Jump to content
Dogomania

rzucawka poporodowa jak zapobiec


Evita*

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ja podawalam Yorkom Wapno w plynie stosowane do kroplowek.Raz dziennie 1 centymetr bezposrednio do pysczka.To polecil mi wet,bo mimo ze suczka byla w dobrej kondycji ,dostwala dobra karme i preparaty wapienne zucawke dostawala ok 3 tygodnia po porodzie.Wiadomo sczenieta rosna i wyciagaja wszystko z pokarmem,a niekazda karma czy witaminy jest dobrze przyswajana przez organizm.

Z tego co wiem to zucawke poporodowa ,dostaja przewanie rasy miniaturowe,z wielkim miotem.


Przeszlam taki atak zucawki u yorka i u jamniczki i naprawde nikomu tego niezycze,widok straszny,czeba natychmiast podac wapn dozylnie i naczej konczy sie tragicznie:placz:

Link to comment
Share on other sites

Wiem co to znaczy dlatego już nigdy więcej nie pokryje mojej suczki.. O mały włos straciłam ją bo oprócz rzucawki doszła jeszcze odma płuc, skręt i przemieszczenie żołądka..
Miała bardzo duży miot do swojej postury i mimo że bardzo o nią dbaliśmy nie udało się zapobiec rzucawce..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evita*'][quote name='Mona4']Ja podawalam Yorkom Wapno w plynie stosowane do kroplowek.Cz to wapno jest dokupienia w aptece ludzkiej i czy jest bez recepty?? Pozdrawiam;)[/quote]

Dostalam to od weta w przychodni.Ale mozna kupic w lecznicach,jest dobre i skuteczne.Podawalam Yorkowi o wadze 2,300. 1 centymetr raz dziennie prosto do pysczka.Wykarmila 5 sczeniat i bez problemu,tezyczki niebylo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4'][quote name='Evita*']

Dostalam to od weta w przychodni.Ale mozna kupic w lecznicach,jest dobre i skuteczne.Podawalam Yorkowi o wadze 2,300. 1 centymetr raz dziennie prosto do pysczka.Wykarmila 5 sczeniat i bez problemu,tezyczki niebylo.[/quote]Ty też podawałaś to samo wapno co Neris????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']W tej chwili niepamietam dokladnej nazwy tego wapna,ale wydaje mi sie ze to bylo to samo co pisala Neris.W przyszlym tygodniu bede w weta wiec zapytam o dokladna nazwe.

Sczeniata w tej chwili maja 2 lata:lol:[/quote]Będę Ci bardzo wdzięczna.............Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neris']Jest w aptece ludzkiej,, tylko na receptę.

Mówię Ci, kup to Theracalcium - kosztuje ok. 18 złotych, ja właśnie mam sukę po porodzie (16 dni po) i świetnie na tym sobie radzi.[/quote]A jakie jest dawkowanie?,Czy coś tam wyczytam z ulotki????;)

Link to comment
Share on other sites

Ja daję 1 raz dziennie 1 cm podskórnie. Z ulotki niestety się wiele nie wyczyta, tam jest że od 2 do 10 cm.
Poprzednio dawałam to wapno z apteki, ale ono jest domięśniowe i bardziej boli. No i jest kilkakrotnie droższe.
Suczka waży 4,5 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neris']Ja daję 1 raz dziennie 1 cm podskórnie. Z ulotki niestety się wiele nie wyczyta, tam jest że od 2 do 10 cm.
Poprzednio dawałam to wapno z apteki, ale ono jest domięśniowe i bardziej boli. No i jest kilkakrotnie droższe.
Suczka waży 4,5 kg.[/quote]Ja mam sznaaucerkę miniaturową,,to muszę podać trochę więcej.Ale nie wiem,czy poradzę sobie z tym kłuciem:roll::placz:

Link to comment
Share on other sites

NIE PODAJEMY W CIĄŻY!!!!

Wetka powiedziała że absolutnie nie wolno.
Od drugiej połowy ciąży można wprowadzić delikatnie wapno doposiłków albo kupić karmę dla suk szczennych, ona jest wzbogacona w wapno.
Pamiętaj, że nie wolno też tego podawać w czasie porodu, dopiero kiedy na pewno jest już wiadomo, że wszystkie szczenięta się urodziły.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Evita*']Będę Ci bardzo wdzięczna.............Pozdrawiam[/quote]


Dzis bylam u weta.A wiec to wapno to CALCIUM BOROGLUCONATUM 25% buteleczka 250ml

Podawalam to wczesniej i od soboty zaczne podawac suce o wadze 2,800 1 cm wapna + 1 kropla wigantolu. raz dziennie prosto do pyska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']Dzis bylam u weta.A wiec to wapno to CALCIUM BOROGLUCONATUM 25% buteleczka 250ml

Podawalam to wczesniej i od soboty zaczne podawac suce o wadze 2,800 1 cm wapna + 1 kropla wigantolu. raz dziennie prosto do pyska.[/quote]Dzięki za pamięć;).Od którego dnia ciąży podawać?????Czy to wapno jest do dostania w aptece bez recepty??? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ewita wapno dostaniesz tylko u weta.a wigantol w aptece.
Moja suka powinna rodzic15 wrzesnia.Wapno dostanie po porodzie.
Teraz dostaje dobra karme dla sczeniat i suk karmiacych,i Flawitol dla sczeniat i suk wciazy i krmiacych.1/2 zalaczonej miarki ,raz dziennie/preparat witaminowo nineralny/.

Link to comment
Share on other sites

Tak dopytuję i dopytuję o to wapno,bo strasznie boję się rzucawki.Jeśli widziałyście sukę z tężyczką to napewno wiecie o co chodzi.Moja suka jest pokryta,ale jeszcze nie mam pewności,czy jest w ciąży.Dziś 25 dzień.Czy w tym dniu już wasze "dziewczynki" mają jakieś objawy ciąży?.Moja jest narazie baaardzo smutna i ma lekko różowe cycuszki.Apetycik dopisuje;)Już 3 lata nie miałam szczeniaczków i bardzo tęsknię za rozbrykaną gromadką.w 35 dniu mam zrobić USG i wszystko będzie jasne.Narazie czekamy .Trzymam kciuki za przyszłą mamę Yoreczkę:loveu:.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia jest w 22 dniu ciąży (o ile jest), w piątek idziemy na usg alu już widać, że raczej jest szczenna, idziemy na usg pro forma no i żeby upewnić się, czy ciąża jest prawidłowa. Podobnie było podczas ciaży poprzedniej suczki.
Objawy? Ciagle jest głodna, powiększone, zaróżowione sutki, napięty brzuszek, duża senność i strasznie marudzi. Niewielka wydzielina o śluzowatej konsystencji. Te objawy nie występowały przy ciąży urojonej, poza tym ciąża urojona pojawiała się 2 miesiące od cieczki, nie kilka dni po kryciu :-)
Poprzednia ciąża u drugiej suni obeszła się bez problemow zdrowotnych, obie sunie są na BARFie, ale dodatkowo w czasie ciaży dostają witaminy w okrojonej wersji ;-)

Link to comment
Share on other sites

Sądzę,że moja suczka też jest w ciąży,ale oczywiście nie mam takiej pewności.Dziś 26 dzień i co mnie zdziwiło,to nie chciała zjeśc serka żółtego,który jest jej przysmakiem.Słyszałam kiedyś,że w 26 dniu ciąży suczki przeważnie nie mają apetytu i u nas to by się zgadzało;)Czy u Waszych suczek też coś takiego występuje????

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie akurat w 26 dniu, ale w okolicy 4 tygodnia ciąży, czasem trochę później, trchę wcześniej ;) Moja zaczęła odmawiać jedzenia już wczoraj, co nie znaczy, że nic nie je ;) Dzisiaj nadgryzła pół korpusu i resztę schowała, co kompletnie nie jest w jest stylu :evil_lol:
Poczytaj sobie topik: "USG stwierdzenie ciąży" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja dziewczyka USG miala w 4 tygodniu,bedzie miala 3 myszeczki:loveu: .
Dzis mija 57 dzien ciazy,apetyt ma potworny :crazyeye: zastanawiam sie gdzie jej sie to miesci:lol:.Jedzonko dostaje 4 razy dziennie.Rano ulubiony serek homo z dodatkiem witaminek i wapnia.W poludnie sucha karma Royal canin yunior.Popoludniem gotowane jazynki,z ryzem i mieskiem.A ok 23 znowu suche.

Wszyscy czekamy na ten sczesliwy dzień:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...