Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='volontariuszka']Mam do Was pytanie: czy mój pies powinien nosić kaganiec?(Jej waga mieści się w przedziale 35-40 kg) W moim mieście obowiązek noszenia kagańca dotyczy psów ras groźnych i tych które są podobne do ras groźnych.
Zdjęcie mojego psa :
[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3538f24cfe472a42"]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3538f24cfe472a42
[/URL]

P.S. Jeśli zamieściłam to pytanie w złym temacie to wybaczcie...[/quote]

Hmmm według mnie każdy pies powinien mieć kaganiec np. do autobusy itp....
Pies jest duży a pies jest tylko psem...........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Jeżeli pies nie jest agresywny to nie ma powodu żeby nosił kaganiec gdy np. spacerujecie w parku.[/quote]

Wiesz nie do końca tak jest...
Moją Sabre dzisiaj zaatakował "nieagresywny pies " biszkoptowy labrador był luzem bez kagańca.

Nie ufam psom zwłaszcza obcym. I raczej nie zaufam.
Pięć lat temu miałam operację z powodu pogryzienia, w zeszłym roku Sabre pogryzł pies miała 16 szwów.
Sorki za OT.

Link to comment
Share on other sites

moje psy chodzą normalnie bez kagańca, ale kagańce mamy, od niedawna dopiero dokładnie takie jakie chciałam (no, może prawie dokładnie- chciałam plastikowe, ale kształt ten sam). O tak to wygląda:

[url]http://www.lukrowi.pl/galeria/_img/8672.jpg[/url]

[B][COLOR=SeaGreen]Za duże zdjęcie :p
BeheMod
[/COLOR][/B]
:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']Wiesz nie do końca tak jest...
Moją Sabre dzisiaj zaatakował "nieagresywny pies " biszkoptowy labrador był luzem bez kagańca.

Nie ufam psom zwłaszcza obcym. I raczej nie zaufam.
Pięć lat temu miałam operację z powodu pogryzienia, w zeszłym roku Sabre pogryzł pies miała 16 szwów.
Sorki za OT.[/quote]

Nie miałam na mysli ras postrzeganych jako nieagresywne, tylko rzeczywiście nieagresywne psy. Właściciel, który żyje już ze swoim czworonogiem parę lat, umie mniej więcej przewidzieć w jakiej sytuacji jak zachowa się pies. Wiadomo, że nigdy nie możemy być niczego pewni, ale raczej niewielu chodzi zawsze w kagańcu z psem który nigdy nie przejawiał objawów agresji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Nie miałam na mysli ras postrzeganych jako nieagresywne, tylko rzeczywiście nieagresywne psy. Właściciel, który żyje już ze swoim czworonogiem parę lat, umie mniej więcej przewidzieć w jakiej sytuacji jak zachowa się pies. Wiadomo, że nigdy nie możemy być niczego pewni, ale raczej niewielu chodzi zawsze w kagańcu z psem który nigdy nie przejawiał objawów agresji.[/quote]

Wiesz jak umie i chce przewidziec to ok ale wielu nie umie i nie chce.
Tak juz jest.
Ale ten temat o tym nie jest wiec moze koniec OT ??

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, kończymy OT.

Więc teraz na temat kagańca fizjologicznego: moj pies rozwalił sobie łapę i ma założony opatrunek. Tylko, że za wszelką cenę chce go ściągnąć, więc 24h na dobę siedzi w kagańcu fizjologicznym. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego przy zwykłym kagańcu. Strasznie się cieszę, że kupiłam ten Chopo :].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Dobrze, kończymy OT.

Więc teraz na temat kagańca fizjologicznego: moj pies rozwalił sobie łapę i ma założony opatrunek. Tylko, że za wszelką cenę chce go ściągnąć, więc 24h na dobę siedzi w kagańcu fizjologicznym. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego przy zwykłym kagańcu. Strasznie się cieszę, że kupiłam ten Chopo :].[/quote]

Biedny psiak na czym rozwalił szkło ??
Pogłaskaj go
ja ide spac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']Biedny psiak na czym rozwalił szkło ??
Pogłaskaj go
ja ide spac[/quote]

Miał być koniec offa :mad:

Tak, rozwalił sobie na szkle. Najpierw była mała ranka, a potem zrobiła się rozpadlinana całą opuszkę. Ale po 2 i pół doby wreszcie przestała mu lecieć krew :cool3:. I już nie zjada opatrunku, więc kaganiec leży na półce. Ale przez ponad die doby ani razu nie próbował ściągnąć go z pyszczka! W skórzanym wysiedział najdłużej pół godziny :lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

te kagańce są nadal tylko przez neta dostępne?kurna nie wiem jak ten pychol się mierzy :roll:
[URL]http://allegro.pl/item196510813_kaganiec_fizjologiczny_maszer_.html[/URL]

[IMG]http://img73.imageshack.us/img73/482/tn1008213dr0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']przejrzyj watek.. tam jest opisane jak zmeirzyc.. z reszta zmierz dlugosc kufy i jej wysokosc i szerokosc i porownaj do wymiarow na stronie gappay.pl[/quote]

tylko niestety na stronie GAPPAY nie są dostępne wszystkie wymiary.
Praktycznie mało który kaganiec ma wymiar podany.

Link to comment
Share on other sites

Aris coprawda nie ma fizjologicznego, tylko lekki metalowy (może w nim dyszeć, szczekać i pożerać smakołyki - przynajmniej w domu, kiedy go próbuję przyzwyczajać ;) ) - ale i tak jest za duży (na razie?) jak na prawie 11 miesięcznego onka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uff, przeczytałam wszystko i zdecydowałam się zamówić tego maszera dla mojego labka. Nie musi w nim chodzić, ale są sytuacje, kiedy nawet labrador musi mieć kaganiec.
Wszysscy maszera zachwalają, więc wierzę. Faktem jednak jest, ze pierwsze o czy się myśli patrząc na ten kaganiec, to to, ze jest ogromny. Ale widać taki musi być.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...