Jump to content
Dogomania

SCHRON,CZY EUTANAZJA?Znalazł domek,właścicielka raz psa oddaje raz zatrzymuje.


Recommended Posts

Napisałam na szybko taki tekst:Mam na imię Nugat,słodkoi prawda?Ale moje życie słodkie nie jest.Zły człowiek wyrzucił mnie jak rzecz z samochodu i wtedy przygarnęła mnie dobra pani i znalazła mi domek u ludzi.Ale niestety ja dobrze wiem,że nie jestem w tym jedynym,właściwym domku,psie serce t o czuje.Starsza pani u której jestem chciała mnie nawet oddać do schroniska,ale było przepełnione.Jestem wesoły,mimo wszystko i lubię być głaskany.Mam dużo energii,ale pani u której jestem ma mało siły dlatego mam mało spacerów,a tak je lubię.Aha,zapomniałbym,jestem brązowy,mam około 2-3 latek i ważę około 12 kg.Może to Ty mnie pokochasz?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='azalia']Napisałam na szybko taki tekst:Mam na imię Nugat,słodkoi prawda?Ale moje życie słodkie nie jest.Zły człowiek wyrzucił mnie jak rzecz z samochodu i wtedy przygarnęła mnie dobra pani i znalazła mi domek u ludzi.Ale niestety ja dobrze wiem,że nie jestem w tym jedynym,właściwym domku,psie serce t o czuje.Starsza pani u której jestem chciała mnie nawet oddać do schroniska,ale było przepełnione.Jestem wesoły,mimo wszystko i lubię być głaskany.Mam dużo energii,ale pani u której jestem ma mało siły dlatego mam mało spacerów,a tak je lubię.Aha,zapomniałbym,jestem brązowy,mam około 2-3 latek i ważę około 12 kg.Może to Ty mnie pokochasz?[/QUOTE]

Bardzo ładnie :cool2:
Można dodać, że też chciała uśpić, ale dobre serce lekarza na ten brutalny czyn się nie zgodziło, czy coś takiego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']No i do gory.Psiak potrzebuje aktywnego czleka, a nie szydelkujacej babci i ospalej wnusi ;):lol: Kto moze rozreklamowac na Fejsie? Help!!! Szkoda synka :-([/QUOTE]
[URL="http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10"][IMG]http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002011B.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A-s-i-a'][FONT=Verdana]
[/FONT] [FONT=Verdana]Rozmowę przeprowadziłam... to właściwie nie babcia, ale wnuczka twierdzi, że jak babci coś by się stało, to Nugat pójdzie do wujka...
Boję się, że wraz z rozpoczęciem wakacji i wyjazdem gdzieś tam wnusi, Nugat znowu będzie do wydania...
Jakby znalazł się dom to, będąc w silnej desperacji jestem w stanie przemówić [/FONT][FONT=Verdana] babci [/FONT][FONT=Verdana]do rozsądku, tak [COLOR=black][URL="http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CBYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fforum.wordreference.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D70212&rct=j&q=tet%20a%20tet&ei=ovecTaKZG4uPswaZ_e3HBg&usg=AFQjCNEkyfvpj_NryjNzEnuM_MpbmDY7Fw&cad=rja"][COLOR=black]tête à tête.[/COLOR][/URL][/COLOR][/FONT][/QUOTE]
One sobie z psa zabawke robia? bedzie chodzil od domu do domu? jezu, masakra...raz u babci, potem u wujka, nastepnie u stryjenki :lmaa: kiedy przyjdzie czas na ulice? tylko czekac...

Asiu, troszke sie ogarne bo mam male zaleglosci i skupie sie na ogloszeniach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']One sobie z psa zabawke robia? bedzie chodzil od domu do domu? jezu, masakra...raz u babci, potem u wujka, nastepnie u stryjenki :lmaa: kiedy przyjdzie czas na ulice? tylko czekac...

Asiu, troszke sie ogarne bo mam male zaleglosci i skupie sie na ogloszeniach.[/QUOTE]

Dzieki!
Ja też mam zaleglości... to może przesilenie wiosenne? , ta bezsilnośc ;)
Myślę, że do świąt jakoś się odrobimy? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Asiu wiesz może co u Nugata?[/QUOTE]

Bez zmian :shake:
Biedactwo potrzebuje więcej ruchu :(
Lepiej ma niż pod parkową ławką... ale mógłby być szczęśliwszy...
Ciągle się boję, że znowu coś nie będzie po myśli pańci i chęć oddania, czy uśpienia...
Jest to też dla mnie nauczka na przyszłość, szkoda, że kosztem Nugata...

Link to comment
Share on other sites

Ruch i praca u podstaw, czyli kup pani ksiazke np. Cezara Millana o tym, jak byc dla psa przewodnikiem i alpha. Pies jest mlody, wyglada mi na dalekiego krewnego British staffordshire terriera pomieszanego z jakims labkiem i czyms mniejszym. Taki spadek oznacza, ze piesek potrzebuje ruchu i kochajacego ale asertywnego przewodnika. Jesli pani chce pieska do trzymania na kolanach, to ten piesek powinien isc do nowego domku a pani polecamy mikropieska.

Co do onanizmu (bo o to chodzi) to nawykow kopulacyjnych nie zawsze mozna sie pozbyc u psow kastrowanych za pozno, po 12-tym miesiacu zycia. Jesli piesek mial taki nawyk zanim pozbyl sie jajec, to nie przejdzie mu samo z siebie. On to robi z nudow i z nadmiaru energii. Ruch, cwiczenia, obedience itp. Inaczej pies zwariuje, stanie sie agresywny i skonczy sie na jego uspieniu.

Z Twojego postu wynika,ze pies powinien byc odebrany w trybie natychmiastowym, skoro pani chce go uspic, bo sobie nie radzi....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Przykra jest ta bezsilność.Ale Nugacik jest chyba ogłaszany,tak?Może akurat mu się uda,oby tak było.[/QUOTE]

Nugacik nie jest ogłaszany... Nie bardzo mogłam....

[SIZE=3][B]ALE TERAZ:angryy::angryy::angryy:[/B][/SIZE]
[B]Zadzwoniła do mnie córka babci, u której jest NUGAT i zapytała, czy wezmę psa, bo babcia chora!!!
JA ZWARIUJĘ!!![/B]
[B] CIOTECZKI!!!
CO ROBIĆ???[/B]
Nie moge go mieć u siebie:-(:-(:-(
[SIZE=5][B][U]Co teraz? SCHRON, CZY EUTANAZJA?[/U][/B][/SIZE][B]:shocked!:[/B]
[SIZE=5][B] [SIZE=3]Nie mam siły, jestem zdruzgotana...:placz::placz::placz:


[/SIZE][/B][SIZE=3][SIZE=2]taka dygresja: Nugat goni kotki...[/SIZE][/SIZE][B][SIZE=3]
[/SIZE] [/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

co się dzieje z tymi ludzmi :shake:wstyd być człowiekiem jak się czyta takie rzeczy:angryy:no cóz jak się nie zgodzą na przetrzymanie psa do czasu znalezienia mu domu to trzeba tymczasu szukać ale moze jak się dowiedzą ze odpłatnie to się skuszą??!!Ludzie to świnie i będą chcieli jeszcze zarobić... darmowa karma, wet w razie czego.... juz sama nie wiem co tu radzić:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strix']Ruch i praca u podstaw, czyli kup pani ksiazke np. Cezara Millana o tym, jak byc dla psa przewodnikiem i alpha. Pies jest mlody, wyglada mi na dalekiego krewnego British staffordshire terriera pomieszanego z jakims labkiem i czyms mniejszym. Taki spadek oznacza, ze piesek potrzebuje ruchu i kochajacego ale asertywnego przewodnika. Jesli pani chce pieska do trzymania na kolanach, to ten piesek powinien isc do nowego domku a pani polecamy mikropieska.

Co do onanizmu (bo o to chodzi) to nawykow kopulacyjnych nie zawsze mozna sie pozbyc u psow kastrowanych za pozno, po 12-tym miesiacu zycia. Jesli piesek mial taki nawyk zanim pozbyl sie jajec, to nie przejdzie mu samo z siebie. On to robi z nudow i z nadmiaru energii. Ruch, cwiczenia, obedience itp. Inaczej pies zwariuje, stanie sie agresywny i skonczy sie na jego uspieniu.

Z Twojego postu wynika,ze pies powinien byc odebrany w trybie natychmiastowym, skoro pani chce go uspic, bo sobie nie radzi....[/QUOTE]

Bardzo Ci dziękuję, że zjawiłaś się na tym wątku. Wszystkie informacje, jakie podałaś są dla mnie bardzo cenne.

Jak widzisz, sytuacja się powtarza...
Nugat powinien przede wszystkim trafić do DT... jak najszybciej...

Wstawię jeszcze 2 filmiki,jakie były zrobione podczas mojej marcowej wizyty u babci...

[video=youtube;A8cZTUnumbQ]http://www.youtube.com/watch?v=A8cZTUnumbQ[/video]

[video=youtube;DUbPb1cHqcU]http://www.youtube.com/watch?v=DUbPb1cHqcU[/video]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owieczka']No dobrze to co robimy ??
Szukamy domu tymczasowego ?? Hoteliku ? :( jakieś konkrety.[/QUOTE]
[quote name='IVV']??????? jakie decyzje ?[/QUOTE]

Moim skromnym zdaniem potrzebny jest DT, ale Nugat przebywa cały czas w domku, więc potrzebowałby domku, nie boksu...
Jak oceniacie cioteczki, czy Nugat [U]adopcyjny[/U], czy taki "kandel" pospolitus?
Jak długo musiałby zajmować miejsce w DT?
Mnie jest trudno ocenić jego urodę, bo ja patrzę inaczej, przez pryzmat jego krzywdy, kiedy spał pod ławką, bał się każdego ruch ręki człowieka, czołgał się-chcąc podejść do mnie, po czym się wycofywał i gdy wreszcie kiedyś sam do mnie przyszedł, pokazując mocno rozciętą łapkę (ma troszkę uszkodzone ścięgno i podnosi się jeden palec)

Wiem, że decyzję co do dalszego losu Nugata należy podjąć natychmiast, kiedy babcia pojedzie do szpitala, na badania. Jest to dobry moment do zabrania psa.

Córka wtedy ma "trzymać" psa u siebie, a Nugat będzie miał zakładany- jak mnie poinformowano-kaganiec, żeby nie dokuczał ich pieskowi... ;(

Jedno jest dla mnie niepojęte. Nugat, będąc na osiedlu, a potem w mieszkaniu u mojego taty-gdy jeszcze żył, nie miał żadnego konfliktu z moimi jamniorami, to raczej ta moja stara hetera kłapała do niego zębiskami. Skąd nagle u Nugata taka złość?
Co prawda, jest to tylko telefoniczna informacja od córki tej starszej pani, sama tego nie widzialam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A-s-i-a']Moim skromnym zdaniem potrzebny jest DT, ale Nugat przebywa cały czas w domku, więc potrzebowałby domku, nie boksu...
Jak oceniacie cioteczki, czy Nugat [U]adopcyjny[/U], czy taki "kandel" pospolitus?
Jak długo musiałby zajmować miejsce w DT?
Mnie jest trudno ocenić jego urodę, bo ja patrzę inaczej, przez pryzmat jego krzywdy, kiedy spał pod ławką, bał się każdego ruch ręki człowieka, czołgał się-chcąc podejść do mnie, po czym się wycofywał i gdy wreszcie kiedyś sam do mnie przyszedł, pokazując mocno rozciętą łapkę (ma troszkę uszkodzone ścięgno i podnosi się jeden palec)

Wiem, że decyzję co do dalszego losu Nugata należy podjąć natychmiast, kiedy babcia pojedzie do szpitala, na badania. Jest to dobry moment do zabrania psa.

Córka wtedy ma "trzymać" psa u siebie, a Nugat będzie miał zakładany- jak mnie poinformowano-kaganiec, żeby nie dokuczał ich pieskowi... ;(

Jedno jest dla mnie niepojęte. Nugat, będąc na osiedlu, a potem w mieszkaniu u mojego taty-gdy jeszcze żył, nie miał żadnego konfliktu z moimi jamniorami, to raczej ta moja stara hetera kłapała do niego zębiskami. Skąd nagle u Nugata taka złość?
Co prawda, jest to tylko telefoniczna informacja od córki tej starszej pani, sama tego nie widzialam...[/QUOTE]

Asiu, jak dla mnie to i boks z możliwością pracy i wybiegania byłby 100 razy lepszy niż siedzenie w domu w kagańcu, szybkie i krótkie spacery, zła praca z psem ( a raczej jej brak) itp. Jeśli przejawia jakąkolwiek agresje to tylko dlatego że energia go rozpiera i nie ma możliwości ujścia , wtedy jest źle spożytkowana. Co za tym idzie psiak będzie coraz bardziej sflustrowany a jego agresja może się pogłębiać :(

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie Asiu z Owieczką. Na dworze robi sie cieplutko, nie ma ryzyka, że krótkowłosy psiak zmarznie, do tego towarzystwo innych psów może go otworzyć czasem takie łobuzy nawet nie myślą wchodzić do domu, do ludzia ;)
Przy nim najważniejsza jest praca, taki energiczny chlopak chce pracować - nie towarzyszyc babci.

- Owieczko, a ty masz miejsca na zewnątrz? Czy ty prowadzisz domowy tymczas? I wogole czy masz miejsce ewent. dla Niego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Zgadzam sie Asiu z Owieczką. Na dworze robi sie cieplutko, nie ma ryzyka, że krótkowłosy psiak zmarznie, do tego towarzystwo innych psów może go otworzyć czasem takie łobuzy nawet nie myślą wchodzić do domu, do ludzia ;)
Przy nim najważniejsza jest praca, taki energiczny chlopak chce pracować - nie towarzyszyc babci.

- Owieczko, a ty masz miejsca na zewnątrz? Czy ty prowadzisz domowy tymczas? I wogole czy masz miejsce ewent. dla Niego?[/QUOTE]

Jest miejsce na zewnątrz ( U Izy ) w podwójnym boksie i moge mu dokoptować mlodziuchną sunię ciut mniejszą od niego ale równie żywiołową :) Mogli by się wściekac razem nawet w boksie :D Boksy osłoniete od wiatru, zadaszone , kontakt z dziećmi, psami i kotami, spacery po sadzie :)

Mam tez i domowy tymczas ( chwilowo zajety) ale taki psiak jak Nugat powinien 3/4 dnia biegać i korzystać z uroków wiosny a nie siedzieć w domu...

Link to comment
Share on other sites

Martwi mnie tylko to że Nugat jest trochę "bullowaty" a w świetle tego co ostatnio zdarza się coraz częściej czyli pogryzień może być problem z domem dla niego. Może ściągnąć jakiś miłośników TTB ?
Wrzuciłam go na Teriery w potrzebie :
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/104097-Teriery-w-potrzebie?p=16774980#post16774980[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...