Jump to content
Dogomania

Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)


*Magda*

Recommended Posts

Lekarza mam, bo teraz to coraz częściej muszę jeździć :/ I ubezpieczenie w końcu załatwić, bo zmienialiśmy holenderskiego ubezpieczyciela i oficjalnie nie jestem ubezpieczona w Niemczech :/ Jutro właśnie jadę dowieźć potrzebne papiery, bo czekaliśmy na nie cały styczeń :mad:

Nathan nie kopie mnie po pęcherzu, bo ma nóżki z mojej lewej strony brzucha ;) Więc to nocne wstawanie na siusiu, to tylko z braku miejsca ;)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Aleksa. napisał:

Może przy mnie bedzie grzeczny..żebym ładnie o nim mówiła :P

Przez dzień lun dwa, na pewno będzie grzeczny ;) Potem się rozkręci, zaufaj mi :D

49 minut temu, marta1624 napisał:

Hejka :)

Hej Martuś :)

 

 

Moja pani doktor jest 3 tygodnie na urlopie, więc teraz 3x z rzędu chodzę na wizyty do innego gina. Swoją drogą, to ten gin u którego robiłam badania prenatalne ;) No i dziś byłam na pierwszej wizycie u niego. Na KTG pielęgniarka pytała mnie jak jest ułożone dziecko, żeby wiedzieć, gdzie przyłożyć maszynę, która "słyszy" bicie serduszka. Więc ja zgodnie z prawdą powiedziałam, że główkę ma pod żebrami. Tak więc aparatura ustawiona w okolicy mojego pępka, gdzie teoretycznie było najbliżej serduszko. Potem badanie u pana doktora. I ten, po zbadaniu mnie stwierdził, że dziecko leży główką w dół. Czyli tak jak powinno leżeć do naturalnego porodu. I powiem szczerze, że teraz zgłupiałam :/ Czytam i czytam w necie, że rzeczywiście, lekarz po zwykłym badaniu jest w stanie stwierdzić ułożenie dziecka, że usg w tak zaawansowanej ciąży nie jest potrzebne. Tylko teraz zastanawiam się jak to się ma do KTG?! W jakiej odległości od serduszka, maszyna jest w stanie "usłyszeć" bicie serca?! Bo jeśli lekarz ma rację, a maszyna może być ułożona te kilkanaście cm od serduszka, to znaczy, że będę rodzić naturalnie :)

Link to comment
Share on other sites

KTG wyłapuje wszystko, miesiąc leżałam na patologii ciąży (potem już nawet pielęgniary mnie prosiły, bym podłączała ktg nowym koleżankom na sali). Nigdy się nie zastanawiałam, jak jest dziecko ułożone (fakt faktem były to właśnie ostatnie tygodnie ciąży, bo wcześniej kładli na ginekologię, a nie patologię). W ogóle to miałam co 4 godziny osłuch serca (i dwa pełne z półgodzinne ktg), było zagrożenie niedotlenienia płodu :( Mogę sobie w CV wpisać, obsługa ktg heheh

Link to comment
Share on other sites

no tak z tego wynika, wiadomo czasem słuchawkę się przestawiało, ale w sumie nie było tak, że nie mogłam złapać... Masz znieczulenie przy porodzie???

 

tylko tak sobie myślę, że dziecko już pod koniec ciąży, zajmuje w sumie cały brzuch, więc nie dziwię się że wyłapuje (moim zdaniem tylko usg jest wiarygodne do pozycji dziecka)

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, majoka napisał:

no tak z tego wynika, wiadomo czasem słuchawkę się przestawiało, ale w sumie nie było tak, że nie mogłam złapać... Masz znieczulenie przy porodzie???

Znieczulenie, to podstawa ;) majoka ja nawet mogę w wannie rodzić jeśli będę chciała :) i swoją muzykę mogę przynieść ;)

36 minut temu, Aleksa. napisał:

Ooo, to sie postaral :)) a można zrobic powtórne usg dla pewności?

Zobaczę co mi powie moja pani doktor, bo teraz mam 3 wizyty u innego lekarza ;)

17 minut temu, marta1624 napisał:

O super wieści! :)

No :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Aleksa. napisał:

no ale skoro czujesz kopniaki po boku :P hmm :D

Dlatego, niby się cieszę, ale dopiero jak usg to potwierdzi to uwierzę :P

31 minut temu, majoka napisał:

no podejrzane to wszystko,we wrześniu jak rodziła Ania-siora, to mały był niby ułożony głową na dół, pełne rozwarcie- parte , a mały nie schodzi, w końcu cesarka (tętno zaczęło spadać), bo jednak był poprzecznie....

 

a może ty dwójkę nosisz :P

Ale robili jej usg przed samym porodem czy jakiś czas wcześniej? Bo wiesz, w ostatniej chwili bobas może zrobić psikusa :P

Serduszko bije jedno, na usg jest jeden bobas :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...