Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

[B]Kardusiu[/B], z tym namordnikiem to ja mam mieszane uczucia. Jeszcze nie zakladałam Regonowi. Bardzo bym chciala, zeby sobie biegał w kagańcu ale...jak zaloze to wszyscy będa zgorszeni, ze takiego groxnego psa luzem puszczam. Ot, przewrotnośc ludzka. Ja byłabym spokojniejsza, ze mu do glowy żaden głupi pomysl nie przyjdzie, a ludzie y zaraz chcieli jak w kagancu-to na smycz:angryy: Tym sposobem biega bez kaganca, a ja mam oczy dookola glowy i ciesze sie jak jest mżawka bo nikogo nie ma i mozemy sobie pobiegać, patyki, pileczki spokijnie porzucać:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

[B]Borsaf [/B] - ja jednak przezornie w miejscach przebywania innych ludzi i psów zawsze mam ze sobą kaganiec. Tak dla swojej "spokojności", bo nie wiem jakich ludzi spotkam i jaka ich będzie reakcja. Przecież niektórzy uważają, że duży pies to może być bardzo groźny... Jak Dolka jest na smyczy, to kaganiec (taki mięciutki - jak opaska) mam w kieszeni...A że jest przyzwyczajona do noszenia - więc nie czuje się skrzywdzona jak jej to nakładam. Ona jest dużą suką, więc czasem u niektórych budzi respekt...po co mam innym dawać pretekst do zarzutów, że puszczam "groźnego psa" bez zabezpieczenia samopas... Oczywiście są miejsca gdzie hulaj dusza....ale oczy też latają dookoła globusa :-o...

Link to comment
Share on other sites

[B]Jura[/B], nie nerwuj się ;) - ja wychodzę z założenia, że zachowań nawet własnego psa nigdy do samiutkiego końca przewidzieć nie można. Moja Luka, która nie odstępuje mnie na krok, kiedyś mi nawiała - przestraszyła się i poszła w długą. A nigdy w życiu tego po niej się nie spodziewałam. Teraz chodzi po ulicy zawsze zasmyczona - wychodzę z założenia, że wybiegać ma się na polu czy na treningu ze mną, także nie ma po prostu potrzeby spuszczać jej ze smyczy w innych miejscach. A i w przypadku małego psa jednak zawsze bezpieczniej wyciągnąć go z paszczy innego psiura przy pomocy smyczy, niż przy pomocy rąk. :roll: Dużego psa też przecież łatwiej poskromić, jak jest na smyczy, to oczywiste.

Ja nawet nie wiem, jaka była dziś pogoda... od 11 w pracy, w domu byłam po 19... Nerwówkę dziś mieliśmy, bo z wizytą do dyrektora przyjechał ambasador Hiszpanii i wszyscy chodzili nakręceni, przez co poleciało parę iskier. :roll: No a jeszcze na dokładkę przyszła do pracy nowa dziewczyna, która zwierzyła mi się z połowy swojego życia, baaaardzo pokręconego życia łącznie z psychicznymi problemami - ze szczegółami - i mam głowę jak dzwon. Broń Boże przyznawać się do studiów psychologicznych - zaraz wszyscy się zwierzają... ;)

A żeby jeszcze mi dowalić, los wymyślił, że dawno mnie zęby nie bolały i trzeba to zmienić...:shake:

[B]Wind[/B] - fajnie masz z tymi tańcami, zazdraszczam. :cool3: Moi rodzice zapisali się na tańce latynoamerykańskie. :crazyeye: Cholernie żałuję, że nie zobaczę ich na pierwszych lekcjach.:p

[B]zach[/B] - ciągle zapominam zapytać - jak Twoje kolano??

[B]Flaire[/B] - kciuki za Lotkę mmmmocno zaciśnięte!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia_i_Luka'][B]
[B]Wind[/B] - fajnie masz z tymi tańcami, zazdraszczam. :cool3: Moi rodzice zapisali się na tańce latynoamerykańskie. :crazyeye: Cholernie żałuję, że nie zobaczę ich na pierwszych lekcjach.:p

[/QUOTE]

[B]Gosia[/B], nie zazdraszczaj tylko sama doswiadczaj :cool3: Ja moge tylko powiedziec, ze to super rozrywka. Uelastycznia cialo, podnosi poziomy hormonow szczescia, wzmacnia kondycyjnie i przede wszystkim daje mnostwo zadowolenia. Mamy bardzo wymagajaca nauczycielke, ktora przez cala lekcje nie spuszcza z nas wzroku i wylapuje kazde niedociagniecie :razz: I wlasnie dlatego jest tak fajnie ... rownie trudno jak na obedience :evil_lol:

BTW i znowu kolejne tematy fotograficzne same wpadaja mi przed obiektyw :cool3:

W.

Link to comment
Share on other sites

Doświadczać zwyczajnie nie mam kiedy... zwłaszcza, że mam jeszcze mnóstwo planów i nie mam pojęcia, jak to wszystko pogodzę... Teraz moim priorytetem jest prawo jazdy, marzy mi się zacząć jeszcze przed końcem roku, bo w 2007 planują jakieś zmiany. :roll: W czwartek idę się zorientować co i jak. :multi: No i jeszcze chodzi mi po głowie cały czas ten hiszpański... tylko nie mam pojęcia, gdzie go wcisnę w moim grafiku zajęć. :-(

Link to comment
Share on other sites

Mój komputer umarł, więc kontakt z dogo mam sporadyczny, z doskoku, piszę więc szybko, bo zaraz muszę zmykać.

W kwestii kagańca - warto przyzwyczaić każdego psa do tego ustrojstwa. Oba moje kundle paradują w namordnikach. Leon, z wiadomych względów :evil_lol: , domu bez niego nie opuszcza, ale Moniuś też przysposobiony bez wielkich problemów i żadna sytuacja nas nie zaskoczy :lol: .

[quote name='swallow'][B]INA[/B] - fajnie to wygląda na zdjęciach, jakby takie fotki rozsyłało się potencjalnym nabywcom AT to pewnie znacznie zmniejszyłaby się populacja airedali :evil_lol: [/quote]
Moja znajoma kupując beagla pojechała do hodowli, gdzie hodowcy mają "pokój pokazowy" pt. "co może zrobić bigiel" :evil_lol: . Są tam meble zniszczone przez pieski. Podobno odjazd totalny. Wybebeszona kanapa, fotel z wyprutymi wnętrznościami, zjedzone dywany etc. To tak dla przyszłych nabywców na dzień dobry.

[B]coztego[/B] - pytałaś gdzieś o menu mojego kota. Otóż młoda je puszki i saszetki. Tylko mokra karma z dużą ilością sosiku lub galaretki. Natomiast starucha tylko suchą karmę. Zastanawiam się, co będzie, jak już stanie się zgrzybiałą staruszką i zęby jej wypadną, czy czasem nie umrze z głodu, bo wybredna jest jak mało kto. Już miewała 2-3 dniowe głodówki, gdy jej kupiłam nie taką karmę, jak trzeba.

[B]swallow[/B], drapak dla kota superaśny. Też bym taki chciała, może trzeba chłopa poprosić... A nuż się zlituje nad koteckami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']
[B]coztego[/B] - pytałaś gdzieś o menu mojego kota. Otóż młoda je puszki i saszetki. Tylko mokra karma z dużą ilością sosiku lub galaretki. Natomiast starucha tylko suchą karmę. Zastanawiam się, co będzie, jak już stanie się zgrzybiałą staruszką i zęby jej wypadną, czy czasem nie umrze z głodu, bo wybredna jest jak mało kto. Już miewała 2-3 dniowe głodówki, gdy jej kupiłam nie taką karmę, jak trzeba.

[/quote]

[B]Mokka[/B] - moja też wybredna i tez je tylko suchą karmę i to tylko z najwyzszej półki. Jak kiedyś mi zabrakło, a otwarte były tylko hipermarkety i tym podobne to kupiłam jej zwykłą suchą .Od tego dnia rozumiem powiedzenie rzygać jak kot :evil_lol: Jakis czas temu spróbowałam jej dać tuńczyka w sosie własnym i jest to jedyne jedzenie inne niz sucha karma które jej smakuje i na dodatek wszędzie można kupić :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='swallow'][B]Mokka[/B] - moja też wybredna i tez je tylko suchą karmę i to tylko z najwyzszej półki. Jak kiedyś mi zabrakło, a otwarte były tylko hipermarkety i tym podobne to kupiłam jej zwykłą suchą .Od tego dnia rozumiem powiedzenie rzygać jak kot [/quote]
:loveu: Tiaaa, królewna :loveu:

Moja nie rzyga, bo po prostu hipermarketowej karmy nie przyjmuje. Woli głodować :mad: .
No bo jeśli Hill'sa zabrakło, to nie jemy nic...

Link to comment
Share on other sites

Co do kagańca to chyba jest prikaz odgórny , że pieski powyżej 20 kg mają być wyprowadzane na smyczy badź kaganiec posiadać. Kiedy mieszkaliśmy w Warszawie , na naszym osiedlu było to respektowane przez właścicieli piesków. I myśle , że bardzo dobrze. Pamiętajmy , że nie każdy lubi pieski tak jak my i na pewno trzeba liczyć się z innymi spacerowiczami. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minio']Weszłam na stronke federacji kynologicznej w spis hodowli.
Powiedzcie mi dlaczego nie mogę znaleźć , niektórych polskich hodowli w spisie?:crazyeye:[/quote]
Jeżli to spis hodowli FCI, to znajdziesz tam tylko hodowle, których przydomki są zarejestorwane w FCI. W Polsce, przynajmniej do niedawna, można było zarejestrować przydomek bez rejestracji w FCI - nie wiem, czy ciągle jeszcze można.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kardusia']A gdzie się podziały :roll: [B]Ali, Anisha i Rita[/B] ?...
[IMG]http://www.gifyx.za.pl/gify/zwierzeta/webpeople-felixthecat.gif[/IMG][/quote]No właśnie, gdzie.

Dziękuję wszystkim za dobre słowa.
Niestety, ale po przemyśleniu sprawy dochodzę do wniosku, że ten kaganieniec ma bardzo istotne znaczenie dla sprawy. Jest tak pisała [B]borsaf[/B]. Widok psa w kagańcu włącza u ludzi myślenie "O idzie groźny pies". Wieszość ludzi, którzy znają mnie z Fredźką ze spacerów wie, dlaczego mój sucz w nim występuje. Nie raz widzieli akcje przy różnego typu karmnikach. Natomiast ludzie, którzy wychodzą z psami okazjonalnie, widząc Fredkę dają swojemu psu sygnał "Uwaga niebezpieczeństwo". Niestety widok zestresowanego zespołu budzi w mojej psicy instynkt łowiecki :mad:. Jej akcja jest błyskawiczna i trwa nieporównywalnie krócej od reakcji właściciela :evil_lol:. (Jedynie ostatnio było inaczej :oops:).
Wkurza mnie ta sytuacja, bo poza przypadkami niezsocjalizownych psic, których nie jest wiele, na spacerach nie dochodzi do sytuacji konfliktowych. Czuję się bezradna, bo nie mam patentu, jak jej tego oduczyć, a naiwnie myślałam, że już mi się to udało. ([B]Wind[/B], jakbym rzucała łańcuszkiem, to by mnie chyba właściciele tych atakowanych bied zatłukli na miejscu)

[B]Gosia[/B], czy wiesz, że Wasza wystawa jest reklamowana w Waszawie?

Link to comment
Share on other sites

Druga sprawa Ramir istnieje na liście ale chyba z innego kraju .
Według nowego regulaminu nazwy są weryfikowane . Ale jeżeli dawno założona hodowla ma taką samą nazwę co już zarejestrowana , to nazwy się pokrywają .
Dobrze kumam? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kardusia']A gdzie się podziały :roll: [B]Ali, Anisha i Rita[/B] ?...
[IMG]http://www.gifyx.za.pl/gify/zwierzeta/webpeople-felixthecat.gif[/IMG][/quote]
[COLOR=blue][B]Ali[/B] buduje ....... hihi :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/COLOR]
[COLOR=#0000ff]A gdzie [B]Anisha i rita60 ?????????? [/B]Dziewczynki gdzie jesteście??[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kardusia']A gdzie się podziały :roll: [B]Ali, Anisha i Rita[/B] ?...
[IMG]http://www.gifyx.za.pl/gify/zwierzeta/webpeople-felixthecat.gif[/IMG][/quote]
[B]Kardusiu[/B] jestem,mało wchodze na dogo bo jestem zmeczona,a jak mam chwile czasu to nadrabiam domowe zaległosci,ledwo sie wykurowałam z tamtych dolegliwosci dopadło mnie zapalenie oskrzeli i tak w kołko.Dzieki za pamiec i serdecznie pozdrawiam.[B]Jura [/B]nie przejmuj sie tak wyskokiem swojej pannicy,ludzie sa nieprzwidywalni a co dopiero oczekiwac po naszych czworołapch,spojrz w jej brazowe oczka pełne miłosci i roztopisz sie jak sopelek w słoncu/ale porownanie:roll: /.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minio']Druga sprawa Ramir istnieje na liście ale chyba z innego kraju .
Według nowego regulaminu nazwy są weryfikowane . Ale jeżeli dawno założona hodowla ma taką samą nazwę co już zarejestrowana , to nazwy się pokrywają .
Dobrze kumam? :roll:[/quote]Tak. .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']A, dzięki za troskę. Oczko super. :-) Nic już nie cieknie, ani troszkę. Jeszcze tylko przez kilka dni musimy kropelki stosować.[/quote]
Rozumiem , że dzielnie zniosła zabieg . Pewnie i nagrodę dostała. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borsaf'][B]Ina[/B], jesli to aktualne foty to dawaj na galerie na fote listopada:loveu:[/quote]
[B]borsaf [/B]- fajne są foteczki w tym miesiącu na galerii...
ale... hmm tak myślę, że może dla zgrywy i to pobojowisko wstawię:razz: :evil_lol: i jeszcze jeden powód mógły być--ten nasunął się po poście [B]swallow[/B]- można w ten sposób obalić mit - --- że erdel to taka pluszowa maskotka :cool3: :evil_lol: - ( n.t ludzie zaczynają znowu podchodzić do Vigusia i zastanawiać się czy to- to żywe..bo wygląda jak taki słodki uroczy pluszak.... to jednoznacznie oznacza że pies wymaga trymerka:evil_lol: )
[quote name='swallow']
[B]INA[/B] - fajnie to wygląda na zdjęciach, jakby takie fotki rozsyłało się potencjalnym nabywcom AT to pewnie znacznie zmniejszyłaby się populacja airedali :evil_lol:
[/quote]
................
[quote name='Wind']Ja moge tylko powiedziec, ze to super rozrywka. Uelastycznia cialo, podnosi poziomy hormonow szczescia, wzmacnia kondycyjnie i przede wszystkim daje mnostwo zadowolenia. Mamy bardzo wymagajaca nauczycielke, ktora przez cala lekcje nie spuszcza z nas wzroku i wylapuje kazde niedociagniecie :razz: I wlasnie dlatego jest tak fajnie ... rownie trudno jak na obedience :evil_lol:
W.[/quote]
Kocham taniec tańczyłam w podstawówce i w szkole średniej...
a teraz nawet dla przyjemności nie ma niestety jak i gdzie ..znowu się kłania prowincja:shake:
gdyby nie praca dawno juz bym się stąd wyniosła:angryy:

[quote name='rita60'] jestem ,mało wchodze na dogo bo jestem zmeczona,....ledwo sie wykurowałam z tamtych dolegliwosci dopadło mnie [U]zapalenie oskrzeli[/U] .[/quote]
[B]Rituś[/B] kto kogo w taki razie zaraził Ty mnie czy ja Ciebie:razz: ;) - siedzę w domu na zwolnieniu m.i na oskrzela już nie wyrabiam łykam antybiotyki i tylo piesa mi żal.... ( chciaż pogoda jest dla mnie łaskawa i nie zachęca do spacerów:diabloti: )
[B]Flaire [/B]- fajnie, że z oczkiem jest wszystko ok! tak sobie zbieram te Wasze pozytywne emocje- pozabiegowe- zbieram bo mi to będzie potrzebne w duzej ilości:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...