Jump to content
Dogomania

Łapy w typie francuskim??


noblistka

Recommended Posts

Mam nadzieję,że w dobrym dziale założyłam temat, jeśli nie to z góry przepraszam. Moja znjoma wystawiała teraz labradorkę w klasie szczeniat. Napisali jej,że suka bardzo obiecująca i,że [B]przednie łapy w typie francuskim[/B] (mam nadzieję,że nie przekręciłam) I tutaj jest problem bo zadna z znanych mi osób,ani znajomej nie ma pojęcia co to znaczy. Bardzo proszę o pomoc!!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Tzn że kolana się schodzą ku sobie a nadgarski i stopy są ustawione na zewnątrz. A łapy powinny być proste równolegle do siebie ustawione.[/quote]

Chcesz powiedziec, ze pies ma kolano ponizej lokcia? :roll: Na moje pies nie ma kolan z przodu :roll:

Ja sie nie znam, ale wedlug mnie termin francuska postawa dotyczy ustawionych na zewnatrz nadgarstkow.
I pies nie musi byc otyly, zeby miec francuza.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Postawa francuska dotyczy i przodu i tyłu[/quote]

A jak wyglada francuz z tylu? :roll:
Nie mylisz go przypadkiem z krowia postawa, ktora dotyczy tylu?

Smiem przypuszczac, ze Diana pisala o przednich konczynach, zwlaszcza ze o nie chodzilo noblistce.

Tak czy owak, dla mnie postawa francuska dotyczy [b]tylko[/b] nadgarstkow. Nie upieram sie jednak :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Hm, napisałam w oparciu o opinie sedziego.. Na wystawie w łodzi sedzia z włoch opisała charta własnie ze ma postawe francuską z tyłu ...:roll: I słyszałam to jak mówiła po angielsku, wiec nie jest to nadinterpretacja tłumacza.. Moze to był taki skrót myslowy który miał ułatwic tłumaczenie ..

Link to comment
Share on other sites

a jak sie wpisze postawa francuska to juz dotyczy tylnych ;) (zeby nie bylo wpisalam w google postawa francuska - pierwsza z brzegu strona - komentarz do wzorca dogo canario)

moze wzielo sie to z tego, ze tak sie okresla u koni - odnosnie przednich i tylnych a termin krowia lub francuska jest po prostu zamienny (idac za słownikiem hipologicznym - Koń i Jeździectwo - Zdzisław Baranowski)

Link to comment
Share on other sites

[quote]a jak sie wpisze postawa francuska to juz dotyczy tylnych[/quote]

Mnie wyskakuja w przewadze takie wyniki:

[quote]postawą francuską (przednie) i krowią (tylne).[/quote]

Dla mnie byloby dziwne nazywac w ten sam sposob zupelnie rozne wady - francuz to wykrecone nadgarstki, "krowa" dotyczy zbieznie ustawionych stawow skokowych :roll:

[QUOTE]a termin krowia lub francuska jest po prostu zamienny[/QUOTE]

Chcesz powiedziec, ze wykrecone na zewnatrz nadgarstki mozna nazwac krowia postawa? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Pamietam, powiedziała dokładnie to co napisałam, "front ok, back in french posture"[/QUOTE]

Dzieki. Chodzilo mi o oryginal, bo tego typu wyrazenia (i ich polskie tlumaczenia) stanowia przedmiot moich "badan" :razz:

Wpisalam w google "French posture", wyrzucilo 358 hitow, z czego zaden nie odnosil sie do ktorejkolwiek z wad, o ktych tu piszemy. Czytajac opisy angielskich sedziow w internecie nie spotkalam sie nigdy z okresleniem "francuska postawa", spotkalam sie z opisowym wyjasnieniem sprawy i z okresleniem "east west front".

Jaki problem z tylem mial ten pies?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Dzieki. Chodzilo mi o oryginal, bo tego typu wyrazenia (i ich polskie tlumaczenia) stanowia przedmiot moich "badan" :razz:

Wpisalam w google "French posture", wyrzucilo 358 hitow, z czego zaden nie odnosil sie do ktorejkolwiek z wad, o ktych tu piszemy. Czytajac opisy angielskich sedziow w internecie nie spotkalam sie nigdy z okresleniem "francuska postawa", spotkalam sie z opisowym wyjasnieniem sprawy i z okresleniem "east west front".

Jaki problem z tylem mial ten pies?[/quote]

Ale to nie był angielski sedzia, była to włoszka, mówiaca po angielsku, na dodatek miała asystentkę z czech :evil_lol: . Czeszka tez uzywała okreslenia "french posture" w rozmowie z sedzią i obsługą ringu. Ja zauwazyłam, ze sedziowie którzy sedziuja w danym kraju czesto "załapuja" pewne okresenia od tłumaczy, co przy nastepnych wizytach znacznie ułatwia im prace w ringu. Kiedys o tylnych nogach sedzia powiedział "tail legs", wiesz co sie działo na ringu :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .
Albo w Krakowie p. Kertes miała tłumacza tez całkiem ( jak dla mnie) nieobeznanego z kynologicznymi okresleniami, "a little to long in loins" przetłumaczył bez zastanowienia sie jako " za długi w schabie" :evil_lol: ja mało nie zeszłam stojąc obok, poprawiłam go zza tasmy odruchowo, ale mysle ze on tego smiechu wszystkich obecnych ringu długo nie zapomni..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ale to nie był angielski sedzia, była to włoszka, mówiaca po angielsku, na dodatek miała asystentkę z czech . Czeszka tez uzywała okreslenia "french posture" w rozmowie z sedzią i obsługą ringu. Ja zauwazyłam, ze sedziowie którzy sedziuja w danym kraju czesto "załapuja" pewne okresenia od tłumaczy, co przy nastepnych wizytach znacznie ułatwia im prace w ringu. Kiedys o tylnych nogach sedzia powiedział "tail legs", wiesz co sie działo na ringu .
Albo w Krakowie p. Kertes miała tłumacza tez całkiem ( jak dla mnie) nieobeznanego z kynologicznymi okresleniami, "a little to long in loins" przetłumaczył bez zastanowienia sie jako " za długi w schabie" ja mało nie zeszłam stojąc obok, poprawiłam go zza tasmy odruchowo, ale mysle ze on tego smiechu wszystkich obecnych ringu długo nie zapomni..[/QUOTE]

Tlumaczenia opisow na wystawach to, jak zauwazylam, nasza bolaczka (i chyba nie tylko nasza, jak Slowaczka tlumaczyla Angielke, to momentami krew mnie zalewala. Angielke tez :evil_lol: ). Albo tlumacz zna jezyk, ale nie ma pojecia o psach i zwiazanej z nimi terminologii, albo o psach cos tam (moze nawet i sporo) wie, ale z jezykiem kiepsko :shake:

Przepraszam za offa :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...