Jump to content
Dogomania

8miesięczny york - diagnoza: ZWO! Już w najlepszym domku!


LadyS

Recommended Posts

  • Replies 906
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Parę lat temu kosztowała 1200 zł Z tego, co piszą rokowania są dobre:
[I][B]What is the prognosis for dogs after ameroid constrictor placement around a shunt?[/B]
Survival rate from the surgery is over 95% for dogs with shunts treated by ameroid constrictor placement, and our long-term prognosis is better with this technique than with most other methods. Many dogs are clinically normal within 4-8 weeks after the surgery. Long term, about 85% of dogs with liver shunts closed with ameroid constrictors do well clinically. About 15% continue to have problems, probably because the tiny blood vessels inside the liver were also abnormal. Usually these dogs develop multiple acquired shunts and must be managed with a protein restricted diet and lactulose for life[/I].
[URL]http://www.vet.utk.edu/clinical/sacs/shunt/faq.php[/URL][quote name='IVV']USG konieczne i to jak najszybciej ...obraz pokaze czy to liver shunt...a ile taka opercja korygujaca w Pl kosztuje ? tutaj jakies 2000-3000$
trzymam mocno kciuki by malec z tego wyszedl!!!!![/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']Nie martw się, skarpeta przecież ma małego pod opieką. Mały koniecznie musi jesc karmę Hepatic.Piszą o tym we wszystkich artykułach. Masz moze jakies próbki od weta? Jesli nie,to trzeba kupić mu tą karmę. Co on teraz je?[/QUOTE]

Ma, co nie znaczy, że wszystko sfinansuje, szczególnie patrząc na to, jakie obecnie są na nią wpływy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']Ja wyłożyłam 40 PLN na transport małego, umowa była taka,że wyciągamy małego pod opiekę skarpety, tak czy nie?[/QUOTE]

No oczywiscie - i wpływy skarpety idą jak na razie tylko na niego i na niego jest wszystko zbierane. Natomiast przykro mi, że nie wyczaruje Ci czekających na wydanie tysięcy złotych. Jest kilka wpłat, są dwa moje bazarki i dwa innej osoby - i to ma wystarczyć? Bo myślałam, ze zbieramy wszystkie na leczenie, a skarpeta co ma, to daje. Rozumiem, że najbardziej odpowiada Ci układ - wy płaćcie, ja wymagam?

Link to comment
Share on other sites

Czy WY się wszyscy możecie uspokoic? stąd było moje pytanie któro w koncu nie zostalo tak naprawde do konca wyjasnione a propo osob oficjalnie odpowiadających za psa...poprosiłaś nas o pomoc mshume, wyraźnie napisałaś "potrzebuje pomocy" - po krótkim zastanowieniu postanowiłyśmy pomóc w tej sytuacji (ja jako prowadząca skarpete i ladySwallow jako prowadząca wątek adopcyjny), załatwiłyśmy bezpłatny dt (bo ty pisałaś ze nie mozesz go teraz wziąć), robimy bazarki, skrzykujemy ludzi...czego od nas wymagasz jeszcze? Ty się obraziłaś za to moje pytanie na temat oficjalnej odpowiedzialności za psa że teraz nam ciagle podkreślasz że mały przecież jest pod opieką skarpety!!!!!!!!!!! pisałam już to - że to jest nasza wspólna sprawa, nas wszystkich tu obecnych i zbieranie kasy na to też jest naszą wspólną sprawą...dlatego wszystkie aktualnie wpływy na skarpete będą szły na niego ale odnosze wrażenie że Ty uważasz że za niego powinna płacić TYLKO skarpeta...
po co nam te kłótnie? potrzebne to psu? mielismy mu pomóc a tymczasem obrażamy się na siebie nawzajem zamiast wspólnie próbować podołać kosztom i organizacji!

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze: w któym miejscu 'się obraziłam'?
po drugie pojęcie 'skarpeta yorków' nie odnosi się do twoich czy Lady prywatnych funduszy, tylko zbieranych to wspólnie na dogo kasy, więc tak ma za niego ma płacic TYLKO skarpeta. Ja dałam tej zbiórce dobry początek, więc zejdź ze mnie. Dom tymczasowy zgłosił się sam z tego co pamiętam, ale dla nas to nie jest problem, psa możemy zabrać.

Link to comment
Share on other sites

dobra ja się ide napić melisy tymczasem pare konkretów bo gdybania, wyrzucania sobie nawzajem i mini kłótnie nie są nikomu potrzebne a napewno nie pomoga psiakowi:
- wysyłam Jagnie 125zł (25zł mam w skarpecie a niecałe 100ma mi wpłynąć z paypala) żeby mogła choć część uregulować u weta
- rozmawiałam z koleżanką, ma się zorientować który wet w wawie podjąłby sie takiej operacji u yorka i o jakim koszcie wogóle mowa
- czy ktoś ma dostęp/znajomości do jakiejkolwiek fundacji która użyczyłaby konta do allegra cegiełkowego?
- czy ktoś ma doświadczenie w robieniu takiego allegra?
- czy psiak jest na NK i na FB juz? prosze podawac na pw na razie moje konto i dawac linka do skarpety to kazdy bedzie sobie mogl sprawdzic czy jego wplyw jest i na co zostal wydany
- myślę, że czas bysmy wszyscy zaczeli rozpuszczac wici na gg, na mailach, słownie, KAZDA nawet najmniejsza wpłata jest potrzebna bo ZBIERAMY NA OPERACJE moi drodzy! WSZYSCY i przestańmy sie juz drzeć:shake:

Link to comment
Share on other sites

OKi ;)operacje takie wykonuje prof. Galanty. Wszystko wie o tym Dorcia44, bo miała maltasię z tą chrobą, ale w znacznie gorszym stanie. Dowiem się o fundację.[quote name='sacred PIRANHA']
- rozmawiałam z koleżanką, ma się zorientować który wet w wawie podjąłby sie takiej operacji u yorka i o jakim koszcie wogóle mowa
- czy ktoś ma dostęp/znajomości do jakiejkolwiek fundacji która użyczyłaby konta do allegra cegiełkowego?
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']
- czy ktoś ma dostęp/znajomości do jakiejkolwiek fundacji która użyczyłaby konta do allegra cegiełkowego?
- czy ktoś ma doświadczenie w robieniu takiego allegra?
- czy psiak jest na NK i na FB juz? prosze podawac na pw na razie moje konto i dawac linka do skarpety to kazdy bedzie sobie mogl sprawdzic czy jego wplyw jest i na co zostal wydany
- myślę, że czas bysmy wszyscy zaczeli rozpuszczac wici na gg, na mailach, słownie, KAZDA nawet najmniejsza wpłata jest potrzebna bo ZBIERAMY NA OPERACJE moi drodzy! WSZYSCY i przestańmy sie juz drzeć:shake:[/QUOTE]
nie wiedziałam że trzeba fundację mieć żeby zrobić allegro cegiełkowe :/ bo ja na Jaspera zrobiłam i całkiem dobrze prosperuje :D tylko wysyłać wszędzie gdzie się da trzeba! jeśli nie trzeba być fundacją to mogę się tego podjąć. Wydarzenie na FB jest tutaj: [url]http://www.facebook.com/event.php?eid=178832495480414&notif_t=event_wall#wall_posts[/url]
i właśnie na tym wątku zgłosiła się osoba z propozycją że adoptuje psiaka i zapłaci za wszystko... napisałam aby tutaj weszła tu link: [url]http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=178870942143236&id=100000500440987[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dom będzie można sprawdzić, chociaż jeszcze trochę czasu minie, nim będzie mógł być adoptowany. Ja wnioskuję,żeby przyszły dom zwrócił chociaż część kosztów, jakie poniesie skarpeta przy leczeniu psiaka. Będzie na następne psy, a pies jest wyjątkowo piękny i chętnych będzie kolejka. Ja znalazłam taki dom dla 8 letniej pudelki Bianci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...