Jump to content
Dogomania

Hodowle hawańczyków w Polsce.


Pilosus

Recommended Posts

Ale tu nie może być mowy o zapotrzebowaniu. Pies to istota rozumna i czująca, a nie przedmiot na targ. Jeśli ktoś chce psa rozmnażać to niech robi to świadomie i nie z chęci zysku. Ja rozumiem, że nasze psy nie są tanie, ale wierz mi, że z hodowcą można się dogadać, można kupić tzw. peta. Cena jednak naszych psów wynika z jakości - badania rodziców, ni rzadko przekraczające 1000zł, metryki, przeglądy, szczepienia, wyprawki i najlepsza opieka weterynaryjna. To nie jest nasze widzimisie, my chcemy dla naszych psów jak najlepiej, one są członkami naszych rodzin, a nie maszynami do rodzenia szczeniaków. Są okresy, które trzeba przestrzegać, za nim pokryje się sukę i między następnymi miotami, aby jej nie zaszkodzić. Wydając 1000zł na szczeniaka, a dając 1500 za peta, ma się przynajmniej pewność co do rasy. Naprawdę jest dużo psów w typie w schroniska czy u ludzi którzy z różnych przyczyn nie mogą się już swoim psem zajmować i muszą oddać. Jeśli ktoś popiera taki handel to chyba nigdy nie był w schronisku i nie widział jak takie psiaki z pseudo za 500-900zł mogą się znudzić i trafiają w takie miejsca, gdzie chyba o nich Bóg zapomniał i człowiek.
Nie wiem gdzie wspomniana Sonia trafiła, mam nadzieję, że nie do schroniska (pewnie też była bez papierów i urodziła się w pseudo, dlatego tak ważna jest przynależność rasowa udokumentowana rodowodem, bo później takie psiaki w typie psują opinie swojej rasie, bo rozmnażane dla zysku nie są kontrolowane i często może dochodzić do jakiś zaburzeń psychicznych, a w konsekwencji taki pies trafi do schronu bo jest aspołeczny), ale zastępowanie jednego psa drugi uważam, że nie jest na miejscu, bo dzieci chcą. To dorośli są odpowiedzialni za psa, a nie dzieci. I jeszcze jedno - wspominając o alergii trzeba dodać, że nawet pies z włosem może uczulać, bo alergeny znajdują się w ślinie, a pies który nie wiadomo czy jest hawańczykiem też może mieć inną strukturę włosa, czyli mieć sierść i też uczulać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OStro ostro ale prawdziwie .
Monia 85 dużo prawdy w tym co piszesz szczególnie o alergii i o zdrowiu suczki która rodzi te cudne hawańczykopodobne pieski . Covox również sporo prawdy w twojej wypowiedzi szczególnie ostatnie zdanie ... życzę dużo i śmiechu i radości na buziaczkach twoich dzieci i mam nadzieje że jednak ten pseudohowca oprócz tego zę był miły ( jak większość miłośników psów ) to zachował odrobinę przyzwoitości i sprzedał ci ANTY ALERGICZNEGO PSIACZKA no i ze zdrowego i mam tez nadziej ze pozostałe papisie które nie zostały sprzedane nie trafiły na śmietnik i ze suczka odpocznie pomiędzy kolejnymi porodami i po 4 latach nie trafi do schronu kompletnie wycieńczona ;( ( niestety ale takie są realia)
MAm tez nadzieje ze jednak zanim następnym razem ktoś będzie chciał kupić hawańczyka to się zastanowi w jakich warunkach żyje ten ukochany piesek .

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam. Nie chciałam żeby to ostro zabrzmiało. Nie chce nikogo wystraszyć z tego forum i zapraszam na nasze forum wszystkich łaknących wiedzy na temat tej wspaniałej rasy. Cieszę się, że nawet po kupnie tego pieska stwierdziłeś, że ma psy do produkcji szczeniąt. Ale moje oburzenie wynika stąd, że byłam w schroniskach, widziałam tam psy, koło mojego domu ratowałam wyrzuconą sunię, szukałam domu dla szczeniaków, ale kundelków juz nikt nie chce, bo wolą sie psem z giełdy za 200zł pochwalić, ze mają Yorka, Maltańczyka, a nie kundla, a suka i tak zdechła z głodu po miesiącu odchowywania młodych, a na 7 szczeniaków tylko jeden dom znalazł, nie wiem co się z resztą stało. Teraz kolejna ma trzy młode, a jeszcze osiem innych zostało zarąbanych siekierą. Takie są realia w Polsce i jeśli człowiek otworzy na to wszystko szeroko oczy to zobaczy dantejskie sceny co się dzieje na tej ziemi z prawdziwym przyjacielem człowieka.
Też wiem jaka to radość dla dziecka, bo widzę radość mojej czteroletniej córci na widok Belli i cieszę się, że Twoje dzieci też mają takiego przyjaciela. Tylko tak jak wcześniej było tu wspomniane-tu żadnych pseudo nie bedzie reklamowanych, a wręcz przeciwnie, takie zjawisko przynajmniej przeze mnie będzie potępiane i żadne tłumaczenie, że to dobre dla suki itp...nie będą przeze mnie tolerowane.

Link to comment
Share on other sites

A ja, po przeczytaniu postu o kaliskiej pseudohodowli, jakże podobnego w swej treści do wielu wypowiedzi na dogomanii, gdy temat wkracza na grunt pseudohodowlany, dochodzę do wniosku, że w oczach nabywców pseudohodowle są OK :angryy:

Pseudohodowle przestają być OK, tylko w sytuacji, gdy szczenię zaczyna "szarpać portfel" nabywcy, czyli okazuje się być chore i trzeba wydać grubszą kaskę na weterynarza lub w sytuacji gdy niestety opieka weterynaryjna nie jest w stanie nic zdziałać i psiaka trzeba uśpić, a temu towarzyszą łzy i rozpacz dzieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85'] Cena jednak naszych psów wynika z jakości - badania rodziców, ni rzadko przekraczające 1000zł, metryki, przeglądy, szczepienia, wyprawki i najlepsza opieka weterynaryjna. To nie jest nasze widzimisie, my chcemy dla naszych psów jak najlepiej, one są członkami naszych rodzin, a nie maszynami do rodzenia szczeniaków.[/QUOTE]

NIe mam nic przeciwko tak ostrej odpowiedzi dzięki temu mogę dowiedzieć się czegoś więcej o bardziej profesjonalnych hodowlach. Piszesz o dużych wydatkach na miedzy innymi badania rodziców - napisz proszę coś więcej na temat tych badań.
NIe chcę być zrozumiany jako obrońca "pseudohodowli", ale jeśli takie pieski również są przebadane weterynaryjnie otrzymuję również wyprawkę dla szczeniaka i zapewnienie o pomocy w ewentualnych problemach z pieskiem. Taki zakup przestaje już być zakupem, jak to ktoś określił, z giełdy -bierzesz na wlasne ryzyko.
Mój pies rownież jest badany przez weterynarza i jak do tej pory rozwija się prawidłowo i jest okazaem zdrowia. Domyślam się, żeby mieć całkowitą pewność o czystości rasy musialbym wykonać badania genetyczne (ale to tylko moje przypuszczenia).
Jako niehodowca proszę o informację co oznacza określenie PET ?

Kilka odpowiedzi z mojej strony - Sonia nie trafiła do schroniska tylko do osób, które znamy i wiemy, że jest tam jej dobrze.
Cezus wbrew temu, że nie jest to profesjonalna hodowla wszystkie szczeniaki są rezerwowane na bieżąco i ja krótko po ukazaniu się ogloszenia zarezerwowalem przedostatniego szczeniaka.

Pozdrawiam wszystkich Jarek

Link to comment
Share on other sites

monice chodzi o profesjonalne badania a nie o badania ogólne a ma na myśli :
Badania:HD-A (badania na dysplazję biodrową)
ED 0/0 (badania na dysplazję łokciową)
Patella 0/0 (badanie rzepki)
Oczy
serce

Pet-oznacza ze jest to pies z jakomś wada która nieumożliwa wystawianie np wada zgryzu
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=covox;

Kilka odpowiedzi z mojej strony - Sonia nie trafiła do schroniska tylko do osób, które znamy i wiemy, że jest tam jej dobrze.
Cezus wbrew temu, że nie jest to profesjonalna hodowla wszystkie szczeniaki są rezerwowane na bieżąco i ja krótko po ukazaniu się ogłoszenia zarezerwowałem przedostatniego szczeniaka.

Pozdrawiam wszystkich Jarek[/QUOTE]
Drogi Jarku BARDZO ( i to naprawdę szczerze ) ciesze się że szczeniaki mają swoje nowe kochajace domki . Wiesz rożnie to bywa jak posiedzisz na forum to zobaczysz ze nie wszystkie pieski maja takie szczęście. Chyba Pół roku temu mieliśmy do adopcji pieska cotonka ( no prawie) zabrała go ze schronu jedna z hodowczyń i po 2 tygodniach znalała mu dom. Piesek a właściwie suczka była naprawdę piękna i gdy nie brak tatuażu lub chipu to było to naprawdę rasy coton.

Wiesz badania DNA można robić ale jak mama i tata to kundelki to na co ci DNA ??/!! byś musiał dokopać się aż do linii określonej. DNA podkreśla i oznacz tylko ze ten pies to właśnie ten pies..a nie świadczy o rasowości ;)

Link to comment
Share on other sites

Miałam nie zbierać głosu odnośnie Kalisza ale jednak dodam swoje trzy grosze. Nie trzeba być znawcą rasy , w tym przypadku rasy hawańczyk, żeby stwierdzić , iż pieski sprzedawane w Kaliszu są miłymi kundelkami i nie mają nic wspólnego z rasowym hawańczykiem. Wystarczy wejść na gratkę, spojrzeć na fotki szczeniąt hawańczyka z metryczkami i porównać ze szczeniętami z fotek pseudohodowli w Kaliszu . Kaliskie szczenięta nie mają nic wspólnego z przedstawicielami rasy hawańczyk. To są miłe kundelki, których jest pełno w schronach.Po co płacić kilkaset złotych za kundelka, którego można mieć za darmo?
Nigdy tego nie zrozumiem, tym bardziej że można kupić tak jak wcześniej napisały dziewczyny - peta - prawie za tą samą cenę.I masz wtedy cudownego , słodkiego w 100% hawańczyka. Pomijam wszystkie drastyczne aspekty prowadzenia takiej pseudohodowli o których pisały moje poprzedniczki. Czy naprawdę warto przykładać do tego rękę?

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że się mylę, ale...

Pewnie jak wiele innych osób z radością przyjąłem otwarcie tego wątku. Ot wszystko w pigułce, poza tym można dodać w tym wątku np. wykaz reproduktorów w Polsce i podyskutować o planach hodowlanych etc.

W tej chwili wątek, którego tytuł brzmi "Hodowle hawańczyków w Polsce" w 3/4 swojej treści jest poświęcony pseudohodowli w Kaliszu...

Temat kaliskiej pseudohodowli inicjuje użytkownik o nicku Covox, który rejestruje się zaraz po otwarciu wątku o hodowlach hawańczyków w Polsce. To Jego pierwszy post. Kolejne dwa to zręczne zachwalanie kaliskiej pseudohodowli. No może ostatni post jest lekko przesadzony, gdyż po peanach o badaniach, wyprawce i pomocy dla nabywcy szczeniaka, aż ciśnie się na usta reklamowy slogan "po co przepłacać skoro nie widać różnicy".
W międzyczasie inni użytkownicy zdzierają klawiatury i tłumaczą, tłumaczą, tłumaczą...

Do tego dochodzą naprawdę urocze eufemizmy użytkownika Covox... [I]nie wiem, czy to jest "profesjonalna" hodowla...nie chcę być zrozumiany jako obrońca "pseudohodowli"...bardziej profesjonalne hodowle...[/I]

No to podsumowując, albo użytkownik Covox jest człowiekiem wyjątkowo naiwnym, żyjącym w świecie własnych imaginacji na temat psów rasy hawańczyk i ich hodowli, dodatkowo nie przyjmującym argumentacji innych i ściśle zabarykadowanym własnymi argumentami o dobrym wyborze pieska, albo jest to zwykła kryptoreklama kaliskiej pseudohodowli...wszak nieważne co mówią, ważne by mówili, a ten cel został osiągnięty... 3/4 wątku....

Link to comment
Share on other sites

Tak oczywiście zarejestrowałem się tylko po to żeby reklamować pseudohodowle- czy wszyscy forumowicze wietrzą w postach tylko jakieś afery. Dobrze jest też czytać ze zrozumieniem - nie rejestrowałem się by cokolwiek reklamować, nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać - tyle mojego komentarza do tego postu. Co niektórzy są bardzo przewrażliwieni. Usuwam się w cień i będę obserwował forum dalej nie wspominając o Kaliszu. Dziekuję również za info odnośnie pytań, które zadałem wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

:cool1:
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=Black][B]Visakoivun YUPPIE YENTE [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=Black]AL z przemoznej Chetki[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][SIZE=2]Bady Biely Luc[/SIZE][/FONT][/B]
[B]Calisto Bohemia Vampirelli
[/B][B]GUMOVY MEDVIDEK Z FARMY ZVIRAT
Borys Białe Bursztynki FCI

i nie wiem czy Bolek z Przemąznej chetki ma prawa reproduktora wydaje mi sie ze tak ale moze havany sie wypowiedzą czy sie nie myle :eviltong:

[/B]

Link to comment
Share on other sites

Nie, Boleczek jeszcze nie ma uprawnień. Jutro kończy dopiero 15 miesięcy.
No i jeszcze będzie mój najukochańszy hawańczyk - Astor. Jest tak cudownym, wesołym i sympatycznym pieskiem, że nie sposób go nie kochać. Wiem, że bredzę jak nawiedzona ale on jest naprawdę super.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...