Jump to content
Dogomania

Cudowny Pimpuś odszedł za Tęczowy Most [*] :(


Beatkaa

Recommended Posts

Kochane! Róbcie co tylko możliwe, żeby Pimpkowi znaleźć dom!!

Nie wiem... rozsyłajcie wśród znajomych, maile, zdjęcia, roześlijcie event na FB, który założyłam a NIKT tam nie zagląda! :cool3: Ja nie jestem dobra w FB, nie ogarniam go. Nie potrafię zapraszać znajomych, rozsyłać wydarzenia a FB jest naprawdę dobrym narzędziem pracy! Im więcej osób zainteresuje się Pimpkiem tym lepiej....

Pimpali siedzi u mnie już prawie rok i jest naszym hotelowym weteranem!:shake:
Dłużej od niego była u nas Szancia (1,5 roku) i malibo doszła do wniosku, że trzeba jej zmienić miejsce. Szanta pojechała już chyba miesiąc temu do Warszawy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Beatkaa']
A Szanta jak pojechała do domu,w sensie gdzie ją ludzie wypatrzyli ? :)[/QUOTE]

Szancia nie pojechała do nowego domu, tylko do innego DT.
OlimpiaK ma już swoje psy z dogo i jest technikiem weterynarii (jeśli dobrze gadam!).
Jest "tymczasem" i Szanta u niej czeka na dom, ucząc się innego życia niż u nas. Ma kontakt z komunikacją miejską i dźwiękami a na spacerach widzi innych ludzi i inne psy a nie tylko ta cisza i stagnacja wokół, ten sam płot i ciągle te same "futra" .... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DIF']Szancia nie pojechała do nowego domu, tylko do innego DT.
OlimpiaK ma już swoje psy z dogo i jest technikiem weterynarii (jeśli dobrze gadam!).
Jest "tymczasem" i Szanta u niej czeka na dom, ucząc się innego życia niż u nas. Ma kontakt z komunikacją miejską i dźwiękami a na spacerach widzi innych ludzi i inne psy a nie tylko ta cisza i stagnacja wokół, ten sam płot i ciągle te same "futra" .... :shake:[/QUOTE]

Ahh już rozumiem !! :)

Zaraz popytam o ogłoszenie w Dzienniku Zachodnim.Może byłaby możliwość go tam wrzucić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatkaa']DIF proszę wrzuciłabyś na wątek tutaj w jeden post wszystkie filmiki jakie masz z Pimpkiem,może jakiś filmik bym mu zrobiła...[/QUOTE]

Qrcze, będzie problem, bo nie mam na to czasu! :shake:
Filmiki z psami mam powstawiane na youtube, ale na różnych kontach. Na jednym mam prawie 130 filmików i przejrzenie ich wszystkich w celu znalezienia filmów z Pimpkiem jest dla mnie nie do ogarnięcia czasowo. Wszystkie fajne filmy wstawiałam na wątku na bieżąco.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DIF']Jak znajdziesz to wklejaj od razu do pierwszego postu. Będzie "kompendium" filmikowe Pimpka od razu widoczne! :)

Zaraz będzie kolejny. Wgrywam go od jakichś 2 godzin!:roll:[/QUOTE]

Wzięłam się na sposób i weszłam na Twoje profile na youtube i już coś mam :evil_lol:

To czekamy na kolejny filmik ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatkaa']
To czekamy na kolejny filmik ;-)[/QUOTE]

Ufff.... wreszcie się wkleił! Proszę:

[video=youtube;aj9BGfDU8hQ]http://www.youtube.com/watch?v=aj9BGfDU8hQ[/video]

[quote name='Beatkaa']Wydarzenie na FB już " po terminie" :evil_lol:
Zrobię mu nowe.
[/QUOTE]


SUPER! Ja nie umiałam zmienić na FB terminu "po terminie"!:oops:
Wklej do pierwszego postu! Będzie łatwiej znaleźć ;-)

Link to comment
Share on other sites

I filmik "zatrzymany w kadrze" ! :lol:

[IMG]http://img813.imageshack.us/img813/153/dscf4356m.jpg[/IMG]

[IMG]http://img819.imageshack.us/img819/3943/dscf4357a.jpg[/IMG]

[IMG]http://img404.imageshack.us/img404/5208/dscf4331t.jpg[/IMG]

[IMG]http://img856.imageshack.us/img856/2629/dscf4325q.jpg[/IMG]

[IMG]http://img3.imageshack.us/img3/3530/dscf4359tj.jpg[/IMG]


:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Oglądałam ten filmik i ryczałam jak bóbr. DIF... ten pies pokochał Cię całym sobą. On w każdym momencie tej radosnej zabawy na śniegu, mimo wszystko, patrzy na Ciebie. Każdy Twój dotyk jest dla niego jak balsam, dodaje mu sił i wigoru. Ten posiwiały pyszczek jest pewny, że znalazł swoje miejsce na Ziemi .... Nie wyobrażam sobie, że on gdziekolwiek indziej będzie szczęśliwy :(. Wiem, może głupia jestem, ale musiałam to napisać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Goldenek2']Oglądałam ten filmik i ryczałam jak bóbr. DIF... ten pies pokochał Cię całym sobą. On w każdym momencie tej radosnej zabawy na śniegu, mimo wszystko, patrzy na Ciebie. Każdy Twój dotyk jest dla niego jak balsam, dodaje mu sił i wigoru. Ten posiwiały pyszczek jest pewny, że znalazł swoje miejsce na Ziemi .... Nie wyobrażam sobie, że on gdziekolwiek indziej będzie szczęśliwy :(. Wiem, może głupia jestem, ale musiałam to napisać.[/QUOTE]

Szczerze powiem, że sama oglądałam ten filmik kilka razy i łza mi się kręciła w oku....
Rzeczywiście czuje się u nas jak w domu i jak widać jest szczęśliwy. Najważniejsze, że nic nie dolega mu fizycznie co widać na filmie.
Ale nie mogę go adoptować, bo mam swoje własne 3 psy. Także nic z tego moje drogie! :shake:;)

I powiem więcej... Uważam, że Pimpek powinien zmienić miejsce.

Uważam, że zmiany miejsca dobrze psu robią. Pies zbiera "bazę" w jednym miejscu a potem tę bazę zabiera ze sobą dalej doczepiając do niej kolejną układankę. To teoria potwierdzona w praktyce.
Nie zapomnę Awarii, która jak do mnie trafiła robiła kupę i siku ze strachu na mój widok. Przez tydzień załatwiała się w naszej sypialni pod naszą nieobecność, całymi dniami siedząc w kocim kontenerku ze strachu. Większość ludzi postawiła na niej kreskę. Ale nie malibo. Przywiozła Awkę do mnie a po kilku tygodniach dalej. Trafiła w dwa kolejne miejsca a potem już do DS, jako "normalny" rewelacyjny pies.

Pimpek jest u nas prawie rok - to bardzo długo. Trafił do nas jako agresorek, pamiętacie. Ale przez rok się dotarliśmy. On się przyzwyczaił do nas, my do niego. Wiemy na co go stać, wiemy kiedy może kłapnąć zębami, czego nie robić, czego on nie lubi i czego nie lubimy my. I w naszym hotelu NIC więcej się nie zmieni w jego zachowaniu, taki będzie do adopcji. Która może okaże się niewypałem, bo Pimpek jest jednak trudnym psem..... Może w innym miejscu zdobędzie nowe doświadczenia a inne bodźce, inni ludzie pozytywnie wpłyną na jego zachowanie. Warto się nad tym zastanowić.
Malibo przeniosła wszystkie psy z naszego hoteliku i zawsze z pozytywnym skutkiem dla nich.
Fanta mieszkała u nas ponad rok, Szancia półtora roku, Basterek kilka miesięcy. Iskra była u nas krótko, ale w Iskrze zakochała się ajli, która najpierw wzięła ją do siebie na DT a potem adoptowała. :loveu: Żaden z psów się "nie zapadł" i nie było problemów. Przebywały w dobrych rękach i w dobre ręce poszły "uczyć" się życia dalej i dobrze rokują! ;)

Link to comment
Share on other sites

DIF.... pewnie masz rację. Nie moim celem było "wymuszenie" czegokolwiek. Po prostu widać jaka ważna jesteś dla tego psiaka. On to pokazuje samym sobą. Z doświadczenia wiem, że tzw. trudne psy (tak naprawdę to nie psy są trudne tylko niektórzy z nas ludzi kompletnie psa nie czytają) jak pokochają - to na zawsze. I to mnie martwi :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Goldenek2']DIF.... pewnie masz rację. [B]Nie moim celem było "wymuszenie" czegokolwiek.[/B] Po prostu widać jaka ważna jesteś dla tego psiaka. On to pokazuje samym sobą. Z doświadczenia wiem, że tzw. trudne psy (tak naprawdę to nie psy są trudne tylko niektórzy z nas ludzi kompletnie psa nie czytają) jak pokochają - to na zawsze. [B]I to mnie martwi :([/B][/QUOTE]

Wiem, wiem! ;)
Ja też się martwię o tego "naszego" Pimpusia! Pomimo ogłoszeń i pięknej sesji foto wykonanej przez Bonsai nie było żadnego odzewu.
Widzę wpis Beaty powyżej, może tym razem się uda!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatkaa']Patrzę teraz na pierwszą stronkę i w tekście jest,że ma około 8 lat...ale chyba trzeba uaktualnić.:ekmm: To ile on ma latek??? :oops::oops::oops:[/QUOTE]

w czerwcu będzie dziewięć lat jak Pimpuś szuka domu, a zakładam, że miał 2 latka no 1,5 roku jak trefił do schronu to teraz będzie mieć najmniej 10 - 11 latek:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...