Jump to content
Dogomania

wystawy na litwie, estoni, łotwie


Savannah

Recommended Posts

[quote name='Martyna']No niezle :-) Bedziemy z 3 flatami - wiec beda jaja :D Jedziemy do Helsinek na Finish Winner (sobota), a w niedziele jak nam wyjdzie to skoczymy na wystawe 8 gr w Rydze i chceilismy tam z soboty na niedziele przenocowac :D

Heh i zmienili mi sedziego ;-) Oj dostaniemy po tylku - mamy 18 psow w klasie![/quote]

To szukajcie noclegu w Estonii, u nich nie ma problemu z psami, ani w Tallinie, ani po drodze. Najlepiej w tych miejscowosciach nadmorskich, tam po sezonie niedrogo mozna sie przespac, a do Rygi to juz 2 kroki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bez przesady- trudno znaleźć, ale się da ;-)
Myśmy nocowali w Hotelu Kert ([URL="http://www.kert.lv/"][COLOR=#800080]www.kert.lv[/COLOR][/URL]) - przyzwoity, blisko do centrum.
Czy niedrogi?
Nie wiem- każdy ma inne wymagania.
Śmieszną rzeczą jest to, że nocleg był ze śniadaniem, ale w hotelu nie było ani restauracji, ani kafejki- śniadanie przynieśli nam więc do pokoju.
Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, ale miało to swoje plusy (nie musiałam zostawiać psów samych w obcym im miejscu ;) ).
Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

W stosunkach polsko - łotewskich niestety wyraźne ochłodzenie. Właśnie wróciłam z wystawy w Liepaji. Pomimo zdobycia CAC i posiadania różnorodnych championatów (m.in. Rosja, Ukraina, Estonia) nie chcą słyszeć o przyznaniu tytułu Championa Łotwy za jeden CAC:placz:
Pomimo wszystko wystawa udana - mój R Pyr Love me Tender - Best of Group:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Genie']W stosunkach polsko - łotewskich niestety wyraźne ochłodzenie. Właśnie wróciłam z wystawy w Liepaji. Pomimo zdobycia CAC i posiadania różnorodnych championatów (m.in. Rosja, Ukraina, Estonia) nie chcą słyszeć o przyznaniu tytułu Championa Łotwy za jeden CAC:placz:
Pomimo wszystko wystawa udana - mój R Pyr Love me Tender - Best of Group:multi:[/quote]
Przepisy mówią, że jeden CAC, jeżeli ma championat WE WŁASNYM kraju. WYmieniaś różne championaty, ale polskiego nie. Czy to znaczy, że nie masz CH.Pl.?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']A za 60 czy 70 euro to mozna, jasne.. Ja szukam zazwyczaj w okolicach 30-40 euro, bo jak doliczę do tego opłate za stado ( 4-6 psów) to i tak wychodzi sporo.[/quote]

Ups! No, to przy 6 psach, to może wyjź drogo, fakt :roll:
Sprawdziłam swoją korespondencję- w Kercie opłata za psa wynosiła € 5-7 ( w zależności od wielkości).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Genie']W stosunkach polsko - łotewskich niestety wyraźne ochłodzenie. Właśnie wróciłam z wystawy w Liepaji. Pomimo zdobycia CAC i posiadania różnorodnych championatów (m.in. Rosja, Ukraina, Estonia) nie chcą słyszeć o przyznaniu tytułu Championa Łotwy za jeden CAC:placz:
Pomimo wszystko wystawa udana - mój R Pyr Love me Tender - Best of Group:multi:[/quote]

Oj, to rzeczywiscie nie ciekawie to wygląda :shake: . Ja może z tydzień temu pisałam do związku łotewskiego, jak to jest u nich w końcu z tymi championatami, to dostałam taką odpowiedź:

[I]Dear Madam,[/I]
[I]A dog must be a champion of any FCI country(except Poland) and then with 1CAC could confirm championship![/I]
[I]Best regards,[/I]
[I]Vija Klucniece[/I]

To może Genie warto byłoby spróbować jeszcze raz wystąpić o przyznanie championatu ( tym razem faxem) - w końcu kto nie próbuje, ten nie ma ;).

Czy może ktoś z Was się orientuje, czy u nich CAC działa wstecz?
Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[B]dorotal[/B] - dziękuję za gratulacje. Zazdroszę Ci, że tak łatwo Ci poszło i też gratuluję sukcesów:multi: W Liepaji niestety nie przyjmowali takowych wniosków. Kazali dzwonić do Rygi a tam usłyszałam krótkie i słodkie "niet"

[B]Angee_p[/B] - dzięki na informację. Pewnie, że spróbuję. A masz może gdzieś w domu tę ich odpowiedź?

[B]Bankiwa[/B] - oczywiście, że mam Ch.PL (i jeszcze kilka innych:lol: ), ale Łotysze jakoś słabo na niego reagują:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Genie']

[B]Angee_p[/B] - dzięki na informację. Pewnie, że spróbuję. A masz może gdzieś w domu tę ich odpowiedź?

[/quote]

Jeżeli chodzi Ci o tą odpowiedź, którą Łotysze dali mi na moje zapytanie - to wkleiłam ją wyżej. Napisali mi, że jeśli pies ma championat któregokolwiek kraju FCI (oprócz Polski) i otrzymał jeden LV CAC - to wtedy potwierdzą Championat Łotwy.

Ta sama informacja jest u nich na stronie www ( [URL]http://www.dogs.lv/index.php?mode=ldoc&id=0[/URL] ), tylko tam już o Polsce nie wspominają :cool1: .

Jest tam napisane, że jesli chce się potwierdzić championat dla swojego psa - to trzeba wysłac na ich fax: [SIZE=5][SIZE=4]+[/SIZE] [/SIZE][SIZE=4]371 7618015[/SIZE]

[FONT=Arial][SIZE=2]-podanie w dowolnej formie,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]-kopię rodowodu,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]-kopię LV CAC,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]-kopie championatu,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]i oczywiscie trzeba opłacić 10 euro za sam dyplom,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]lub 20 euro za dyplom z rozetą.[/SIZE][/FONT]


[FONT=Arial][SIZE=2]Genie - trzymam kciuki i daj znać, jak poszło :lol: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja mam pytanie odnośnie Młodzieżowego Championatu Litwy i Łotwy. Ostatnio wytropiłam informacje, że w tych krajach nie ma wymogu aby jeden z trzech CACJ był z międzynarodówki? Czy to prawda, czy przeoczenie? W przypadku dorosłego championatu taki wymóg był zaznaczony?

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie do bywalców łotewskich wystaw. Jak tam wygląda możliwość wycofania psa, oczywiście przed upływem ostatecznego terminu zgłoszeń. Czy ktoś miał kiedyś taką sytuację? Zastanawiam się nad zgłoszeniem na jedną krajówkę, ale nie wiem czy później nie będę musiała z niej zrezygnować, a obecna cena za zgłoszenie w I terminie kusi :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']Dziękuję za odpowiedź :lol: . Adnotacji o braku możliwości wycofania zgłoszenia nie ma, więc gdyby zaszła taka potrzeba to spróbuję. Aktualnie nie jest to duża kwota za wpisowe, więc jak przepadnie to i trudno się mówi :roll:.[/quote]


Dlatego my planowaliśmy jednak płacić na wystawie :roll:
No ale cóż jeszcze spróbuje a nóz widelec się uda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']Dlatego my planowaliśmy jednak płacić na wystawie :roll:
No ale cóż jeszcze spróbuje a nóz widelec się uda...[/QUOTE]

Ale ja nie planuje się wycofywać z Rygi :lol: , tylko myślę o kolejnej wyprawie na Łotwę jakby w Rydze nam nie poszło :roll: ...a jak pójdzie dobrze ;) to mi się już nie będzie narazie opłacało jechać na kolejną wystawę w te strony:cool3: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']Ale ja nie planuje się wycofywać z Rygi :lol: , tylko myślę o kolejnej wyprawie na Łotwę jakby w Rydze nam nie poszło :roll: ...a jak pójdzie dobrze ;) to mi się już nie będzie narazie opłacało jechać na kolejną wystawę w te strony:cool3: .[/quote]


Wiem wiem Kasiu ;-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...