Jump to content
Dogomania

przeraźliwe drapanie/świąd


aniek

Recommended Posts

Witam!
Proszę pomóżcie! Mój wet jest chyba bezradny... Ale od początku.
Mam 4 letniego cocker spaniela chorego na padaczkę, leczonego luminalem. Od pewnego czasu zaczął się drapać za uszami, na szyji i po bokach - wet stwierdził łupież i kazał go wykąpać w nizoralu,dał jakieś dwa zastrzyki i się uspokiło na 5 dni, a potem znowu drapanie coraz intensywniejsze, więc znowu nizoral, jakiś szampon dla alergików i tak w kółko... Teraz znowu drapie się strasznie, aż się cały trzepie( tak jak mokry pies). Wykluczono zapalenie uszu, odstawienie wołowiny i wieprzowiny tez nie pomogło.
Ja już nie wiem co robić... nie mogę spać w nocy, bo on się tak strasznie drapie... pomóżcie:placz:

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim: zasięgnąć porady u innego weta.
Może to grzybica? :roll: Albo pasożyty?
BTW: nie wiedziałam, że padaczkę nadal "leczy się" luminalem. Piesek, którego miałam 15 lat temu tak właśnie był leczony. Luminal to przestarzały lek uspokajająco-nasenny (nie jestem pewna, czy również przeciwdrgawkowy), który powoduje u psa ospałość, apatię, a pewnie też nie jest obojętny dla organizmu. Spytaj weta, czy są jakieś leki przeciwpadaczkowe nowej generacji, ktore nie dają aż tak silnych skutków ubocznych.

Link to comment
Share on other sites

postaraj się zrobić proby alergiczne. Może to nic z pokarmu, może poduszka z pierzem, kurz, roztocza czy inne diabelstwo?
Moja bokserka jest uczulona prawie na wszystko, z żarcia głównie na kurczaki (indyk - nie), zboża, olej, ryby - naprawdę ciężko ją karmić, ale i tak na skórę w opłakanym stanie...........

Link to comment
Share on other sites

Miał robioną krew - jest w porządku, ale zeskrobiny nie miał robionej. A właśnie: jak to jest z tym badaniem: wet pobiera zeskrobiny ze skóry i co dalej?

A co do padaczki: to miał robione dziesiątki różnych badań i niestety potwierdzono, ze to jest padaczka dziedziczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...