Jump to content
Dogomania

Pomóżcie proszę Czarek po DTw hoteliku. potrzebne deklaracje


Lumix

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich,
Postanowiłam napisać na forum co o tym wszystkim myślę. Zadeklarowałam miesięczne wpłaty 330 zł na hotelik dla Czarusia. Jak pisałam na prv, moim warunkiem była specjalistyczna konsultacja psiaka i podjęcie celowanego leczenia oraz rehabilitacji. Sama wiele przeszłam z niekompetentnymi weterynarzami i dopiero dziewiąty lekarz bezbłędnie zdiagnozował mojego psa, wdrożył leczenie i Ramzes odżył. Dzisiaj niestety już go nie ma wśród nas, ale te doświadczenia utwierdziły mnie w przekonaniu, że z chorym zwierzakiem idę do weterynarza, który wie co robi, a nie eksperymentuje metodą prób i błędów, licząc, że może coś w końcu pomoże. Sama jestem lekarzem i nie wyobażam sobie, abym bez celowanej diagnostyki podawała pacjentom różne leki bez uzasadnienia, albo wysyłała ich na drogie badania, bo fajnie je zrobić. Od początku uważałam, że podawanie sterydów Czarusiowi, to działanie na szkodę pacjenta, o czym otwarcie pisałam na prv do Seci. To samo dotyczy absurdalnego pomysłu robienia tomografii komputerowej głowy i kręgosłupa. Nie biorę tu już nawet pod uwagę astronomicznej kwoty za samo badanie, ale celowość tego badania.... Proponowałam Seci sfinansowanie transportu i konsultacji u docenta Pomianowskiego z Weterynarii w Olsztynie. Z Gdańska to zaledwie 160 km. Specjalizuje się on w chorobach neurologicznych psów i kotów. Został mi polecony. Jedyne w czym nie mogę pomóc, to zorganizowanie samego przejazdu. Ale nie było zainteresowania. Za to zbieracie 1200 zł, zeby popstrykać psu CT...
Ja po prostu tego nie rozumiem.
Nie wiem z czego wynika brak kontaktu ze mną. Parę dni temu prosiłam również o numer konta, aby przesłać pieniądze na hotel, ale do dziś nie wiem gdzie.
Dlatego też wczoraj sama wysłałam mail'a co doc. Pomianowskiego i dołączyłam nagrania z you tube. Informacje jakie mam są szczątkowe, ale zapytałam, czy należy robić CT czy może coś innego. A może to zupełnie inna choroba, wcale nie neurologiczna, natomiast objawy mogą mylnie wskazywać "uszkodzenie móżdżku???".
Oto odpowiedź jaką dzisiaj dostałam

"Witam,

U przedstawionego pieska, należy zbadać w surowicy miano przeciwciał p-ko
Neospora caninum/ Toksoplazma gondi. Badania takie wykonuje LABOKLIN lub
IDEXX. Gdy będzie potwierdzenie, należy podjąć leczenie antybiotykiem
(klindamycyna). W Polsce nie ma w weterynarii specjalności narządowych. Są
natomiast specjaliści z zakresu chorób psów i kotów i do takiego lekarza
należy się zwrócić z prośbą o pomoc.

Pozdrawiam,

Andrzej Pomianowski"

Decyzja należy do Was. Mnie bardzo zależy na wyzdrowieniu Czarusia, ale dziś już wiem, że kijem Wisły nie zawrócę.
Trzeba zastanowić się, czy faktycznie liczy się pomoc, czy może miło jest pogawędzić na forum.
Przepraszam Was, za ten ostry ton, ale użalanie się, jaki to on biedny nikomu nie pomoże, a tylko oddala czas wyzdrowienia.
Pozdrawiam serdecznie.
Kasia

Link to comment
Share on other sites

Winter bardzo się cieszę, że piszesz na wątku. Ja jestem tutaj, aby pomóc psiakowi i absolutnie się nie obrażam na nikogo, kto ma większe doświadczenie i chętnie służy radą. Ja nie jestem lekarzem, wobec powyższego moje wypowiedzi dotyczące problemów zdrowotnych Czarusia pochodzą wyłącznie z drugiej ręki od osób, które mają styczność z psem oraz ze schroniskiem. Powiadomiono mnie, że lekarz, który oglądał kiedyś psa w leczniczy Amicis w Gdańsku, polecił takie badania, nie mnie na ten temat dyskutować i podważać trafność próby diagnozy. Winter pisałam na pw, że jestem otwarta i rozmawiajmy o wizycie czy to w Olsztynie czy w Grudziądzu. Dodałam również, że w niczym się nie upieram ponieważ się na tym nie znam ale nie dostałam odpowiedzi na ten mail. Co do podawania sterydów Czarusiowi. No cóż, tak jak pisałam na wątku dostałam wiadomość , że zostały przepisane ale czy są podawane przez pracowników schroniska i jak długo tego nikt nie wie. To są realia schroniskowe. Co do przyjazdu do Olsztyna oczywiście, że tak i bardzo dziękuję za duże zainteresowanie ale trzeba mieć fundusze na każdą wizytę a te jak widać są dopiero w drodze. Jestem otwarta na wizytę w Olsztynie.

Kasiu nie odnoszę wrażenia, że urzywasz ostrego tonu, poprostu jesteś żywo zainteresowana tak jak ja. Dobrze, że sprawy się wyjaśniają.

Co do zadeklarowanej Twojej wpłaty za hotel lub DT to biorę ją bardzo poważnie i bardzo dziękuję, ale skoro sprawa jest w toku to ze względu na wysokość kwoty jaką zadeklarowałaś nie chciałam abyś mi ją jeszcze przesyłała na moje prywatne konto. Umieściłam Twoją deklarację w poście finanse Czarusia. To jest dużo pieniędzy przesłanych od różnych osób, w związku z powyższym chciałabym uniknąć jakichkolwiek komentarzy dotyczących finansów dla Czarusia.

[B][U]Podsumowując:[/U][/B]
Zbieramy dalej kaskę bo to nigdy nie zaszkodzi Czarusiowi. Bazarek się toczy, Allegro cegiełkowe się robi, drugi bazarek w przygotowaniu.
Kasiu czy byłabyś tak miła i powiedziała ile kosztuje wizyta u doktora Pomianowskiego oraz badania zaproponowane przez niego. No i na kiedy można się umówić. Skoro już mamy trochę funduszy to nie będziemy czekać. Muszę wiedzieć wcześniej, aby wziąć urlop.

Proszę wymieńmy się telefonami na pw, aby przyspieszyć kontakt w sprawie, na której obu nam bardzo zależy.

Link to comment
Share on other sites

Super. Ja biorę na siebie koszty wizyty, badania i zaleconych leków. Postaram się do jutra dowiedzieć o możliwości przesłania próbek. Może wystarczy pobrać krew w Gdańsku i przesłać przesyłką konduktorską do Warszawy. Ja póki co pracuje 3 dni w wa-wie, więc mogłabym je odebrać i przetransportować do laboratorium. Będę tam dzwonić. Jeśli faktycznie okaże się, że to pasożyt, to jesteśmy w domu. Seciu, skontaktuję się z Tobą pod wieczór, bo teraz mam urwanie głowy.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

tak by wyglądało [URL="http://allegro.pl/chora-tosca-owczarek-prosi-o-pomoc-w-leczeniu-i1318128471.html"][SIZE=3][B]allegro Czarka[/B][/SIZE][/URL] tytuł jest inny bo pisałam na innej aukcji , ale wysłany przeze mnie kod to będzie to co jest w opisie czyli kolorowe :)
Secia dostaniesz kod html i instrukję gdzie i jak to wstawić , ustawienia , tytuł , ilość szt , zdjęcie wyświetlające się jako miniaturka , to już sama poustawiasz

przeczytajcie , i napiszcie co zmienić :)

Link to comment
Share on other sites

Allegro wspaniałe. Nic dodać nic ująć, bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że poradzę sobie z kodem html, cokolwiek to znaczy.Na pw podam kontakty telefoniczne do 2 wolontariuszek, znających historię Czarka. Obie wyraziły zgodę na umieszczenie ich telefonów w aukcji. Zaglądają na wątek codziennie. Pozdrawiam obie Beatki :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...