Jump to content
Dogomania

Podwojne ceny - zagranica placi drozej?


BaBoom

Recommended Posts

Zadzwonilam ostatnio do jednej hodowli w Czechach , gdzie chcialam kupic psiaka.Poniewaz mowilam po polsku , hodowczyni podala mi cene w koronach, ale kiedy doszlo do tego ze jednak mieszkam w niemczech cena natychmiast skoczyla raz tyle w gore no i oczywiscie w euro. W polskich hodowlach to samo. Dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BaBoom']Czyli chciwosc. Dla mnie taki hodowca nie rozni sie w tym momencie od zwyklego pseudohodowcy.:angryy:[/quote]

A czemuż to?
Jezeli szczenię po dobrych rodzicach kosztuje w Niemczech/Holandii/Danii 800-1200 euro,to dlaczego nie kupią go u siebie? Z chciwości,czy z miłości do polskich/czeskich psów???
Wiadomo,pies to nie rzecz,ale trzeba na to patrzeć realnie.Towar jest tyle wart,ile nabywca jest skłonny zapłacić.Zarobki/siła nabywcza ludzi w krajach "wschodnich" jest znacznie niższa niż za Odrą.Za to karma z górnej półki,profesjonalne kosmetyki,akcesoria są zza tej granicy importowane i ceny mają porównywalne.Podobnie z wystawami.Cena międzynarodówki dla obcokrajowca to 50 euro.Dla Polaka,Czecha,Słowaka to dużo większy wysiłek niz dla np.Niemca.Mimo,ze hodowla jest kosztownym hobby,(mowa oczywiście o minihodowlach domowych,a nie o kennelowych fabrykach),nasze psy w niektórych rasach prezentują b.wysoki poziom.Jeżeli hodowla domowa i psy zadbane,to nie ma mozliwości,zeby przynosiła dochody.Sztuka polega na tym,żeby jak najmniej dołożyć,a jeżeli są chetni,do zapłacenia ceny wyższej niż krajowa,to są mile widziani.Jezeli nie chcą to przecież nie muszą kupować.

Ps.Ja sprowadzałam psy z zagranicy i usłyszałam tez cenę wyższą niz dla "krajowca".Wynegocjowałam dużą znizkę,bo kupowałam 3 szczenięta i obiecałam,że 2 będą wystawiane.Piszę,zeby nie było,że chciwość przeze mnie przemawia.

Link to comment
Share on other sites

[HTML]Jezeli szczenię po dobrych rodzicach kosztuje w Niemczech/Holandii/Danii 800-1200 euro,to dlaczego nie kupią go u siebie? Z chciwości,czy z miłości do polskich/czeskich psów???[/HTML]

Ani z milosci ani z chciwosci.Wpadlam na taki pomysl i tyle. W koncu jestem czesto w Polsce wiec czemu nie? Ale spokojna glowa , juz sie z tego pomyslu wyleczylam i zamowilam juz szczeniaka tu na miejscu.
Oplata za rodowod exp, czip itp jest dla mnie oczywista , zroznicowanie ceny za szczeniaka na lepiej lub gorzej sie zapowiadajacego na wystwach tez, ale zeby placic wiecej ze wzgledu na miejsce zamieszkania to mnie juz z leksza drazni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BaBoom'] Ale spokojna glowa , juz sie z tego pomyslu wyleczylam i zamowilam juz szczeniaka tu na miejscu.

zeby placic wiecej ze wzgledu na miejsce zamieszkania to mnie juz z leksza drazni.[/quote]


Ani tego nie ganię,ani nie pochwalam.Napisałam tylko dla wyjasnienia z czego to m.in.wynika.Są hodowcy (jak Elitesse),którzy nie różnicują ceny i może warto było poszukać.
Dodam jeszcze,ze zdarzaja sie u nas klienci z Niemiec,którzy kupują całe mioty niektórych ras,(za niewielką stosunkowo cenę) na potrzeby laboratoriów do doświadczeń na zwierzętach.Mozliwe,że część hodowców,boi się,żeby ich szczenięta tak nie skończyły i dlatego stawia barierę cenową.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Dziwna dla mnie ta dyskusja.Jeśli hodowca z Polski kryje dobrym psem za granicą płaci jak hodowca z zachodu, wiec czemu nasze szczeniaki mają iśc na zachód za marne pieniądze?
Spotkałam się z opinią hodowczyni zza granicy żeby właśnie sprzedawac szczenięta za taką cenę jaka obowiązuje poza Polską - nie psuc rynku ktoś może powiedziec - koszty ponosimy podobne, odchowanie szczeniąt nawet czasem drożej wychodzi.
Poza tym wartościowe szczeniaki mają dla poważnych odbiorców zza granicy wartośc taką jak z rodzimych hodowli, albo nawet lepszą.Są linie hodowlane - np. w przypadku mojej suni- których tam już prawie się nie widuje w rodowodach, a są wartościowe.

Poza tym jeśli są nabywcy zza granicy i dają dobrą cenę - to trzeba im psiaka sprzedac.Poważny hodowca - nabywca- wie ile trzeba zapłacic za dobrego szczeniaka.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']
Dodam jeszcze,ze zdarzaja sie u nas klienci z Niemiec,którzy kupują całe mioty niektórych ras,(za niewielką stosunkowo cenę) na potrzeby laboratoriów do doświadczeń na zwierzętach.Mozliwe,że część hodowców,boi się,żeby ich szczenięta tak nie skończyły i dlatego stawia barierę cenową.[/quote]

Ja o tym samym pomyślalam czytając ten wątek. Sama mam teraz szczeniaczka. I też jeszcze przed urodzeniem były zapytania. Stwierdziłam, że za granicę będzie wysoka cena, żeby szczeniaki nie trafiły w ręce handlarza.
Niestety często całe mioty Husky są sprzedawane do Niemiec. Dotyczy to głównie psów bez rodowodu. Pośrednikami bardzo często są Polacy lub Niemcy mieszkający w Polsce. Kupują tu na przykłąd caly miot Husky za cenę 400 Euro. Tam przebitka na pewno jest spora. Szczeniak Husky w Niemczech bez rodowodu kosztuje z 250 Euro. Dla nich to nie opłaca się hodować, skoro tu mogą kupić psa za 200 czy 300 złotych. A "hodowcy" się cieszą.
Uważam, że cena szczeniąt do wysylu za granicę powinna być na tyle wysoka aby była ceną zaporową dla handlarzy.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Cena szczepienia w Danii to okolo 500 koron ( miedzy 250 a 300 zl ).
Niezapowiedziana, wieczorna wizyta w lecznicy dyzurujacej - 1000 koron ( akurat poznym wieczorem, podczas spaceru, moj pies zranil sobie lapke ).
Zwiazki zawodowe nie dopuszcza do tego, aby weterynarz dyzurujacy w godzinach wieczorno - nocnych, nie dostal za swoja prace godziwej zaplaty. Czyli podwojnej stawki.
Nie, koszty nie sa zblizone. Zupelnie inne mechanizmy ksztaltuja tutejsze ceny. Dochodza do tego ogromne podatki. Hodowca w Danii moze zaryzykowac, i sprzedac szczenie bez zaplacenia podatku, ale ryzykuje bardzo duzo. Niejednokrotnie zbyt duzo, aby ryzykowac. Przeciez caly mechanizm dobrobytu w Skandynawii opiera sie wlasnie na bardzo wysokich podatkach. I dbaja o to, zeby nie runal. Premier Rasmussen planuje nawet wprowadzic ``policje podatkowa``.

Link to comment
Share on other sites

Również uważam ,że nie powinno się sprzedawać za granicę naprawdę nieraz dobrze rokujących szczeniaków za marne grosze.My płacimy z udział w wystawach bez żadnych zniżek itp itd więc dlaczego nasze szczeniaki mają być najtańsze w Europie?
P.S, Nie mam hodowli i nigdy nie miałam ,mam starego psa i piszę tak bo tak uważam.Zacznijmy się cenić po prostu.Nie jesteśmy w niczym gorsi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JustynaJK']Nie jesteśmy w niczym gorsi.[/quote]

Oczywiscie, ze nie jestesmy. Dlatego swoja suczke kupilam w polskiej hodowli, placac za nia tyle samo, co zaplacilabym tutaj. Chcialam, to mam. Bardzo mi zalezalo na tym, aby byla z tej, a nie innej hodowli.

Tym niemniej, opieka weterynaryjna jest tutaj drozsza, podatki sa wysokie, i to ksztaltuje ceny.

edit - bledy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 2 months later...

Mnie to kiedys tlumaczyli Rosjanie ,ktorych ceny szczeniat sa diametralnie rozne dla swoich i tych za granicy (pomijam fakt,ze niektore psy sa przeznaczone tylko na zachod,bo wielu Rosjan ich na nie nie stac..),ujeli to w ten sposob,dlaczego mamy sprzedawac Wam psy po cenie jaka proponujemy naszym,skoro Wy bedziecie pozniej sprzedawac wasze szczeniaki lub kryc waszym psem za ceny jakie obowiazuja w Eur.Zachodniej.,..trudno sie z tym nie zgodzic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea_rska']Mnie to kiedys tlumaczyli Rosjanie ,ktorych ceny szczeniat sa diametralnie rozne dla swoich i tych za granicy (pomijam fakt,ze niektore psy sa przeznaczone tylko na zachod,bo wielu Rosjan ich na nie nie stac..),ujeli to w ten sposob,dlaczego mamy sprzedawac Wam psy po cenie jaka proponujemy naszym,skoro Wy bedziecie pozniej sprzedawac wasze szczeniaki lub kryc waszym psem za ceny jakie obowiazuja w Eur.Zachodniej.,..trudno sie z tym nie zgodzic.[/QUOTE]

i u nas jest dokładnie jak u Rosjan my nie mamy droższych cen dla zagranicznych nabywców, a jedynie tańsze ceny dla rodzimych. :lol: Dzięki temu w Polsce więcej osób stać na rasowego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak dla mnie to oczywiste, że cena szczeniaka dla Niemca powinna być w taki przedziale, jak w Niemczech, co najwyżej z jakąś tam możliwością targowania - ale obowiązującą też dla Polaka.

Inna sprawa, że bawią mnie ceny "dla Niemca", np. wc w Gdańsku kosztuje 1 zł lub 1 euro :D

Link to comment
Share on other sites

Ceny w Polsce i na zachodzie sa rzeczywiscie rozne - Ja mieszkam w Dani. Kiedy zamierzalam kupowac pieska Yorka rozgladalam sie za Hodowla Dunska jak i Polska- Lecz w przeciwienstwie do innych mialam dziwne kryteria a mianowicie nie szukalam tzw. miniaturek lecz takich wiekszych okolo 3 kg i tak 6 miesiecznych. W Pl. za dobrego i dobrze zapowiadajacego sie wystawowo pieska dala bym 3000 tys zl- byly tylko takie 2 lata temu w Danii trafila mi sie okazja i kupilam odpowiadajacego mi pieska z rodowodem za 6000 tys koron przelicznik taki sam -York pet wszystko ok ale jak na samca wyrusl duzy 3,500 i o takim marzylam - jest zdrowy jak rydz nie choruje, i jest zapalonym pilkarzem na boisku robi z pilka wszystko- kocha plywac i i kocha zime. Ogolnie jest psem bardzo aktywnym.
Pytanie dlaczego nie kupilam za taka cene pieska z dobrze zapowiadajacego sie wystawowo - po pierwsze nie zamierzalam go wystawiac a pewnie szkoda by byla takim pieskiem sie nie pochwalic a po drugie ze zawsze wybieralam pieski ktore moze nie sa idealne ale tak samo kochane i zawsze mialy ukryte talenty no moze nie wystawowe ale i tak robily furore w innej dziedzinie - sport lub matematyka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...