Jump to content
Dogomania

Grafit nareszcie w upragnionym DS!!!;)


MARCHEWA

Recommended Posts

[quote name='Rubi18']zapisauje:) jak dostane dane konta na Malinke to i dla Grafita cos dozuce:)[/QUOTE]
Witaj Rubi18 na wątku Grafita,dzięki za każda pomoc;)

[quote name='megii1']Zapisuje:) Cudny ten Grafit i Saba też:)[/QUOTE]
Mówiłam ci,że fajny jest;)

[quote name='romenka']Jakby Grafit znalazł się w Serocku postaram się jakoś pomóc w dofinansowaniu Go w miarę możliwości...Coś na bazarek wystawię niech skończy się ten co wystawiłam...Rozmawialiście z Megii1 o tym czy wzięła by go?
Z resztą mylę że Grafit w większym mieście będzie miał większe szanse na znalezienie domu.[/QUOTE]
Super,dzięki.

Megii1 musi się naradzic z tz-em co do przyjęcia Grafita,a my musimy szukać deklaracji stałych,bo inaczej nic z tego nie wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pies znalazł się w bardzo trudnej sytuacji szkoda ,że nie wiedziałyśmy o tym wcześniej bo wczoraj zakończył okres 14dniowej kwarantanny po ugryzieniu tej pani.Teraz jeżeli mu nie pomożemy może czekać go śmierć.Weterynarz wcześniej go nie uśpił ,ale co będzie teraz kiedy nigdzie nie ma dla niego miejsca?Problem z gminą mamy od zawsze i niestety los wielu zwierząt z jej terenu kończy się tragicznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='romenka']Czy On bardzo ją ugryzł czy tylko szczypnął?[/QUOTE]

Chyba złapał ją zębiskami przy zabawie,a że kobieta ogólnie boi się psów,zareagowała bardzo emocjonalnie.
Rozmawiałyśmy wczoraj z tym szkoleniowcem i on potwierdził,że jest to jego znajoma i że Grafit jakiś czas temu ją zdominował,bo wyczuł,że kobietka czuje się niepwenie i dał jej kilka rad jak postępować z psem,ale to starsza osoba i sobie nie poradziła.
Grafit to młody psiak,który potrzebuje domu z osobą,która ma doświadczenie z psami i ich wychowaniem,nie może to byc dom z osobą uległą i pozwalającą mu na wszystko,bo znowu ją zdominuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BasiaD']Ojejku trzeba za wszelką cenę ratować Grafita..On nie zasługuje na łańcuch i nie może tam trafić...[/QUOTE]
Łańcuch to optymistyczna wersja tego jak pozbywają się,,problemu,,panowie z Gminy.Potrafią psa wywieźć do lasu w innej Gminie,aby ta radziła sobie z problemem,albo psy znikają w tajemniczych okolicznościach i nikt nic nie wie,a schronisku płacić nie trzeba i kasa zaoszczędzona....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vena&vivi']Hmm ale każda gmina musi miec podpisana umowę ze schroniskiem czy podobna placówką.[/QUOTE]
Ten temat wałkowałysmy już nie jeden raz,wejdź na wątek Saby z którego cytuję:
[INDENT]Schronisko ma raczej dobrą opinie ,ale problem jest z umieszczaniem psów z gminy ponieważ gminy nie chcą za to płacić.To są niestety psy z terenu gminy.Najśmieszniejsze jest to ,że niedawno zarzucono nam na innym wątku ,że nie znamy ustawy o ochronie zwierząt i ,że gmina ma obowiązek podpisania umowy ze schroniskiem i psy powinny być przyjmowane bez problemu.Była o tym mowa na wątku "koty ze schroniska potrzebują leczenia i dt".Owszem umowa jest tylko respektowanie jej nie istnieje przekonałam się o tym już kilkakrotnie, mam już dość walki z urzędnikami gminy zawsze kończyło się to źle dla zwierząt ,więc szkoda czasu i energii.

A tu następna historia z panem z Gminy;

,, iszecie ,że gminy muszą mieć podpisaną umowę ze schroniskiem ,owszem gmina Szczytno ma taką umowę.Tylko dla zwierząt nic to nie zmienia bo nikt jej nie realizuje.Oto jeden z przykładów a było ich kilka ;do mojej pracy przybłąkała się wyniszczona sunia,z urwanym drutem kolczastym na szyi,głodna i ciężarna malutka wielkości jamnika.Jak ją zobaczyłam to się rozpłakałam.Była tak głodna i przerażona ,że jedzenie łykała w locie ,nie dawała do siebie podeść nie ufała ludziom.Musiałyśmy uważać by nie zjadła opakowań od jedzenia.Była w wysokiej ciąży,bałam się że sama nie da rady urodzić lub czy szczenięta już nie są martwę.Okazało się że miejsce w schronisku muszę załatwiać przez gminę.Pan w gminie po długich rozmowach powiedział że przyjedzie po nią jak będzie miał samochód.Gdy się nie pojawiał telefonowałyśmy ,gdy się dowiedział że dałyśmy jej jeść to orzekł że to nasz pies bo go karmimy .Pan jechał 3 dni i nigdy nie dojechał.W końcu uprosiłam kierowniczkę schroniska że przyjmą psa bez zgody gminy.Sama z koleżanka z pracy po godzinach zostałyśmy łapać psa ,udało się sama zawiozłam ją do schroniska była bardzo grzeczna .Cieszyłam się że wieczorem obejży ją lekarz wykona USG ,ew .wykona cesarkę. Lekarz obejrzał powiedział że wszystko jest dobrze USG nie wykonał.Za dwa dni jak poszłam do schroniska zanieść jej obrożę i smakołyki już nieżyła . Odeszła samotnie w nocy ,znalazłam w budce tylko kawałek martwego szczeniaka.Opisałam tą historie w lokalnej gazecie,ale ani dla tego psa ani dla innych nic to nie zmieniło.Dalej nie przyjmują psów z terenu gminy. ,,
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GrubbaRybba']Kiepsko to wygląda.
Udostępniłam Grafita na FB.
Deklaruję też jednorazowo 50 zł. Może w przyszłym miesiącu też uda się zebrać jakieś zaskórniaki, ale obiecać nie mogę.
Mogę też porobić ogłoszenia Grafitowi.
Tylko czy mogę prosić o jakieś namiary kontaktowe?[/QUOTE]
Dziękuję,że jesteś.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam sugestię żebyście go ogłaszali niekoniecznie jako doga, ale wpiszcie np. w tytule coś w tym stylu: "Grafit - miniatura doga niemieckiego szuka domu!" albo mieszaniec doga niemieckiego.
Tak znajdzie dom szybciej, uwierzcie mi. Ludzie czasami kierują się "rasowością" psa. A nawet jeśli nie, to pomoże mu to znaleźć dom.
Druga część sukcesu to zdjęcia. Najfajniejsze byłyby w plenerze.
No i trzecia, czyli ostatnia - ładny , poruszający tekst. Wiem że majqa pisze bardzo ładne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_ogonek_']Ja mam sugestię żebyście go ogłaszali niekoniecznie jako doga, ale wpiszcie np. w tytule coś w tym stylu: "Grafit - miniatura doga niemieckiego szuka domu!" albo mieszaniec doga niemieckiego.
Tak znajdzie dom szybciej, uwierzcie mi. Ludzie czasami kierują się "rasowością" psa. A nawet jeśli nie, to pomoże mu to znaleźć dom.
Druga część sukcesu to zdjęcia. Najfajniejsze byłyby w plenerze.
No i trzecia, czyli ostatnia - ładny , poruszający tekst. Wiem że majqa pisze bardzo ładne...[/QUOTE]
Jest ogłaszany jako pies w typie doga i chętnie skorzystamy z sugestii tylko mamy za mało czasu by znaleźć mu bezpieczne miejsce ,ma tylko trzy dni .Z pracy wracamy późno kiedy jest ciemno i dlatego zdjęcia są kiepskiej jakości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vena&vivi']Chodziło mi tylko o to, że to gmina powinna zwrócić sie do schronu i podpisac umowę - i rzeczywiście jeśli taka umowa jest to schron przyjąć musi. A jeśli umowy nie ma to jego dobra wola.Ale to obowiązkiem gminy jest zabezpieczenie psów bezdomnych. Przepraszam za offa.[/QUOTE]
Dziewczyny na wielu swoich wątkach pisaliśmy umowę gmina ma podpisaną tylko nie chce oddawać psów do schronu, nie chce po prostu za nie płacić ,mimo tego ,że np. schronisko przyjęło by psa każe formalności załatwiać przez gminę,a tam pan który się tym zajmuje mówi nie .Miałam z tym panem kilka razy do czynienia gdy chodziło o psy i zawsze kończyło się to źle dla psów ,inne osoby też wyrażają się o nim negatywnie ,nawet kierownik schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_ogonek_']agrazka, ale Saba różni się jednak od Grafita, więc wykorzystanie jej zdjęć chyba nie jest dobrym pomysłem.

Zauważyłam na wątku, że padła sugestia, coby Grafita do megi, do Serocka wysłać?
Jest jakaś decyzja w tej sprawie?[/QUOTE]

Megi może Grafita przyjąć,ale nie mamy deklaracji na jego utrzymanie,wysyłałam pw do znajomych,ale każdy ma wydatki bo ma psy lub koty na dt,albo ma kilka deklaracji
Jak na razie mamy 150zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agrazka']możecie wykorzystać foty Saby, ja też dam 50 zł - rozpowiadam wśród znajomych. Musimy mu pomóc przecież to rodzina Saby.[/QUOTE]

Agrazko,pięknie dziękuję.Napisz mi jeszcze czy to jest deklaracja czy jednorazaowa wpłata,bo nie wiem,jak to zapisać.

Rubi18 wpłaciła na moje konto dla Grafita 50zł:Rose:
Czyli suma wszystkich pieniędzy na obecną chwilę to 200zł i brak deklaracji stałych.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę że Grafit długo nie będzie siedział u [B]Megii1 [/B] bo to piękny pies ale najpierw musi tam dotrzeć by móc zacząć mu szukać domku.
Może nawet w samym Serocku porobić by ogłoszenia że Grafit szuka domu tutaj tyle domów się wybudowało...Trzeba by było tylko ogłoszenia porobić. Megii masz może drukarkę z kolorem. Moja niestety ma tusz czarny tylko z resztą dziecko mi chyba zepsuło bo ostanio za nic nie chciałą drukować ale jeszcze sprawdzę.

Link to comment
Share on other sites

Tylko,że na pobyt w hoteliku nie mamy na razie.

Przed chwilą rozmawiałyśmy z panem,u którego jest Grafit,uprzedziłyśmy go,że być może nie uda nam się go zabrać do niedzieli.Pan odpowiedział,że psa dłużej trzymać nie może,że będzie dzwonił do jego właścicielki,która chciała go uśpić,żeby coś z nim zrobiła,bo nikogo więcej pies nie interesuje,a on nie chce zostać z problemem sam.
Sprawa wygląda tak,że jak my psa nie zabierzemy,to tak naprawdę wszystko może się zdarzyć.O jego dalszym losie zadecydują ludzie,którzy go nie chcą!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...