Jump to content
Dogomania

Obóz z psem :) - organizowany przez "Wandrus"


Baskaaa

Recommended Posts

Marysia po co ci są szczeniaki. Teraz schroniska są zapełnione i i tak trudno znaleźć psom dom. A jak twojego szczeniaka lub może więcej i potem je porzuci nie przewidzisz czy tego nie zrobi. A i szczeniaki sa potrzebne tylko po to by się nimi nacieszyć. Pomyśl o takich pieskach z pseudo hodowli ( takiej jaką ty chcesz mieć) ktoś adoptuje szczeniaka znudzi mu się i np. 2 letniego pieska na podwórko i nie wracaj. No i potem taki piesek trafia do schroniska i jak jest ono przepełnone p. jak po miesiacu nie znajzie domu to zabijają takiego pieska:-( Pomyśl o nich. Pomyśl, że ten piesek to Loria chciała byś aby tak sończła. A nawet jak ten pies siedzi w schronisku, a schronisko nie ma pieniędzy ie pieski umieraja z głodu jak ich nikt nie adoptuje.
Gdyby u nas było schronisko to bym się zgłosiła na wolontariat.
Vini, a czy ja mogę jakieś pieniądze przesłać dla tego schroniska w Białymstoku. Jak będę mogła to kupię coś na karusku i sprzedam drożej na allegro i pienidze oddam schronisku w Białym.

Link to comment
Share on other sites

Co prawda j też mam psa z hodowli. Niestety mój tata ma alergię na sierść (tak jak Vini), a mama się by nie zgodziła na psa, który gubi sierść i musia być mały tak moja mama chciała. A psy rasy Westie są małe mają 30cm i zamiast sierśc mają włosy tak jak Yorki i nie linieje.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Westiczka po pierwsze to... skąd wiesz czy ja chce mieć szczeniaki z pseudo hodowli??(wiesz co to jest wogle ?;/) ty się już robisz tak jak reszta na forum jeju przestancie!!
Jak byście chcieli widzieć to ja chce sie zając hodowla tak na serio i to nie bedzie pseudo hodowla bo ja bede jedździła na wystawy i wogle nie martwcie się. U mnie to wszystko juz przygotowujemy np. kojec zrobilismy taki pod wychów szczeniąt i wogle. Teraz nie powiem dla taty ze loria lepiej zeby nie miała szczeiaków bo to tylko te ze schorniska sie rani psy. Ale patrzcie z innej strony. Jeśli taki ktos kto by chciał mniec psiaka rodowodowego np. labka i chciał by z nim jeździć na wystawy i wogle to chyba nie weźmie takiego psa ze schorniska a do tego nie we wszystkich miastach są schorniska. Np. w gołdapi nie ma a pewnie moze ktoś by je wziął te psiaki. Dobra nie ważne troche odchodzimy od tematu obozu ;P

Mam pytanko czy tam będzie jakis człowiek z kadry który zajmuje sie tez wystawianiem psów na wystawe bo bym chciala zeby mi pokazał pozycje wystawowa itp.

Link to comment
Share on other sites

1. Dla mnie to jest dziwne... Sucz. nie ma jeszcze uprawnień a ty już kojce szykujesz... Dla mnie hodowla to znaczy polepszać a nie pomnażać, powinny być dopuszczone tylko najlepsze osobniki, z kąd wiesz jak twoja sucz. będzie sobie radzić na wystawach ? Masz 12 lat? Myślisz, że masz wystarczającą wiedzę aby zająć się hodowlą jak to określiłaś 'na serio' ? Hodowla to ciągła nauka... mniemam, że nie masz pojęcia o wiele rzeczach... To wcale nie jest takie kolorowe jak Ci się wydaję ... Ale dobra nie jestem tutaj od tego aby oceniać...

2. Nie, raczej tam nie będzie takiego kogoś. W internecie jest przecież mnóstwo zdjęcia w pozycjach wystawowych labradorów.. Wystarczy poszukać:roll: Ale jeśli chcesz, to napewno ktoś pokaże Ci na obozie jak wystawiać labradora.

A i co do wieku psa to nie ma określonej kategorii. Jednak ja osobiście nie wybrałabym się z takim szczunkiem.

Link to comment
Share on other sites

Co do rozmnażania - nie wdaję się w to bo po prostu nie mam sił do takich ludzi :roll:
Co do wystawiania labka- tak jak App napisała zdjęcia są, skoro Twoja sucz jest z hodowli to zadzwoń do hodowcy on wszystko powie itd.
Co do wieku ze szczeniakiem nigdy bym się na taki obóz nie pchała.

Link to comment
Share on other sites

kundelków, 'rasowych' i rasowych psów jest za dużo !!!
Warszawa ma ponad 2 tys. psów, Kraków ponad 600 w schronisku

A gminy w których nie ma schronisk, mają podpisane umowy z innymi gminami, gdzie schroniska są. :p
Olkusz miał podpisane umowy z kilkunastoma gminami ..... a teraz wszyscy wiedzą co się tam dzieje :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ludzie yorki są już w schroniskach, labki, goldeny, briardy, onki, dobki, rottki, spaniele, asty, jamniki, dogi, dogi kanaryjskie, mastify.
Do wyboru do koloru.

Po co rozmnażać ??? Dla zabawy? Bo jest się egoistą???

Na hodowcy, PRAWDZIWYM HODOWCY, spoczywa ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Jak można zakładać hodowlę nie wiedząc jak wystawia się psa. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dobra nieważne a do tego... niewiecie przecier czy mój pies cos umie czy nie moze tylko tak sie zapytałam oje dobra
Ja juz nie sie bede na tym forum odzywała bo widze ze nie ma po co jak tylko cos napisze to od razu sie rzucacie do mnie albo gadacie zebym zobaczyła w poprzednim poscie gdzies a 50 stronie dobra nieważne

Powiem tylko ze ja juz sie nie moge doczekac obozu.
Bay

Link to comment
Share on other sites

Mam takie pytanie: Na przykład ja nie wpłacę na jakąś wycieczkę np. na basen. No i będę musiała zostać w domku to czy pozwolą opiekunowie iść z nimi na agility? Ja wątpię ale Marysia mówi że można wiec jak znacie odp to napiszcie.

Link to comment
Share on other sites

marysia-loria -a po co chcesz dodatkowo chodzi na agi ? Masz o tym jakiekolwiek pojęcie ? Ja z moim psem na pewno nie będę codziennie biegać wszystkich sekwencji bo to będzie dla mniej męczarnia a ma to być zabawa :roll:
Moim zdaniem to BARDZO DOBRZE że samemu nie można dodatkowo chodzić na tor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blue-eyes']Mam pytanie co do obozu, czy mogą pojechać tam pieski w wieku4-5 miesięcy?[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Witam. Na obóz często jadą psy które nie ćwiczą we wszystkich zajęciach lub nawet w większości – np. jamniki, bassety, młode szczeniaki.[/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana][COLOR=black]Bo chcę podkreślić że na obóz jedzie się z psem także wypocząć, wspólnie przeżyć czas w towarzystwie innych miłośników psów. Nie tylko chodzi o szkolenie agility i posłuszeństwa. JEst tylko kwestia aby piesek miał odpowiednie szczepienia.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black]Z pozdrowieniami, Piotr Salecki[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Westiczka']Mam takie pytanie: Na przykład ja nie wpłacę na jakąś wycieczkę np. na basen. No i będę musiała zostać w domku to czy pozwolą opiekunowie iść z nimi na agility? Ja wątpię ale Marysia mówi że można wiec jak znacie odp to napiszcie.[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]1. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie „czy pozwolą opiekunowie iść z nimi zna agility”. Jeśli w znaczeniu – uczestnik z psem/bez psa pod nadzorem kadry – to na pewno tak.

W ogóle zajęcia agility i inne są „ogólnie dostępne”, często obserwują je uczestnicy innych obozów – chyba że to przeszkadza pieskom. Więc nie ma problemu z uczestnictwem w nich, z psem czy bez psa. Nie wolno uczestniczyć w nich samemu w znaczeniu bez nadzoru kadry obozu.

2. Nikt nie musi „siedzieć w domku” jak nie uczestniczy w zajęciach. Można się poruszać co najmniej po obszarze ośrodka (a jest duży).

3. Na wycieczki jeździ MNIEJSZOŚĆ uczestników danego obozu. Uczestnicy na wycieczkę jadą razem z różnych obozów Wandrusa – windurfingowego, żeglarskiego itp. Często na daną wycieczkę jadą 2-3 osoby z danego obozu.

Zajęcia dla pozostałych uczestników normalnie się odbywają, choć kadra stara się tak ułożyć plan zajęć by Ci co jadą na wycieczkę nie tracili, ale z kolei by ci co pozostają również nic nie stracili i nie siedzieli bezczynnie.

Wyjazd na dłuższą wycieczkę (np. półdniową) jest dopuszczalny, jeśli pies dobrze znosi pozostawienie w domku, lub też opiekę nad nim przejmuje kadra lub inny uczestnik (wszystko to jest do sprawdzenia i ustalenia dopiero na obozie).
Pozostałe „dodatkowe atrakcje”, np. lot na spadochronie za motorówką, jazda na bananie jest w tym samym ośrodku, więc uczestnictwo nie wiąże się wtedy z zostawieniem psa na dłużej.

4. Na obóz często jadą psy które nie ćwiczą we wszystkich zajęciach lub nawet w większości z nich – np. jamniki, bassety, młode szczeniaki.
Bo chcę podkreślić że na obóz jedzie się z psem także wypocząć, wspólnie przeżyć czas w towarzystwie innych miłośników psów. Nie tylko chodzi o szkolenie agility i posłuszeństwa.

5. Jeszcze raz przypominam aby w trakcie obozu i od razu zgłaszać mi wszelkie uwagi dotyczące jego przebiegu tel. 501 647 139. Jeśli coś trzeba zmienić lub poprawić działam natychmiast.

6. Jeśli ktoś nie ma naszych katalogów – zgłaszajcie meilem, wyślę.

7. Pytania, oprócz postu na forum najlepiej wysyłajcie meilem [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] bo nie zawsze mam czas tutaj zajrzeć na bieżąco.

Pozdrowienia, Piotr Salecki[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nie myślicie ze to dziwne??? o to chodzi czy... odbedzie sie ten obóz ;/

Wiem ze to moze dziwne pytanie ale coraz mniej mi się wydaje ze.. go nie bedzie. Bo po pierwsze patrzyłam dzis na karcie kolonijnej i tam pisze ze trzeba pozostałą kwote wpłacić do 19 maja ;/ a przecierz wpłaca się 21 dni przed obozem czyli albo sie pomylili albo cos ale powinni chyba napisac ze do 29 maja;/ i też raz jak dzwoniłam w kwietniu to nie chcieli mi powiedziec od razu czy już wpłaciłam całą zaliczke i powiedzieli zebym zadzwoniła na kilka dni..... no i wogle ostatnio zmienili strone bo jak wchodzilam na ta starą to jej juz nie ma

Napiszcie co o tym myślicie i o wam napisali na karcie uczestnika prosze

Link to comment
Share on other sites

Marysia czy Tobie się przypadkiem nudzi ?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że obóz sie nie odbędzie ?
Jeżeli masz jakieś wątpliwości napisz do pana Piotra, a nie wypisujesz takie bzdury na forum i robisz im antyreklame :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...