Jump to content
Dogomania

Linienie teraz?! zero upalow...


diabelkowa

Recommended Posts

Szukalam w innych watkach ale nic nie znalazlam wiec zakladam nowy
Moj pies zaczal tak maksymalnie liniec po prostu sie nie da wytrzymac jak go czesze to jest ok 7 razy wymiana szczotek siersc jest wszedzie! Upalow juz nie ma jest fajna pogoda dla psa ostatnio jeszcze czasem deszczyk a tu pies linieje. Pytalam innych wlascicieli i oni mowia ze troszke gubia ale jak widza jak Loganowi schodzi ta siersc to mowia ze tak nie wychodzila nigdy:/ siersc mozna z niego garsciami sciagac... Mama mowi ze w koncu bedzie lysy jak tak bedzie gubil ta siersc(eee chyba nie...) No staralam sie przeanalizowac rozne czynniki
karma: byla zmieniana w czerwcu z juniora na adult a jest sierpien...
szampon: nie byl kompany
pogoda: w czasie upalow nie zrzucal tak siersci jak teraz
no i jest jeszcze jeden czynnik bylam 2 tyg na koloniach pies w tym czasie zmizernial i schudl nie mial apetytu teraz wrocilam pies apetyt w normie wyglada ok ale ta siersc eh... na kolnierzu ma wszystko ok ale juz po nim gubi jak najety nawet z mordki ... :/

Link to comment
Share on other sites

Diabełkowa-to chyba nie jest odosobnione zjawisko,ponieważ mój pies również po upałach zaczął linieć.Codzienne szczotkowanie,kapiel i preparaty poprawiające kondycję skóry i okrywy włosowej pomogły-już nie jest tak tragicznie.

Link to comment
Share on other sites

Oooo:p

No, ale to zależy, jak kto lubi mieć czysto. Z Aresem jest tak, że jak odkurzę, wystarczy 10 min. i podłoga znów cała w sierści. Wyczesywanie na dworze mało co pomaga, on gubi futro jak szalony a o dziwo jakoś tych ubytków nie widać.

Link to comment
Share on other sites

Raczej wydaje mi sie ze to spozniona reakcja na wczesniejsze upaly, moj tez lnial w lipcu, potem 3-4 tygodnie przerwy i ponownie, niedlugo bedzie lysy, podszerstka ma minimalnie. Dodaje mu olejek z pestek winogron rano do posilku, oliwe z oliwek i enchiacee. W lipcu to pomoglo, teraz mam nadzieje ze tez chociaz dopiero 3 dni podaje. Bylam u weta i wszystko w normie, musi wyjsc aby ponownie na zime odrosnac. Szkoda ze drugiego pudla nie wzielam, problem mialabym z glowy. Chociaz dziennie 30 min poswiecenia na czesanie i odkurzanie to mala czastka z mojego zycia.
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

Nie ma się czym martwić. Jura całe upały chodziła w pełnym upierzeniu a dopiero teraz zaczęła się sypać. Ja słyszałam, że linienie nie zależy od temperatury, ale od hormonów. Nie wiem czy to prawda, ale już widziałam psy które liniały np na zimę a w lecie chodziły puchate.

Link to comment
Share on other sites

Moja poprzednia sunia liniala - jak Bóg przykazał - wiosną. Pozbywała sie zimowego futra. Gdzieś tak we wrzesniu - październiku porastała "na ziomowo".
Czata linieje - jak ktoś napisał na Forum - dwa razy do roku po 6 miesięcy. Podobno to typowe dla ON-ków, a ona jest bardzo w typie... Ponieważ to trwa już ponad 9 lat - nieco sie przyzwyczaiłam. Teraz własnie kończy zrzucac podszerstek i zaczyna jej lecieć włos okrywowy. Jest codziennie, jak rok długi, wyczesywana i szczotkowana i zawsze jest co z tych szczotek i zgrzebła zbierać.
A swoją drogą pies może linieć np. z powodu stressu (także takiego "pozytywnego"), czyli na tle nerwowym. Czacie najwięcej futra wyłazi w samochodzie, w drodze na wakacje (to stress pozytywny, bo jak dojedzie, będzie fajnie i ona nie może sie tego doczekać) oraz w poczekalni u veta (bo zaraz będzie zastrzyk w doopę)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...