Jump to content
Dogomania

Zakopuje odchody w dołkach...


_dingo_

Recommended Posts

Może trochę dziwne pytanie ale... Zwykle mój pies normalnie zrobił co trzeba, parę razy machnął tylnymi łapami i było po sprawie... Natomiast od kilku miesięcy zmienił swoje zachowanie. Najpierw znajduje sobie miejsce, potem sprawdza czy ziemia jest dość miękka. Jeśli nie - idzie dalej. Jeśli tak - to kopie dołek, ustawia się nad nim, robi do dołka kupę, po czym zasypuje go tylnymi łapami. :lol: Może mi ktos wyjaśnić o co chodzi ? O jakiś nagły poryw czystości go nie podejżewam, a też nie widziałem ani jednego psa na podwórku który by tak postępował... Czemu nagle zaczął zakopywać odchody ?

Link to comment
Share on other sites

Ja to bym sie cieszył, że Rani zakopuje swoje odchody :). Nie musiałbym latac z woreczkiem i szufelka w plecaku <lol2>. Moze poprostu ma tak silny instynkt czysciocha, że nie moze nic po sobie zostawic :D Mysle, że to lepiej niz jakby miał, zjadac własne odchody 'dla czystosci' :D

Link to comment
Share on other sites

Psy poza domem raczej nie wykazują skłonności do utrzymywania czystości. Natomiat każdy pies ma swoje małe dziwactwa związane z qoopami. Jedne wiercą się w kółko moszcząc sobie "qoopowisko", inne nie załatwią się inaczej jak w wysokiej trawie, jeszcze inne rozrzucają ziemię dookoła. A Dingo... kopie dołki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']Psy poza domem raczej nie wykazują skłonności do utrzymywania czystości. Natomiat każdy pies ma swoje małe dziwactwa związane z qoopami. Jedne wiercą się w kółko moszcząc sobie "qoopowisko", inne nie załatwią się inaczej jak w wysokiej trawie, jeszcze inne rozrzucają ziemię dookoła. A Dingo... kopie dołki.[/quote]

o prawda!
moj Tofik musi sie pół godziny naniuchac zanim znajdzie optumalne miejsce na kupola. Czasem jak juz przysiadzie i nagle nosem w trawie wyniucha ze to złe miejsce to wstaje i dalej wącha. szału mozna dostac. Oczywiscie najlepiej chodzi w "sprawdzone" miejsca, wetdy nie ma az tylu ceregieli ale jak sie wyjedzie to trudno zabrac ze soba na wyjazd okupkany juz kiedys trawniczek.
Za to Toleczka wyskoczy, raz dwa trzy i kupka niewiadomo kiedy wyskakuje :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Pao lubi mieć tyłek wyżej- najlepiej na pieńku, drzewie, wysokiej kępie trawy... Ogólnie- im da się koo zostawić na bardziej pokazowym postumencie, tym lepiej:evil_lol:[/quote]

hehe to tez jest dobre
moj Tofik sie kiedys wystawił na drzewo (pieniek).
Strasznie sie siłował ale kupa w pewnym momencie nie chciala isc dalej bo sie juz zablokowała o drzewo. W koncu musiał biedy ustąpic i przesunac sie troche zeby wyleciała dalej :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Pao lubi mieć tyłek wyżej- najlepiej na pieńku, drzewie, wysokiej kępie trawy... Ogólnie- im da się koo zostawić na bardziej pokazowym postumencie, tym lepiej:evil_lol:[/quote]

o, to całkiem jak mój szkodnik :evil_lol: wyszukuje jakieś odpowiednioe krzaczory/drzewo/górkę/płot i tam się załatwia :P
i jeszcze przy tym śmiesznie tupta w miesjcu tylnymi łapkami- czasem mam wrażenie, ze to dlatego, że chciałby stanąc na przednich, żeby mieć tyłek wyżej.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

No, jak pies chce koopkę zastawić wyżej, to przynajmniej wiadomo, jaki ma w tym interes - zapachy, aromaty rozchodzą się wtedy hen daleko niosąc wieść o uznanym dominatorze...
A z tym zakopywaniem odchodów (w dołku!) jest taki kłopot, że trudno go jakoś logicznie wytłumaczyć

Link to comment
Share on other sites

Wcześciej tylko zasypywał koopki zemia co mialao na celu ochronienie "informacji" przed sialami natury (deszcz). Zwykle psy tylko drapia wylnimi nogami, a koopka zostaje nie zabezpieczona. więc może wymyslil cos takiego, ze jak zakopie to bedzie lepiej zabezpieczona...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...