Jump to content
Dogomania

KORA OD DZIŚ MA DOM oby już taki na stałe :) Dziękuję wszystkim którzy w tym pomogli


Rudzia-Bianca

Recommended Posts

  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co sie dziwić prostemu chłopu. Myśmy ostatnio zainteresowały sie suczką ze szczeniakami na plebanii/ na gołej ziemi pod dechami/ w podkieleckiej miejscowości, powiedziałysmy proboszczowi,że zabierzemy psiaki. Na drugi dzień jednego pięknego szczeniaczka już nie było, gdzieś go wydał i nie chciał powiedzieć gdzie, zabrałyśmy suczkę ze szczeniakiem. Został tam jeszcze jeden rudy pies, który był bardzo nieufny i nie mogłysmy go od razu złapać, ale powiedziałysmy ,ze na pewno go zabierzemy.
Okazało się ,że po naszej rozmowie zadzwonił do gminy, żeby schron zabrał psiaka. Na szczęście dla psa, który zresztą okazał się być suką i to wciąży , już wtedy był szum wokół tej kieleckiej mordowni i bali sie przyjmować psów z innej gminy i odmówili.
Tej suni tez sie udało i już jest pod naszą opieką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']Co sie dziwić prostemu chłopu. Myśmy ostatnio zainteresowały sie suczką ze szczeniakami na plebanii/ na gołej ziemi pod dechami/ w podkieleckiej miejscowości, powiedziałysmy proboszczowi,że zabierzemy psiaki. Na drugi dzień jednego pięknego szczeniaczka już nie było, gdzieś go wydał i nie chciał powiedzieć gdzie, zabrałyśmy suczkę ze szczeniakiem. Został tam jeszcze jeden rudy pies, który był bardzo nieufny i nie mogłysmy go od razu złapać, ale powiedziałysmy ,ze na pewno go zabierzemy.
Okazało się ,że po naszej rozmowie zadzwonił do gminy, żeby schron zabrał psiaka. Na szczęście dla psa, który zresztą okazał się być suką i to wciąży , już wtedy był szum wokół tej kieleckiej mordowni i bali sie przyjmować psów z innej gminy i odmówili.
Tej suni tez sie udało i już jest pod naszą opieką.[/QUOTE]

Ale komunie "łyka" na mszy i uważa się za dobrego człowieka. Parch w sutannie. Ciesze się, że uratowałyście psiaki. Ciepło pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że ten sąsiad przyzwoity człowiek.
Na dziś zmykam, wpadłam tylko zajrzeć tu do szczeniaków. Będę się meldować jutro z rana i oby były lepsze wieści niż te :shake:

A tak w ogóle to Rudzia - cudna jesteś że się tak zajęłaś tą gromadką :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jestem , żadnych wieści a nie chcę już do ludzi dzwonić :(

Myślę że pogotowia wielkiego nie trzeba będzie , Sąsiedzi zajmą się maluchami do czasu znalezienia DT i nie mówili że to ma być na gwałt, jedyne czym się martwili to to że jak wezmą od chłopa szczeniaki i nie znajdą im sami domów to nie będą mu mogli oddać , więc oby tylko było ich więcej niż 2 i żeby było komu tych DT szukać i to już można na spokojnie .

Te dwa DT mają przyjechać po psiaki więc to też dograne - no chyba żeby DT się rozmyśliły to wtedy będzie problem , ale uwierzcie mi ze już chciałabym wiedzieć że mamy ten problem i szukamy 6 DT .

[QUOTE]A tak w ogóle to Rudzia - cudna jesteś że się tak zajęłaś tą gromadką [IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/love.gif[/IMG][/QUOTE]

Weszko wcale nie jestem cudna i mam ogromne wyrzuty , że stało się to co się stało . Fakt nikt normalnie myślący nie podejrzewałby że skoro mówi się do chłopa że szuka się domów dla psów to on się ich pozbywa ale mimo wszystko jestem zła na siebie , do tego jeszcze zbieg okoliczności że miałam zepsuty samochód , praca i organizowanie wyjazdu no i zeszło mi kilka dni , wydawało mi się że jest bezpiecznie i że wszystko jest zaplanowane do głowy mi nie przyszło że trzeba by na już maluchy zabierać no bo skoro przez 3 miesiące im nic nie zrobił to kilka dni nie robi różnicy a jednak z ciemnotą nie można normalnie ...
Akcji z buta też się nie da za bardzo zrobić bo to nie są normalni ludzie, państwo którzy zaalarmowali o stanie tych biedaków boją się o swój drewniany dom, są nowi w tej miejscowości i już zadarli z sąsiadami i to jeszcze patologią :(


No to zaciskamy kciuki żeby się wkrótce okazało że mamy kluski na głowie :)


A z innej beczki moja Biana już czuje ze wyjeżdżam i oszalała jak zwykle w takich sytuacjach i już zupełnie nie odstępuje mnie na krok i za nic nie pozwoli się Bazylowi do mnie zbliżyć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenny']dokładnie, trzeba działać szybko i tak też teraz będzie. Rudzia dzisiaj odpocznij, miałaś dużo stresu, jutro będę pisać.[/QUOTE]

Jak masz coś pisz od razu , jutro mam w pracy dyżur więc albo będzie spokój i będę mogła zaglądnąć albo se palcem za przeproszeniem nie trafię , tego nigdy nie przewidzi ...
A w piątek to już zupełnie szaleństwo po robocie będzie .

A na wyjeździe dostęp do neta będę miała :)

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam przed chwilą do Sąsiadów , pani o 10 wychodzi z pracy i jak przyjedzie do domu to idzie po maluchy . Wczoraj jakoś źle się zroumiałyśmy pani pracuje na noc i dopiero dziś wraca, a mąż wrócił wczoraj bardzo późno i już nie poszedł do maluchów . Jak tylko będą już u nich Pani obiecała dać mi znać więc czekamy na wieści .

Link to comment
Share on other sites

To czekamy. Nienawidzę tego czekania ale trudno.
Rudziu - nie miej najmniejszych wyrzutów bo zrobiłaś ile mogłaś, a nawet więcej niż przeciętna osoba by zrobiła. Za głupotę innych ludzi nie jesteśmy w stanie odpowiadać ani przewidzieć ich reakcji zwłaszcza, że są one totalnie inne niż nasze tu na dogo. Niestety poziom społeczeństwa i stosunek do zwierząt jest na bardzo słabym poziomie :( Ale tym bardziej cieszy, że są też dobrzy ludzie jak ci sąsiedzi, którzy bardzo pięknie zaangażowali się w pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']To czekamy. Nienawidzę tego czekania ale trudno.
Rudziu - nie miej najmniejszych wyrzutów bo zrobiłaś ile mogłaś, a nawet więcej niż przeciętna osoba by zrobiła. Za głupotę innych ludzi nie jesteśmy w stanie odpowiadać ani przewidzieć ich reakcji zwłaszcza, że są one totalnie inne niż nasze tu na dogo. Niestety poziom społeczeństwa i stosunek do zwierząt jest na bardzo słabym poziomie :( Ale tym bardziej cieszy, że są też dobrzy ludzie jak ci sąsiedzi, którzy bardzo pięknie zaangażowali się w pomoc.[/QUOTE]


Weszko już tak długo jestem na dogo że właściwie powinnam przewidzieć że chłopu z flaszką ufać nie można :(
Też nie nawidzę takiego czekania ...
Ale miałam dziś rano przewywnik w czekaniu żeby mi tak za dobrze nie było oba psy chore Biana rzyga żołcią a Bazyl ma zapalenie gardła , no i rano wizyta u weta była...

Link to comment
Share on other sites

No niestety to prawda , nie ma 4 szczeniaków chłop twierdzi że wydał 3 , z jednym nie wie co się stało :(:(:(

No i na szczęście dobra wiadomość też jest dwa pieski są już u Pani Wioli:multi::multi::multi: :loveu::loveu::loveu::modla::Rose:- bezpieczne zostaną zagrzane nakarmione i jak tylko będą mieli czas jadą do wetek :) Jak wróci mąż to jeszcze`pójdzie dopytać dokładnie co się stało ze szczeniakami .
Na pewno jest czarny piesek i jeden łaciaty ale nie wiem który ...

Link to comment
Share on other sites

Tego sie nie spodziewałem, wczoraj wieczorem już nie mogłem wejść na Dogo, córcia i syn nieraz okupują kompa,
a dzisiaj jak przeczytałem.......
Też na wieści czekam.

Można zawsze do mnie dzwonić czy pisac sms gdyby była potrzeba a mnie nie było na Dogo,
też moge pomóc w transporcie od jutra,

Dzięki Rudzia za zaangażowanie dla tych Maluchów, mam nadzieje że sprawa tych zaginionych sie wyjaśni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']No niestety to prawda , nie ma 4 szczeniaków chłop twierdzi że wydał 3 , z jednym nie wie co się stało :(:(:(

No i na szczęście dobra wiadomość też jest dwa pieski są już u Pani Wioli:multi::multi::multi: :loveu::loveu::loveu::modla::Rose:- bezpieczne zostaną zagrzane nakarmione i jak tylko będą mieli czas jadą do wetek :) Jak wróci mąż to jeszcze`pójdzie dopytać dokładnie co się stało ze szczeniakami .
Na pewno jest czarny piesek i jeden łaciaty ale nie wiem który ...[/QUOTE]

No to fajnie, że już bezpieczne!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojtuś']Tego sie nie spodziewałem, wczoraj wieczorem już nie mogłem wejść na Dogo, córcia i syn nieraz okupują kompa,
a dzisiaj jak przeczytałem.......
Też na wieści czekam.

Można zawsze do mnie dzwonić czy pisac sms gdyby była potrzeba a mnie nie było na Dogo,
też moge pomóc w transporcie od jutra,

Dzięki Rudzia za zaangażowanie dla tych Maluchów, mam nadzieje że sprawa tych zaginionych sie wyjaśni.[/QUOTE]

Wojtuś nikt się nie spodziewał niestety, gdyby mi przez myśl tylko przeszło :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzycielka']No to fajnie, że już bezpieczne!![/QUOTE]

[quote name='Rudzia-Bianca']Wojtuś nikt się nie spodziewał niestety, gdyby mi przez myśl tylko przeszło :([/QUOTE]
Cieszę sie że te dwa bezpieczne, choć nie jest to radość taka pełna bo gdzies są te cztery,
ale ważne że dwa Psiaki, dwa Psie życia będą uratowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojtuś']Cieszę sie że te dwa bezpieczne, choć nie jest to radość taka pełna bo gdzies są te cztery,
ale ważne że dwa Psiaki, dwa Psie życia będą uratowane.[/QUOTE]

Wojtuś ja obawiam się że tych 4już nie ma , wierzyć mi się nie chce że wjeden dzień znalazł właścicieli i to jeszcze dla suczek na wsi :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...