Jump to content
Dogomania

Havany

Members
 • Content Count

  476
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Havany

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kero - grunt to znaleźć winnego. Nie zastanawiałaś się czy sama nie popełniłaś jakiegoś błędu ? Nie dam się wciągnąć w słowne przepychanki na poziomie jak z bazaru. Proponuję odkupienie Afery skoro jesteś tak bardzo niezadowolona. Nie ma problemu.
 2. Ania i Czarek - naprawdę, spojrzycie na to wszystko inaczej za jakiś czas. Nie ma sensu licytowanie się czy lepiej jest znaleźć dobry dom czy dobrego wystawcę. Ja akurat wolę dobry dom, Wy być może dobrego wystawcę. Z własnego doświadczenia wiem, że wiele liczących się w Europie hodowli nie szuka absolutnie wystawców a raczej jak najlepszych właścicieli. Tak naprawdę większość z nas chce jednego - żeby hawańczyki z Polski zostały w końcu docenione w całej Europie i nie tylko. Jeżeli hodowcy z Polski będą skupiali się na tym właśnie celu nie widzę powodu, żeby nie miało się to udać. Zwłaszc
 3. Kero - może uściślisz co masz na myśli, że Afera jest kiepskim psem wystawowym. We Wrocławiu dostała doskonały opis, w Częstochowie również. Pisałaś, że sędzina była zachwycona jej eksterierem. "Na wystawie w Częstochowie Aferkę oceniała bardzo sympatyczna sędzina - pani Anna Rogowska, zachwycona doskonałym exterierem suni. Aferka dostała złoty medal, Zwycięstwo Młodzieży, Zwycięstwo Rasy oraz nominację do Najlepszego Juniora." Nie będę cytowała wszystkich postów opisujących wystawy Afery ale pisałaś, że była mierzona i oglądana z każdej strony. Piszesz też, że ma wspaniały charakter. Al
 4. Czaruś - jak już będziesz miał swoje maluchy przekonasz się, że najważniejsze to znalezienie im jak najlepszych domów i odpowiedzialnych właścicieli a nie przyszłych wystawców. Ja przy naszym miocie A popełniłam swój pierwszy i ostatni błąd - sprzedałam szczeniaczka ludziom, którzy okazali się nie do końca uczciwi wobec nas. Więcej tego błędu nie zrobię. Teraz szukam przede wszystkim dobrych domów i odpowiedzialnych właścicieli a niekoniecznie przyszłych wystawców. Więc może okazać się, że nikt nie zweryfikuje mojej, jak to określiłeś, subiektywnej oceny. Choć póki co, na oceny sędziowskie s
 5. Poza tym, Aniu, co rozumiesz przez "kojarzenie rodowodów" ? To, że sprawdzisz ileś tam pokoleń wstecz nie daje gwarancji, że uzyskasz to, czego oczekujesz. Natury nie da się oszukać i często bywa, że uzyskujemy efekty inne od zamierzonych. My, sprowadzając różne linie hodowlane z Europy, dążymy głównie do urozmaicenia genów u polskich hawańczyków. Myślę, że to może przynieść tylko same korzyści.
 6. Przy kojarzeniu pierwszy raz z nowym osobnikiem zawsze istnieje ryzyko, że to niestety, nie ta linia. Ale tego nigdy się nie dowiesz, dopóki nie sprawdzisz. Ja np. widzę, że z naszą Bunią (która nawiasem mówiąc najpiękniejszym hawańczykiem nie jest) doskonale kojarzy się linia Visakoivun - zarówno z Muuminem jak i z jego synem Alkiem, Bunia daje doskonałę mioty. Zobaczymy jak będzie z Bolkiem. Osobiście jestem zdania, że nie powinno się kryć suki stale tym samym reproduktorem.
 7. Głównie o to nam chodziło - znaleźć reproduktora z zupełnie neutralnym rodowodem i z zupełnie innych linii hodowlanych.
 8. A my chcielibyśmy przedstawić nowego pieska - Jatakabi's First One. Przyleciał dziś z nami z Helsinek. [IMG]http://i52.tinypic.com/ayaf75.jpg[/IMG] [URL]http://i52.tinypic.com/ayaf75.jpg[/URL]
 9. I porównanie [IMG]http://i54.tinypic.com/2rdkjli.jpg[/IMG] [URL]http://i54.tinypic.com/2rdkjli.jpg[/URL]
 10. Astorek [IMG]http://i53.tinypic.com/mx2f5e.jpg[/IMG] [URL]http://i53.tinypic.com/mx2f5e.jpg[/URL]
 11. Tajka [IMG]http://i54.tinypic.com/24o9jev.jpg[/IMG] [URL]http://i54.tinypic.com/24o9jev.jpg[/URL]
 12. Gloria: [IMG]http://i55.tinypic.com/2gtofmd.jpg[/IMG] [URL]http://i55.tinypic.com/2gtofmd.jpg[/URL]
 13. Prada: [IMG]http://i55.tinypic.com/9fsfia.jpg[/IMG] [URL]http://i55.tinypic.com/9fsfia.jpg[/URL] Ania, zdjęcia prześlę Ci na mail-a.
 14. Krótka informacja powystawowa: było 5 hawańczyków, każdy w innej klasie. Prada ukończyła MCHPL. Rasę wziął oczywiście All. Generalnie uważam, że wszystkie hawańczyki zostały bardzo dobrze ocenione (a sędzia zna się na rasie jak mało kto). Gloria dostała Best Baby a Astor doskonałą i złoto (ale bez CWC - musimy popracować nad chodzeniem na smyczy).
×
×
 • Create New...