Jump to content
Dogomania

Nutra gold


tom666

Recommended Posts

[B]Tom[/B]- w kwestii Twojego pytania- Ci nie pomogę, bo sama karmię prosiaki eukanubą.

I ja właśnie do Ciebie w tej kwestii...

Odkąd mam dwa prosiaki (staffika i mixa bullterrierkę), przestaję na tą eukanubę wyrabiać finansowo, a nutra jest o 80pln (za 15 kg) tańsza. To dużo.

Napisz mi proszę, jak Ci Twoje prosię na Nutrze się miewa.
Polecasz?

Link to comment
Share on other sites

Nutra to moim zdaniem najlepsza karma na rynku w kategorii cena/jakość.
Jest sklasyfikowana przez AAFco jako super premium, jest produkowana w USA i dobrze tolerowana przez większość psów. Karmię nutrą od prawie 6 lat i mój pies nadal chętnie ją pożera (5 lat nie zmieniłem nawet rodzaju nutry - zawsze zielona). Sierść piekna, kupki o.k., cena bardzo dobra.
Nowego szczeniaka chcę wrzucić na nutrę gold, bo jest ponoć jeszcze lepsza, dlatego założyłem ten temat.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja się też zastanawiam nad przejściem z Eukanuby na Nutrę, ale się poważnie wacham (chodzi tylko o względy finansowe, bo suka bardzo dobrze się ma na Eukanubie)
Zastanawia mnie Nutra Gold Dog Lamb&Rice, ale z tego co zauważyłam, jest mniej kaloryczna od Eukauby L&R i martwię się, że może się to okazać za mało treściwe dla mojej suki...(mamy sporo ruchu w ciągu dnia i trenujemy frisbee).

Link to comment
Share on other sites

Witajcie:)

Ja po wielu karmach jakie stosował mój psiak zdecydowałam sie na te jedyną:

Nutrę Nuggets. Do tej pory jadł Nutre Nuggets Puppy Large Breed-z kurczakiem i ryzem-teraz zamówiłam mu z baraniną:)czerwoną-Lamb&Rice Jutro ma przyjechać. Uwazam, że to swietna jakosciowo karma za przystepną cenę.Pies po niej wspaniale rośnie (skończył rok), fajnie sie rozwija, ma bardzo ładna, błyszczacą siersc-nie puszcza bączków:multi: Nie mam do tej karmy żadnych zastrzeżeń-żadnych!!!:lol:

Wczesniej były karmy:

Hills-nie smakowała mu, jest okrutnie droga, pies puszczał po niej straszne bąki:mad:

Royal-bąki tragiczne, żadna rewelacja, matowa sierśc, wielki kupy-przereklamowana, jak dla mnie.

Acana-rewelacyjna karma-ale bąki psa były nie do wytrzymania-puszczał je całodobowo-były głośne i bardzo śmierdzące:-o Kupy robił wieksze niż on sam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delay']Ja się też zastanawiam nad przejściem z Eukanuby na Nutrę, ale się poważnie wacham (chodzi tylko o względy finansowe, bo suka bardzo dobrze się ma na Eukanubie)
Zastanawia mnie Nutra Gold Dog Lamb&Rice, ale z tego co zauważyłam, jest mniej kaloryczna od Eukauby L&R i martwię się, że może się to okazać za mało treściwe dla mojej suki...(mamy sporo ruchu w ciągu dnia i trenujemy frisbee).[/QUOTE]


Mozesz kupic spokojnie NUTRA NUGGETS PROFESSIONAL-czarna lu zielona dla bardzo aktywnych psów:) Tak myślę. Poczytaj sobie o tych karmach:

[url]http://www.nutranuggets.pl/nn_professional.html[/url]

[url]http://www.nutranuggets.pl/nn_performance.html[/url]

Poczytaj, przemyśl:)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki!;)
Chętnie poczytam. Muszę się poważnie zastanowić nad tą zmianą, żebym nie wpadła z deszczu pod rynnę...akurat newralgiczny okres mamy, bo sunia przechodzi pierwszą wylinkę, sportujemy się, a za miesiąc mamy 3 wystawy...Gdyby się coś sypnęło, to kaplica.:p

Wychodzi, że ta karma jest sporo mniej kaloryczna niż moja Eukanuba L&R...a to się zaskoczyłam.
Ostatnio kilka razy trafiłam na taką sytuację, że karma dla psów aktywnych okazywała się mniej, lub niewiele więcej kaloryczna od mojej obecjej karmy. Zależałoby mi, żeby moja suka nawet ciut przytyła...
No to mam nad czym dumać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Ja karmiłam.

Głównie wersją z jagnięciną i z łososiem, burki zjadły też trochę seniora i chyba adulta.
W sumie nie miałam zastrzeżeń, ale też nie powaliła mnie na kolana, ot, przeciętna karma z wyższej półki.
No i warto sobie zdawać sprawę, że hasło "holistyczna" jest chwytem marketingowym, bo te śladowe ilości warzyw i owoców raczej nie mają istotnego wpływu na psa ;)
Zdecydowanie wolę Taste of the Wild z łososiem ;)

[SIZE=1]A teraz Bugajski je Acanę Senior, dla odmiany po dłuuuugim jedzeniu TotW[/SIZE] ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Po długich namysłach zdecydowałam sie na nutra gold dla dużych.
Totalna katastrofa - pies głoduje czwarty dzień, nie ja nawet dokładnie wymieszanej z mięsem ani zalanej jogurtem....wogóle reaguje odrazą na widok tej karmy, porażka kompletna.
Wylizuje co sie da a kulki karmy wypluwa.
Karma jest sucha , jakaś śrutowata - przypomina mi chicken soup.

Link to comment
Share on other sites

Miałam to samo ze swoim nowofundlandem,za to czarną nutre nuggets ,wcinał przez 9 lat(niczego innego sobie nie życzył),z super efektami,rewelacyjny wygłąd w połączeniu z doskonałym zdrowiem i aż za dużą werwą:diabloti:.Moje obecne psy,też golda olały,chyba faktycznie jest za sucha.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Zachęcony świetnymi ocenami i składem
(wg sklepów: [B]
Skład karmy:
[/B]mięso z kurczaka (14%), mięso z indyka (14%), mączka z kurczaka, pełnoziarnisty ryż brązowy, pełnoziarnisty ryż biały, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli), płatki owsiane, ziemniaki (3%), jęczmień, proso, mięso z kaczki (3%), mięso z łososia (3%), produkty pochodne jaj[itd])
zamówiłem worek NUTRA GOLD Large Breed Adult Dog.
Niestety na opakowaniu skład jest inny:
Kurczak, mączka z kurczaka, jęczmień, pełnoziarnisty ryż brązowy, biały ryż, otręby ryżowe [itd]

Ktoś wie skąd wynikają takie różnice? Sprzedawca (jeden z większych sklepów internetowych, ale taki skład jest też w większości innych)stwierdził, że takie informacje ma od dystrybutora, więc taki podaje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...