Jump to content
Dogomania

Maleństwo wyrzucone na śmietnik w DS w Częstochowie:) powodzenia maluszku...


Kinia1984

Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kinia1984']sluchajcie ciotki...wlasnie zawiozlam malucha do lecznicy i zostawilam na kroplowke...zadzwonila do mnie ta kolezanka i powiedziala ze maly gorzej sie czuje jest ospaly, moja siostra zmierzyla temp i jest juz 40,2...i podejrzenie albo parwo albo jakies silne przeziebienie...trzymajcie kciuki...:(
ciotki potrzbne wsparcie finsansowe...ja juz nie mam gorsza...[/QUOTE]

kurcze tylko nie parwo :( kluseczko nasza trzymamy kciuki, tylko tyle moge bo funduszy nie mam :(

Link to comment
Share on other sites

wlasnie wrocilam z malym z lecznicy: podejrzenie parwo, babeszja, nosowka, infekcja bakteryjna lub inna wirusowa... dostal kroplowke, leki przeciwgoraczkowe, antybiotyk, no-spe...narazie dzialamy w ciemno...jesli przez 3 godziny po lekach nic sie nie poprawi musimy jechac do warszawy do calodobowej gdzie zrobia badania krwi...narazie w lecznicy wetki zrobily rozmaz pod mikroskopem-babeszji narazie nie widac ale jest niedokrwistosc...teraz maluch jest u mojej siostry bo ona sie zna najabrdziej na podlaczaniu kroplowek, mierzeniu temperatury...narazie spadla do 38,5 ale to po kroplowce...zobaczymy co dalej , jesli do rana bedzie w miare to po 10 zabieram go do lecznicy tu na caly dzien na kroplowki i badanie krwi...
test na parwo kosztuje 50 zł ale narazie nie robilam bo szczerze to nie mam za co...przed chwila zaplacilam 45 zł za leki i wizyte...maluch ciagle spi...jest osowialy...
bylam w przychodni "centrum" na pradzynskiego...jakos do nich mam najwieksze zaufanie...

Link to comment
Share on other sites

dziekuje..
ciotki blagam pomozcie mi rozsylac watek...nie wiem czy to zwykla infekcja czy cos gorszego...nie stac mnie w tej chwili na leczenie malucha...po prostu juz w tym miesiacu nie mam kasy nawet zeby zalozyc za niego...w innym wypadku nawet bym nie prosila o pomoc bo po prostu nie lubie...

Tymczasowicz mojej siostry staruszek z jednym okiem na wierzchu;) jest bardzo niepocieszony nowym lokatorem i ciagle stoi przy lozku i szczeka na malucha a ten jest tak zmeczony ze spi i nawet oczu nie otwiera na co szczekanie...

Link to comment
Share on other sites

dzwonila moja siostra..temperatura znowu sie podniosla...i leci mu gil z nosa troche a to chyba nie jest dobrze... zobaczymy do rana jak da rade to ok a jak nie...
zastawiam sie tylko czy jak on jest chory na parwo albo na nosowke to moze zarazic Skarbusia? niby skarbus byl szczepiony ale czy moze sie zarazic?

Link to comment
Share on other sites

Kinia jeśli jest podejrzenie parwo to trzeba podac surowicę w ciągu 24 godzin, to bardzo ważne. Dzwoń w razie czego, to podamy surowicę na pociąg do Warszawy. Poza tym jeśli wymiotuje trzeba podac mu kroplówki. Czy on dostał w ogóle jakieś leki?
A jeśli to babeszja? kurcze, dobrze by było testy mu jednak zrobić. Nie masz jakiejś lecznicy która by poczekała na kasę? dałabym parę rzeczy na bazarek dla małego.

Link to comment
Share on other sites

wlasnie zawiozlam malego do lecznicy na kroplowki i na badanie krwi morfologia, biochemia i babeszja...ogolnie maly chyba troche lepiej , rano zaczepial Skarbusia, zagladal do misek, napil sie wody. Temp. 38,9 wiec spadla. Pogryzl korek od wenflona:) Siku bylo, kupy narazie brak. W lecznicy byl juz normalny czyt. niegrzeczny:) wyrwal igle, darl sie i gryzl gaziki:) kolo 15 mam go zabrac i zobaczymy co wyszlo w badaniach. Kasa potrzebna...moge zaplacic w przyszly tygodniu ale jeszcze zapytam tz czy pozyczy kase i zalozy za psiaka:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...