Jump to content
Dogomania

wypadanie ząbków


leganka

Recommended Posts

  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Elena skarpetę wypchaliśmy szmatkami, żeby była mięka

Całe szczęście że Rapsodia nie ma pod ręką zabawek pluszowych bo wyobrażam sobie jakby wyglądały :lol: :lol:

Teraz Rabiś specjalizuje się w kopaniu dziur w trawniku :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Narescie!! mojej aszuni wypadyo juz kilka ząbkow!! ale jeszcze kilka się rusza!! weterynaz powiedziała ze jaz za miesiąc niewypadną jej ząbki to będzie musiała je wyrwacx!! :) ale mysle że za miesiąc jej te ząbki wypadną! :wink: no ale asza nie ma czym jest!! ale i tak jest niejdkiem więc moze przdszyma tez miesiąc ? napewno będzie jadła!

_________________________

POzdrowienia : Sara i Asza :)

Link to comment
Share on other sites

Dziś podczas zabawy w ciąganie misia :lol: Vikci wypadł przedostatni kieł :D Jeszcze tylko ten jeden i wszystkie mleczaki będziemy miały z głowy! :)

Wszystkie zębolki , które znalazłam trzymam w szkatułce na pamiątkę :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Mam niestety tak łatwo nie poszło i dziś musieliśmy Megan usunąć mleczne kiełki - razem 4 sztuki. Teraz (2 godziny) po zabiegu Megan dochodzi do siebie - kręci się na łóżku, mam nadzieje, że do rana będzie już ok. Za pare dni kontrola i ewentualne zdjęcie szwów z dziąsła bez których się nie obyło.

Waldek

Link to comment
Share on other sites

Waldku, dobrze że macie to już za sobą. :D

Dolne kiełki Bijou już dawno wypadły, a górne nawet się nie ruszają!!! :( Nie wiem jak jeszcze długo czekać. :-? Wet proponuje już usuwać, bo przez to że te stare i nowe kiełki są w bezpośrednim kontakcie ze sobą i trudno tą szparkę wyczyścić może powstać kamień nazębny. Zgryz jest jak na razie w porządku. Więc mam dylemat czekać czy usuwać! :-?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Megan dopiero o 5 nad ranem zaczęła przychodzić do siebie. W ciągu dnia czyniła kolejne postępy żeby w południe już się samodzielnie bawić piłeczka. Najpierw spokojnie, a pare godzin później już szalała i szukała koniecznie czegoś do jedzenia. Znak to, że nic jej nie dolega, a dziąsła goją się prawidłowo.

Waldek

Link to comment
Share on other sites

Odgrzeję nieco temat, ale tylko dlatego, że jestem nieco zaniepokojona. W marcu Silver miała usuwane ząbki, ale teraz zauważyłam, że te małe u góry pomiędzy kłami sterczą z dziąseł niczym małe szpileczki. Wygląda to tak jakby zostały nie wyrwane a tylko skrócone. Czy to możliwe, żeby wet zostawił korzenie a usunął tylko widoczną część? Poza tym zostawiono jej jednego trzonowego i ten niestety tylko się lekko chwieje, a poza tym ma się niestety całkiem dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Shanti zostały do pozbycia sie już tylko górne kiełki i vet powiedziała,że dopiero jak skończy rok i nie wypadną to trzeba będzie usuwać.

Niepokoi mnie tylko jedno- capi jej z pyska niemilosiernie :-? (no może nie aż tak strasznie ale czuć...)Lekarz powiedziała że przy wymianie ząbków to normalne,bo pokarm zalega w kieszonkach przy zębnych .Czekam na pastę do zębów dla psów,bo zamówiłam ale nie wiem czy to pomoże.Miałam już yorka do którego nie można było się zbliżyć,mimo że kamień miał zdejmowany co pół roku.

A z Shanti jesteśmy bardzo blisko :calus:

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o kosci "dental rask" to wogole nie sprawdza sie w przypadku mojego psa :( Po pierwsze, pod wplywem sliny psa wierzchnia czesc kosci pokrywa sie rozpuszczonym mazidlem, brudzacym dywany i kanapy. Po drugie moj pies dostaje po dental rask biegunki. Dlatego kosci czyszczace zamienilam na roznego rodzaju gryzaki scierajace kamien czyli: kosci wapniowe, preparowane ogony wolowe, bardzo twarde przysmaki.

Co do zapachu z pyszczka to na szczescie Majka nie ma zadnego zapachu :-)

Jesli natomiast psu dziwnie pachnie z pyska to powodem moze byc:

- kamien nazebny lub choroby dziasel,

- dieta (niekoniecznie zla, ale taka ktorej trawienie powoduje wydzielanie dziwnego zapachu);

- choroby ukladu trawiennego lub moczowego.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No i stało się!!! Bijou już nie ma mlecznych kiełków! :D :D Prawda te górne same nie wypadły, a trzeba było usunąć! :( Ale jest już wszystko OK. Najgorsze było 2,5 godzinne czekanie w trakcie zabiegu. Dziąsełka goją się. Sunia jest radosna i ma apetyt!

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że większość z Was ma już za sobą "zmagania zębowe"...

A moje i Pufika dopiero się zaczynają...

Wczoraj maluszkowi wypadł jeden ząbek. Zobaczymy, co będzie dalej. Mam nadzieję, że pozostałe zębulki wypadną bez problemu i obejdzie się bez pomocy weterynarza...

Link to comment
Share on other sites

Siuten,

U Majki wszystkie zebolki wypadly bez problemu. Zaczelo sie od siekaczy, potem przedtrzonowe i trzonowe, a ostatnie poszly kly. Z jednym mialam niewielkie problemy, ale o tym juz wczesniej duzo pisalam.

Trzeba jednak kontrolowac postepy w wymianie zebow, aby nie dopuscic do skrzywienia zgryzu.

Gdy zab sie rusza, mozesz pomoc mu wypasc, sama usuwajac ruszajacy sie zab. Moze to brzmi groznie, ale nie jest jakims skomplikowanym i niebezpiecznym zabiegiem. :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Oj brzmi troszkę groźnie rzeczywiście :)

A my nadal mamy problem z jednym trzonowcem, delikatnie się chwieje (dodam że sunia miała już usuwane zęby), ale jakoś nie mam odwagi pomóc mu wypaść. Wet natomiast powiedział,że sam wypadnie, ale coś kiepsko to widzę :(

Link to comment
Share on other sites

No i stało się!!! Bijou już nie ma mlecznych kiełków! Prawda te górne same nie wypadły, a trzeba było usunąć! :( Ale jest już wszystko OK. Najgorsze było 2,5 godzinne czekanie w trakcie zabiegu. Dziąsełka goją się. Sunia jest radosna i ma apetyt!

Eleno,

ja się złamałam i jesteśmy zapisani na jutro wieczór na zabieg usuwania górnych kiełków. :(

Straszie się denerwuję, tym bardziej że idziemy na 19 więc pewnie całą noc będę przy Axelku siedziała.

Powiedzcie mi czy pieski szybko dochodzą do siebie po narkozie?

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Gosiu! Nie martw się!! :D

Chociaż ja też się strasznie denerwowałam. Do kliniki przyjechaliśmy o 10-tej rano, psica dostała zastrzyk, mieliśmy po nią przyjechać o 12:30. To dopiero były nerwy, nie wiedziałam co mam myśleć!!!! :-?

Jak przyjechaliśmy z powrotem, Bijou była już wybudzona, ale zaspana i taka smutna. :(

W domu znowu spała, raz tylko się napiła. I znów spać. Ale pod wieczór wrócił dobry humorek i apetyt. Już bawiła się i jadła swój Royal. Z sikaniem na łóżko nie było problemu. :D

Co jeszcze? Pani wet powiedziała że piesek musi być na czczo, więc rano Bijou nic nie jadła, tylko piła, ale jak Axelek wytrzyma do 19-tej? :-?

Powodzenia!!! I napisz potem, jak Axelek to przeżył! :D Trzymamy kciuki!!! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Gosiek

Muszę Ci się przyznać,że ja okropnie się denerwowałam,jak Daisy miała mieć usuwane swoje mleczne kiełki.Tym bardziej,że wcześniej nie miałam psa i wszystkie takie zabiegi weterynaryjne stanowią dla mnie istne "nuovum"!!!

To dokładnie jak u mnie. Axelek jest moim pierwszym pieskiem i też zupełnie nic nie wiem o narkozach itp. :(

Gosiek koniecznie weź jakiś ciepły kocyk dla Axelka i wogóle coś ciepłego,bo po narkozie jeszcze przez parę godzin organizm pieska jest bardzo wychłodzony!!!

Wiem, wet kazał wziąć kocyk - mamy polarowy więc z pewnością właśnie ten wezmę.

Do czasu wybudzenia zostaw pieska u wety-tak jest najlepiej i najbezpieczniej.Niektórzy biorą od razu do domu,ale lepiej zostawic pod czujnym okiem wety!!!

Umówiłam się z wetem, ze będę czekać aż się Axelek obudzi. Nikt by mnie chyba z kliniki nawet siłą nie wyciągnął. Będę czekać.....nieważne ile czasu to będzie trwało.

dzięki wielkie za obszerny opis.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...