Jump to content
Dogomania

wypadanie ząbków


leganka

Recommended Posts

Witajcie mam małe pytanko.Mój Maxiu ma pięć miesięcy i wczoroj wieczorem przy zabawie zauważyłam że ma już drugie małe ząbki a jeszcze mu 4 małe mleczne nie wypadły w tym dwa się bardzo ruszają a drugie dwa dosyć mocno się trzymają.Może miał ktoś taki sam problem i mi coś poradzi.Powinnam udać sie do weta?
Z góry dziękuje za pomoc


Pozdrawiam Justyna i Maxiu!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

My z jednym górnym kiełkiem czekaliśmy sość długo bo aż do 8 miesiąca, ale nie żałuję tej decyzji. Mamy już po kłopocie.

Praktycznie Alma zrobiła mi dużą niespodziankę w trakcie mojego pobytu w szpitalu zdążyła zgubić ostatniego zębolka.
Nie ma żadnych krzywych zębów i jestem przeszczęśliwa, że nie musiałam jej usypiać dla jednego zębolka.

Pozdrawiamy i życzymy takich sukcesów.

Link to comment
Share on other sites

My walczymy z 3 kiełkami :puppydog: Wyżneły się juz też nowe i teraz Noddy ma podwójne zeby :puppydog: Byliśmy wczoraj z tym u weta i poradził, żeby jeszcze poczekać. Nodulec ma gryźć coś twardego i powinny wylecieć :lookarou:
Zobaczymy jak to będzie, mam nadzieję, że obędzie się bez usypiania i wyrywania :puppydog::nonono2:

Link to comment
Share on other sites

Oj to fajnie, ze nie trzeba usypiac... My to nie mielismy wyboru :P A i tak Toffik po dostaniu zastrzyka nie chcial tak szybko zasnąć. Już myslelismy ze spi, vet podszedł zobaczyc, a on jak zaczął go atakowac :P:P A i w połowie zabieg usial miec jeszcze jedną dawke, bo sie budził :P:flasings:

Link to comment
Share on other sites

[quHejote=SwEet_LiLi]Lila ma jeszcze wszytkie 4 kiełki ...i co najgorsze rosną już nowe ....
Boje sie że nie obejdzie się bez interwencji weta ... poczekam jeszcze .... bo LiLka nie ma jeszcze nawet 6 miesięcy .... więc może nam sie uda... OBY .....[/quote]
Hej
i co się dzieje z ząbkami u twojego pieska ?
Ja mam niestety dokładnie ten sam problem!!!

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie :( nadal wszytkie 4 siedzą ... i to dość mocno ...
Bawimy sie codzień w przeciąganie ... wieczorami próbuje rozkiwac ząbalki ...
Ale czarno to widze ... Puki co czekamy do Lutego ... w tedy LiLi bendzie mieć 8 miesięcy ... i jak co to wtedy usuniemy ... nie chce jej niepotrzebnie narażać ...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Garamond][SIZE=3][B]Dzisiaj Lilluszka kończy dokładnie 20 tydzień życia.:B-fly: [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3][B]Na tę okoliczność zafundowałoa sobie pierwszą szczerbę :multi: [/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Garamond][SIZE=3][B]a kolejne 3 siekacze kiwają się jak bańki wstańki [/B]:p [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Noddy skończył już 6 miesięcy, a górne ząbki ani drgną :shake:
Byliśmy u weta jakieś 3 tyg. temu mówił ze narazie nic złego sie nie dzieje i żeby jeszcze poczekać. Mam jednak jakieś wrażenie, że to czekanie nic nie da :shake: Jak myślicie.. poczekać jeszcze czy decydować się już na wyrywanie? :shake:
Dodam, że jakoś się obawiam tego wyrywania :shake: :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alex_i_Suzi'][FONT=Comic Sans MS]Alex ma ponad 5 miesiecy i ani jeden zab mu nie wypadl[/FONT] :placz:[/quote]
no cos Ty?! To kiepsko
ale vet tak powiedzial czy Ci sie wydaje?
Bawci sie wiecej w przeciąganie, dawaj gryzaczki moze.
Jak Tofik gubił zabki to wszystkie znajdywałam, a Tolka swoje... zjadła, znalazłam tylko jednego (wyrwałam jej z pyszczaka, na pamiątkę :lol: bo juz zjesc chciała). nawet nie wiedziałam ze to juz, vet dopiero powiedział.
Ma 6 miesiecy. 3 zeby zostały. Jutro idziemy usuwac bo niefortunnie przetrwała jedynka ktora rani warge i zaczyna sie psuc.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]Za dwa dni wybieram sie z Huskim na szczepienie, to zabiore ze soba Alexa. Weterynarz do tej pory nie zagladal w pyszczek. Mowil, ze na wypadanie zebow jest jeszcze czas. Ja probowalam sprawdzac, ale on nie bardzo sie daje i wydaje mi sie, ze nadal ma wszystkie zeby.
Gryza duzo, kupuje im uszy i kurze lapki. Ale nie czuc, czy jakies zabki sie ruszaja :shake:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...