Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

od razu mówię że kaganiec nie ma być na spacerki etc. tylko tak awaryjnie (zdarza nam się jechać komunikacją miejską i w sumie tyle) pytam o opinię czy może być :
[IMG]http://img715.imageshack.us/img715/2061/dsc02825m.jpg[/IMG][IMG]http://img651.imageshack.us/img651/1000/dsc02824sp.jpg[/IMG]
[IMG]http://img594.imageshack.us/img594/9656/dsc02826mw.jpg[/IMG][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/462/dsc02823q.jpg[/IMG]

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

Evel-ja dla Lucasa taki właśnie zwykły z firmy kogucik kupiłem za 16zł :P w kącikupupila.Ale nam potrzebny tylko do przejścia przez klatke schodową.Maszera też mamy w którym Luc chodzić za ch.... pana nie chce.
Ale różnica w cenie jest znaczna mimo wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Jeśli on jest w stanie otworzyć dzioba, to awaryjnie może być ;)

Swoją drogą - czy te kagańce są sporo tańsze od fizjologów, czy ludzie je wybierają, bo są ogólnodostępne?[/QUOTE]
są dostępne wszędzie i tanie ja dla młodego pierwszy kaganek kupiłam za 21zł ,ale wyrósł z niego i kaganiec podrdzewiał (miał lipne paski sztuczne) ale na chwile był super , kolejny kupiłam już z dingo(droższe niż fizjologi) dużo lepszej jakości, na codzień super , niezniszczalny póki co i mój pies tez woli chodzić w tym dingo niż w fizjologu .
fizjologa od zawsze nie lubi , taki dziwak .

Link to comment
Share on other sites

No ja muszę jakieś propozycje dla Deksa podesłać, bo padalec zjadł kaganiec no name w jakieś 5 sekund - założyli mu, odwrócili się, usłyszeli PAC i kaganiec leżał na ziemi, a pies dumny i blady siedział sobie obok :roll: Chociaż lepiej byłoby przymierzyć jakiś kaganiec w zoologicznym stacjonarnym, żeby nie wymieniać pięć razy bezsensownie. Coś czuję, że to nie będzie proste...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']No ja muszę jakieś propozycje dla Deksa podesłać, bo padalec zjadł kaganiec no name w jakieś 5 sekund - założyli mu, odwrócili się, usłyszeli PAC i kaganiec leżał na ziemi, a pies dumny i blady siedział sobie obok :roll: Chociaż lepiej byłoby przymierzyć jakiś kaganiec w zoologicznym stacjonarnym, żeby nie wymieniać pięć razy bezsensownie. Coś czuję, że to nie będzie proste...[/QUOTE]
żeby nie ściągał lepiej jakby miał pasek przez czoło wtedy ciężej się ściaga no i wiadomo ciasno założony , regulacja na bokach też pomaga lepiej dopasować , taki najzwyklejszy na pewno do 30zł mozna dostać , jak chcecie cos bardzo porządnego na długo to spójżcie na dingo ja polecam mam i dla psa i dla suki z tej samej seri są droższe ale serio bardzo bardzo porządne jak pies chodzi na codzień w kaganku to świetnie się sprawdza.
ja mam uzywane codziennie oba dingo i są jak nówki zero rdzy , paski nie wyrobione mogę pokazac fotki .

Link to comment
Share on other sites

Evel ja kaganiec odkupiłam okazjonalnie od zootechnik a potrzebowałam go jedynie by spełnić wymogi komunikacji miejskiej (a taki wydaje mi się lepszy niż tuba np.) bo podejrzewam że w innych przypadkach nie będzie potrzebny, jeśli się okaże że będzie to kupimy fizjologa. I chciałam sprawdzić jak będzie się zachowywał bo nigdy nie miał do czynienia z czym takim a już ponad rok ma.

Inna rzecz że ludzie nie wiedzą że istnieje coś takiego jak fizjolog większość uważa że skórzany jest najwygodniejszy etc.

Co do zdejmowania a ten kaganiec miał pasek górny przez czoło? taki trzeci? Bo Bemol też jak chciał to bez tego paska każdy ściągnął

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cześć!
Ja również potrzebuję pomocy.
Kupiłam trzy kagańce dla mojej suki i jestem w stanie ocenić jedynie to, że jeden z nich kompletnie się nie nadaje... Z resztą mam problem, same zobaczcie:

[B]Pierwszy kaganiec[/B] wygląda dość zgrabnie, ale jest według mnie za długi. A zależy mi, by mimo kagańca moja suka dostawała smaczki. W tej chwili jest to niemożliwe, bo żeby sięgnąć smaka musi się wcisnąć w kaganiec, a ten włazi jej aż na brwi.

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-bBwElk-68Gg/URFwFuTb7tI/AAAAAAAAAnA/btN5e_x3dQI/s499/IMG_9917+maszer.JPG[/IMG]

Jeśli chodzi o szerokość - ten sam kaganiec wydaje się dobry. Leży stabilnie i nie lata na wszystkie strony. Jedynym minusem może być zbyt mała głębokość, choć udało jej się ziewnąć, więc może nie jest tak źle jak myślałam.

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-3Eke_5EOfsc/URFwHvT91pI/AAAAAAAAAnQ/QjHr2n8-3sE/s499/IMG_9919+maszer.JPG[/IMG]


[B]Drugi kaganiec[/B] został zamówiony, bo pomyślałam, że może znajdę coś krótszego ;) Jakby nie patrzeć - udało się! Tu widać jak Janka próbuje zjeść smaka, zrobiła to bez problemu, kaganiec jedynie podsunął jej się pod oczy. Nie jestem jednak pewna, czy nie jest dla niej za szeroki [przepraszam za fatalne zdjęcie!].

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-yqtehwKzRRk/URFv_KJYtHI/AAAAAAAAAmY/v7e_wPIuOMs/s499/IMG_9905+chopo.JPG[/IMG]

4. Z boku wydaje się wystarczająco głęboki, a i nie obciera nosa, ale czy mimo wszystko nie jest dla niej za duży?

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-eoK_Fpwaa8o/URFwB78UsGI/AAAAAAAAAmo/CmwMU_6MFmk/s646/IMG_9910+chopo.JPG[/IMG]


Bardzo Was proszę o radę, bo już nie wiem co mam zrobić. Który kaganiec zostawić, który oddać?
Kaganiec ma być do ciągłego noszenia, chciałabym go też sprawdzić na szkoleniu.

Jeśli mam zrobić jeszcze jakieś zdjęcia - piszcie śmiało, co prawda mój pies nie bardzo lubi pozować, ale czego się nie robi dla dobrych rad!

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

A próbowałaś smaki podawać boczkiem? Ja daję zawsze bokiem, jedno "oczko" poniżej paska, pies już się nauczył. Chodziło mi właśnie o to, żeby nie wciskała oczu w pasek, bo na dłuższą metę to niefajne.

Z ciekawości - jakie wymiary pyska ma Twoja sunia i jakie to kagańce, w sensie jakie modele? Ja dla swojej mam coś w rodzaju pierwszej opcji, suka może ziać, ziewać, pić wodę, ale chciałabym dla niej troszeczkę większy kaganiec, problem w tym, że ma niewymiarową kufę i bardzo trudno jest coś dobrać, żeby miała miejsce, ale żeby jej to nie latało na wszystkie strony :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']dla mnie opcja nr 2. jak ma być do ciągłego noszenia, to zobaczysz w lato, ze wcale nie jest za duży;-) psica w nim spokojnie będzie ziajała. a nie lata jej na boki? nie zsuwa się? leży spokojnie? jak tak to ja bym ten zostawiła.[/QUOTE]

No właśnie trochę lata na boki... Dlatego zdecydowałam się jednak odesłać kaganiec, bo mimo iż wielkość na ziajanie, odpowiednia długość do podawania smaczków mnie przekonują, tak szerokość jest ciut za duża i jak sunia chodzi, to widać, że kaganiec jej się przesuwa.

[quote name='evel']A próbowałaś smaki podawać boczkiem? Ja daję zawsze bokiem, jedno "oczko" poniżej paska, pies już się nauczył. Chodziło mi właśnie o to, żeby nie wciskała oczu w pasek, bo na dłuższą metę to niefajne.[/QUOTE]

Nie próbowałam! Raczej starałam się podawać tak trochę pod pyskiem, żeby sunia zawsze sama chwyciła smaka wargami. Muszę spróbować, dzięki za radę!

[quote name='evel']Z ciekawości - jakie wymiary pyska ma Twoja sunia i jakie to kagańce, w sensie jakie modele? Ja dla swojej mam coś w rodzaju pierwszej opcji, suka może ziać, ziewać, pić wodę, ale chciałabym dla niej troszeczkę większy kaganiec, problem w tym, że ma niewymiarową kufę i bardzo trudno jest coś dobrać, żeby miała miejsce, ale żeby jej to nie latało na wszystkie strony :roll:[/QUOTE]

Pierwszy kaganiec jest od Maszera, oczywiście nie wiem co za model.
Drugi to Chopo - sznaucer średni suka.
Bardziej odpowiada mi opcja pierwsza, tylko żeby kaganiec był głębszy - jak w opcji drugiej ;) Maszer odpisał, że wymieni, ale ja bym chciała mieć pewność, że jak się skróci kaganiec, to inne wymiary pozostaną bez zmian. żeby nie było, że kupiłam jej dokładnie taki jak ma teraz skórzany, tylko że ten będzie metalowy.

A wymiary pyska ma takie:
- długość (od oczu do nosa) - 7 cm.
- obwód pyska (mierzony przy oczach, ciasno) 21 cm.
- szerokość mierzona przy oczach - 7 cm.
- szerokość mierzona przy polikach - 11 cm.

Poza tym zastanawiam się, czy nie celować w Baskerville, bo te dwa metalowe kagańce, które mierzyła są dla niej dość ciężkie, widzę to po tym jak układa głowę, kiedy ma je na sobie. A może to dlatego, że oba są w jakimś wymiarze na nią za duże?

A teraz powiedzcie - jak usunąć zdublowany post? :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']
A wymiary pyska ma takie:
- długość (od oczu do nosa) - 7 cm.
- obwód pyska (mierzony przy oczach, ciasno) 21 cm.
- szerokość mierzona przy oczach - 7 cm.
- szerokość mierzona przy polikach - 11 cm.

[/QUOTE]
moja suka ma prawie identyczne wymiary i idealnie na niej leży cocker spaniel rozmiar z chopo niestety nie wiem czy mam psa czy suke model ale chyba suke z tym że na wysokość jest na styk , pies powinien byc głębszy.

Link to comment
Share on other sites

No to właśnie ten, który mam.
Jak to się więc dzieje, że u mojej Janki tak lata na boki. Chopo jest jakby wiadrem, kwadratem, a ten od Maszera jest bardziej dopasowany do pyska, zgrabniejszy.

Już naprawdę nie wiem co zrobić. Szukać dalej, zostawić któryś?
Żaden mnie do siebie nie przekonał w 100%, czuję się zagubiona :nerwy:

Link to comment
Share on other sites

Izmado, Baskerville może być za krótki dla Twojego piecha. Ostatnio w weekend nabyłam mojej suce w typie boksera rozmiar 4. jest niemalże idealny. Z tym, że nos ma w przerwie pomiędzy paskiem opierającym się na kufie a elementem, który również powinien znaleźć się jeszcze na kufie. Dodatkowo nie jest specjalnie za głęboki, więc nie wiem jak będzie z ziajaniem (Pepsi zakładam kaganiec jedynie na spacerach, jak puszczam ją ze smyczy i nie ma innego zajęcia, to wciąga wszystkie śmiecie). Nr 5 jest bardzo szeroki. A 6 nie widziałam.
Moja suka ma takie wymiary kufy:
dł. 6 cm (do czubka nosa) + ok 2 cm dolna szczęka (przodozgryz:megagrin:)
szer. ok 10 cm
Wygląda tak:
[attachment=2211:9603.attach]
Amerykański football 'ista
[attachment=2212:9602.attach]
Tutaj jeszcze paski nie wyregulowane...
[attachment=2213:9601.attach]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Wiem, że jest za niski, ale to jedyny, który jako/tako leży i nie przeszkadza psu, wiem, że może przez niego zjadać śnieg :angryy: i pić wodę, więc nie jest BARDZO tragicznie... Zaden inny, na boksery i nie tylko nie pasował. Oprócz kagańca zakładanego "na chwilę" ćwiczę z nią niejedzenie śmieci i mam nadzieję, że jak zrobi się cieplej, to kaganiec już będzie niepotrzebnym gadżetem. Ostatnio wciągnęła olbrzymia reklamówkę (dla zabawy) miała podawaną morfinę na wymioty, bo domowe sposoby nie poskutkowały - teraz mam traumę.
Mam już w domu 2 kagańce (skórzany i metalowy), których nie zwróciłam w odpowiednim czasie i kurzą się w domu, muszę je gdzieś wystawić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Le-moniada']Izmado, Baskerville może być za krótki dla Twojego piecha. [/QUOTE]

Też mi się tak wydaje...
No nic, zaryzykuję i zamówię Chopo cocker spaniel.
Niedługo zwroty paczek z tymi kagańcami wyniosą mnie tyle co nowy kaganiec! Ech...

Dziękuję Wam za rady!
Jak dojdzie do mnie nowe zamówienie (czekam na razie na zwrot kasy za poprzednie), to pewnie pochwalę się, czy udało nam się znaleźć kagańcowy ideał ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']
Jak dojdzie do mnie nowe zamówienie (czekam na razie na zwrot kasy za poprzednie), to pewnie pochwalę się, czy udało nam się znaleźć kagańcowy ideał ;)[/QUOTE]

Doszedł Chopo cocker spaniel suka, w wersji pro, bo tylko taki znalazłam.

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-GG0sGxveqaw/UR41AhoJW0I/AAAAAAAAAn8/OQ5DkEsnisM/s646/IMG_9936+chopo+pro.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-zYoPhi3SLQA/UR40_y6fmiI/AAAAAAAAAn0/P8ZLmsVSnKo/s499/IMG_9927+chopo+pro.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-3rAu6xP1fNg/UR40-SqOQeI/AAAAAAAAAnk/xWCERp7VSyE/s499/IMG_9922+chopo+pro.JPG[/IMG]

A tak wygląda Janka kiedy bardzo chce zjeść parówkę z mojej ręki:

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-_UfaYWLh-eQ/UR40_RYRyEI/AAAAAAAAAns/FsRK5CKQNHA/s499/IMG_9923+chopo+pro.JPG[/IMG]

[quote name='zen1atta']Witam, mam pytanie odnośnie kagańca Chopo Pro (z białą poduszką), jeśli koniec poduszki znajduje się tuż przy nosie, to kaganiec nie jest przypadkiem za długi? Wiecie, pies tam ma dość delikatną skórkę i nie chcę, żeby dostał jakichś otarć...[/QUOTE]

Mam to samo pytanie! Ta poduszka jest jakaś niewydarzona...

Jak mierzyłyśmy kaganiec, odwiedziła nas moja mama. Pierwsze co powiedziała, to było: "za duży!", nie wiem tylko czy sugerowała się wiadrem na pysku psa, czy może swoim niedoświadczonym okiem rzeczywiście odkryła niedopasowanie kagańca.

Ja od siebie dodam, że na szerokość leży świetnie. Głębokość też jest fajna. Długość właściwie do przyjęcia, ale ta poduszka? Nie wiem, wydaje mi się że jest za wielka.
Może jakiś kaletnik mógłby mi ją wymienić?

Co sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...