Jump to content
Dogomania

*Pabianice* łagodny pitbull red nose po długiej drodze JUŻ W DS!! happy and*


piechcia15

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie no coś Ty musiałam mamuśce uświadomić jakie potrzeby ma taki "pieseczek", ja jestem oszołom ale nie wzięłabym psa wiedząc, że się będzie męczył u mnie :shake:
poza tym chyba jest jeszcze z wcześnie, muszę poczekać do wiosny zobaczyć jak on się będzie zachowywał na dziełce.
A pies jest od klientów mojego lek wet, pańciostwo sobie kupili nowofunlanda, w domu drugi piesek państwa uszkodził temu niedźwiadkowi oko. Oka nie udało się uratować więc państwo nie chcą już takiego pieska bo się nie nadaje na wystawy :angryy:.
A on pomyślał o nas bo już mopsa wzięliśmy bez oka, no i w ogóle putek jest w najbliższej rodzinie czwartym psem z "odzysku", a szkoda mu psa i chciał żeby miał fajny domek. Jak już będę mieszkała na działce to sobie chyba hotelik założę :evil_lol: i będziecie te bidy do mnie przywozić :diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Piechcia za zaproszenie :-) Jestem ;-)
Jeśli to jest suczka to dwa domy sprawdzone już czekają u nas w kolejce na sunię do trzech lat. W obu są psy, nowofundlandy, w obu bardzo fajne warunki. Sunia zostanie od razu na początku wysterylizowana, bo nie chcą rozmnażać. Jeden z tych domów to moja sąsiadka ze wsi obok, ma już psa z rodowodem z adopcji i chce dla niego towarzyszkę zabaw (obawia się wojen między samcami), ma pałac, konie i ogromne tereny do biegania, ale psy są wpuszczane do domu, jeżdżą z nimi na wakacje nad morze itp. Wcześniej też mieli psa w typie niufka i chociaż mają kasę, psa wolą przygarnąć potrzebującego. Myślę, że wezmą sunię bez zastanowienia.
Drugi dom jest w Szklarskiej Porębie.
Problem polega na tym, że my jutro raniutko jedziemy na dwa tygodnie na zimowisko i nie będę miała dostępu do internetu, tak więc jeśl coś będzie wiadomo dzisiaj to bardzo proszę o info. Podaję też swój numer telefonu (606 457 650), ale mogę być ciężko uchwytna, bo będę prowadzić szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

no niestety dalej żadnych konkretów. Pies jest teraz leczony bo to oczko to świeżutka rana i nie ma mowy w tej chwili o jakichkolwiek podróżach, jest też niestety niebezpieczeństwo że drugie oczko też nie będzie pełnosprawne. Państwo teraz pieska leczą i się zastanawiają czy na sto % chcą go oddać ( ruszyło ich sumienie ). W każdym razie w tej chwili lek. się stara aby drugie oko było ok. Na razie tyle inf reszta może po weekendzie.

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze, że ma opiekę. A swoją drogą ciekawa jestem czy hodowca wie o zaistniałej sytuacji.

W każdym razie jeśli podejmą decyzję, że oddadzą, to oferujemy pomoc w znalezieniu pewnego domu i dopilnowanie żeby sunia nie była rozmnażana. Ważne też, żeby nowy dom też było stać w przyszłości na ewentualne leczenie, bo może się to ciągnąć w przyszłości. Mamy we Wrocławiu dr. Kiełbowicza, specjalistę oklulistę, więc jak będzie trzeba... Ale na spokojnie, nic na siłę.
Tylko w razie czego proszę o telefon.

Link to comment
Share on other sites

Kasiu a nie wiesz jak ona straciła te oczka?pogryzły sie czy co?choroba?
wazne jest tez to że jeśli będą leczyc psa na którym im nie zalezy to będą leczyli na pół gwizdka tyle o ile, a nie na 100% mocy. Wydaje mi się że byłoby lepiej gdyby psiak pojechał juz teraz do specjalisty póki sprawa świeża. Kasiu ty masz z nimi bezpośredni kontakt, czy przez weta?bo jeśli to drugie to może zostaw swój nr w lecznicy aby im przekazali.Zawsze będzie łatwiej.Albo podaj im tel. do Porty,może ona użyje swojego daru przekonywania:D:)
swoją drogą to myślałam, że to dorosły niedźwiadek, a nie małolat:)

Link to comment
Share on other sites

PaNstwo mają już dorosłego wyżła, samca. Kupili niedźwiedzice i chyba nie przewidzieli, że ich piesek może nie być zachwycony takim "nagłym " towarzystwem innego psa w domu. Nie chciał się z tym szkrabem bawić i go ugryzł centralnie w głowę tzn złapał go w paszcze tak niefortunnie, że trafił w oczka. Jedno stracił od razu a drugie jest do uratowania, prawdopodobnie będzie widział szczegónie że to silny młodziak więc pewnie się wyliże. Opieka podobno dobra. Do poniedziałku pewnie niczego nowego nie wskóram. Postaram się w pon. dowiedzieć jaką decyzje podjęli i ewentualnie przekazać nr. tel.
Zastanawiam się też czy będą go chceli teraz oddać czy "odsprzedać" bo pewnie sporo kasy musieli wpakować w to leczenie...

Link to comment
Share on other sites

Putosław jest zachwycony :lol:. Moja mama ma "grypopodobne coś" , więc cały dzień dzielnie wspomaga ją w chorobie leżąc pod kołderkami, poduszkami , kocykami po prostu RAJ NA ZIEMI :loveu:...oby się tylko z nią nie rozłożył bo dwa chore osobniki w domu to kiszka :cool3:
Złego cholera nie bierze, więc ja nie choruję ;)

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie w domciu! Putin tyje, jestem wściekła dzisiaj nie miałam czasu połazić z nim dłużej a kondycja jest lipna :-(
Czy można na jakiś czas zrezygnować z wypełniaczy ( ryż brazowy albo zwykły ) żeby zjechać z kalorii mu podawanych. Ja wiem, że węgle są potrzebna to może tylko ograniczyć?? tylko że on tego ryżu to je tyle co kot napłakał :shake: sama nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

alez on ma karczycho ja cię kręcę :diabloti:
ja czytałam ostatnio, że nie rzecz w tym aby zrezygnować z jednego ze składników, tylko odpowiednio je dawkować lub dawać mniej kaloryczne jedzenie. Bo każdego ze składników musi byc po równo 1.warzywa/1 mięso/1 wypełniacz. Zapytaj weta co jest mniej kalorycznego. Może poprostu ten typ tak ma i zrzuci wiosną?albo na sucha karmę go przerzuć,ale to chyba będzie dla niego dramat:( a robiłas mu morfologię wogóle? bo moja Kaja tez jadła całe życie to samo a potem nagle zaczęła tyć i coś tam miała nie hallo z wątrobą, ale tak tylko mówię, nie straszę cię broń Boże :loveu: może poprostu zima mu nie służy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='modliszka84']hmm zbyt dużo mięsa (czyt. samo mięso) może też powodować przebiałczenie
a może po prostu dieta MŻ ;) ?

albo pomyśl nad przejściem na suchą karmę, wtedy masz dawki określone i może jakoś prościej to kontrolować[/QUOTE]


nie ma mowy, on też musi mieć coś z życia nie będzie sucharów wcinał :angryy:
dieta mż na początek , bo to moja wina jest:angryy: jak wracam do domciu zawsze cała torba żwaczy, uszek, kosteczek świerzych itd itp żeby się bidula wieczoorkiem nie nudził :angryy:
wiem wiem moja wina

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita'][url]http://i54.tinypic.com/2zyfn7t.jpg[/url] :loveu:

z ryzu bym nie rezygnowala, lepiej podawac brazowy niz bialy w takim wypadku i wiecej warzywno-owocowych wypelniaczy?, i moze miesko chudsze?[/QUOTE]

też myślę, że brązowy będzie lepszy, a mięsko to juz nawet obieram ze skór, tłuszczy, zamiast tego oliwa i siemie, wet mówi że jeśli nigdy tego nie dostawał to to jest bomba kaloryczna i mu się odkłada ale nie ma się co martwić taka pora roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']alez on ma karczycho ja cię kręcę :diabloti:
ja czytałam ostatnio, że nie rzecz w tym aby zrezygnować z jednego ze składników, tylko odpowiednio je dawkować lub dawać mniej kaloryczne jedzenie. Bo każdego ze składników musi byc po równo 1.warzywa/1 mięso/1 wypełniacz. Zapytaj weta co jest mniej kalorycznego. Może poprostu ten typ tak ma i zrzuci wiosną?albo na sucha karmę go przerzuć,ale to chyba będzie dla niego dramat:( a robiłas mu morfologię wogóle? bo moja Kaja tez jadła całe życie to samo a potem nagle zaczęła tyć i coś tam miała nie hallo z wątrobą, ale tak tylko mówię, nie straszę cię broń Boże :loveu: może poprostu zima mu nie służy:)[/QUOTE]


morfologię tak czy siak zrobię jak mój lek. wyleczy grypę bo ostatnio jakoś wszyscy padają jak muchy.
dzisiaj pobiagał 10 minut i zaczął podgryzać po szyjce swojego kumpla ( znak że juz ma dosyć biegania niech młody spada ) wiedział że w domu kosteczka czeka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...