Jump to content
Dogomania

Zabawki edukacyjne


barberry

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem jakiejś zabawki w rodzaju Trixie Dog Activity. Myślę, że to może być dobry sposób na nudne zimowe wieczory :eviltong:. Możecie mi pocecić coś dla początkującego psa? Czy psy szybko "ogarniają" o co tam chodzi? ;)
Mam na myśli np coś takiego [url]http://animalia.pl/produkt,18724,66,Trixie_Dog_Activity_zabawka_edukacyjna_dla_psa.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ja właśnie też noszę się z zamiarem kupna czegoś dla mojej łaciatej. Wybrałam kilka opcji ale nie potrafię się zdecydować :lol: Moze coś doradzicie ;)


[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/karlie/inteligencje/140427[/URL]
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/karlie/inteligencje/174874[/URL]
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/karlie/inteligencje/70115[/URL]
[URL]http://animalia.pl/produkt,20319,66,Trixie_Dog_Activity_Turn_Around.html[/URL]
[URL]http://animalia.pl/produkt,18724,66,Trixie_Dog_Activity_zabawka_edukacyjna_dla_psa.html[/URL] [URL]http://animalia.pl/produkt,18720,66,Trixie_Dog_Activity_zabawka_edukacyjna_dla_psa.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Nie kupuj raczej takich zwykłych "pionków" do chowania smaczków (jak to: [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/karlie/inteligencje/140427[/url]) bo to pies "rozkminia" w 3 sekundy a potem robi się nudno. Poza tym możesz to sama zrobić w domu z jakiś kubeczków czy rolek od papieru toaletowego zaklejonych czymś od góry.
Ja mam to: [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/interaktywne/na_inteligencje/139865[/url] i polecam!
Psica szybko poradziła sobie z dwoma z pudełeczek ale z pozostałymi dwoma nadal jest sporo zachodu - i chyba o to chodzi :D ;)
Można je wyjąć z tej podstawki i używać każdego osobno (co z resztą jest na początku zalecane)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Koleżanka kupiła dla airedale terriera i podobno zainteresowanie zerowe , współpraca również. Ja teraz czekam na paczkę, gdzie między innymi jest zabawka półedukacyjna. Jest to pluszowy sześcian z piłkami w środku. Moja roczna sunia należy do tych mniej pojętnych psów. W czasie zabaw edukacyjnych z chowaniem pod kubek orzeszka nadal nie rozumie co się z nim stało i szuka go za moimi plecami :/:/ Dlatego ta kostka dla niej to będzie spore wyzwanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Zabawki tego typu niestety nie wzbudzą zainteresowania w każdym psie. Podobnie nie każdy psiak od razu zrozumie ich działanie, albo chociażby będzie miał odwagę pacnąć zabawkę łapą.

Z doświadczenia wiem, że takie [URL=http://toys4dogs.pl/zabawki-interaktywne,c8.html]zabawki interaktywne[/url] wzbudzają zainteresowanie w psach łasuchach, np. labrador, abo upartych jak jack russel terier, albo wyjątkowych jak Cane Corso.
Posługując się taką zabawką nie oczekujcie od psa, że rozgryzie całe jej działanie i nie stawiajcie zabawki przed psem z założeniem "szukaj". Tu trzeba wkładu obu stron. No i trzeba zabawę pielęgnować aby nie znudziła się po kilku razach a sama zabawka nie stała się gryzakiem. Na podstawie zabawki interaktywnej można oprzeć cały trening posłuszeństwa.

Wymaga to pracy ale warto, więc zachęcam.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam :)
Przepraszam, że odkopuję stary temat. chciałabym poznać Wasze zdania co do najlepszej i "najrozsądniejszej" zabawki edukacyjnej dla psiaka. Niedługo przyjmiemy 5 letniego rottka, który jest bardzo inteligentny i mocno nakręcony na szkolenie. Jest mistrzem w wyciąganiu smakołyków kieszeni, schowków i zaciśniętych dłoni ;) Co polecacie? Znam tylko te zabawki ze strony zooplus.. Czy ktoś z Was ma takie? Miał? A może chce odsprzedać?

Link to comment
Share on other sites

Mój Kleks miał Game Bone (poziom 1 i 2) oraz Gamble Box. Mieliśmy również okazję parokrotnie pobawić się Gambling Tower oraz Turn Around. Ta ostatnia jest bardzo trudna. Trzy pierwsze Kleksio rozpracowywał w kilka minut, ostatnią bawił się 2-3 razy i było to za mało, by ją rozpracował. W czasie, gdy kupowałam te zabawki dla Kleksa, szerszą ofertę miał sklep animalia.pl. Nie wiem jak jest teraz, choć głównie kupuję obecnie w zooplusie, ale działu dla psów praktycznie nie odwiedzam.
Kleks miał również kulę-smakulę, ale ta - podobnie jak chyba pierwsza zabawka tego typu na naszym rynku - w kształcie kostki do gry (było to ponad 10 lat temu i nie pamiętam już ani producenta, ani nazwy), niespecjalnie przypadła mu do gustu.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
  • 5 months later...

Zabawki edukacyjne typu Trixie Dog Activity do chowania smaczków raczej większości psów sprawią frajdę i przy okazji postymulują myślenie. Mata węchowa trochę na podobnej zasdzie powinna się dobrze sprawdzić. Na długą zajmą też psa twarde gryzaki jak np. żwacze wołowe, ucho królicze, ser himalajski czy poroże - zdrowa i zajmująca opcja. Jeśli chodzi o fajny wybór takich akcesoriów to polecam internetowy sklep Unizoo https://unizoo.pl/pol_m_Dla-psa_Zabawki_Edukacyjne-815.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...