Jump to content
Dogomania

Amstaffy i bulle do adopcji we Wrocławiu


diuna_wro

Recommended Posts

Witam oczywiście ja będę się stosować do informacji Przemka.
Ja niestety teraz w schronisku byłam nie we wtorek tylko w srode i z powodu braku czasu nie mogłam wziąść więcej psów. A chcialam Maksem się zająć chociaż 40 minut więcej nie moglam poświęcić. Jak sie tylko uporam z zadaniami zaliczeniowymi ze szkoły która robię postaram się przyjeżdżać w weekendy regularnie i brać kilka psów.

Dziewczyny opowiedzcie mi na mojego poprzedniego posta odnośnie ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bros że tak wtrącę bezczelnie :]
Te śliczne skrzyneczki pozbijał pięknie w całość nasz schroniskowy konserwator i to on ma taki talent :]

Bros tak przy okazji - pozdrów swojego psiura i ucałuj w nosek :]
Kiddy kiedy będziesz w schronisku ? Muszę z Tobą pogadać

Edited by *stara*owczarkara*
Link to comment
Share on other sites

[quote name='abilab']Fajny pomysł z mini torem agility , fajnie byloby aby mozna było oddzielic kawałek tez dla staruszków aby mogly sobie po trawce podreptac jak sie zrobi cieplej .[/QUOTE]

to właśnie będzie takie miejsce gdzie i inne psiaki będą mogły sobie po dreptać bez smyczy stare młode chore wszystkie , będzie trawa i będą przeszkody najważniejsze teraz tylko doprowadzić do zamknięcia tego odcinka żeby psy miały luz no i trzeba będzie też tam dbać o czystość gdyż to mały odcinek więc kupy zbierać i nie pozostawiać nie czystości a resztę się wspólnymi siłami zrobi ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']świetny pomysł :) to by bardzo ułatwiło i umiliło psiakom życie. Może zrobimy jakąś akcje na FB żeby ludzie oddali takie rzeczy które by się przydały do zrobienia tych przeszkód?[/QUOTE]
tylko trzeba by sprecyzować jakie rzeczy są przydatne, bo ludzie zaczną graty zwozić, które im w piwnicach zalegają :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paniMysza']tutaj macie pokazane jak zrobic hopki: [URL]http://chomikuj.pl/Axisss/Galeria/Jak+Zrobi*c4*87+przeszkody/Hopka[/URL][/QUOTE]

fajne :) a tu koło: [url]http://chomikuj.pl/Axisss/Galeria/Jak+Zrobi*c4*87+przeszkody/Ko*c5*82o[/url]
kurczę, chyba gdzieś miałam takie rurki z pawilonu ogrodowego, muszę przeszukać chatę

Link to comment
Share on other sites

Pragnę wyrazić swój zachwyt oraz dodać krótki wpis w waszą konwersację na temat jakże wspaniałej pomysłowości godnej geniusza, dotyczący wyprowadzania psów przez wolontariuszy..
Gratuluję !
Skromnie zadam pytanie, co z deszczowymi dniami powszednimi ? Innymi słowy… kto o to zadba ? Odpowiadam sobie na to pytanie : mniemam że Ty.
Powodzenia :)
Chcąc Ci dorównać w pomysłach oczywiście w co wątpię. Pozwolę sobie rzucić pomysł mycia zębów psom po posiłku i to nie tylko w weekendy. Mam nadzieję że one będą usatysfakcjonowane…
PS: Szczoteczki mogę zasponsorować, mam głęboką nadzieję że będą wisieć tuż obok ręczników, a jeszcze jedno, co myślisz o bidetach dla piesków i łazienkach koedukacyjnych ? i oczywiście nie zapominajmy o kapciach oraz papierze toaletowym :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oeziz44']Pragnę wyrazić swój zachwyt oraz dodać krótki wpis w waszą konwersację na temat jakże wspaniałej pomysłowości godnej geniusza, dotyczący wyprowadzania psów przez wolontariuszy..
Gratuluję !
Skromnie zadam pytanie, co z deszczowymi dniami powszednimi ? Innymi słowy… kto o to zadba ? Odpowiadam sobie na to pytanie : mniemam że Ty.
Powodzenia :)
Chcąc Ci dorównać w pomysłach oczywiście w co wątpię. Pozwolę sobie rzucić pomysł mycia zębów psom po posiłku i to nie tylko w weekendy. Mam nadzieję że one będą usatysfakcjonowane…
PS: Szczoteczki mogę zasponsorować, mam głęboką nadzieję że będą wisieć tuż obok ręczników, a jeszcze jedno, co myślisz o bidetach dla piesków i łazienkach koedukacyjnych ? i oczywiście nie zapominajmy o kapciach oraz papierze toaletowym :)[/QUOTE]

...........:stupid:

Link to comment
Share on other sites

...ja nie rozumiem... ze jaki problem?
znaczy sie warszawka... znaczy , stolnica.... wiec chyba ja biedny chlopek-rozstropek z wrocka potrzebuje przelozenia z POLSKIEGO na NASZE....
a co do szczotkowania psom zebow.... no niektorym by sie przydalo...

Edited by serfer0
Link to comment
Share on other sites

co jak co,ale wytarcie psa po mokrym i brudnym spacerze sluzy tylko i wylacznie dobru zwierzecia. juz dosc maja wilgoci w boksie, gdzie co niektore ustawicznie cierpia na zaczerwienienia i zapalenia przestrzeni miedzy palcowej.
wycierac moi drodzy wolontariusze i to przede wszystkim lapki miedzy palcami. grzbiety tez,rzecz jasna.

Dzis bulki byly na potege objedzone!! ludzie z Fundacji AST zobaczyli Mprisa i zlapali sie za glowy... przerazajaco gruby:( cejlon... objedzone na potege

Link to comment
Share on other sites

Ciotki zmierzcie mi przeciętnego ASTa, to jak będę w okolicach, gdzie jest 'ten' sklep i będzie jeszcze ten strasznie "drogi" materiał nieprzemakalny, to machnę wam pelerynkę na spacery, żeby grzbiet się nie moczył podczas deszczu. Uszycie pelerynki dla mojej kundlicy wyniosło mnie jakieś niecałe 2 zł + koszt rzepu :evil_lol: Kolor nie był rewelacyjny, ale przynajmniej nie muszę myc i wycierać po każdym spacerze (Amy ma bardzo niskie zawieszenie ;) więc brzuch ma caluśki upaprany jak jest mokro).

Link to comment
Share on other sites

Gamenness nie obraź się, ale mam pewne uwagi, co do tego pomysłu zrobienia toru do agility za boksami kwarantannowymi.

Po pierwsze uważam, że to miejsce jest niefortunnie wybrane, bo psy przebywające na kwarantannie oraz te, które z racji swojego trudnego charakteru są umieszczone na jedynkach, będą nieustająco pobudzane, rozdrażniane i w konsekwencji będą dodatkowo karane częstym oglądaniem psów bawiących się na torze – taka lokalizacja będzie dla nich torturą, a poza tym psy na kwarantannie przede wszystkim powinny mieć spokój i możliwość asymilacji ze schroniskową rzeczywistością.
Po drugie mam wątpliwości również co do samego agility, jako sportu dla psów typu ast czy labrador, czy on itd.
Agility to sport, w którym skaczą psy ras małych i średnich, o lekkiej konstrukcji ciała, z odpowiednio luźnymi stawami i sylwetką. Najczęściej na torach agility mamy teriery, bordery oraz pokrewne rasy .
Do ćwiczeń agility każdy pies musi mieć prześwietlenie rtg na stawy i orzeczenie od weta, że może biegać na torze, że ten sport nie zagraża jego zdrowiu. W schronisku raczej tego nie uzyskamy.
Poza tym uważam, że psy typu ast nie powinny robić niczego „na łupie”, czyli wszelkie formy polowania odpadają – w tym również aport.
Psy typu ast czy labrador, czy owczarki z największą radością obserwowałabym ćwiczące posłuszeństwo sportowe na trawiastym wybiegu. Myślę, że idealną lokalizacją byłby ten odcinek schroniska, który jest za wybiegiem dla owiec.
Dla psów typu labrador, ON, kundelki również idealny byłby aport.
Oczywiście to jest moje zdanie, inni mogą mieć inne. Jednak chciałam zwrócić uwagę na to – kto, jakie sporty uprawia i z jakimi psami oraz dlaczego – bo czasem psu łatwo sportem na zdrowiu zaszkodzić , a kontuzjowanych psów do adopcji ze schronu to już nam naprawdę nie potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1244']Gamenness nie obraź się, ale mam pewne uwagi, co do tego pomysłu zrobienia toru do agility za boksami kwarantannowymi.

Po pierwsze uważam, że to miejsce jest niefortunnie wybrane, bo psy przebywające na kwarantannie oraz te, które z racji swojego trudnego charakteru są umieszczone na jedynkach, będą nieustająco pobudzane, rozdrażniane i w konsekwencji będą dodatkowo karane częstym oglądaniem psów bawiących się na torze – taka lokalizacja będzie dla nich torturą, a poza tym psy na kwarantannie przede wszystkim powinny mieć spokój i możliwość asymilacji ze schroniskową rzeczywistością.
Po drugie mam wątpliwości również co do samego agility, jako sportu dla psów typu ast czy labrador, czy on itd.
Agility to sport, w którym skaczą psy ras małych i średnich, o lekkiej konstrukcji ciała, z odpowiednio luźnymi stawami i sylwetką. Najczęściej na torach agility mamy teriery, bordery oraz pokrewne rasy .
Do ćwiczeń agility każdy pies musi mieć prześwietlenie rtg na stawy i orzeczenie od weta, że może biegać na torze, że ten sport nie zagraża jego zdrowiu. W schronisku raczej tego nie uzyskamy.
Poza tym uważam, że psy typu ast nie powinny robić niczego „na łupie”, czyli wszelkie formy polowania odpadają – w tym również aport.
Psy typu ast czy labrador, czy owczarki z największą radością obserwowałabym ćwiczące posłuszeństwo sportowe na trawiastym wybiegu. Myślę, że idealną lokalizacją byłby ten odcinek schroniska, który jest za wybiegiem dla owiec.
Dla psów typu labrador, ON, kundelki również idealny byłby aport.
Oczywiście to jest moje zdanie, inni mogą mieć inne. Jednak chciałam zwrócić uwagę na to – kto, jakie sporty uprawia i z jakimi psami oraz dlaczego – bo czasem psu łatwo sportem na zdrowiu zaszkodzić , a kontuzjowanych psów do adopcji ze schronu to już nam naprawdę nie potrzeba.[/QUOTE]

Basiu, z ust mi to wyjęłas. z mysla o dobru psów na kwarantannie szczerze mowiac nie bardzo wypobrazam sobie tam spuszczonego luzem asta. na jednych i drugich nie podziala to dobrze.
zaczna sie ujadania jeden na drugiego no i oczywiscie ciagle pobudzanie psa. to ,ze zabieramy asty poza teren schronu w poczatkowej fazie wzielo sie z pomyslu by psy sie odstresowaly od regularnie slyszanych szczeków innych psów i ogólnie panującego w schronie gwaru.
kiedy pojawie sie w schronie na pewno nadal bede korzystala z przestrzeni poza schroniskiem.
[B]Moze jednak warto pomyslec o terenie zaproponowanym przez Basie?[/B] tam bylby spokoj, psiaki mogly by skorzystac

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza rzecz myślałem o tym dużo i;

- cały odcinek za kwarantanną nie będzie zamknięty tylko jego część i tam psów nie będzie
- po drugie to najmniejszy koszt bo tylko wystarczy dwa płotki postawić
- tor agility to tylko przenośnia miały tam być miejsca do zabawy i wybiegania się bez kagańca i smyczy np za piłką (wzdłuż tego odcinka )
- nie uważam żeby ast nie miały prawa się bawić jak inne psy mam takiego psa 12 lat po za tym zawsze miałem kontakt z tą rasą zawsze sie bawiłem gałęziami prezeciąganiem piłkami tarmoszeniem (nie szczuciem)- nie rozumiem Twojej postawy Basiu co kaganiec siad i leżeć ? Za co ? Te psy najbardziej cierpią w tych małych klatkach bez sportu izolowane - przecież to prawdziwi sportowcy strongmani psi ! Oczywiście szkolenie na psa obronnego mi też nie pasuje w tej rasie ale nie zabawa ....
- po za tym ktoś kto przyjdzie raz na tydzień i wyprowadzi ast choć by najdalej za schronisko to i tak ten pies tam wróci za godzine dwie i co.... dalej szczek wycie i dalej klatka co mu to dało ?
- dla mnie teren gdzie w zasadzie jest obojętny zaproponowałem tamto miejsce ze względu na bliskość dla ast- mogę tam psa zostawić może sobie latać nawet cały dzień po tym kawałku trawy myślę że go to ucieszy .

Jak powiedziałem jakie rodzaje przeszkód i zabaw czekam na propozycje to nie ma być jakiś super tor przeszkód tylko miejsce gdzie pies sobie po biega i bawi się trochę a także trawę po wącha .....
-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...