzeć. Zielona woda ,ale czy mętna czy klarowna. Skalary oddaj to akwarium jest dla nich za małe . Jaki masz filtr? Czyste akwaria w sklepach to zasługa preparatów. Ja polecam tropical bactosan woda kryształ, a mam żyworódki w xxxxx ilości.
 7. Bez sensu zapłaci za psa , a właściciel zaraz wyczuje sposób na zarobek i zaraz będzie nowy problem.
 8. Nie jestem znawcą tematu ja tylko czytam i słucham rozmaitych opinii , a i nie jest prawdą ,że tylko w Polsce są psy na łańcuchach. Swego czasu sporo oglądałam animal planet i widziałam ,że inne kraje mają ten problem. Jeśli chcemy aby problem zniknął to trzeba: - Zmienić program edukacji w szkołach taka lekcja biologii uczymy się mało przydatnych spraw, a to co ważne jest ominięte. Zamiast budowy jamochłona zrobić lekcję o wiejskich psach jakieś filmy czy coś zapewniam ,że sporo osób pomyśli nad tym problemem. - Zabrać się za warunki w schroniskach i za traktowanie tam, zwierząt. Zastanowić się ogólnie nad logistyką i zarządzaniem takowymi placówkami. Czemu jak oglądam na wspomnianym animal planet schroniska to boksy są pojedyncze chyba ,że jest psi duet? Czemu sprawiają wrażenie czyściutkich i zadaszonych? Może to na tyle.
 9. No widzisz przykład idzie jak by z góry. To czego wymagać od przeciętnego Kowalskiego skoro w miejscu pomocy zwierzętom tak się postępuje. Sprostujcie jeśli się mylę.
 10. Niby racja ale zobaczcie robi się szum gdy na wsiach są psy na łańcuchach ,a schroniskom nic się nie mówi. Wiem zaraz powiecie ,że to nie tak i tak dalej a te psy też cierpią. Jak walczyć to ze wszystkimi, a nie wybiórczo. Przykład Filutka czy wielu innych schroniskowych bied.
 11. Przykre jest traktowanie zwierząt na wsiach , ale gdzieś to pisałam chyba : Przez dziesiątki lat nikt ludzi nie uczulał na dobrostan zwierząt. Postępują tak od poko;leń dziadek tak robił ojciec to teraz syn. Powielanie zachowań. Trudno będzie teraz jedną ustawą zmienić mentalność. Inna sprawa ,że zapis ustawy z tego co rozumiem nie zabrania uwięzi tylko niech ona będzie sensowna , a nie to co widać na zdjęciu. Do czasu gdy będą łańcuchy upiornie krótkie w sklepach to tak będzie się działo. Teraz ostatnia sprawa krytykujecie ludzi na wsiach , a z tego co wiem to i w schroniskach są psy na łańcuchach no to o czym my mówimy. A,,,, i jeszcze jedno co by się stało gdyby nagle wszystkie psy odpięto od budy? Idzie mi o bezpieczeństwo.
 12. Co do nowości to ja nie jestem pewna. Wiesz co po co ci lampa uv? Ja proponuję kubełek firmy jbl seria e.
 13. Po pierwsze papuzie pielęgnice potrzebują akwarium 240 litrów. To ryby silne i terytorialne. Glonojady też rosną duże . Kosiarki lubią podskubywać inne ryby.
 14. My akwaryści mamy w sobie chęć grupowania się na forch , ale tutaj cisza.
 15. Mam dwa akwaria; pierwsze 50 litrów młodziaki gupika i ich rodzice. 200 litrów z gupikami , mieczykami , molinezjami i platkami oraz olbrzymimi glonojadami. Może jakaś grupka akwarystów by się zrobiła?
×
×
 • Create New...