Jump to content
Dogomania

Mój pies jest agresywny, a inny pies zjawia się bez smyczy


Guest aneta_w

Recommended Posts

[quote name='ladySwallow']cobra12, pomijając Twoje poglądy i wszystkie inne bzdury - czy wiesz, co to jest netykieta? Netykieta zobowiązuje nas do pisania takiego, żeby inni mogli to zrozumieć.[/QUOTE]


jakie bzdury znowu przecież taka jest prawda u nas jest inaczej wiec myslałem ze amstafy są na liście bo ci co nie biorą kagańców dla amstafów maja wysokie mandaty weź poczytaj prawo i obowiązki psa dowiesz się ze mam rację dałem dobry przykład , lepiem iec krótka smycz żeby miec wytłumaczenie żeby twój pies nie poszedł na uśpienie kaganiec u mego psa nic nie daje po tak zdejmie go

co widzę to opisuję nie każdy hodowca ma rację ja bym wymenił 10 rzeczy co się nie zgadzają do psa syberian hasky chyba ze mój pies jest inny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobra12']jakie bzdury znowu przecież taka jest prawda u nas jest inaczej wiec myslałem ze amstafy są na liście bo ci co nie biorą kagańców dla amstafów maja wysokie mandaty weź poczytaj prawo i obowiązki psa dowiesz się ze mam rację dałem dobry przykład , lepiem iec krótka smycz żeby miec wytumaczenie zeby twoj pies nie poszedł na uspienie[/QUOTE]

Lepiej nie brać psa, jeśli się nie potrafi nad nim panować i go wychować, a także zapewnić jemu i otoczeniu bezpieczeństwa. Listę ras agresywnych znam bardzo dobrze, podobnie jak i przepisy, bo wiele razy się z nimi zapoznawałam i o nich pisałam w ramach mojej pracy zawodowej. Podobnie, jak o ludziach, którzy wolą mieć wytłumaczenie niż poświęcić się pracy psu - niektórzy to nie powinni mieć ani psów, ani dzieci, ani nawet rybek.
Co do mojego poprzedniego postu - zacznij pisać normalnie, tj. z zachowaniem zasad polszczyzny, przecinkami, kropkami i innymi znakami interpunkcyjnym, i najlepiej nie opuszczając części wyrazów, bo Twoje wypowiedzi można śmiało uznać za trollowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobra12']ci co nie biorą kagańców dla amstafów maja wysokie mandaty weź poczytaj prawo i obowiązki psa dowiesz się ze mam rację dałem dobry przykład , lepiem iec krótka smycz żeby miec wytłumaczenie żeby twój pies nie poszedł na uśpienie kaganiec u mego psa nic nie daje po tak zdejmie go[/QUOTE]

Puszczanie agresywnego psa luzem z przypiętą smyczką, żeby móc w razie czego kłamać, że się tylko wyrwał to zwyczajne świństwo. Puszczasz bez smyczy psa, który może pogryźć innego - to miej jaja chociaż się do tego przyznać.
I nikt Ci nie uśpi psa z urzędu za to, że pogryzł innego - w Polsce to zdarza się w sumie tylko przy naprawdę ciężkich pogryzieniach ludzi, i też w sumie zdziwiłbyś się jak rzadko. Niestety, bo dzięki temu właściciele agresywnych psów czują się bezkarni. Powinny być cholernie wysokie grzywny za każdy atak psa - czy to na inne zwierzę czy człowieka, i raz dwa ludzie zaczęliby myśleć, i smycze by się znalazły, i kagańce, i szczuć by się odechciało.

[quote name='cobra12']co widzę to opisuję nie każdy hodowca ma rację ja bym wymenił 10 rzeczy co się nie zgadzają do psa syberian hasky chyba ze mój pies jest inny[/QUOTE]

Dlaczego Twój pies nie miałby być inny? W każdej rasie są wyjątki. Zresztą skoro pies jest ze schroniska, bez rodowodu, trudno powiedzieć czy to czystej rasy husky i nie ma żadnej gwarancji, że będzie miał cechy typowe dla rasy. Do tego jest po przejściach, to też może nasilać różne zachowania. Tym bardziej nie widzę podstaw, żeby na podstawie tego jednego psa wypowiadać się o całej rasie.

Link to comment
Share on other sites

Cobra12 pare uwag
-nie masz syberiana(takiego bys mial jesli bys kupil psa z hodowli i z rodowodem)
-nie znasz charakteru rasy jak widac po twych wielce inteligentnych wypowiedziach
-nie znasz prawa w PL ,i sam je lamiesz-puszczajac psa bez smyczy i kaganca ktory wykazuje agresje do innego psa
-wez slownik ortografii w reke i poczytaj bo nie da sie czytac Twoich postów...Jest cos takiego jak INTERPUNKCJA!Wiesz co to jest?
-ilu znasz hodowcow SYBERIAN HUSKY?i skad wiesz co by powiedzial HODOWCA skoro nie masz Syberiana tylko co najwyzej psa w typie tej rasy?

Link to comment
Share on other sites

1.] hm skąd wiem ze to syberian hasky od hodowcy tej rasy i komisji orzekania rodowodu , która u nas się mieści, i tez potwierdził to weterynarz ile znam hodowców chyba 6 sugerowałem się wypowiedzią zagranicznych hodowców był taki program o tej rasie

3 .] jakbym nie znał prawa polskiego bym go stracił przez sąsiadów którzy się go boją co do kagańca u nas syberiany nie potrzebują to rasa łagodna jesli ktoś nie zna słowa <<nie puszczaj psa idź dalej>> lamią polskie prawo tym mówiąca ze pies nie może być puszczony jak jest inny pies musi liczyć się konsekwencjami i odpowiedzialnością pogryzieniem

2)wiesz czym się różni rodowód ze tylko pisany sa rodzice na tym polega rodowód psa bo się ubiegałem jedynie nie wiedziałem rodziców dla tego mój pies niema rodowodu ,lewego nie chciałem moglem zapłacić kolesowi bym miał

4. ] jak bym nie znal charakteru swego psa to bym dużo nie mógł o nim powiedzieć co lubi czego ,nienawidzi nie mógł bym go mieć

5. zależy jak wychowasz psa ile mu czasu poświęcasz taki będzie w sumie strzeże mówiąc niema psów agresywnych tylko jak człowiek go wyszkoli on taki będzie


6) jesli ludzie byli tez normalni reagowali na 2 właściciela który ostrzega nie dochodziło by do pogryzień ja np : jak widzę ze ktoś jest psem na trawie idę dalej go puścić

7.] ugryzienie psa przez człowieka i dzieci tez trochę wina człowieka podchodzą do psa go głaszczą nie znając go on mysli ze właścicielowi moze stać reagują agresywnością rodzice tez nie pilnują dzieci było niedawno ze pies dziecko pogryzł rodzica nie było dziecko weszło na posesje gdzie był pies stróżujący wielki dramat media szaleją ze pies agresywny a on pilnował tylko posesji



8 .] trochę rozumu nawet listy psów agresywnej nie było jak by człowiek miał rozsądek tego brakuję

9. nie ktorzy nawet iść kolo psa nie umią chodzic puzniej dramat gotowy przykład: 1/machanie torebką przed łbem psa , 2/robienie jakiś dziwnych dyrygowaniem ręka podczas gadania ,,szuranie takie zachowanie pobudza psa do agresji

10./ koniec tematu :P na ten temat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobra12'] mój syberian malamut pogryzł amstafa[/QUOTE]

to w końcu husky czy malamut? A wiesz chociaż, co to jest rodowód? To nic innego, jak udokumentowane pochodzenie, którego jak rozumiem Twój pies nie ma. Tylko i wyłącznie na tej podstawie możesz stwierdzić przynależność psa do jakiejś rasy. I nie istnieje rasa syberian malamut, tak jak nie istnieje rasa staffort terrier.

reszty nie chce mi się nawet komentować

Link to comment
Share on other sites

Bzdura bzdura pokryta...Jak to Czeslaw Mozzil spiewa-Bzduura bzdurra jak malo ktora:diabloti::eviltong:
Skad ty czlowiecze takie rewelacje bierzesz?:shake::evil_lol:

Jesli Twoj pies jest agresywny do innych psow i mi pogryzie psa to zgadnij kto poniesie konsekwencje?Ja majac psa lagodnego np na smyczy czy ty puszczajac agresora bez kaganca?:diabloti::razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='corrida']to w końcu husky czy malamut? A wiesz chociaż, co to jest rodowód? To nic innego, jak udokumentowane pochodzenie, którego jak rozumiem Twój pies nie ma. Tylko i wyłącznie na tej podstawie możesz stwierdzić przynależność psa do jakiejś rasy. I nie istnieje rasa syberian malamut, tak jak nie istnieje rasa staffort terrier.

reszty nie chce mi się nawet komentować[/QUOTE]

mało wiesz o psach przeczytaj to dla wiedzy staffort terrier :[url]http://pl.wikipedia.org/wiki/American_staffordshire_terrier[/url]

2.brak slów mi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Bzdura bzdura pokryta...Jak to Czeslaw Mozzil spiewa-Bzduura bzdurra jak malo ktora:diabloti::eviltong:
Skad ty czlowiecze takie rewelacje bierzesz?:shake::evil_lol:

Jesli Twoj pies jest agresywny do innych psow i mi pogryzie psa to zgadnij kto poniesie konsekwencje?Ja majac psa lagodnego np na smyczy czy ty puszczajac agresora bez kaganca?:diabloti::razz:[/QUOTE]


jaka bzdura jeśli ostrzegasz daną osobę żeby psa nie puszczała poszła dalej żeby nie doszło do pogryzenia odpowiada ta osoba co ostrzeżenia ignorowała puściła tez miałem taki przypadek racja była po mojej stronie policjant mi przyznał rację

szkoda ze drukarka nawaliła mi bym ci dal przeczytać prawa i obowiązki właściciela psa mieście :Leszno

Link to comment
Share on other sites

nie musze czytac obowiazkow wlasciciela psa bo je doskonale znam,dodatkowo jesli wiem ze moj pies nie toleruje innych to zakladam mu kaganiec dla bezpieczenstwa INNYCH PSOW!
Oraz nie puszczam go jesli wiem ze bedzie jatka...
Troche odpowiedzialnosci czlowieku;/

[url]http://www.dogomania.pl/threads/2568-PRZEPISY-DOTYCZ%C4%84CE-PS%C3%93W-W-MIASTACH[/url] tu masz temat z miastami i przepisami...Milej lektury

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']nie musze czytac obowiazkow wlasciciela psa bo je doskonale znam,dodatkowo jesli wiem ze moj pies nie toleruje innych to zakladam mu kaganiec dla bezpieczenstwa INNYCH PSOW!
Oraz nie puszczam go jesli wiem ze bedzie jatka...
Troche odpowiedzialnosci czlowieku;/[/QUOTE]

ale widzę ze ty nie rozumiesz jesli jestes pierwsza w parku na jakiś koleś puszcza psa mimo twych ostrzeżeń on odpowiada nie ty jeśli widzę ze w tym parku jest pies który lata idę dalej go spuścić żeby do jadki nie doszło

jak by pies mój miał kaganiec starciu amstafem ktory latał sobie jak chciał koles mial w d.. wolał gadać przez telefon to wyglądał by tak s koles tez miske oklepałem ze nie pilnować psa teraz plinuje psa po nauczkę jaka dostał


tak by wyglądał mój pies moze nawet gorzej ak by miał kaganiec wtedy

[IMG]http://img697.imageshack.us/img697/1690/24032010138.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem wogole co ty do mnie mowisz,przeczytaj swoje posty i przetlumacz z polskiego na nasze...

Jesli chodzi o moje miasto prosze...

Załącznik do Uchwały Nr 956/LIX/2006 Rady Miasta Częstochowy z dnia 22 maja 2006 roku.

[B]Regulamin utrzymania czystości i porządku dla miasta Częstochowy[/B]


Rozdział IV
Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku.

§ 12.

1. Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do:
[B]
1) zachowania środków ostrożności zapewniających ochronę zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt, a także dołożenie starań, aby zwierzęta te nie były uciążliwe dla otoczenia,[/B]
[B]
2) wyprowadzania psa na smyczy, a psa agresywnego na smyczy i w kagańcu. Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest jedynie w kagańcu, w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi i tylko wówczas, gdy posiadacz psa ma możliwość sprawowania nad nim bezpośredniej kontroli.[/B]

3) niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta domowe na klatkach schodowych, na skwerach i trawnikach oraz w innych miejscach służących do publicznego użytku. Obowiązek nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów przewodników, osób niepełnosprawnych z tytułu wady wzroku lub narządu ruchu stopnia znacznego.

4) nie wprowadzania psów i kotów do budynków użyteczności publicznej, sklepów, lokali gastronomicznych, na place zabaw dla dzieci oraz na teren innych obiektów, których właściciel bądź użytkownik taki zakaz wprowadził.

2. Zwolnienia psa od stałego dozoru możliwe jest wyłącznie w przypadku, gdy jest uwiązany lub znajduje się w pomieszczeniu zamkniętym albo na terenie należycie ogrodzonym. Teren pilnowanego obiektu powinien być zabezpieczony przed wydostaniem się psa.

3. Zasady przewożenia zwierząt środkami komunikacji zbiorowej określają przewoźnicy świadczący te usługi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']nie rozumiem wogole co ty do mnie mowisz,przeczytaj swoje posty i przetlumacz z polskiego na nasze...[/QUOTE]

jeśli jesteś dzieckiem nie rozumiesz sory ale niechce mi się tłumaczyć 5 razy jedno to samo trochę polski kuleje bo 4 lata angli bylem

Link to comment
Share on other sites

ja tam nie wiem u nas jest inaczej hasky można puszczac bez smyczy bez kagańca pytałem się straży miejskiej i policji unas jest tak : nie można puszczać psa 20m od zabudowań ludzkich teraz znazłem lepsze miejsce dla psa gdzie wogole psy tam nie chodzą jest teren 100 razy większy od tamtego :P po przeczytaniu jednego postu tutaj się zastanowiłem że mój hasky moze zrobić jakiemuś psu porządna krzywdę niechce stracić swego psa przez kawałek drogi dalej

Link to comment
Share on other sites

Uchwały rad miasta/gminy zazwyczaj jasno okreslają zasady trzymania zwierząt.Ustawa Kodeks Wykroczeń jest jednak wyżej w hierarchi dlatego zależnie od sytuacji SM lub Policja posługuje się jednym lub drugim.
Art.77KW brzmi: [I]"Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany"[/I]
Generalnie nie mam mowy o kagańcu czy smyczy,ale jeżeli wiem,że moj pies atakuje wszystkie psy i puszczę go ze smyczy-wiadomo moja wina w razie pogryzienia.I winę rownież poniosę jeżeli moj pies przykładowo bedzie tylko na smyczy a mimo to uda mu się ugryźć innego psa,człowieka.W tej sytuacji mając świadomośc,że sama smycz nie daje gwarancji zabezpieczenia otoczenia przed moim psem popełniam wykroczenie bo nie zachowuję środków ostrożności.

Generalnie komentarz do tego artykułu można znaleźć wszędzie,ale niestety nie wszyscy funkcjonariusze wiedzą"o co kaman":)więc walą po 500 zł za brak smyczy i kagańca z uchwały rady miasta osobie,która trenuje daleko na polanie psa na zawody obi klasy 2;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobra12']ja tam nie wiem u nas jest inaczej hasky można puszczac bez smyczy bez kagańca pytałem się straży miejskiej i policji[/QUOTE]
Pies jest pies.Czy to jest york czy bernardyn czy husky.Jak nie jest posłuszny to albo smycz albo linka albo teren gdzie nie będzie w stanie nikomu zagrozić.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę,ze aby uniknąć większej ilości takich problemów, najlepiej kupić taką 15 metrową smycz,a co do tego kto będzie winny to w każdym mieście jest inaczej i każdy sędzi też ma inne sposoby,przynajmniej ja tak myślę,choć za bardzo się nie znam :P

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="darkgreen"]Przypominam, że wątek dotyczy bardzo poważnej sprawy i nie jest to miejsce na osobiste wycieczki.

Cobra, tak jak było to wspomniane wielokrotnie - pisz ze słownikiem, albo w edytorze, który podkreśli Ci błędy, bo Twoje posty są kompletnie nieczytelne. W ogóle nie wiadomo o co Ci chodzi, bo nie stosujesz interpunkcji - nie wiadomo gdzie zdanie się kończy a gdzie zaczyna. Miej trochę szacunku dla innych użytkowników i popracuj nad swoimi wypowiedziami.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cobra12']ja tam nie wiem u nas jest inaczej [B]hasky można puszczac bez smyczy bez kagańca [/B]pytałem się straży miejskiej i policji unas jest tak : nie można puszczać psa 20m od zabudowań ludzkich teraz znazłem lepsze miejsce dla psa gdzie wogole psy tam nie chodzą jest teren 100 razy większy od tamtego :P po przeczytaniu jednego postu tutaj się zastanowiłem że mój hasky moze zrobić jakiemuś psu porządna krzywdę niechce stracić swego psa przez kawałek drogi dalej[/QUOTE]

Twój pies to kundelek w typie (malamuta chyba, przynajmniej tak wynika ze zdjęcia), to po pierwsze. Po drugie, husky czy nie husky, jeśli wykazuje agresję do innych psów to Ciebie jako właściciela obowiązuje dopilnowanie tego, żeby nikomu nie stała się krzywda - tak więc w łaskawości swojej pomyśl nad dobrym kagańcem, którego pies nie ściągnie (polecam fizjologiczny czy maszer) albo o długiej lince/taśmie treningowej. Jeśli spotykasz agresywne psy puszczone luzem, które rzucają się na Twojego, masz prawo bronić siebie i swojego psa - choćby poprzez gaz pieprzowy czy rzucenie czymś w napastnika. Właściwie to TY jesteś od tego, żeby Was obronić, nie Twój pies, który po takich akcjach jeszcze bardziej się nakręca na "wrogów". Ataki są u psów samonagradzalne, wzmacniając takie zachowania (czyli pozwalając psu na nie) doprowadzisz niedługo do tego, że nawet przejść obok innego psa nawet w dużej odległości nie będziecie mogli.

Dalej, jeśli Twój pies wykazuje agresję w stosunku do innych psów, pomyśl nad szkoleniem w tym kierunku, żeby go na nie zobojętnić. I nie mów, że się nie da. Da się, bo sama mam sukę, która się z furią rzucała na inne psy po wyciągnięciu ze schroniska. Obecnie jesteśmy w stanie minąć innego psa na jednym chodniku, o ile tamten się nie spruje pierwszy i nie jest owczarkiem niemiecki :evil_lol:

Co do postów - rzeczywiście nie wiadomo do końca, o co chodzi - zainstaluj sobie Mozilla Firefox albo inną przeglądarkę, która sprawdza błędy, używaj znaków interpunkcyjnych i staraj się nie zjadać liter, bo naprawdę trudno dociec, co masz na myśli.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

czesc, podpinam sie i prosze o pomoc :(

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/208781-Bulterier-dotlkliwie-pogryzł-mojego-psa.-Co-zrobić?p=16984684#post16984684"]http://www.dogomania.pl/threads/208781-Bulterier-dotlkliwie-pogryzł-mojego-psa.-Co-zrobić?p=16984684#post16984684[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...