Jump to content
Dogomania

Kuba perfidnie oszukany i wyrzucony na ulicę.


Tigraa

Recommended Posts

[quote name='greatmadwomen']jak nie lubię gdy przeskakują posty! myślę że DT by wziął ok.300-400zł lecz się nie znam, wiem to z wątków[/QUOTE]

w zorganizowanej pomocy jestem dość nowa, ale z tego co mi wiadomo, w dt jest pobyt darmowy, natomiast leczenie finansowane przez sponsora, a żarełko albo finansowane, albo dostarczane. Sama jestem dt i daję dom wg takich zasad. Hotele są działalnością gospodarczą rejestrowaną w USkarb., za co płaci się podatki i ZUSy, stąd za hotele wnosi się opłaty. Jeśli ktoś daje dt płatne, a nie jest rejestrowany to prawnie nie wygląda to w porządku. No chyba, że zarejestruje działalność.
Oczywiście w imię ratowania zwierzęcia, jeśli znajdzie się ktoś, kto się nim zaopiekuje dobrze za [U]drobną[/U] opłatą, to też nie będzie źle. Tyle, że widzę ceny za DT takie jak w niektórych hotelach, płacących podatki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 674
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='inga.mm']w zorganizowanej pomocy jestem dość nowa, ale z tego co mi wiadomo, w dt jest pobyt darmowy, natomiast leczenie finansowane przez sponsora, a żarełko albo finansowane, albo dostarczane. Sama jestem dt i daję dom wg takich zasad. Hotele są działalnością gospodarczą rejestrowaną w USkarb., za co płaci się podatki i ZUSy, stąd za hotele wnosi się opłaty. Jeśli ktoś daje dt płatne, a nie jest rejestrowany to prawnie nie wygląda to w porządku. No chyba, że zarejestruje działalność.
Oczywiście w imię ratowania zwierzęcia, jeśli znajdzie się ktoś, kto się nim zaopiekuje dobrze za [U]drobną[/U] opłatą, to też nie będzie źle. Tyle, że widzę ceny za DT takie jak w niektórych hotelach, płacących podatki.[/QUOTE]

Są BDT(bezpłatne domy tymczasowe), DT(domy tymczasowe, czyli płatne) i hotele, dzielą się jeszcze BDT na te zupełnie bezpłatne i płatne tylko za weta i karmę. Mniej więcej tak to wygląda, też jestem tu dość nowa, lecz tak się zorientowałam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']Są BDT(bezpłatne domy tymczasowe), DT(domy tymczasowe, czyli płatne) i hotele, dzielą się jeszcze BDT na te zupełnie bezpłatne i płatne tylko za weta i karmę. Mniej więcej tak to wygląda, też jestem tu dość nowa, lecz tak się zorientowałam[/QUOTE]

Dążyłam do wyłuszczenia tego, ze dt jest pobytowo bezpłatny, a hotel płatny. Tu widzę, że pojawiają się informacje o dt płatnych za pobyt, a nie tylko wyżywienie i weta.

Link to comment
Share on other sites

Tak, np. Brego jest w takim DT [url]http://www.dogomania.pl/threads/200595-Cocker-Spaniel-Brego.Zbieramy-na-hotel.-DT-daje-czas-do-konca-stycznia!-POMOCY[/url]
Zawsze lepsze to niż hotel, ponieważ zazwyczaj w takim DT nie mieszka w kojcu
Na dogo jest kilkanaście bodajże takich płatnych DT

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ten pies zniknie to trzeba będzie z "curunią" porozmawiać...
A niedołężny człowiek, biorąc psa powinien wiedzieć że następne 15 lat musi się nim opiekować...

"Cureczkę" powinien wydziedziczyć!!!
Musi być uświadomiony jakie plany ma ta baba w stosunku do jego psa, po akcji wywiezienia psiaka na Paluch - ja już bym nie utrzymywał kontaktu z babsztylem!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Też podnoszę pieseczka.
DT, który pobiera opłaty może się rozliczać co miesiąc z US na podstawie PIT-u jakiegoś tam:-). To tak jak z wynajmowanym mieszkaniem.

Bardzo trudno znaleźć miejsce w BDT, szczególnie dla większego pieska.[/QUOTE]

ja mam dt tylko dla mini, a do tego lubię ratlerki, choć niektórzy mówią, że mój gust jest nieco dziwny

Link to comment
Share on other sites

Nie udało mi się dodzwonić do tej PAni. Uważam że nie ma co czekać na cud i powinniśmy szukać hotelu i pieniędzy na niego. PAni zakładająca wątek sie nie udziela a chyba Ona o tym powinna zdecydować................ Znalezienie dt jest mało prawdopodobne :shake: Z tego co napisała wcześniej to chyba nawet nie myślała o hotelu tylko o DS ????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edek']Nie udało mi się dodzwonić do tej PAni. Uważam że nie ma co czekać na cud i powinniśmy szukać hotelu i pieniędzy na niego. PAni zakładająca wątek sie nie udziela a chyba Ona o tym powinna zdecydować................ Znalezienie dt jest mało prawdopodobne :shake: Z tego co napisała wcześniej to chyba nawet nie myślała o hotelu tylko o DS ????[/QUOTE]

Spróbuj dzwonić albo wyślij SMS-a, bo Ania nieraz ma kłopoty z zasięgiem, niestety w podmiejskich okolicach tak jest. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, tu nie ma co czekac. konkretne telefony w konkretne miejsca. jest hotelik w obornikach śląskich koło wrocławia ,numer tel. 71 310 64 46 i kom 503 910 629. miesiąc pobytu to ok 300zł.mysle ze mozna sie dogadac zeby zapłacic za kilka dni jesli nie uda sie uzbierac kasy do 25 stycznia. niech opiekunka psa tam zadzwoni. obecnie tel nie odbiera.wiem ze to daleko od warszawy ale to zawsze jakas opcja. osobiscie moge zawiesc psa z wrocka do obornik gdyby jakos to sie udalo itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Uru']Słuchajcie, tu nie ma co czekac. konkretne telefony w konkretne miejsca. jest hotelik w obornikach śląskich koło wrocławia ,numer tel. 71 310 64 46 i kom 503 910 629. miesiąc pobytu to ok 300zł.mysle ze mozna sie dogadac zeby zapłacic za kilka dni jesli nie uda sie uzbierac kasy do 25 stycznia. niech opiekunka psa tam zadzwoni. obecnie tel nie odbiera.wiem ze to daleko od warszawy ale to zawsze jakas opcja. osobiscie moge zawiesc psa z wrocka do obornik gdyby jakos to sie udalo itd.[/QUOTE]

Ja się dokładam. Problem z tym że opiekunka tu nie zagląda i są problemy z komunikacją :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cleo2008']a na fb glosy ze brak konkretow i zaden wet nie uspi zdrowego psa...
wejdzie prosze i rozeslijcie troche pls...
[url]http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=195593773788555&id=179282728779241#!/event.php?eid=183411815025158[/url][/QUOTE]

Też mi się wydaje że nie uśpi. Więc czeka go tułaczka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...