Jump to content
Dogomania

Stary porzucony owczarek pilnie szuka domu lub DT


LucynaCaffe

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy na forum.
Na osiedlu w Świdnicy ok 2 tygodnie temu pojawił się stary owczarek niemiecki. Pies początkowo przebywał w jednym miejscu- na trawniku obok przystanku. Za każdym razem gdy przejeżdżał samochód podnosił głowę i nasłuchiwał. Ostatnio chodzi po ogródkach, czasem nie ma go 2-3 dni ale zawsze wraca w to samo miejsce. Nikt nic nie widział ale prawdopodobnie ktoś go po prostu wyrzucił. Na razie pies śpi pod wiatą na przystanku lub przy śmietniku ale obawiam się, że komuś zacznie to przeszkadzać. Szkoda psiaka do schroniska- zapewne zostanie już tam na zawsze a pobyt tam...wiadomo...
Nie znam go i nic o nim nie wiem ale co mogę stwierdzić: pies może mieć jakieś 10 lat, nie wykazuje agresji ani lęku- przechodzą koło niego psy, z którymi co najwyżej kulturalnie się obwącha, mijają go ludzie łącznie z biegającymi dziećmi, nic go nie rusza. Pies wygląda na zadbanego- jest grubiutki, nie ma pasożytów na skórze (bez problemu dał się obejrzeć). Na razie miłe starsze panie przynoszą mu resztki z obiadu i wodę ale nie wiem jak długo tak będzie. Nikt łącznie ze mną nie ma pomysłu co z nim zrobić. Za 2 tygodnie wyprowadzam się z osiedla i pewnie już się nie dowiem jaki spotkał go los.
Moja prośba jest oczywista: Pies bardzo pilnie potrzebuje domu, choćby tymczasowego.
Znajoma powiedziała, ze z taką sprawą to tylko na dogomanię.
Liczę na Was. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaznaczam - tak Swidnica kolo Wroclawia. BYwalam tam czesto bo mam tam rodzine (nie mamy teraz kontaktu bo 20 lat tu siedze).

Zdjecie koniecznie, zalozycielka watku musi dac wiecej info - gdzie dokladnie pies jest? NIkt nie bedzie po wszystkich przystankach w Swidnicy latal i psa szukal.....

Boszeeeeeeeee, nastepna Onkowa bida na starosc wywalona jak smiec, i siedzi i czeka.... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock'].............. Miasto Swidnica ma chyba podpisana umowe z Uciechowem, najlepiej jakby tam trafil, dziewczyny zadbaja o niego a w miedzyczasie mozemy szukac DT.
Tylko jak sie skontaktowac z zalozycielka?[/QUOTE]

To by była najlepsza opcja na już!:lol:
Wysłałam PM do założycielki wątku z prośbą o kontakt telefoniczny.

Link to comment
Share on other sites

Ze Swidnicy w tej chwili chyba nie ma dziewczyny. A osiedli w tym miescie jest kilka, wiec "osiedle" nie jest zadna wskazowka.
Wrzucilam link na watku uciechowskim, wlasnie tym gdzie ewentualnie ONek by trafil po zgloszeniu przez SM. Jesli trafil do schronu, dziewczyny napisza.
Nie mam innego pomyslu na pomoc :(
Bez zalozycielki nie wiele zdzialamy.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Dziękuję za odzew:) Załączam zdjęcie.
Owczarka od jakiś 5 dni nie widziałam, ale wcześniej też tak bywało- nie było go parę dni a potem nagle się pojawiał. Podobno błąkał się na pobliskich ogródkach działkowych.
Jeśli chodzi o lokalizację- tak, to ta Świdnica k. Wałbrzycha a miejsce- Osiedle Młodych, pętla autobusowa na Prądzyńskiego. Jak tylko znajdzie się dla niego jakieś lokum, od razu pędzę go szukać.

P.s. W ogóle jestem pierwszy raz na forum i jeszcze się nie łapię;)


[IMG]http://images01.olx.pl/ui/7/25/55/1284657098_121432055_1-Zdjecia--Owczarek-niemiecki-na-osiedlu-1284657098.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...