Jump to content
Dogomania

Trzustkowiec FART - już w nowym domu !!! :)


conceited

Recommended Posts

Witajcie,

Zakladam watek Fartowi bo w watku Dopiewskiego schronu jest zbyt duzo wiadomosci o innych psach i Fart ginie wsrod tlumow.

Fart trafil do przytuliska dwa tygodnie temu. Wygladal wtedy tak:

[URL="http://img831.imageshack.us/i/dsc04509fr.jpg/"][IMG]http://img831.imageshack.us/img831/9594/dsc04509fr.jpg[/IMG][/URL]

Byl chudym, duzym czarnym psem o przyjaznym nastewieniu do ludzi, ale lekko zleknionym.

Po tygodniu w schronisku otrzymalam alarmujacy telefon:
"pies ma biegunke krwotoczna, jest skrajnie odwodniony, jest w stanie krytycznym"

Potem nastapil ciag zdarzen, ktory doprowadzil do ozdrowienia psa :)

Oto jak bylo:

Zadzwonilam do wielu ludzi, ale kazdy mowil to samo "nie ma pieniedzy". W koncu 500zl na leczenie Farta zaoferowal sam Prezes ZUKu i wtedy juz mielismy zielone swiatlo do pomocy. Spotkalam sie z dziewczynami z Fundacji Glosem Zwierzat i zaczelysmy kombinowac.
Najpierw transport pojawił się zupełnie nieoczekiwanie, więc wielkie pokłony należą się Pani Agacie. Początkowo psiak miał jechać do kliniki na Mieszka (z braku laku), ale wszyscy zaangażowani byli świadomi mega kosztów i jakoś nikt z zaangażowanych nie ma specjalnie zaufania do tej kliniki....GoniaP skontaktowala sie z weterynarzem Ciborskim ze Sremu i udalo sie otworzyc w nocy klinikę dla naszego nagłego pacjenta o 23.45. Od tego momentu pies byl objety najlepsza opieka z mozliwych. Powolutku dochodzil do siebie. Postepy byly male, ale widoczne, poprawialy sie wyniki. Pies mial ostre zapalenie trzustki i jelit, byl odwodniony, nie oddawal moczu. Teraz juz wiemy, ze bedzie dobrze.

[URL="http://img522.imageshack.us/i/dsc04647c.jpg/"][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/3456/dsc04647c.jpg[/IMG][/URL]


Ale jak zawsze, pojawia sie problem...[B] pies nie moze wrocic do schronu[/B] bo jest trzustkowcem. Musi byc na diecie przynajmniej przez miesiac, a schronisko mu tego nie zapewni.

Szukamy [B]w trybie natychmiastowym alarmowego DT lub DS[/B] dla sporego, czarnego psa w wieku mniej wiecej dwoch, trzech lat, ktory bardzo lubi ludzi, ale kotow nie toleruje. Z innymi psami - roznie.

Pies musi opuscic klinike [B]w poniedzialek[/B] :(

Nie mamy tez pieniedzy na hotel. Nie mamy pieniedzy na karme dla trzustkowcow...

Tradycyjnie prosimy : POMOCY !

[URL="http://img52.imageshack.us/i/dsc04511ns.jpg/"][IMG]http://img52.imageshack.us/img52/4559/dsc04511ns.jpg[/IMG][/URL]


[U]Farta wziela pod swoje skrzydla :[/U]


[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=4][B][COLOR=#c00000][FONT=&quot]Fundacja „Głosem Zwierząt”[/FONT][/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]



[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=4][B][FONT=&quot]Ul. Lodowa 2/1[/FONT][/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]



[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=4][B][FONT=&quot]60-226 Poznań[/FONT][/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]









[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=4][B][FONT=&quot]Konto:[/FONT][/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]





[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=4][B][COLOR=red][FONT=&quot]07 2490 0005 0000 4500 6401 8021[/FONT][/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]





Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]


[B][U][SIZE=3]Finanse Farta:[/SIZE][/U][/B]

rachunek w lecznicy : 1338 zł
[INDENT]wklejam wpływy na Farta w okresie [B]od 13.01 - 02.03[/B]

Studio Paznokci 150zl
Paulina K 30zl
Agaga 30zl
Dorota K 180zl
Magdalena R 280zl
Magdalena W 100zl
Gabrysia 60zl
Pyrdka 20zl
Beata Cz 50zl

razem: [B]900zł[/B]

[/INDENT][COLOR=red][SIZE=5]SALDO: - [B]438zł [SIZE=3](nie licząc PDT co miesiąc)[/SIZE][/B][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zapraszam wszystkich na watek, sprawa jest okropna, jak wiem z doswiadczenia niemozliwym jest znalezienie domu dla duzego, czarnego psa. Ludzie maja jakies skojarzenia, czy co. Takie psy najciezej wychodza od nas ze schronu. W poniedzialek musimy go zabrac i co? wroci do schronu, dostanie znow to zarcie i po tygodniu znow stan krytyczny.

Pomocy !

Link to comment
Share on other sites

Martwię się o Farta :(
Tzn. należy się cieszyć, że z dnia na dzień jest lepiej klinicznie, ale to naprawdę fajny pies... To będzie dla niegop dramat, jeśli będzie musiał wrócić do Dopiewa i jego świat znów zamknie się w 4 ścianach małego boksu :((
Rozpuściłam wici wszędzie, niestety narazie bez rezultatu :(

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj męczyłam ludzi na uczelni, ale ciężko... :(
Jedna osoba ma porozmawiać z rodzicami z Szamotuł. Większość ludzi albo wynajmuje mieszkanie i nie może, albo dojeżdża, albo się boi :( Ja nie dam rady z dwoma dużymi psami, mam Viko, a moja współlokatorka panicznie boi się dużych psów. Więc generalnie nic nie załatwiłam:(

Link to comment
Share on other sites

Ups, dzwonił pan Doktor...
Są 2 sprawy, więc zacznę od tej dobrej. Fart jest ZDROWY!!! Dziś zrobił piękną, zdrową kupkę i cała lecznica świętowała :-D
Wcina karmę trzustkową aż mu się uszy trzęsą, jest wesoły, robi siusiu samodzielnie, brzusio nie boli itd. itp. Miał robione badanie kału, treść pokarmowa strawiona i brak robaków :)
Na razie musi do końca zjeść worek karmy trzustkowej, potem można próbować go przestawić na normalną karmę. Jeśli nie pojawią się niepokojące objawy będzie to znaczyło, ze zapalenie jelit było ostre i jednorazowe, jeśli natomiast pojawią się sensacje to znaczy, że to schorzenie przewlekłe i trzeba będzie wrócić do karmy leczniczej.
Zła wiadomość jest taka, że w zasadzie Fart powinien już opuścić klinikę. Wyprosiłam czas do poniedziałku, ale ponieważ lecznica to nie hotel, w poniedziałek musimy go zabrać. Pytanie rozpaczliwe brzmi: DOKĄD? :(

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Kara.
Niestety, jesli nie ma sciany miedzy boksami, to moim zdaniem nie mozemy ryzykowac zostawienia Farta u Kary. Pies jest duzym, zdrowym samcem, Kary tez, draka gwarantowana.
Pamietasz Kara, przy Rudiku tlumaczylas mi, ze nie mozesz wziac niekastrowanego psa z obawy o awanture. A Rudis byl kochany, spokojny. Fart ma charakter.
Z reszta Fart zostal nauczony chodzenia na spacery, zalatwiania sie na nich, nie chcemy by znow trafil do kojca bez spacerkow i kontaktu z czlowiekiem, a wiem, ze tego nie mozesz mu zapewnic przy swoich psach i pracy.
Niestety tez... Fart moze predko nie znalezc domu... a wiem, ze mozesz udostepnic kojec tylko na kilka dni.

Moim zdaniem, trzeba zbierac na hotel. Szukanie domu duzemu, czarnemu psu moze troche zajac :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...