Jump to content
Dogomania

Szansa juz po operacji! Po 6 tygodniach w klinice pojechała do swojego domu :)


Tola

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

podpiszcie prosze petycje o kare za znecanie sie nad kotem [URL="http://www.petycje.pl/petycja/6231/prosimy_o_surow%C4%84_kar%C4%98_dla_nieletniego_prawie_mordercy.html"]http://www.petycje.pl/petycja/6231/prosimy_o_surow%C4%84_kar%C4%98_dla_nieletniego_prawie_mordercy.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kochani, odnieście się proszę do tego, co poniżej... Bredzę? Jest w tym sens?

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć kosztów operacji, z kasą krucho, nazwijmy to po imieniu, wpłaty są jednorazowe, deklaracji stałych brak (jeśli coś przeoczyłam, umknęło mojej uwadze, pamięci, wybaczcie proszę, posiłkuję się 1 postem).

[B]Kasa ta będzie konieczna na:[/B]
- ewentualności "dobadania" czegoś, a to może wyjść w praniu
- operację
- pobyt w klinice
- transport
- pobyt u Kasi Przystał (a tu jeden Pan Bóg wie, jak długo, na cuda nie liczmy, a przynajmniej nie jako główne rozwiązanie się problemu).

Konieczne jest działanie dalsze, perspektywiczne i to wdrożone już, a nie kiedy się obudzimy z ręką w nocniku.
- Szukajmy kaaasy poprzez: prośby wśród naszych znajomych.
- Porozsyłajmy PW po dogo, choćby jedna złotówka jedorazowo pcha nas do celu.
- I... no właśnie...
Konieczne jest obrobione na tip-top allegro, obrobione dwukierunkowo.
Rozwijam temat.
Już trzeba myśleć o DS dla suni. Nie można wykluczyć, że taki może się objawić i teraz ale trzeba dać takiemu obrotowi sprawy szansę. Myśleć należy i o BDT, bo w jakimś momencie cienka kasa się skończy, a kiepsko by było nie móc wywiązać się z zobowiązania wobec Kasi Przystał (płatność). W tym kierunku: DS, BDT i wsparcie finansowe należy iść tropem allegro i tak obmyślić tekst.
Żeby wszystko miało ręce i nogi trzeba tak ułożyć tekst, by był apelem o każdy z tych elementów. Tu z kolei można pokusić się o allegro cegiełkowe (choć z tym i jego rozliczeniem byłoby troszkę pitolenia się), minus takiego allegro, że po zakupie cegiełki nie zrobi się, o ile pamiętam, edycji, by dodać jakieś info. By tego kłopotu uniknąć należałoby zrobić na max wyróżnione (tu do rozliczenia jest kwota ok. 20-21zł) allegro bez cegiełek. Jeszcze jedna istotna rzecz. W takim allegro, by nie straciło na wiarygodności (głównie w kwestii prośby o pomoc finansową), bo za sunią nie stoi żadna organizacja, winno się podać dane kontaktowe do kogoś, kto zechce udzielać wszelkich informacji o suni zainteresowanym, a jednocześnie kogoś wymienionego w aukcji z imienia i nazwiska (to będzie wyglądało i elegancko i poważnie i właśnie wiarygodnie). Link do aukcji jest wtedy sens propagować na NK, fb, goldenline itd.
Wiem, że takową aukcję z klasą zrobiłaby Isadora, Selenga, __Lara, tu kwestia poproszenia wymienionych, przygotować im tekst i foty (oszczędzić im czesanie wątku).

[B]Aha, o co mi biegało z edycją aukcji. [/B]
Otóż, dalej idę w kierunku jej uwiarygodnienia, czyli... Aukcja trwa, a w trakcie, jak przybywa info osoba wystawiająca dodaje poprzez edycję, czy dodanie informacji u dołu aukcji (plus data) wszelkie newsy, skany opinii wetów (należy o taką opinię poprosić), badań, kalkulacji kosztów, dalszych potrzeb, wypisu = opisu stanu po operacji etc.

[B]I na zakończenie[/B], bo już mi wyszedł elaborat :roll:, [B]1 post lub któryś z dalszych[/B]:
Tolu, uzupełniaj go proszę o wpisy obserwacyjne Funi, samo info, że sunia jest u Funi, jakieś bieżące zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Kochani, odnieście się proszę do tego, co poniżej... Bredzę? Jest w tym sens?

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć kosztów operacji, z kasą krucho, nazwijmy to po imieniu, wpłaty są jednorazowe, deklaracji stałych brak (jeśli coś przeoczyłam, umknęło mojej uwadze, pamięci, wybaczcie proszę, posiłkuję się 1 postem).

[B]Kasa ta będzie konieczna na:[/B]
- ewentualności "dobadania" czegoś, a to może wyjść w praniu
- operację
- pobyt w klinice
- transport
- pobyt u Kasi Przystał (a tu jeden Pan Bóg wie, jak długo, na cuda nie liczmy, a przynajmniej nie jako główne rozwiązanie się problemu).

Konieczne jest działanie dalsze, perspektywiczne i to wdrożone już, a nie kiedy się obudzimy z ręką w nocniku.
- Szukajmy kaaasy poprzez: prośby wśród naszych znajomych.
- Porozsyłajmy PW po dogo, choćby jedna złotówka jedorazowo pcha nas do celu.
- I... no właśnie...
Konieczne jest obrobione na tip-top allegro, obrobione dwukierunkowo.
Rozwijam temat.
Już trzeba myśleć o DS dla suni. Nie można wykluczyć, że taki może się objawić i teraz ale trzeba dać takiemu obrotowi sprawy szansę. Myśleć należy i o BDT, bo w jakimś momencie cienka kasa się skończy, a kiepsko by było nie móc wywiązać się z zobowiązania wobec Kasi Przystał (płatność). W tym kierunku: DS, BDT i wsparcie finansowe należy iść tropem allegro i tak obmyślić tekst.
Żeby wszystko miało ręce i nogi trzeba tak ułożyć tekst, by był apelem o każdy z tych elementów. Tu z kolei można pokusić się o allegro cegiełkowe (choć z tym i jego rozliczeniem byłoby troszkę pitolenia się), minus takiego allegro, że po zakupie cegiełki nie zrobi się, o ile pamiętam, edycji, by dodać jakieś info. By tego kłopotu uniknąć należałoby zrobić na max wyróżnione (tu do rozliczenia jest kwota ok. 20-21zł) allegro bez cegiełek. Jeszcze jedna istotna rzecz. W takim allegro, by nie straciło na wiarygodności (głównie w kwestii prośby o pomoc finansową), bo za sunią nie stoi żadna organizacja, winno się podać dane kontaktowe do kogoś, kto zechce udzielać wszelkich informacji o suni zainteresowanym, a jednocześnie kogoś wymienionego w aukcji z imienia i nazwiska (to będzie wyglądało i elegancko i poważnie i właśnie wiarygodnie). Link do aukcji jest wtedy sens propagować na NK, fb, goldenline itd.
Wiem, że takową aukcję z klasą zrobiłaby Isadora, Selenga, __Lara, tu kwestia poproszenia wymienionych, przygotować im tekst i foty (oszczędzić im czesanie wątku).

[B]Aha, o co mi biegało z edycją aukcji. [/B]
Otóż, dalej idę w kierunku jej uwiarygodnienia, czyli... Aukcja trwa, a w trakcie, jak przybywa info osoba wystawiająca dodaje poprzez edycję, czy dodanie informacji u dołu aukcji (plus data) wszelkie newsy, skany opinii wetów (należy o taką opinię poprosić), badań, kalkulacji kosztów, dalszych potrzeb, wypisu = opisu stanu po operacji etc.

[B]I na zakończenie[/B], bo już mi wyszedł elaborat :roll:, [B]1 post lub któryś z dalszych[/B]:
Tolu, uzupełniaj go proszę o wpisy obserwacyjne Funi, samo info, że sunia jest u Funi, jakieś bieżące zdjęcia.[/QUOTE]
Zaoferowalysmy sie razem z Tolą do umowienia Szansy na konsultacje w Lublinie i wczesniej wybrania suni ze schronu.Z róznych powodów nie możemy zaoferować wiecej.Jestesmy w trakcie rejestracji nowej fundacji a co z tego wynika nie mamy jeszcze konta i niestety pieniedzy.Z tych względówe nie czujemy sie kompetentme do podejmowania decyzji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadra']Zaoferowalysmy sie razem z Tolą do umowienia Szansy na konsultacje w Lublinie i wczesniej wybrania suni ze schronu.Z róznych powodów nie możemy zaoferować wiecej.Jestesmy w trakcie rejestracji nowej fundacji a co z tego wynika nie mamy jeszcze konta i niestety pieniedzy.Z tych względówe nie czujemy sie kompetentme do podejmowania decyzji.[/QUOTE]
Swoim wpisem nie cisnęłam na Was jako fundację, którą rozkręcacie, w żadnym razie.

Przyjąć należy więc, że głos w sprawie powinien podjąć każdy zainteresowany. Ja swój już wypowiedziałam.

Słowo jeszcze w kwestii osoby, która powinna być w stałym kontakcie z lecznicą, podogrywać dokumenty, o jakich pisałam a propos aukcji, która byłaby w kontakcie z Kasią Przystał itd...
W moim mniemaniu najlepszą osobą byłaby osoba w miarę możliwości miejscowa, bliska dojazdowo do lecznicy, władna odebrać dokumenty, dopytać o wszelkie istotności, dograć transport, czego co wolę podkreślić, nie należy mylić z jednosobową odpowiedzialnością za sunię (w tym z odpowiedzialnością finansową).
To dane tejże osoby warto byłoby umieścić w aukcji jako dane kontaktowe dla allegrowiczów chcących się włączyć w dowolnie rozumianą pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Kochani, odnieście się proszę do tego, co poniżej... Bredzę? Jest w tym sens?

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć kosztów operacji, z kasą krucho, nazwijmy to po imieniu, wpłaty są jednorazowe, deklaracji stałych brak (jeśli coś przeoczyłam, umknęło mojej uwadze, pamięci, wybaczcie proszę, posiłkuję się 1 postem).

[B]Kasa ta będzie konieczna na:[/B]
- ewentualności "dobadania" czegoś, a to może wyjść w praniu
- operację
- pobyt w klinice
- transport
- pobyt u Kasi Przystał (a tu jeden Pan Bóg wie, jak długo, na cuda nie liczmy, a przynajmniej nie jako główne rozwiązanie się problemu).

Konieczne jest działanie dalsze, perspektywiczne i to wdrożone już, a nie kiedy się obudzimy z ręką w nocniku.
- Szukajmy kaaasy poprzez: prośby wśród naszych znajomych.
- Porozsyłajmy PW po dogo, choćby jedna złotówka jedorazowo pcha nas do celu.
- I... no właśnie...
Konieczne jest obrobione na tip-top allegro, obrobione dwukierunkowo.
Rozwijam temat.
Już trzeba myśleć o DS dla suni. Nie można wykluczyć, że taki może się objawić i teraz ale trzeba dać takiemu obrotowi sprawy szansę. Myśleć należy i o BDT, bo w jakimś momencie cienka kasa się skończy, a kiepsko by było nie móc wywiązać się z zobowiązania wobec Kasi Przystał (płatność). W tym kierunku: DS, BDT i wsparcie finansowe należy iść tropem allegro i tak obmyślić tekst.
Żeby wszystko miało ręce i nogi trzeba tak ułożyć tekst, by był apelem o każdy z tych elementów. Tu z kolei można pokusić się o allegro cegiełkowe (choć z tym i jego rozliczeniem byłoby troszkę pitolenia się), minus takiego allegro, że po zakupie cegiełki nie zrobi się, o ile pamiętam, edycji, by dodać jakieś info. By tego kłopotu uniknąć należałoby zrobić na max wyróżnione (tu do rozliczenia jest kwota ok. 20-21zł) allegro bez cegiełek. Jeszcze jedna istotna rzecz. W takim allegro, by nie straciło na wiarygodności (głównie w kwestii prośby o pomoc finansową), bo za sunią nie stoi żadna organizacja, winno się podać dane kontaktowe do kogoś, kto zechce udzielać wszelkich informacji o suni zainteresowanym, a jednocześnie kogoś wymienionego w aukcji z imienia i nazwiska (to będzie wyglądało i elegancko i poważnie i właśnie wiarygodnie). Link do aukcji jest wtedy sens propagować na NK, fb, goldenline itd.
Wiem, że takową aukcję z klasą zrobiłaby Isadora, Selenga, __Lara, tu kwestia poproszenia wymienionych, przygotować im tekst i foty (oszczędzić im czesanie wątku).

[B]Aha, o co mi biegało z edycją aukcji. [/B]
Otóż, dalej idę w kierunku jej uwiarygodnienia, czyli... Aukcja trwa, a w trakcie, jak przybywa info osoba wystawiająca dodaje poprzez edycję, czy dodanie informacji u dołu aukcji (plus data) wszelkie newsy, skany opinii wetów (należy o taką opinię poprosić), badań, kalkulacji kosztów, dalszych potrzeb, wypisu = opisu stanu po operacji etc.

[B]I na zakończenie[/B], bo już mi wyszedł elaborat :roll:, [B]1 post lub któryś z dalszych[/B]:
Tolu, uzupełniaj go proszę o wpisy obserwacyjne Funi, samo info, że sunia jest u Funi, jakieś bieżące zdjęcia.[/QUOTE]

Majqa ma racje ! musimy to jakos wszystko zaplanowac bardziej z glowa ! Funduszy mamy niestety bardzo malo :(
Ja jedynie moge troche pomoc finansowo ,ale z bezposrednim trzymaniem reki na pulsie ,przez odleglosc, nie jestem w stanie zbyt wiele zrobic :(.

Link to comment
Share on other sites

a co myslicie o Aga38 ? moze ona bedzie mogla zajac sie Szansa po operacji ? Dziewczyna ma wielkie serce.
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/135846-STARACHOWICE-bezdomne-porzucone-niechciane-potrzebuj%C4%85ce-pomocy-i-dom%C3%B3w/page65[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/197632-Jedno-serce-dom-pe%C5%82en-ps%C3%B3w.-Pom%C3%B3%C5%BCmy-im-znale%C5%BA%C4%87-domy[/URL]

i jeszcze jedna kwestia -sterylka . wlasciwie to chodzi mi o narkoze . Sunia byla usypiana do badan lapki ,teraz bedzie usypiana do operacji , a pozniej w krotkim czasie bedzie miec sterylke ...:shake:
to maly piesek ,a ciagle podawanie narkozy w tak krotkich odstepach czasowych to zabojstwo watroby :-( a czy mozna by zrobic sterylke jednoczesnie ? wiem ,ze wykonuja tam zabieg metoda haczykowa i naciecie ma tylko 2-3cm . Co myslicie ?

Link to comment
Share on other sites

Należałoby poprosić Agę o wejście na wątek, poznanie sytuacji suni, zapytać, czy... i jak widziałaby się w roli opiekunki Szansy. Dopiero wtedy, ja przynajmniej, ośmielę się zabrać głos (łooo matko, zabrzmiało poważnie ;-)). Nie miałam wcześniej raczej do czynienia z Agą i teraz musiałabym się wpasować nagle w rolę jakiegoś sędziego - Aga, czy nie Aga, a z taką rolą mi nie bardzo po drodze. Uczciwiej wobec samej Agi byłoby, jak wspomniałam, zaprosić ją na wątek i bezpośrednio, tu na nim, porozmawiać. Ponieważ jednak w drugim z linków czytam na 1 stronie: "W dniu dzisiejszym Agnieszka ma w sumie 24 psy i 7 kotów w domu. Liczby te są zmienne, bywało 40" nadrzędne moje pytanie jest takie, czy Aga byłaby w stanie poradzić sobie z sunią z operowaną łapą, w każdej chwili rzucić wszystko i jechać z nią do weta, gdyby coś się zadziało (odpukać złego), słowem, czy sprosta zadaniu przy takiej liczbie podopiecznych.

Link to comment
Share on other sites

Jasne, że pomogę z tekstem. Jedno, co mi jest potrzebne to max konkretów o suni na 1 stronie, jej wiek (to mi, za co przepraszam umyka zawsze w mnogości wątków), dane kontaktowe do tekstu (a propos zbiórki kasy wciąż naciskam na osobę, która zostanie podana w aukcji z imienia i nazwiska) i... no właśnie i konkret, choćby mały konkrecik - [B]na czym ta operacja ma polegać[/B]. W jakiś sposób, jak najbardziej wierny rzeczywistości, trzeba czytającym tę informację podać.

Doczytaj jeszcze może Tolu, czemu sugerowała aukcję nie cegiełkową ale tak czy owak warto dopytać w tej kwestii speców od allegro. Nie wiem, czy Selenga wchodziła w cegiełki, __Lara raczej nie, więc jeśli na nich stanie to raczej kierunek Isadora.

Link to comment
Share on other sites

Jest bazarek z wirtualnymi serduszkami dla suni, to jakas szansa na nowe fundusze, rozsyłajcie proszę link do wątku
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/199008-Cegiełki-serduszka-na-operacje-2-kalekich-suczek-Kup-serduszko-pomóż!-do-10.01[/URL].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Tolu, pocuduj jeszcze z tytułem, bo Szansa schron już opuściła, czas jakoś podkręcić pilność finansową - operacja i utrzymanie suni.[/QUOTE]

Wlaśnie się za to biorę.
Ciezko mi, bo dzisiaj zmarła żona przyjciela jeszcze z czasów ogólniaka:-(
Jestem w nie najlepszym nastroju...

Mysłalam juz o allegro cegiełkowym, ale nie wiem jak to będzie, Isadora zajęta, kolejny tydzien czekamy na aukcje Neli, bo w styczniu operacja, - koszt 100 zl a my mamy na razie 85 zl.
Az boję sie prosić o kolejną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Jasne, że pomogę z tekstem. Jedno, co mi jest potrzebne to max konkretów o suni na 1 stronie, jej wiek (to mi, za co przepraszam umyka zawsze w mnogości wątków), dane kontaktowe do tekstu (a propos zbiórki kasy wciąż naciskam na osobę, która zostanie podana w aukcji z imienia i nazwiska) i... no właśnie i konkret, choćby mały konkrecik - [B]na czym ta operacja ma polegać[/B]. W jakiś sposób, jak najbardziej wierny rzeczywistości, trzeba czytającym tę informację podać. [/QUOTE]
Z tymi konkretami o suni to jednak na razie problem; Szansa wiekszość czasu spędza w budzie, nie wychodzi na zewnatrz; nadal unika kontaktu ze światem, podobnie jak robiła to w schronisku.
Daje się głaskać, ale wydaje się przy tym bardzo zestresowana.
Nie wiemy co jest przyczyna tak zniekształconej łapki, jak równiez na czym ta operacja będzie polegac. Myslę, ze wszystko to będziemy wiedzieć dopiero 10 stycznia.
Sunia ma ok 6 lat.

Uzupełniam rozliczenia w 1 poście z uwzglednieniem poniesionych kosztów.
[CENTER]
[SIZE=3][COLOR=black][B][U]Ukryty Smok[/U] - bardzo dziękujemy za gratisowy przewóz Szansy na trasie Lublin - Zamość- Lublin:loveu:[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tola']A kto sugerował aukcje nie cegiełkową?[/QUOTE]
Ja, w tym przydługim poście i wyjaśniałam czemu.

[quote name='Tola'](...) Nie wiemy co jest przyczyna tak zniekształconej łapki, jak równiez na czym ta operacja będzie polegac. (...) [/QUOTE]
Skoro wet widział sunię to wie, co chce z nią zrobić, do czego ma operacja doprowadzić poza oczywistością, że do przywrócenia łapce funkcjonalności i przy okazji wyglądu. Wystarczy do weta zadzwonić (a z tym nie trzeba raczej czekać do 10.01, chyba, że z jakichś przyczyn jest nieosiągalny) i zapisać bodaj 2-3 sensowne zdania, wyjaśniając czemu służy to dopytywanie.

Link to comment
Share on other sites

1. Imię - [COLOR=blue][B]Szansa[/B][/COLOR]
2. Płeć- [COLOR=blue][B]suka[/B][/COLOR]
3. Wiek- [B][COLOR=blue]ok 6 lat[/COLOR][/B]
4. Sierść - [COLOR=blue]lekko kręcona[/COLOR]
5. Sterylizacja - [COLOR=blue]Nie[/COLOR]
6. Wielkość - [COLOR=blue]poniżej kolana [/COLOR]
7. Miejscowość - na razie [COLOR=blue]ZAMOŚĆ[/COLOR]
8. Miejsce Pobytu - na razie [COLOR=blue]hotel[/COLOR]
9. Zachowanie - [COLOR=black][COLOR=blue]wystraszona, nie wychodzi z budy[/COLOR]
[/COLOR]10. Zachowanie względem Dzieci - [COLOR=black]na razie[/COLOR] [COLOR=blue]brak informacji[/COLOR]
11. Zachowanie względem innych zwierząt - [COLOR=black]na razie[/COLOR] [COLOR=blue]brak, chociaż wydaje się bardzo łagodna[/COLOR]
12. Dla Kogo ?
13. Historia - [COLOR=blue]wypatrzona w schronisku z nienaturalnie wygietą łapką, zabrana do hotelu, gdzie przebywją psy w potrzebie. Czeka na operację[/COLOR]
14. Kontakt - na razie [COLOR=blue]609 160 440[/COLOR]
15. Krótki Opis - do uzupełnienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadra']Wrzucam stan poniesionych kosztów na Szanse do tej pory.

1.Zdjecie RTG w dwóch projekcjach-50pln
2.Szczepienie na wirusówki-15pln
3.3kg karmy Purina Light-25pln

Numer konta prześlę Soni na PW[/QUOTE]

[B]wpłaty i wyplaty z konta Szansy:
23.12-50zł*zaba* bazarek
30.12-[COLOR="#ff0000"]90zł[/COLOR].zadra
saldo:505zł.[/B]

dziewczyny jakby się zdarzyło że kogoś pominęłam we wpłatach -to krzyczeć głośno! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadra']Dziękujemy pięknie za wpłaty:loveu:
Szansa wciąz czeka na deklaracje stałe, bo bez nich bedzie cięzko:roll:[/QUOTE]

Jako "matka chrzestna" Szansy deklaruję 50zł miesięcznie...

Majqa ma oczywiście rację (wpis #282) - i z tego co wyczytałam najważniejsze w tej chwili są zbieranie funduszy i znalezienie osoby odpowiedzialnej za ten wątek... Niestety tak jak IVV jestem za daleko, żeby osobiście dopomóc, ale chętnie zrobię co w mojej mocy.... Czy ktos zna wwAgnieszkę i może się z nia skontaktować (zaprosic na wątek)? Czyli rozsyłamy zaproszenia na PW? Ja od wczoraj podnoszę Szansę na FB...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jogolcia@pdx']Jako "matka chrzestna" Szansy deklaruję 50zł miesięcznie...

Majqa ma oczywiście rację (wpis #282) - i z tego co wyczytałam najważniejsze w tej chwili są zbieranie funduszy i znalezienie osoby odpowiedzialnej za ten wątek... Niestety tak jak IVV jestem za daleko, żeby osobiście dopomóc, ale chętnie zrobię co w mojej mocy.... Czy ktos zna wwAgnieszkę i może się z nia skontaktować (zaprosic na wątek)? Czyli rozsyłamy zaproszenia na PW? Ja od wczoraj podnoszę Szansę na FB...[/QUOTE]
Dziękujemy pięknie:loveu:
Już wpisuję w 1 post

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...