Jump to content
Dogomania

Spacerki z zabawą??


Willa

Recommended Posts

Moja suńka też na spacerku nie bardzo się chce bawić. O wiela berdziej woli pochodzić (lub pobiegać) i powąchać tylko jej wiadome zapachy. Patyczek czy zabawka to nie są dla niej ciekawe rzeczy. Owszem jak rzuce to pobiegnie, złapie ale zaraz zostawi i idzie do swoich spraw. Jedyne co ją interesuje to jak mam ciasteczka i się szkolimy to wtedy jest dla niej zabawa. Bawimy się też w ganianego i w chowanego (ja się chowam gdy suńka nie patrzy i ją wołam a ona mnie szuka). Z psem można się w wiele rzeczy bawić, nie tylko zabawkami i patykami. No i oczywiście inne psiaki, wtedy psica ma radochę największą :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina'][B]Willa[/B], w jakim wieku jest piesek ? Jak dlugo trwa spacer? Jaki jest cel spaceru ? Gdzie sie odbywa spacer ?
Bez odpowiedzi na te pytania trudno cokolwiek radzic.[/quote]
1.Ma 7mies.
2.godzinkę,pół
3.Wysikanie,pobieganie
4.Na łące

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Willa']1.Ma 7mies.
2.godzinkę,pół
3.Wysikanie,pobieganie
4.Na łące[/QUOTE]To jeszcze mlody piesek, dla ktorego jest tyle do poznania i odkrycia. ;)
Jesli laka jest bezpieczna i nie ma zagrozenia ze strony innych psow, a Twoja psinka jest juz nieco podszkolona w posluszenstwie, tzn przybiega na kazde zawolanie, powinnas jej pozwolic na swobodne pobieganie, poznaczenie terenu, obwachanie tego co zostawily inne psy czy zwierzeta.
To jest podstawowa psia potrzeba.
Ja zawsze daje mojej suni czas na takie wlasnie "poczytanie psiej gazety" ;).

Gdy potrzeby fizjologiczne zostana zalatwione, teren naznaczony, obwachany itd wtedy mozesz probowac zabaw. Moze sie zdarzyc, ze piesek sam ja wtedy zaproponuje.
Jesli nie bawi go pilka wymyslaj inne zabawy tak dlugo az dostrzezesz zainteresowanie ze strony psa.

Skoro sunia bawi sie w domu znaczy, ze bawic sie lubi, wiec uczyc jej nie trzeba ;)
Trzeba jedynie zaproponowac zabawy, ktore beda dla niej atrakcyjne.
Moze to byc aport, przeciaganie liny, szukanie schowanej zabawki.

Spacer to nie tylko zabawa i siusiu/kupa.
Niezaleznie od tego czy pies chce sie bawic czy nie, spacer powinien byc okazja do powtorzenia znanych juz komend, czy umiejetnosci.

Link to comment
Share on other sites

A ja proponuje abys pochowala wszystkie zabawki w domu :razz: Zabawa jest tylko na spacerze.
Ja mam ten sam problem, tzn. mialam, bo teraz sunia jest juz w podeszlym wieku i zabawy jej nie w glowie. Ale jak byla mloda to tez nie chciala sie bawic plkami czy innymi zabawkami (do pilki w mieszkaniu miala dostep caly czas:shake:), czasami za patyczkiem pobiegla i to byla cala jej zabawa :lol: Dla niej zabawa bylo latanie po lesie wzdluz i wszerz :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że niewiele możesz zrobic. Mój stary kundelek był taki sam - w domu tak owszem zabawki były fajowe i lubił sie bawić ale na polu nic go nie interesowało i choć bardzo sie starałam zainteresować go zabawą na polu nigdy nie przyniosło to rezultatów. Dla niego spacer był momentem na pobieganie, powąchanie i czasami uciekanie a nie na zabawę. On lubił na polu sam orgaznizować sobie czas - no cóz taki już jego charakter rogaty:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*'] O wiela berdziej woli pochodzić (lub pobiegać) i powąchać tylko jej wiadome zapachy.[/quote]

Moja podobnie, chociaż powiem szczerze , że gdy ją czymś zabawię , albo mocno nakręcę ( pokażę jej piłkę i udaję , że rzucam , a wcale tak nie jest poczym chowam piłkę i wyjmuję po pięciu minutach) to lubi się bawić. Chociaż powiem wam szczerze, że mnie denerwuje to , że jak już zacznę się z nią bawić to końca nie widać. Normalnie . . . szok! Tylko koło mnie stoi i merda ogonem, a załatwianie się itd. pozowstawia na pastwę losu. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Willa']Dobry pomyśł Parysówna!Tylko jaką zabawkę wziąźć?Butelki,patyczki,piszczące zabawki,piłki donichy kocha ale nie na podwórku.[/quote]
Może to:

[IMG]http://www.4lapy.com.pl/images/trixie/gryzak_lina_15cm.jpg?osCsid=bf7a64375504dd5c8169c93a7a945f90[/IMG]

Jest to gryzak który można zakupić: [URL="http://www.sklep.4lapy.pl"]www.sklep.4lapy.pl[/URL]
Albo zamów paczuszke dla maluszka z [URL="http://www.pedigree.pl"]www.pedigree.pl[/URL] za darmo i dostaniesz taką zabaweczke dla psinki :)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że cokolwiek wybierzesz będzie ok. Sama znasz swojego psiaka najlepiej i wiesz co lubi. Weź zabawkę, o której wiesz, że pieskowi się spodoba. Myślę też, że dobrze by było żeby różniła się od innych zabawek ( jak pies ma dwie podobne piłeczki to nie wybieraj jednej z nich bo możliwe, że zwierzak nie zauważy między nimi róznicy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Parysówna']Myślę, że cokolwiek wybierzesz będzie ok. Sama znasz swojego psiaka najlepiej i wiesz co lubi. Weź zabawkę, o której wiesz, że pieskowi się spodoba. Myślę też, że dobrze by było żeby różniła się od innych zabawek ( jak pies ma dwie podobne piłeczki to nie wybieraj jednej z nich bo możliwe, że zwierzak nie zauważy między nimi róznicy).[/quote]

Racja. Najlepiej wybierz zabawkę, która będzie interesująca dla psiaka. Moja sunia jak idzie ze mną na łąkę, to załatwia to co musi i przybiega do mnie żebym z nią pobiegała. No i latam z nią w te i we wte po łące jak głupia:roll: Ale cóz... czego się nie zrobi dla swojego psa?...:loveu: Po wybieganiu wracamy na początek łąki. Wtedy żucam jej ulubioną zabawkę (myszkę mickey bez jednej nogi:loveu: została wyrwana podczas zabawy, lecz cóż zrobię skoro ona kocha tę zabawkę...:roll: ) uwielbia się także bawić swoją smyczą, lotkami, piłeczkami i wszystkim co sama zdobędzie. Moja suńka ma 6 miesięcy więc jest jeszcze szczeniaczkiem, ale bardzo kochanym:p Raczej nie mamy problemu z zabawą, chociaż kiedyś nie wiedziałam jak się bawić z własnym psem:oops: teraz kiedy już się poznałyśmy, nie ma tego problemu:D to jedyny sposób: MUSICIE SIĘ DOBRZE POZNAĆ:) Życzę POWODZENIA!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...