Jump to content
Dogomania

Wylęgarnia pseudohodowli!!


Chantell

Recommended Posts

No nikt tu nie jest psychopata zadnym...ale sa tu dziewczyny ktore wiem ze maja pseudohodwle a i tak pisza tu co innego wiec nie mow mi ze to one zabieraja dom polskim kundelka ze schronisk bo i wy tak robicie:/nie kazdy z nas chce wziasc psa ze schrooniska bo duzo ludzi ma alergie itp a nie stac ich na psa np za 2000 zl wiec to tez trzeba zrozumiec a wy popierajacy r=r
to przez was powtaja jakies dziwne miesznki nowych ras i to przez to jest tak duzo tych psiakow bez papierkow:/Niechcem sie klucic wiec schodze z tego forum

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nikulec']
to przez was powtaja jakies dziwne miesznki nowych ras i to przez to jest tak duzo tych psiakow bez papierkow:/Niechcem sie klucic wiec schodze z tego forum[/QUOTE]

U mnie na osiedlu ma trzy yorki i trzy chihuahuy, teraz znowu będzie sprzedawać małe yorki, jak wpadną sprzedaje mieszanki chi/york. Podobno była zarejestrowana w związku, teraz sprzedaje bez papierów. To jest jej wybór, nikt jej do tego nie zmusza. A to, żę uważa się za miłośniczkę zwierząt, to już inna bajka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorobella']U mnie na osiedlu ma trzy yorki i trzy chihuahuy, teraz znowu będzie sprzedawać małe yorki, jak wpadną sprzedaje mieszanki chi/york. Podobno była zarejestrowana w związku, teraz sprzedaje bez papierów. To jest jej wybór, nikt jej do tego nie zmusza. A to, żę uważa się za miłośniczkę zwierząt, to już inna bajka.[/QUOTE]

no wlasnie o tym mowie ze to r=r wcale nie jest tak dobrym pomyslem nigdy nie bedzie dobzre i nigdy wszyscy nie beda wpelni zadowoleni chce zebyscie nie oczernialy ludzi bo wiele niby madrych tak samo robi

Link to comment
Share on other sites

Baba to robi zwyczajnie dla kasy, nikt jej nie zmusza, tak jak kupujących za 300 zł mixów yorka z chihuahuą.

Nikulec jak zobaczysz na własne oczy warunki w jakich żyją zwierzaki w pseudo, najczęściej są to pseudo sprzedające zwierzaki bez papierów - będziesz wiedziała o co chodzi.

Jak ktoś ma alergię, astmę to powinien kupić psa ze sprawdzonej hodowli, która jest zarejestrowana w związku kynologicznym. Potem mają pretensje, ze york za 500 zł nie ma włosa.

Nikulec jak kogoś nie stać zapłacić 2000 zł za psa, bo ma alergię- stać go będzie leczyć się, jeśli wystąpi zaostrzenie choroby ? No właśnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikulec']No nikt tu nie jest psychopata zadnym...ale sa tu dziewczyny ktore wiem ze maja pseudohodwle a i tak pisza tu co innego wiec nie mow mi ze to one zabieraja dom polskim kundelka ze schronisk bo i wy tak robicie:/nie kazdy z nas chce wziasc psa ze schrooniska bo duzo ludzi ma alergie itp a nie stac ich na psa np za 2000 zl wiec to tez trzeba zrozumiec a wy popierajacy r=r
to przez was powtaja jakies dziwne miesznki nowych ras i to przez to jest tak duzo tych psiakow bez papierkow:/Niechcem sie klucic wiec schodze z tego forum[/QUOTE]
A czy ja kiedykolwiek powiedziałam, że na dogomani są sami święci ludzie? Że nie ma pseudohodowców? Nic takiego nie mówiłam. Ale to, że tu są oszuści, nie znaczy że na tamtym yorkowym forum ich nie ma, i to nie jest żaden argument. Mówię, że zabierają potencjalne domy psom bezdomnym, bo tak jest i tyle.
Jeśli ktoś ma alergię to jedyny pies na jakiego powinien się decydować to rodowodowy pies z ras 'nieuczulających' (jeśli ma alergię na ślinę etc to i tak nie pomoże), bo znam setki pseudorasowców, które nie wyrosły na to co miały i nie jeden przypadek gdy shi-tzu czy york nagle okazały się kundelkami z sierścią zamiast włosa. Jeśli ktoś ma alergię a mimo to kupuje psa, to musi mieć pieniądze, bo nigdy nie wiadomo jak alergik na żadnego psa zareaguje. A przy odczulaniu i innych tego typu zabiegach 2000zł to nie jest dużo.
Jeśli kogoś nie stać na psa rasowego to są schroniska, są psy, które ludzie oddają za darmo z jakiś powodów, są domy tymczasowe, fundacje, hoteliki. Dla chcącego nic trudnego.
Przez nas powstały mieszanki?! Możesz mi powiedzieć jak ludzie którzy rozmnażają psy z rodowodem, wg regulaminy FCI czy AKC mogli się do tego przyczynić? bo nie rozumiem.. To pseudohodowcy rozmnażają kundle, nie hodowcy.

[quote name='dorobella']U mnie na osiedlu ma trzy yorki i trzy chihuahuy, teraz znowu będzie sprzedawać małe yorki, jak wpadną sprzedaje mieszanki chi/york. Podobno była zarejestrowana w związku, teraz sprzedaje bez papierów. To jest jej wybór, nikt jej do tego nie zmusza. A to, żę uważa się za miłośniczkę zwierząt, to już inna bajka.[/QUOTE]
A to już swoją drogą, Ci 'hodowcy' od siedmiu boleści którzy co któryś miot rejestrują w związku a resztę rozmnażają na lewo.. Takie same pseudo jak i pozostałe.

[quote name='nikulec']no wlasnie o tym mowie ze to r=r wcale nie jest tak dobrym pomyslem nigdy nie bedzie dobzre i nigdy wszyscy nie beda wpelni zadowoleni chce zebyscie nie oczernialy ludzi bo wiele niby madrych tak samo robi[/QUOTE]
Ale dlaczego nie jest dobrym pomysłem? Bo dla mnie, z postu dorobella wynika właśnie że jest.

[quote name='dorobella']
Nikulec jak zobaczysz na własne oczy warunki w jakich żyją zwierzaki w pseudo, najczęściej są to pseudo sprzedające zwierzaki bez papierów - będziesz wiedziała o co chodzi.

Jak ktoś ma alergię, astmę to powinien kupić psa ze sprawdzonej hodowli, która jest zarejestrowana w związku kynologicznym. Potem mają pretensje, ze york za 500 zł nie ma włosa.

Nikulec jak kogoś nie stać zapłacić 2000 zł za psa, bo ma alergię- stać go będzie leczyć się, jeśli wystąpi zaostrzenie choroby ? No właśnie.[/QUOTE]
Otóż to.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Dzisiejsza podejrzana oferta na morusku:
[quote]mamy szczeniaka chihuahua na sprzedaż. Jest domem trained.It uwielbia zabawy z dziećmi i innymi zwierzętami i będzie wspaniałym dodatkiem do family.it jest weterynarz rejestracji i pochodzi z Gwarancja Zdrowia Więcej informacji uzyskać do nas dzieki.[/quote]
[URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/121438/oddam-chihuahua-/[/URL]


[quote]Ładne filiżanki herbaty Yorkie szczenięta do dobrych domów i opiekuńczy tylko, że są dobrze trenować i będzie pochodzących z wszystkich dokumentów niezbędnych więc proszę, jeśli jesteś zainteresowany, to możesz wrócić[/quote]
[URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/121433/ODDAM-Yorki/[/URL]
+
[URL]http://www.doadopcji.pl/ogloszenie/121475/yorkie-szczenieta-na-sprzedaz-w-dobrej-cenie-wrocic-wiecej-inf/[/URL]

Edited by Dymk
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

moze zglosic to do Strazy dla zwierzat? po nr IP mozna znalezc adres ... a potem wystarczy wizyta Strazy i odebranie pieskow - np szczeniaczkow, pozwanie do sadu etc...wystarczy jedna taka akcja, pojdzie fama, gowniary sie przestrasza i koniec forum :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja znalazłam ogłoszenia osoby , która pisze że hodowla zarejestrowana w FCI co prawdą nie jest bo w innych ogłoszeniach pisze że swkipr a w jeszcze innym że khpr.

ten użytkownik : ( błagam , zgłaszajcie te aukcje )
[URL]http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Yca/[/URL]

:multi: :multi: :multi: 2 ogłoszenia usunęli ! Brawo tablica ! :p
Zostało tylko 1

Edited by Beardedo
Link to comment
Share on other sites

oto kilka przykładów z allegro:

[URL]http://allegro.pl/biala-chihuahua-suczka-krotkowlosa-i3154297057.html[/URL]
Genialna cena, a najgorsze, że ktoś kupi takiego szczeniaka, myśląc, że jest rasowy, bo tyle kosztuje.

[URL]http://allegro.pl/york-yorki-wzorcowe-mini-mini-z-rodowodem-roz-xxxs-i3148121276.html[/URL]
tu jeszcze lepiej. Widzę, że yorki zyskały rozmiary... Jestem ciekawa czy wiedzą, jakie te maleńkie psy będa mieć problemy z zdrowiem. Co lepsze rozmawialam z tą "hodowlą", dowiedziałam się że mają najlepsze yorki w Europie.


[URL]http://allegro.pl/york-piesek-i3145279045.html[/URL]

Od kiedy york tak wygląda?

[URL]http://allegro.pl/york-suczki-i-pieski-miniaturka-yorki-i3144422031.html[/URL]

Kolejne ciekawe yorki.

Edited by bezag
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam, jestem na tym forum po raz pierwszy i chciałabym zabrać głos w tej sprawie. Dwa dni temu znalazłam ogłoszenie na Tablica.pl, ze Hodowla <nie wiem czy mogę podawać nazwy> zarejestrowana w Kennel Club ma do sprzedaży śliczne małe, zdrowe maltańczyki. Zadzwoniłam do właścicielki i pojechałam tam z ojcem. Hodowla mieści się pod Poznaniem<domek jednorodzinny>. Bramę otworzyła mi córka właścicielki <przyszła na boso>, wpuściła nas do domu i poszła po suczkę. To co zobaczyłam w domu: 4 harty, 4 yorki, kupa na posłaniu, ogólny bałagan, ale wynikający z dużej ilości psów. Dziewczynka przyniosła pieska: piesek ok 10 tygodni, wyglądający na zdrowego, ale przybrudzony, niezbyt ładnie pachnący. Powiedziałam, że chcę zobaczyć resztę szczeniąt, niechętnie przyniosła. Wszystkie psy żywe, chętne do zabawy z ludźmi oraz z innymi szczeniakami. Jednak wszystkie przybrudzone. Szczeniaki były trzymane na zewnątrz, nie w domu. Powiedziałam, że chcę zobaczyć matkę <właścicielka powiedziała córce, że ma przynieść, a dziewczyna na to: "A która to?>... Przyniosła, ale nie położyła ją na ziemię: pies przybrudzony, w ogóle nie reagujący na ludzi i otoczenie, lekko przestraszony, kompletnie zero reakcji na szczeniaki, one również nie zareagowały. Pieski z książeczką zdrowia, po 2 szczepieniach i odrobaczeniach. Umowa gwarantowała zwrot pieniędzy, jeśli weterynarz stwierdzi, że pieski są chore. Kupiliśmy psa i od razu pojechaliśmy do weterynarza. Jadąc samochodem spojrzałam w uszy psa i to co zauważyłam mnie się nie spodobało... Weterynarz zbadał pieska i co się okazało? Pies ma chore uszy, nadające się do leczenia antybiotykowego! Nie był w stanie mi odpowiedzieć czy to jest jednorazowe czy może się nawracać. Weterynarz również stwierdził, że ewidentnie widać, że te uszy były czyszczone i zostały pocięte włosy i może pobrać bardzo mało próbki do badań. Ogólny stan pieska bardzo dobry. Wróciłam do domu i dzwonie do tej kobiety koło 21 i mówię jej, że pies ma chore uszy i że chcę go zwrócić. Kobieta w ogóle nie była tym faktem zaskoczona, zero reakcji, zdziwienia, wypierania się jedyne co usłyszałam to "Oczywiście nie ma problemu". Następnego dnia byłam u niej o 11, oddała bez problemu pieniądze i zaczęła mi w twarz kłamać, że ona skonsultowała już to z weterynarzem, który stwierdził, że to nic takiego, to od drapania, że wystarczą krople za 7,50 i po sprawie. Po 10 minutach stwierdziła, że weterynarz już niej był i że pobrał próbki z uszu, bo inne szczeniaczki też to mają<najpierw twierdziła, że dzwoniła i konsultacja była telefoniczna!!!>. Kolejne kłamstwo: powiedziała, że przeoczyła to bo uszu nie sprawdzała <wyżej napisałam co na ten temat powiedział weterynarz>. Piesek spędził u mnie jedną noc, oddałam ja dlatego, ponieważ nie chcę dokładać się tej Pani do złego traktowania psów i pozwalać jej na tym zarabiać, nie dlatego, że jestem bez serca i oddaję chorego psa jak zepsutą rzecz... Dlaczego go zabrałam, choć tyle czynników wskazywało, że coś jest nie tak? Ponieważ chciałam mieć pewność, potwierdzenie specjalisty, zanim będę kogoś oskarżać.
Proszę użytkowników forum o pomoc: Gdzie mogę ten fakt zgłosić? Chcę mówiąc kolokwialnie uprzykrzyć życie tej Pani i ostrzec ludzi przed tą hodowlą!!! A jestem w tym temacie laikiem. Nie wiem również, czy mogę podawać na forum nazwę oraz adres tej hodowli?
W dniu dzisiejszym owa Pani dodała nowe ogłoszenie na Tablica.pl. <mam zamiar na bierząco rejestrować poczynania tej kobiety>. Dodała półtoraroczną suczkę - maltańczyk miniaturkowy... Psy trzymane są w jakiś boksach<nie wiem dokładnie gdzie, na dworze, są przybrudzone i dostają chorób uszu z powodu złych warunków>. Oczywiście maltańczyki to nie jedyna rasa, którą handluje. A Pani kłamie klientów w żywe oczy: psy zdrowe-kłamstwo, psy jedzą karmę Royal - kłamstwo <sunia z powodu choroby lokomocyjnej podczas jazdy wymiotowała i co było w wymiotach? niestrawiony ryż>, psy zadbane kłamstwo <tłumaczyła się tym, że było zimno i ich nie kąpała>, gdy zapytałam się czy ona z tego żyję, odpowiedziała, że tak i że w ten weekend jedzie na wystawę z hartami. Chodziłam z ojcem wielokrotnie na wystawy i za przeproszeniem idiota wie jak wyglądają psy wystawowe i ile czasu na przygotowanie się poświęca<harty nawet nie były wykąpane>.
Tak więc proszę o pomoc:)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...