Jump to content
Dogomania

zawody w Warszawie


Małgoś

Recommended Posts

Gratulacje dla wszystkich co przetrwali!

Ja obejrzalam sobie prawie cala zeroweczke i czesc jedynki z boku i w przeciwienstwie do Gagi sedziowanie mi sie nie podobalo. Byc moze bede spiewac za kilka miesiecy inaczej, ale to nie jest to czego ja oczekuje od sedziego.
Draznilo mnie to, ze dziewczynie bladej ze zdenerwowania z powodu debiutu obcinal punkty za to, ze zapomniala odpiac smycz, komus, ze za wczesnie odpial smycz, ze cial punkty za bledy komisarza (sorki Kamil), przy jednoczesnym braku odejmowania punktow za uzywanie smyczy podczas chodzenia przy nodze (podczas ociagania sie psa, odchodzenia w bok lub na zakretach) lub tez za uzywanie smyczy przy "automatycznym" siadzie czy przy naprowadzeniu na pozycje zasadnicza. Zauwazylam, ze nie byly odejmowane punkty za powtarzanie komend lub tez byly odejmowane nieznacznie a psy, ktore na chwile opuscily ring nie byly dyskwalifikowane.
Ja rozumiem, ze zerowka ma motywowac do do dalszej pracy, ale to nie do konca chyba o to chodzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co ja wiem, to sędzia nie obcinał punktów za to, że ktoś nie odpiął smyczy, lub odpiął ją za wcześnie. W tym wypadku chodziło o swego rodzaju lekcję dla startującego, że może rozpoczynać ćwiczenie tylko po komendzie komisarza (0,5pkt). Wszyscy w klasie 0 nagminnie tracili punkty przez to, ze nie czekali na start komisarza tylko sami rozpoczynali ćwiczenie.
Punkty za ciągnięcie psa, szarpanie i w ogole uzywanie smyczy przy chodzeniu przy nodze byly odliczane (0,5pkt)
za kazde powtorzenie komendy byly odliczane punkty (0,5pkt)
Ring opuscil jeden pies i wlasnie dlatego, ze to byla 0 i wszystko inne pies wykonal rewelacyjnie to cwiczenie przy ktorym to zrobil zostalo niezaliczone i dodatkowo obcieta regulaminowa liczba punktow.

Takze wydaje mi sie, ze Twoje zarzuty byly jednak bezpodstawne.

ChandlerTheDog

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wendka']Gratulacje dla wszystkich co przetrwali!

Ja obejrzalam sobie prawie cala zeroweczke i czesc jedynki z boku i w przeciwienstwie do Gagi sedziowanie mi sie nie podobalo. Byc moze bede spiewac za kilka miesiecy inaczej, ale to nie jest to czego ja oczekuje od sedziego.[/quote]

O prosze! To mamy zalazek dyskusji bo pojawil sie glos krytyczny :lol:
I dobrze ! :)


[quote name='wendka']Draznilo mnie to, ze dziewczynie bladej ze zdenerwowania z powodu debiutu obcinal punkty za to, ze zapomniala odpiac smycz, komus, ze za wczesnie odpial smycz, ze cial punkty za bledy komisarza (sorki Kamil), przy jednoczesnym braku odejmowania punktow za uzywanie smyczy podczas chodzenia przy nodze (podczas ociagania sie psa, odchodzenia w bok lub na zakretach) lub tez za uzywanie smyczy przy "automatycznym" siadzie czy przy naprowadzeniu na pozycje zasadnicza. Zauwazylam, ze nie byly odejmowane punkty za powtarzanie komend lub tez byly odejmowane nieznacznie a psy, ktore na chwile opuscily ring nie byly dyskwalifikowane.
Ja rozumiem, ze zerowka ma motywowac do do dalszej pracy, ale to nie do konca chyba o to chodzi.[/quote]

Ja bylam prawie-ze-debiutant (nie liczac pierwszej dyskwy jakis miesiac temu), bylam zielona ze stresu i znowu mi sie nogi trzesly :cool3:
Ja oberwalam pare razy za to odpiecie smyczy (z jednym razem sie nie zgadzam ale bez przesady, te 0.5 pkt nie stanowi o naszym przejsciu ;) ). Do napinania smyczy sie nie przyznaje ale nie o tym chcialam: fakt, ze zdziwilo mnie to, ze za samowolne odpiecie (bez uprzedniego znaku) smyki mozna zarwac punkty karne...ale...jesli ma sie wychowywac zawodnikow w zerowce do klas wyzszych to od poczatku trzeba dbac o szczegoly.
Ja na pierwszych zawodach wydawalam komendy szeptem, teraz pilnowalam odpowiedniej modulacji glosu i poziomu dziweku :lol: , za to nie dzialalam w koordynacji z sygnalami komisarza. Na trzecich zawodach(znaczy tych przyszlych), oddechu nie zlapie bez pozwolenia ale na pewno wyloze sie na jeszcze czym innym :diabloti: . A gdybym nie zostala "ukarana" to raczej nie zwrocilabym uwagi na poszczegolne elementy.

Jeszcze sprawa braku dyskwalifikacji za przejscie przez tasme: zauwazylas moze, ze ring byl maly, pacholek przy ktorym stal przewodnik byl bardzo blisko tasmy- wiec psy z gorzej zrobionym zakretem, z takim szeeerokim obejsciem przewodnika do pozycji "noga" po prostu wylazily za tasme. OK,.- pies dobrze przygotowany tak nie robi.. ale ja tu widzialam ow pierwiastek zachecajacy zerowkowiczow do pracy:) Oczywiscie nie jest to prawda objawiona, wiec komus sie moze nie podobac:) To normalne ;)
ja sedziego oceniam oczywiscie mocno subiektywnie ale rozumiem, ze mozna miec inne zdnaie ;)
pozdrawiam
Gaga subiektywna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gaga']:oops: podziekowal, podziekowal...aja zalozylam sobie wczoraj, po przeprowadzeniu glebokiej analizy calosci wystepu (w rozbiciu na elementy), ze w jedynce zaczniemy jak w zerowce dostaniemy 95 pkt i niekoniecznie u sedziego, ktory sedziowal w Ryczywole :diabloti:
Poprzeczka jak dla mnie i Cheya wysoka, wiec mamy do czego sie wspinac :cool3:
[/quote]

Nie zgadzam sie z Toba- zerowka jest strasznie malo... rozwojowa. Warto probowac sil w 1 - kazde zawody pokazuja, gdzie sa dziury. Ja z Vortanem klase 0 zaliczylam 1x na, o ile pamietam 92 pkt. I chwatit. Potem juz probowalam sil tylko w klasie 1.

I jeszcze co do opuszczenia placu - jesli pies dal sie zwolac to chyba w klasie 0 nie ma za to dyskwalifikacji.
Pozdrawiamy-
Basia i Vorti (zdecydowanie zimnolubny)

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa to nie widzialam.. mialam poczatkowy numer startowy to najpierw sie skupialam a potem odreagowywalam...
OK , precyzuje zeznania: ja, osobiscie i indywidualnie uwazam, ze ocenial nas bardzo madry i zyczliwy sedzia.
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i V']Nie zgadzam sie z Toba- zerowka jest strasznie malo... rozwojowa. Warto probowac sil w 1 - kazde zawody pokazuja, gdzie sa dziury. Ja z Vortanem klase 0 zaliczylam 1x na, o ile pamietam 92 pkt. I chwatit. Potem juz probowalam sil tylko w klasie 1. [/quote]

Basiu, ale my mamy dziury wielkosci stodoly w zerowce;D Wierz mi, ze jest nad czym pracowac:) Ale spokojnie, mamy czas, mlody ma raptem 1,5 roku to zdazymy i do tej jedynki:)

[quote name='Basia i V']I jeszcze co do opuszczenia placu - jesli pies dal sie zwolac to chyba w klasie 0 nie ma za to dyskwalifikacji.
Pozdrawiamy-
Basia i Vorti (zdecydowanie zimnolubny)[/quote]

My u sedziego Rurarza mamy dyskwe za to, ze mlody po skoku przez przeszkode poszedl poza plac... i niewazne ze nie wolany zaraz wrocil;) Poszedl to poszedl...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Mnie osobiście bardzo się podobało.Byłam pierwszy raz na takich zawodach, nie mówiąc nawet o startach. Sędzia poobcinał mi punkty za za wczesne odpinanie smyczy itp ale gdyby nie to nigdy bym nie zwróciła na to uwagi. Prawdę mówiąc byłam nieprzytomna ze zdenerwowania bo Dina po raz pierwszy w swoim zyciu nie chciała się bawić piłeczką jak bawiłysmy się przed startem:crazyeye: . Wielkie podziekowania dla Kamila bo dodawał mi otuchy na ringu. liczyłam na bardziej szczegółowy opis na karcie startu ale samą kartę też widziałam pierwszy raz w życiu więc to może normalne. Czy ktoś mi może uświadomić jakie błędy popełniłam przy przeszkodzie bo nie mam zielonego pojęcia a na karcie jest tylko : błędy przewodnika. Konkluzja jest taka - Dina jest świetna ale ja muszę się jeszcze spooooro nauczyć.
pozdrawiamy
DINA's team

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gaga']Basiu, ale my mamy dziury wielkosci stodoly w zerowce;D Wierz mi, ze jest nad czym pracowac:) Ale spokojnie, mamy czas, mlody ma raptem 1,5 roku to zdazymy i do tej jedynki:)



My u sedziego Rurarza mamy dyskwe za to, ze mlody po skoku przez przeszkode poszedl poza plac... i niewazne ze nie wolany zaraz wrocil;) Poszedl to poszedl...:evil_lol:[/quote]
To dowodzi, ze kryteria sedziow nie sa jednolite, co jest zle.

Link to comment
Share on other sites

To fakt, ale co chciec ja nie mamy jedynego, obowiazujacego i bardzo szczegolowego regulaminu OB ?;) Wiekszosc niuansow i tak wychodzi na odprawie. Ale moze za jakis czas wspolnie dopracujemy sie idealu i po stronie sedziow i zawodnikow. Bo spoznienia przy rejestracji oczywiscie nadal sa! I jesli odprawa ma sie rozpoczac o 8.30 to znaczy przed ta godzina zalatwione sa juz i wplaty i losowanie numerkow..:diabloti:

Wszyscy sie uczymy.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam. Razem z moim Luciem zajelismy zaszczytne 5 miejsce (ostatnie) w jedynce. Mimo słabego wyniku ze startu jestem bardzo zadowolona.
był to trudny start, ponieważ nie wiedziałam jak mój pies sie zachowa.
Tak sie złozyło, ze na ostatnich warszawskich zawodach, takze organizowanych przez Baritusa -
i w tym miejscu ;

[B]Wielkie podziekowania dla organizatorów i gratulacje za organizacje zawodów, a przede wszystkim za zadaszony ring na którym jakoś szło wytrzymac w tym upale[/B] :klacz: [B]Dziękujemy![/B]

pies kompletnie wyszedł mi z reki, robił co chciał, zachowywał sie jakbysmy pierwszy raz sie widzieli i startowali. Pare dni później okazało się, ze jestem bardzo chora i na długo trafiłam do szpitala.
O ile po tamtych zawodach czułam zazenowanie, to teraz cała sytuacja mnie fascynuje. Zrozumiałam jak niesamowite sa psy i podziwiam Lucia, ze wyczuł moja chorobę i tak wyraźnie pokazał; pani Ty jestes jakaś nie ten teges :-o
Wczorajszy start miał mi pokazać jak pies bedzie sie zachowywał, gdy mój stan zdrowia sie poprawił.
Z załozenia nie walczyłam o punkty, a start traktowałam na wpół treningowo. Mimo upału i braku treningów - Lucio pracował poprawnie, co ogromnie mnie ucieszyło :lol:

Sedzia według mnie jak najbardziej sprawiedliwy i życzliwy, a co najwazniejsze cierpliwy nawet do tak tępych przewodników jak ja - notorycznie myle trase zetki :wallbash:

Wszystkim startujacym gratuluje i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Punkty za ciągnięcie psa, szarpanie i w ogole uzywanie smyczy przy chodzeniu przy nodze byly odliczane (0,5pkt)[/QUOTE]

za kazdorazowe szarpniecie/pociagniecie czy za calosc?

[QUOTE]Ring opuscil jeden pies i wlasnie dlatego, ze to byla 0 i wszystko inne pies wykonal rewelacyjnie to cwiczenie przy ktorym to zrobil zostalo niezaliczone i dodatkowo obcieta regulaminowa liczba punktow. [/QUOTE]

Z tego co widzialam to ring opuscilo przynajmniej 2 psy, z czego jeden na pewno nie zostal zdyskwalifikowany.
Czy wykonal rewelacyjnie czy nie, to jednak wylamal sie. Byly to zawody posluszenstwa i przymykanie oka na to wydaje mi sie dziwne.
A jaka to regulaminowa ilosc punktow za opuszczenie ringu? :cool3:

[QUOTE]O prosze! To mamy zalazek dyskusji bo pojawil sie glos krytyczny :lol:
I dobrze ! :smile:
[/QUOTE]

wszystkim sie nie dogodzi :evil_lol:
Ja tylko chce jeszcze dodac ze nie czepiam sie absolutnie organizacji bo bylo wzorowo i bardzo przyjaznie dla startujacych. Nie bede sie tez czepiac poziomu, bo wszystkie psy (i przewodnicy) w tym upale pokazali sie duzo ponizej swoich mozliwosci. I tak sie dziwie, ze wszystkie psy nie puciekaly stamtad :lol:

[QUOTE]A gdybym nie zostala "ukarana" to raczej nie zwrocilabym uwagi na poszczegolne elementy.[/QUOTE]

Gago, ja jak najbardziej zgadzam sie z "karaniem" przewodnikow i wychowywaniem ich. Jedynie nie rozumiem tego czemu "kara" za przedwczesne wydanie komendy jest taka sama jak za szarpniecie psa i silowe usadzenie go w pozycji zasadniczej. Albo za szarpanie przy ociaganiu sie.
ja mialam wrazenie, ze sedzia bardziej zwracal uwage na drobiazgi anizeli na poszczegolne cwiczenia. I to mi sie nie podobalo.
nie kwestionuje tego, ze byl mily i pomocny dla startujacych.

Link to comment
Share on other sites

[B]A ja chcialam najmocniej przeprosić Kamila Kędziorka. Z powodu mojej karygodnej pomyłki :oops: (czeski błąd) przy wystawianiu dyplomów dla klasy 2[/B]
[CENTER][B][SIZE=4]Kamil otrzymał III lokatę a powinien zająć [/SIZE][/B]
[B][SIZE=4]II miejsce[/SIZE][/B][/CENTER]
[LEFT][B]lokata II -176 p., lokata III - 167 p.[/B]
[B]Kamil jest tak miły, że absolunie mi nie dał za to po łbie,:mad: choć powinien, a zresztą gdyby mi przyłożył to by mi pewnie lzej było.[/B][/LEFT]
[CENTER][B][SIZE=6]KAMIL PRZEPRASZAM[/SIZE][/B][/CENTER]
[LEFT][B]A jako, że sucz mi cieknie, zobowiązuję się do karnych prac społecznych na rzecz Baritusa:lol: Moge np. przeszkody malować i wykonywać inne zlecenia pokrzywdzonego.[/B][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wendka']za kazdorazowe szarpniecie/pociagniecie czy za calosc? [/quote]

Za kazdy raz 0,5 pkt w plecy :diabloti:



[quote name='wendka']A jaka to regulaminowa ilosc punktow za opuszczenie ringu? :cool3: [/quote]

Za opuszczenie granic ringu jest dyskwa i koniec kropka. Na jednych z poprzednich zawodow pies zaliczyl dyskwe za to ze jedna lapa w trakcie cwiczen wyszedl za tasme....




[quote name='wendka']Gago, ja jak najbardziej zgadzam sie z "karaniem" przewodnikow i wychowywaniem ich. Jedynie nie rozumiem tego czemu "kara" za przedwczesne wydanie komendy jest taka sama jak za szarpniecie psa i silowe usadzenie go w pozycji zasadniczej. Albo za szarpanie przy ociaganiu sie. [/quote]

Od gornej granicy punktow mozesz ciac po 0,5 pkt az do poziomu 5 pkt. Tak mi sie zdaje. Moze nawet mozna po 1 pkt.... do uznania sedziego. W sumie jak sedzia potnie kilka razy te 0,5 za bledy przewodnika to i tak sumarycznie cwiczenie jest zaliczone, bo zatrzymujesz sie na poziomie 7-8 punktow a to nadal nie zabiera szansy na ocene doskonala;)
TU bardzo pilnowane byly wlasnie bledy typu:nie zwracanie uwagi na sygnaly sedziego/komisarza, szarpniecia, zbyt wczesne odpinanie smyczy. Niby nic ale jak sie popatrzy z boku to te elementy skladaja sie na styl wystepu i chyba przewodnik uczy sie jak nie psuc ladnego obrazu pracy psa;))


[quote name='wendka']ja mialam wrazenie, ze sedzia bardziej zwracal uwage na drobiazgi anizeli na poszczegolne cwiczenia. I to mi sie nie podobalo.
nie kwestionuje tego, ze byl mily i pomocny dla startujacych.[/quote]

Tak sobie mysle, juz calkiem na zimno, ze moze sedzia wyszedl z zalozenia, ze skoro ktos przystepuje do zerowki to i tak pracuje z psem i bedzie pracowal dalej czyli poziom pracy psa bedzie sie podnosil...wiec postanowil postawic na szybka edukacje przewodnika? :cool3:
jak czytalam o sedziowaniach, widzialam i czulam na wlasnej skorze to kazdy sedzia kladzie nacisk na cos innego...ale jakby tych sedziow tak polaczyc w calosc to byloby fajnie :) W kazadym razie wielu z sedziow juz ma swoje etykietki- na co trzeba u nich uwazac...psu to wszystko jedno a my sie szlifujemy- my, te diamenty :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Nawet w zerowce wyrazne szarpniecie smycza ma oznaczac wg reulaminu niezaliczenie cwiczenia chodzenia przy nodze, takze smycz napieta przez wiecej niz polowe cwiczenia.

A czy to bylo wyrazne, czy przypadkowe szarpniecie, to juz ocenil sedzia.
Nie widzialam, wiec nie wypowiadam sie jak bylo - pisze tylko co na temat szarpniecia smycza mowi regulamin.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

O i mamy jeszcze porzadek w nomenklaturze. Slusznie Zofia napisala : smycz napieta to cos innegi niz szarpniecie . To jest dokladnie tak samo jak na zawodach - jakies "drobiazgi", na ktore nie zwaca sie uwagi stanowia o ocenie ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja generalnie jestem zadowolona z naszego występu. Dodatkowo jestem dziwiona, że mimi takiego skwaru psu chciało się cokolwiek robić. Trapek pierwszy raz na zawodach poszedł do kwadratu i gdyby nie moje błędy ...

Organizacja była w porządku. Brakowało mi tylko jednego - tablicy, na której byłyby zamieszczone informacje ile jest psów, numery startowe i punktacja. Być może nie zauważyłam jej a była. Jeżeli tak, to bardzo przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...