Jump to content
Dogomania

Czy karma może uczulać ?!


Sarita

Recommended Posts

Mój pies ok. półtora roku temu miał świerzb.Byliśmy u weterynarza a on zapisał maść.
Smarowaliśmy jej miejsce w którym ''wyłysiała'' ale to nie pomagało.Udaliśmy się drugi raz do weterynarza a on powiedział nam to samo tylko zapisał inny lek.On też nie działał, a za to choroba (jeśli tak można to nazwać) postępowała.Zauważyłam ,że zaczyna tracić sierść w okolicach uszu i oczu.Zastanawialiśmy się co zrobić i stwierdziliśmy ,że na wzmocnienie zaczniemy dawać jej witaminy i jedzenie dla ludzi (porzuciliśmy psią karmę).Po około dwóch tygodniach zauważyłam zmianę ,włosy zaczęły odrastać i wszystko wydawało się być w porządku.Postanowiłam wrócić do suchej karmy ale nie wyeliminowałam drobnych porcji gotowanej kaszy czy ryżu.
I wtedy dolegliwość znów się pojawiła.Robiłam ten eksperyment kilka razy i nawet próbowałam zmienić karmę ale to na nic. Dawałam jej dog chow i Akane for small breed a nawet eucanube.W końcu zostałam przy początkowej karmie (dog chow) i zaczęłam dawać jej po prostu większe porcje jedzenia ludzkiego.Myślę że to właśnie jakiś składnik w karmach ją uczula ,tylko nie wiem jaki.
I czy w ogóle karma może uczulać ?! Może powinnam kupić karmę dla wrażliwych psów ?!

Link to comment
Share on other sites

można zrobić:) ale to z tego co pamiętam koło 300zł kosztuje i ceny w różnych miejscach się zapewne różnią

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/195598-karmy-bez-zbo%C5%BCowe"]http://www.dogomania.pl/threads/195598-karmy-bez-zbo%C5%BCowe[/URL]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/63941-cena-bada%C5%84-krwi-w-kierunku-alergii[/url]

Link to comment
Share on other sites

A po czym stwierdzono tego świerzbowca? "Na oko"?

Karma dla alergików może nie rozwiązać problemu, bo pies może być uczulony na jakis produkt w niej zawarty.
Zrób testy alergiczne, albo wróć do pożywienia domowego, na którym pies się nie drapał, i po pewnym czasie co ok. 2 tyg. wprowadzaj jeden składnik pokarmowy i sprawdzaj czy występuje reakcja alergiczna.

Link to comment
Share on other sites

Karma może uczulać! Ale bardzo często przyczyny mogą być też zewnętrzne -otoczenie, kocyk uprany w nowym proszku, areozol i wiele in.
Aby stwierdzić, czy to karma i ewentualnie, który składnik - niezbędne są pełne badania (testy) alergiczne!

Mogę polecić karmę TC Hypo Allergenic (Techni-Cal) - nie zawiera kurczaka ani standardowych zbóż (i tańszych zbóż uczulających zwierzęta, tj, jak pszenica).
Zawiera nieuczulające, ale droższe zboża, tj. owies i jęczmień. Worek 3 kg kosztuje 42 zł. Nie jest to więc powalająca cena!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...