Jump to content
Dogomania

wypadanie ząbków


leganka

Recommended Posts

Adiraja,

Wiek psa miedzy 6 a 8 miesiacem, bywa czasami okresem buntu i sprawdzaniem na ilez psikusow mi pozwola ;)

Dlatego nie daj sie owinac wokol malego pazurka swojej Viki, bo yoreczek niecnie to wykorzysta :lol: Wiem, co mowie bo tez mam takiego cwanego potfffora w domu ;)

Moja Rapsodia skończy jutro 5 miesięcy i czasami mam wrażenie że już mam potffffffffffforka w domu.

Wczoraj przy naszym obiedzie skakała po nas bo chciała coś zjeść. Zaniosłam ją do pokoju i zamknęłam a ona w tym czasie ze złości nasikała mi na panele pod drzwiami, dokładnie tak gdzie ją zostawiłam i oczywiście zajęła się serwetą ze stolika

Czasami jest nieznośna a może raczej często i potrafi pokazać swój tupecik :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Charakterek też już pokazuje :lol: Mała bestyjka potrafi być tak złośliwa , że głowa mała... 8) Ale nie ma , że wszystko wolno - musi wiedzieć co i ile można... :wink:

Chociaż są sytuacje kiedy nie daję sobie z nią rady - przemywanie ślipek np. , udaje mi się to tylko jak jest mocno zaspana , a i to przez króciutki czas , bo zaraz dostaje szajby :-? Nie pomagają nagrody , uspokajania i inne wydziwiania - nie cierpi tego i tyle :-?

Link to comment
Share on other sites

samanta, Adiraja,

A ja myslalam, ze jeszcze wszystko przed Wami :lol: :lol: :lol:

Z fajnych ;) rzeczy jakie robia yorki powiem Wam, ze york mojej znajomej w okresie dorastania nabyl jednego ciekawego zachowania ;) A mianowicie, jesli do niej do domu przychodza goscie i wtedy poswieca malo uwagi swojemy yorkowi, ten z impetem po krzeslach wskakuje na stol i sika do ... cukierniczki :lol: :lol: :lol:

Nie uwierzylabym, gdybym tego nie zobaczyla :lol:

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

[A mianowicie, jesli do niej do domu przychodza goscie i wtedy poswieca malo uwagi swojemy yorkowi, ten z impetem po krzeslach wskakuje na stol i sika do ... cukierniczki :lol: :lol: :lol:

Nie uwierzylabym, gdybym tego nie zobaczyla :lol:

:shock: :roflt: :shock: :roflt: :shock: :roflt: :shock: :roflt:

Nie mogę... niezły potworek!!! :laugh2_2: :modla: :roflt:

Vikta nie jest aż tak złośliwa , ale jest... poza tym jest zaborcza i zazdrosna , jak tylko zobaczy , że się przytulamy , to wskakuje między nas natychmiast i do ataku! :lol: Gości lubi - zaraz włazi delikwentowi na kolana i jeśli ten sobie pozwoli , to musi ją niańczyć przez pół wieczoru :wink:

Link to comment
Share on other sites

Adiraja,

Jak widze to wszystkie yorki sa zazdrosne ;) Moze to kwestia wychowania, albo jakies zaszlosci genetyczne :lol:

Majka spi zawsze miedzy nami! Nie ma mowy abysmy mogli spac obok siebie, a ona gdzies z boku. Pcha sie bezczelnie miedzy nas, wkopuje pod koldre, kladzie glowe na poduszce i zasypia ;)

Natomiast zupelnie przegina ze swoja zazdroscia wzgledem innych psow. Nie mge poglaskac w jej obecnosci zadnego psa, bo gotowa jest odgryzc konkurentowi nos. I nie jest wazne czy jest to "tylko" jamnik, czy bokser, lub bull ;)

Po prostu serce wojownika ukryte w ciele chomika :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Vikta nie jest aż tak złośliwa , ale jest... poza tym jest zaborcza i zazdrosna , jak tylko zobaczy , że się przytulamy , to wskakuje między nas natychmiast i do ataku! :lol: Gości lubi - zaraz włazi delikwentowi na kolana i jeśli ten sobie pozwoli , to musi ją niańczyć przez pół wieczoru :wink:

Skąd ja to znam :lol: :lol: Jak tylko przytulę się do męża to ona zaraz jest na kolanach :P

Jak przyjdą goście to ona musi być najważniejszą osobą w gronie - wszystkich musi przywitać, polizać, obskakać :-?

A wczoraj jak przyjechała do nas ciotka przy otwieraniu jej bramy (mamy automatyczną) jakimś cudem uciekła teściowi z domu i wybiegła prosto na drogę pod nadjeżdżający samochód :cry: :cry: Dobrze że kierowca wychamował bo byłoby już po niej :cry: :cry: :cry:

A mój teściu jaki był roztrzęsiony :o Strasznie się do niej przywiązał i chyba cierpiałby równie mocno jak my :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podciągam wątek do góry.

Mam pytanie w związku z ząbkiem Rapsodii. Pisałam w poście powyżej że wszystkie ząbki już jej wypadły tylko że mamy problem z 1 kiełkie u góry. On jeszcze nie wyleciał, nie rusza się wogóle a obok niego wyrósł już nowy kieł.

W związku z tym chciałabym Was zapytać czy powinniśmy jechać do weta usunąć jej tego kiełka czy jeszcze poczekać?

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Samanto, Rapsik jest młodszy od Axelka a został jej tylko 1 kiełek. Axel ma wszystkie kiełki podwójne, wygląda jak rekinek. Ja czekam, nie zamierzam poddawać psa narkozie. Poczekam tak do 10 miesiąca, zobaczymy, może same powypadają.

Link to comment
Share on other sites

U Megan podobna sytuacja - kły są podwójne czyli taki szczupak. Z informacji u weta wynika ze spoko nie trzeba od razu szaleć pod warunkiem ze kły rosną prawidłowo, a mleczaki odpychane są na zewnątrz. Powiem tez ze ja trafiłem do takich wetów ale słyszałem ze inni usuwaja natychmiast. Hodowcy postępują różnie.

Waldek

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam w piątek z Jerrym u weta i powiedzial ze "CHYBA" juz wszystkie zabki wypadly i ma nowe. I sie zastanawiam jak chyba to co on nie widzi czy sa to juz nowe czy nie, bo ja niestety nie rozozniam ktore to nowe a ktore nie. Mozecie mi poradzic bo ten wet to hyba "mrowki" moze leczyc a zawsze mam takiego pecha ze on jest a nie ten drugi ehhhh

Acha i jedyne co to przodnie zabki wysunely sie troche za bardzo do przodu bo podobno zgryz powienien sie na chodzic a on ma przodnie do przodu. Ale wydaje mi sie ze jesli Jerry nie jest wystawiany (bo nie ma rodowodu) to chyba nic groznego bo rzeczywiscie nie ma zbyt duzego przesuniecia.

I jeszcze jedno wiem że nie powinnam tego w tym poscie pisac ale chce to za jednym razem zalatwic :)

Czy powinnam juz zaczac myc Jerremu zabki pasta tzn szczoteczka napewno nie bo nie ma takich malutkich i by mu sie nie zmiescila do pyszka ale wacikiem. Czy nakladac juz paste (on ma bardzo malutkie te zabki) :-? Jesli tak to podajcie nazwe jaka WY polecacie Od czasu do czasu daje mu sucharki bez cukru bo ju| nie pamietam czy tutaj na forum to wyczytalam czy w ksiazkach poodbno one czyszcza zabki.

DZIEKI za rady :)

Link to comment
Share on other sites

Tygrysku sądzę że w tym wieku chyba jeszcze nie ma potrzeby myć ząbków

Rapsodia ma ząbki bielutkie więc nawet nie myślałam o myciu ząbków.

A co do wyrywania kiełka to też postanowiliśmy, że poczekamy. Po rozmowie z hodowcą upewniliśmy się co do tego. Nie ma sensu usypiać jej z powodu 1 ząbka :P

Dziękuję za odpowiedzi :P

Link to comment
Share on other sites

Pisałam już o naszych kiełkowych przygodach :wink: , ale chyba w galerii :oops: .

Moja Bijou też miała podwójne górne i dolne kiełki. Wszystkie drobne ząbki się wymieniły, nawet kilka trzonowych. :D

A jak biłyśmy w ZK, to Pani z sekcji terierów stwierdziła, że te nowe dolne kiełki rosły wewnątrz, nie odpychając mleczaki i tzreba te stare usunąć. Inaczej zgryz może być nie nożycowy, bo zmieniłby się kierunek tych dolnych kłów.

Ale na szczęście jeden kiełek już sam wypadł :D , a drugi ledwo się trzyma, trzeba mu "pomóc", poruszając nim w różne strony :wink: i wet stwierdził że szkoda pieskowi dawać narkozę.

Ale za to teraz musimy robić masaż :wink: żeby kiełek przesunął się na swoje miejsce. Z górnymi na razie nie ma problemu, nie psują zgryz, tak że możemy zaczekać. :D

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie,czy to nieszkodzi,że te ruszające się malutkie ząbki z przodu powykrzywiały się na boki?Dodam że bardzo się ruszają

Shanti 24maja kończy 5 miechów i już się bałam że nic jej nie rośnie w pycholku i jak wczoraj podotykałam tych igiełek to w głos się cieszyłam :) :),aż mój piesio tak dziwnie na mnie patrzył :wink:

Link to comment
Share on other sites

:multi: :multi: Axelek wczoraj pozbył się obydwu dolnych kiełków :multi: :multi: :multi:

Strasznie się ucieszyłam, bo już tak śmiesznie sterczały prawie na boki. Nowe kiełeczki widać wypchnęły pięknie mleczaki :B-fly: :B-fly: :jumpie:

Link to comment
Share on other sites

Vikcia w ostatnim tygodniu też pięknie wypluwa zębolki :lol: A dziś ucieszyło mnie zgubienie pierwszego dolnego kiełka! Drugi się już kołysze :lol: Dzięki Bogu , bo z tymi podwójnymi nie wyglądała na szczęśliwą :wink:

Zastanawiają mnie natomiast górne kiełki (też podwójne już). O ile na dole te drugie rosły od wewnątrz tych mlecznych , to na górze rosną obok mleczaków :-?

Koleżanka (anestezjolog) ostrzegała mnie , że zbyt długo też czekać nie można z usunięciem , bo coś się dzieje z tkanką miękką (jeśli dobrze pamiętam) i tak jak u ludzi robią się potem na dziąsłach odleżyny (mylone z parodentozą) :-?

Link to comment
Share on other sites

Witam, no właśnie, wet mówił ale nie zrobił... W marcu Silver miała usuwane 11 zębolków, ale jak się okazało to nie wszystko bo ostatnio zauważyłam u mniej przetrwałego trzonowego mleczka. Poszłam z tym do "reklamacji" i kazano podawać psu suchą bułkę ew. kości i sam wypadnie...

Link to comment
Share on other sites

A ja chciałam poinformować że wczoraj Rapsodii wyleciał ostatni kiełek a tym samym nie ma już żadnych mleczaków :multi: :multi: :multi: :multi:

Jeszcze tydzień temu byliśmy z nią u weta aby zapytać czy mamy poczekać aż sam wypadnie czy on jej usunie. Całe szczęście że poczekaliśmy bo tak to wet musiałby ją uśpić i wyrwać tego ząbka

Rapsodia większość ząbków straciła przy zabawie z wypchan skarpetą. Tak nią szarpała na boki że ząbki same wypadły

Dzisiaj Rapsodia kończy pół roku :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

Samanta! Wszystkiego naj dla Rapsodii :D i gratulujemy pozbycia się mleczaków :P :P .

Bijou dolnych mlecznych kiełków już nie ma, natomiast górne twardo siedzą. Bawimy się z nią w szarpanie, ale na razie bez efektu :-? .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...