Jump to content
Dogomania

rzucawka poporodowa jak zapobiec


Evita*

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mona4']:loveu:
dzis o 7.44 przyszedl na swiat PIESEK---Asterix
0 8.56. SUCZKA-----Amelia
o.9.25. PIESEK----Amanti.

Cala rodzinka ma sie dobrze:loveu:[/quote]
Gratulacje,sunia świetnie się spisała.Trochę Wam zazdrościmy,że macie już to za sobą:roll::roll::roll::roll:.Przed nami najgorsze dni;):)Jak możesz to wklej jakieś fotki,chętnie zobaczę maleńkie yoreczki..............

Link to comment
Share on other sites

Wkleje wkleje,ale dopiero jutro ,niechce narazie jej stresowac,bo strasznie boi sie aparatu.

Nasze olbrzymy waza suczka 116 gram:lol: a panowie po ,120 gram.taki okruszki malutkie.Jak narazie to ja jestem bardziej zestresowana niz suka:oops: Siedzialam przyniej calom noc,wkoncu zasnelam a ona zaczela rodzic,ale na sczescie poszlo szybko i bez komplikacji.zaraz po porodzie dostala 1 cm wapna.tak bym chciala aby niebylo tezyczki,moze jestem przewrazliwiona ale boje sie tego strasznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']Wkleje wkleje,ale dopiero jutro ,niechce narazie jej stresowac,bo strasznie boi sie aparatu.

.tak bym chciala aby niebylo tezyczki,moze jestem przewrazliwiona ale boje sie tego strasznie.[/quote]
Świetnie Cię rozumiem:cool3:.Moja dalej je jak mrówka i tylko z rączki:(:(:(.Ale zaczełam jej podawać serek danone(z łyżeczki.......ech)U mojej czarno-srebrnej rzucawka występowała w 3 tygodniu po porodzie i szczeniaczki mogły już wtedy jeść pokarm z miseczki.Sukę trzeba było odseparować od maluchów.Dowiadywałam się już u weta i też będę podawać to samo wapno co Ty.Może to podskórne jest lepsze,ale boję się tego kłucia.:placz::placz::placz::placz:.Musisz sunię poprostu obserwoać,ale trzeba myśleć pozytywnie.Podajesz wapno i nic nie powinno się zdażyć.Pozdrowienia dla suni i dla dzieciaczków:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

To sie chwalimy:loveu: Kojec jak zawsze z dmuchanego basenika,wygodny,i latwo do mycia,ustawilam go pod swoim lozkiem aby miec rodzinke caly czas na oku.Narazie wszystko jest ok,aby tak dalej.
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img374.imageshack.us/img374/9161/p1010017and8.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/9739/p1010008kq6.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ale cuda, malutkie rotwailerki :)
szczenięta są cudowne, a mamusia świetnie wygląda, ja by po porodzie prosto do fryzjera się wybrała, ja czekam, dziś mamy 35 dzień.
Po pordzie podaję demi wapno w płynie, i nigdy nie miała tężyczki, mam nadzieję że tym razem też obejdzie sie bez problemów.

Link to comment
Share on other sites

Maluszki rosna jak paczusie:loveu: ,cichutkie,wogle ich nieslychac.Martwi mnie bardzo suczka,a raczej jej stan.Ma skoki temperetura,czasem bardzo wysoka, miala robione USG wszystko wporzadku,ale z czego ta temperatura?,Ona ma bardzo duzo pokarmu,wet twierdzi ze to moze byc zalegajacy pokarm,faktycznie 2 ostatnie cycoszki ma napuchniete,dzis bede jej to odciagac,bo maluszki tych sutek unikaja.Jezeli to niepomorze pojedziemy do innego weta na konsultacje.

Link to comment
Share on other sites

Maupa4,

kapucha biała - liść, do tego dobrze go zmaltretować tak by pusciły sok, położyć na folię i na to położyć sukę (tak by całym brzuszkime leżała na kapuście). Jest to świetna domowa metoda i na dodatek sprawdzona wielokrotnie i nie tylko przeze mnie. Powtarzać czynność nawet 6x dziennie. Jest z tym troszkę roboty, ale przynajmniej nie podajesz suce żadnych innych lekarstw. Można sutki (jeśli są twarde) rozmasowywać cierpliwie.... i popuści...
Pozdrawiam
Jola

Link to comment
Share on other sites

Maluchy jak paczki:evil_lol: Dzis maja 10 dni,oczka otwarte,ciche spokojne jakby ich wcale niebylo.Mielismy problem z suczka,najpierw zapalenie sutek,a nastepnie zapalenie macicy.Na antybiotyku sie skonczylo:-( Ale tak sie czesto koncza Yorkowe porody. teraz wszystko jest ok suczka zdrowa,maluszki rosna, witaminki podajemy,domki powiadomione.A fotki beda jak tylko wruci mama:evil_lol:




Pozdrawiam Pawel syn Mona4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Maluszki, sa rozkoszne:loveu: maja prawie 3 tygonie.sa tak okraglutkie ze jak leza na pleckach to niepotrafia sie obrucic:evil_lol: Jescze 4 dni i zaczne je dokarmiac,aby odciazyc suczke.

suczka caly czas dostaje Royala mini dla sczeniat ,miesko z jarzynkami i ryzem. i drobne skrojone chrzastki z przelykow wolowych.dotego 1 cm wapna + 2 kropelki Devikapu wit D3

Narazie niemielismy problemow z tezyczką,oby tak dalej.


18 to zapare dni!!Trzymam kciuki za was!!

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze wapno w zastrzykach trzeba podawać baardzo ostrożnie bo można przedawkować czyli uśmiercić sukę! Lepiej podawać do pysia nawet to do iniekcji. Ja na codzień po urodzeniu szczeniąt podawałam wapno w syropie lub w granulacie, a w razie pojawienia się objawów rzucawki czyli lekkie drżenia łapek lub pociąganie nimi, podawałam ampułke wapna do iniekcji w ciągu całego dnia tak mniej więcej podzieloną na trzy.
[B]A najważniejsze to podawanie Cebionu czyli wit.C która pomaga przyswajać wapno![/B] Cebion należy w przypadku yorków podawać także w trakcie ciąży, unikniemy wtedy np. ciemiączek.

Link to comment
Share on other sites

witam, dzieki Wam troche mniej sie boję!Moja yoreczka była kryta jedenaście dni temu, ale myślę, że jednak będa maluszki. Oczywiście wszystko to bardzo przeżywam, ale trzymam kciuki i za nią i za wasze "mamuśki". Mam nadzieję, że po zastosowaniu się do Waszych porad nic przykrego nas nie spotka. Na razie sunia apetyt ma niewyobrażalny, doprowadza mnie tym do rozpaczy. Ciągle siedzi pod koszem z karmą i płacze. Traktuję ja mam nadzieje rozsądnie. Poza tym ciagle sie przytula i nadstawia brzuszek do pieszczot. a jak nie płacze o jedzenie to śpi.I tak na okrągło. mam jeszcze pytanie dotyczące Cebionu.Ile jej podawać? Waży 3,1kg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNikka']Po pierwsze wapno w zastrzykach trzeba podawać baardzo ostrożnie bo można przedawkować czyli uśmiercić sukę! Lepiej podawać do pysia nawet to do iniekcji. Ja na codzień po urodzeniu szczeniąt podawałam wapno w syropie lub w granulacie, a w razie pojawienia się objawów rzucawki czyli lekkie drżenia łapek lub pociąganie nimi, podawałam ampułke wapna do iniekcji w ciągu całego dnia tak mniej więcej podzieloną na trzy.
[B]A najważniejsze to podawanie Cebionu czyli wit.C która pomaga przyswajać wapno![/B] Cebion należy w przypadku yorków podawać także w trakcie ciąży, unikniemy wtedy np. ciemiączek.[/quote]
Jaka jest nazwa,tego wapna,które podawałaś swojej suni???

Link to comment
Share on other sites

Moje Yorkusie koncza dzis 4 tydzien:lol:Zaczynaja zwiedzac kojec,wspolnych zabaw niema konca:loveu: a my z cala rodzina siedzimi wpatrzeni w nie jak w obraz hihihi.
Jak narazie niemielismy problemu z tezyczką,i mysle ze juz niebedzie.

Evita a jak tam u ciebie??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']Moje Yorkusie koncza dzis 4 tydzien:lol:Zaczynaja zwiedzac kojec,wspolnych zabaw niema konca:loveu: a my z cala rodzina siedzimi wpatrzeni w nie jak w obraz hihihi.
Jak narazie niemielismy problemu z tezyczką,i mysle ze juz niebedzie.

Evita a jak tam u ciebie??[/quote]
U nas atmosfera cały czas gorąca:cool3::cool3::cool3:.Jeśli liczyć,że zaszła w ciążę podczas drugiego krycia to mija 60 dzień.Na ostatnim USG Pani wet .stwierdziła,że to spory miot i długo nie będzie chodzić w ciąży,więc w każdej chwili może się coś zacząć:-o:-o:-o:-o.Dziś w nocy było trochę łażenia,dyszenia itp.ale potem wszystko ucichło i w chwili obecnej panuje całkowity spokój.Brzuszek opuścił sie ,maluchy charcuję i czekamy,czekamy.Jak coś się wydaży to napewno będę pisać;););).Pozdrawiamy Rodzinkę yoreczków:loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...