Jump to content
Dogomania

prostata


Agata Balu

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A my dalej nie zdiagnozowani :shake:
W moczu wyszlo bialko, obfita flora bakteryjna i jeszcze cos (nie mam przy sobie wynikow) pozostale parametry ok. Cushing nie wyszedl. Na poprawe wynikow moczu dostal Urosept. Antybiotyk bral niecaly miesiac temu, wiec nie bylo sensu mu znowu podawac. Powloklam sie z nim do dr.Lenarcika i okazalo sie, ze akurat w tym dniu mial wolne :-( trafilismy do jakiejs wetki, ktora w wet encyklopedii szukala co to jest kortyzol.
Generalnie dalej nic nie wiemy. Powiedziala, ze zmiany w moczu moga wynikaz z przerostu prostaty. Pozatym Hoto ma na siusiaku mala narosl, ktora nieraz podkrwawia. Miala byc usuwana laserem 1,5 roku temu ale wlasnie wtedy wyszla ta watroba i zabieg odwolalismy. Narosl od tej pory nie urosla, nie zmienila sie. Co jakis czas rano na dywanie znajdujemy pare kropli zywo- czerwonej krwi, podejrzewamy ze to ona krwawi, ale moze to prostata?
Hoto trafil do nas jak mial 1,5 roku, do tego czasu byl zywiony fatalnie. Wetka stwierdzila, ze napewno te problemy z watroba jakie mamy teraz sa nastepstwem zlego zywienia we wczesnej mlodosci i ze zmiany te sa nieodwracalne.
Sama juz nie wiem, wkurza mnie strasznie ze weci traktuja wszystko oddzielnie, nie potrafia powiazac faktow. Ona tez juz chciala podac mu antybiotyk, ale przypomnialam o tej narosli i prostacie- i jednoglosnie stwierdzila, ze to napewno stad bialko i flora.
Chcialabym znalezc w koncu weta, ktory zainteresuje sie psem jako psem- caloscia a nie tylko flora w moczu czy wysokim ap.

Link to comment
Share on other sites

A jak pobieraliscie mocz? przez naklucie, czy z siusiaka?
Jesli chodzi o to krwawienie, to polecam lekture tego watku [URL="http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=89&t=399&start=0"]http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=89&t=399&start=0[/URL]
Tak mi sie wlasnie kojarzy z ta krwia z siusiaka..
I jeszcze pytanie - czy Wy sie konsultowaliscie u dr Neski?

Link to comment
Share on other sites

Mój pies również miał przerośniętą prostatę i cysty na prostacie i chociaż champion i pies wystawowy, podjęłam decyzje o kastracji, i wcale nie jest mi z tym źle. Problemy z przewodem pokarmowym odeszły w niepamięć (czarne kupy czasem, i częste biegunki) nie plami mu z siusioka krwią, sika normalnie nie 100 razy na krótkim spacerze tylko sika ile trzeba, a potem sobie oznacza jak juz mu się podoba...no i nie smierdzi mu już tak z pyska...więc chyba jednak prostata może mieć coś wspólnego z innymi narządami.

Niestety problemy z prostatą mogą powrócić, u nas znowu jest wyczuwalna :/ :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']A jak pobieraliscie mocz? przez naklucie, czy z siusiaka?
Jesli chodzi o to krwawienie, to polecam lekture tego watku [URL]http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=89&t=399&start=0[/URL]
Tak mi sie wlasnie kojarzy z ta krwia z siusiaka..
I jeszcze pytanie - czy Wy sie konsultowaliscie u dr Neski?[/QUOTE]
Mocz pobierala mama (ja nie mieszkam z psem) rano, do rondelka, prosto z siusiaka. U dr. Neski sie nie konsultowalismy, parametry nerkowe sa ok.
Dzis jednak bylismy u dr. Anny Czubek na Białobrzeskiej no i mamy podejrzenie Cushinga jednak.:roll:
Watek siusiakowy zaraz sobie poczytam, dzieki :)

Link to comment
Share on other sites

Pytalam o ten sposob pobierania moczu, bo czesto u psow niekastrowanych z problemem "prostatowym" w moczu pobieranym z siusiaka jest bialko. Warto po prostu wiedziec skad to bialko jest - czy z prostaty, czy z pecherza, czy z nerek. U mojego Bruna, przed kastracja, po pobieraniu moczu normalnie (nie przez punkcje) zawsze bylo sporo bialka, a jak pobieralismy z pecherza to tylko slad. Stad bylo wiadomo, ze to bialko pochodzilo z prostaty. Poza tym, jak piesio krwawi np z cyts, to w moczu wyjdzie takze bialko, ale jednoczesnie krwinki czerwone.
Ciekawa jest ta liczna flora bakteryjna - on nie ma jakiegos zapalenia na siusiaku, ropki? Kontrolujcie ten mocz, bo czesto jednak stan zapalny z jednego narzadu przechodzi dalej, a w tym wypadku dalej moga byc nerki.. A wtedy to juz nie jest fajnie..
Trzymam kciuki za trafna diagnoze. My tez sie ostatnio z tym bujalismy.. Az w koncu okazalo sie, ze mamy niedoczynnosc tarczycy..

Link to comment
Share on other sites

cioteczki...pomóżcie....piesek znajomej- 4 lata....posikiwał z krwią- diagnoza- guz-narośl na prostacie - zalecana kastracja.....ale przy badaniach moczu wychodzą dziwne rzeczy i póki to sie nie unormuje wetka nie chce ciachąć pieska. Pies na karmie u/d RC lub Hills ..a wyniki w sumie bez zmian...Może ktoś ma pomyśł co to może być??

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images44.fotosik.pl/220/5a42610aae7924bbmed.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

No przede wszystkim gdzie badania krwi? W moczu widac ewidentnie ze cos sie dzieje w drogach moczowych, toczy sie jakis stan chorobowy, bo przeciez nie powinno byc ani nablonkow ani waleczkow.. Poza tym facet ma niski stosunkowo ciezar wlasciwy, bo skoro ma w moczu bialko, to ono mu ten ciezar podwyzsza.. I teraz pytanie skad bialko? Ano z tych nablonkow, waleczkow i plemnikow..I o ile plemniki moga byc, to juz reszty nie.. Ph zasadowe.. witamine c dostaje? Jak nie to podajcie i to sporo, albo przede wszystkim odstawcie ta karme, bo jest zle dobrana ewidentnie. Na Royalu u/d jako przeciwskazanie jest kamica fosforowo-ammonowo-magnezowa, ktora on ma!! Tworzycie mu dodatkowo te krysztaly.
Przede wszystkim badania krwi.

Link to comment
Share on other sites

witam :) to moj piesek, o ktorym pisala betka-sp :)
Otis od dluzszego czasu posiliwal krwia (teraz wiem bo mial robione usg, ze to torbiel na prostacie, ktora co jakis czas peka i uwalnia sie krew ktora wychodzi razem z moczem) to ponoc nie boli pieska, ale zauwazone, trzeba interweniowac. postannowilismy wykastrowac pieska, co mialo pomoc w problemach z prostata... ale najpierw trzeba bylo unormowac jego stan nerek, bo sie okazalo ze polowe nerek mial zapiaszczona.
wiec zaczelam chodzi robic kolejne badania i panie wetki kazaly mi co raz zmieniac karme, a to hills c/d potem hills u/d a teraz zakupilam Royal Canin Urinary diet.juz nie chodzi o koszty karmy, bo dla kochanego pieska zrobi sie wszystko ale mam wrazenie ze sama karma nic nie wskuram. ze powinna byc jakas pomoc farmakologiczna. i niewiem co dalej robic?

Link to comment
Share on other sites

[B]saganka[/B], kurcze.....myslisz że by trzeba było pozakwaszac ten mocz??? troszkę dziwi mnie podejście weta, że właściwie to czeka aż sprawa sama się "naprawi"..... sama karma to chyba tak ciężko...... jakie byś badania krwi zrobiła ?? całość z biochemią?? może w międzyczasie cos podawać na wypłukiwanie tego piasku........

Od czasu Jokusi boje sie aż zagladac do wątków urologicznych....ale wiem ,że wy cioteczki wiecie czasem więcej niz niejeden wet. :oops::oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']Przede wszytskim jak wyglada jego biochemia? Kreatynina, mocznik we krwi?
Bialko? Morfologia?[/QUOTE]

wiesz co...z tego co sie orientuje to wetka ograniczała sie do badania moczu..i nie miała potrzeby robienia wiecej wyników........:shake:..na wynikach moczu opierała dalsze leczenie /jeśli to tak mozna w ogóle nazwać/ i uspakajała właścicieli, że jest OK

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']Morfologia, biochemia- ALAT, AsPat, ALP, glukoza, mocznik, kreatynina, bialko calkowite, albumina; jonogram - wapn, fosfor, potas, sod, chlorki. Zrob tez OB. I juz ;) nTrzymam kciuki za dobre wyniki !![/QUOTE]

dzieki cioteczka za pomoc....mam nadzieje, ze Otiskowe problemy to tylko i wyłacznie prostata.....

Link to comment
Share on other sites

Gdzie Ty mieszkasz? Wiem, ze niektorzy robia w ludzkich, my tu mamy zwierzece i tamn wszytsko robie. Powiem Ci tak, to sa podstawowe badania, ktore okreslaja stan psa, stan jego nerek, watroby, czy ma cukrzyce, stan zapalny.. To wazne.. lepiej wiedlug mnie przedobrzyc, niz cos zrobic za pozno.. Znam wiele takich przypadkow, gdy diagnoza byla postawiona za pozno.. I nic sie nie dalo zrobic. Nie mowie, ze tak jest w tym wypadku, bron boze! Ale lepiej sprawdz.

Link to comment
Share on other sites

ALP - 36,2
Kreatynina 0,808 mg/dl
Glukoza mniej niz 10 mg/dl (albo pani wet cos zle napisala)
AST - 24,2 U/L
ALT - 23,6 U/L
Kalium - 3,92 mmol/l
Urea - 44,3 mg/dl
WBC - 19,3
RBC - 8,35
HGB - 19,2
HCT - 55,3%
HCV - 66
HCHC - 34,8 g/dl
HCH - 23 g
PLT - 77
HPV - 9,9
RDW 13,4 %
% LYM - 19,8
% MON - 5,2
% GRA - 75

to wszystko co dalo mi sie zrobic u jednego weta:) ponic zaniepokolilo ja PLT ( niewiem co to za wyznacznik) gdzie norma jest kolo 130
Wetka powiedziala ze ma jakis niewielki stan zapalny a tak jest ok?
jakie jeszcze powinnam zrobic badania?
i czy powinnam sie martwic?

dziekuje za ewentualna pomoc... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...