Jump to content
Dogomania

grzywacze i grzywaczopodobne (puchate) w potrzebie!!!


Dudek

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ewanka też jestem po takiej lekturze własnie, to co zobaczyłem w psich ogłoszeniówkach poprostu mnie przeraża, ja również jestem uczulony na sierśc i wyszło to po 3 czy 4 latach jak moja miśka u nas była (przez mój profil można wejśc do jej galerii)
i nie wyobrażam sobie oddac jej bo coś tam, ok 2 razy do roku czase cześciej przez kilka miesięcy przeżywam katusze gdy moja maleńka zaczya liniec mocniej ale to nie powód żeby pozbywać się psa, który defacto jest członkiem rodziny.
Eh tylko zatłuc takich ludzi , słów brak a do tego serce się kraje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matyk']Ewanka też jestem po takiej lekturze własnie, to co zobaczyłem w psich ogłoszeniówkach poprostu mnie przeraża, ja również jestem uczulony na sierśc i wyszło to po 3 czy 4 latach jak moja miśka u nas była (przez mój profil można wejśc do jej galerii)
i nie wyobrażam sobie oddac jej bo coś tam, ok 2 razy do roku czase cześciej przez kilka miesięcy przeżywam katusze gdy moja maleńka zaczya liniec mocniej ale to nie powód żeby pozbywać się psa, który defacto jest członkiem rodziny.
Eh tylko zatłuc takich ludzi , słów brak a do tego serce się kraje[/QUOTE]Tutaj nie ma mowy o siersci;) no chyba, ze to wielorasowiec ;) Tutaj moze sie pojawic ew. alergia na slinę, pot, ...(?) Moje psy nie alergizują nikogo z 3 roznych-"dosc mocno zaawansowanych" alergikow ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matyk']PaniMysza podaj link może Ewanka lub ktoś inny się zdecyduje[/QUOTE]

[quote name='magdola']mam nadzieje, ze ewanka sie zdecyduje....
[URL]http://allegro.pl/chinski-grzywacz-naga-suczka-okazja-i1361022045.html[/URL][/QUOTE]

[quote name='Matyk']Trzymam kciuki żeby mała (już nie taka mała) znalazła nowy ciepły i kochający dom i nie trafiła do pseudo eh[/QUOTE]

... też trzymam kciuki za dobry domek dla tych biednych grzywek ............ na razie się chyba jednak na to nie zanosi :(

... nadal jest możliwość, że psiaki trafią do nas ... zrobię wszystko, by nie trafiły do pseudo !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagna78']sama bym sie zdecydowała ale ......:( [B]brak kasy[/B] na takie rozkosze.....[/QUOTE]

no właśnie ... ta cholerna kasa , wszędzie braki, u wszystkich brak ..............

.. a psiaki czekają i nie wiedzą , że ich los zależy wielokrotnie od KASY ..................... :(

Magdola kiedys poddała pomysł utworzenia "SKARPETY Z GRZYWKĄ" ......

.. może trzeba by rozważyć ten pomysł !!!

Ciekawa jestem, co o tym sądzicie ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewanka']no właśnie ... ta cholerna kasa , wszędzie braki, u wszystkich brak ..............

.. a psiaki czekają i nie wiedzą , że ich los zależy wielokrotnie od KASY ..................... :(

Magdola kiedys poddała pomysł utworzenia "SKARPETY Z GRZYWKĄ" ......

.. może trzeba by rozważyć ten pomysł !!!

Ciekawa jestem, co o tym sądzicie ???[/QUOTE]


Ze skarpetą pomysł niezły:roll: ..... można by z pseudo wyciągać .... albo z takich jak wyżej ogłoszeń odkupować, żeby nie trafiły do pseudo .... plus sterylki za to robić...

no ja to teraz zasilam szeregi bezrobotnych:-( to u mnie każda kasa ważna:shake:..... no i jeszcze moje psiury- ale im nic nie brakuje:lol:...... a kiedyś brakowało im wszystkiego...(pudlica mini- zabrana z łańcucha i mix ON(avatar)- zabrany z pod lasu w wakacje)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagna78'] ..... można by z pseudo wyciągać .... albo z takich jak wyżej ogłoszeń odkupować, żeby nie trafiły do pseudo .... plus sterylki za to robić...

[/QUOTE]odkupwac to raczej zły pomysł bo to mechanizm napędzający, ale sterylki jak najbardzej..., pmyslalam o tym jak trafilam a yorki w potrzebie- tam wlasnie take cos jest tworzone, a biorac pod uwage to, ze ostatnio coraz wiecej grzywek w schroniskach, i szukajacych domu, to taki fundusz bylby trafiony... Przykladem moze byc moja Liza, Pokerowa Zunia, czy tez Panna Frania ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']odkupwac to raczej zły pomysł bo to mechanizm napędzający, ale sterylki jak najbardzej..., pmyslalam o tym jak trafilam a yorki w potrzebie- tam wlasnie take cos jest tworzone, a biorac pod uwage to, ze ostatnio coraz wiecej grzywek w schroniskach, i szukajacych domu, to taki fundusz bylby trafiony... Przykladem moze byc moja Liza, Pokerowa Zunia, czy tez Panna Frania ;)[/QUOTE]


zgadzam sie, nie ma co kupować psów z pseudo i zostawiać u tych ludzi kasę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagna78']no zgadzam się.... bardziej mi chodziło o [B]te z allegro po 150zł[/B]....[/QUOTE]

ja nadal pertraktuję i może obejdzie się bez kasy na wykup, jedynie na transport ... pożyjemy zobaczymy :)

Przeglądałam rozne skarpetki ;) i spotkałam się z opinią, że potrzeba na miesiąc min. 1000zł, żeby to miało sens ....

proponowana składka wynosi 20/mies ... najpierw zbierają chętnych, a jak uzbiera się ten 1000zł, to dopiero ruszają z wpłatami itp.

co o tym sądzicie??? czy to ma sens???

Link to comment
Share on other sites

ale 1000 zł na miesiąc? przeciez aż tylu tych grzywek nie ma.

rozumiem, jak są skarpety na wszystkie mikrusy, czy płaskobuzie, bo tych psiaków o określonym wzroście , czy wygladzie jest dużo. ale troche nie wyobrażam sobie jak miało by byc rozdysponowane te 1000 zł miesięcznie. grzywaczy nie będzie aż tak dużo.

Link to comment
Share on other sites

dałam przykład skarpety, którą dzisiaj nawiedziłam ;)

... tu można ustalić inny pułap np. 500 czy 600 zł

niedawno sterylizowalam tymczaskę Dosię, koszt 270, a wcześniej badanie krwi itp. też troszkę kosztowało :/

trzeba też dobrze się zastanowić na co te pieniądze by szły? ... czy wyłącznie akcyjne steryki, czy również karma i wet w DT?

chyba warto uczyć się od tych, u których to juz działa od jakiegoś czasu, żeby nie wyważać otwartych drzwi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paniMysza']ja za sterylizacje płaciłam 150 zł (tę sume oddałam dziewczynie, która miała franie tymczasowo i u niej była sterylizowana, przed przekazaniem jej mi). i nadal uważam, że zabieg powinien być opłacony przez przyszły DS. tak jest wg mnie najlepiej. ale może macie inne zdanie.[/QUOTE]
oczywiście, ze tak,jednak są przypadki naglej operacji (tak było w naszym przypadku) i wtedy takie pienązki sie przydają...inny przykład to np. podróz do DT ... Czekam na opinie... Zresztą zostałby utworzony tzw. "sztab kryzysowy", który decydowalby na co beda przeznaczone pieniadze, czy dany "przypadek" sie kwalifikuje ;p

Link to comment
Share on other sites

Myszo, 150 - to jakaś wyjątowo tania sterylka , u nas (w Płocku) jest 250, ale Dosia miała usuwany guz i dwa sutki i wyszło 270zł. Taniej nie ma w naszej okolicy, nawe mój wiejski wet bierze 200, ale tu nawet badania krwi niw można zrobić, a o usg czy rtg nie ma co marzyć, a w Płocku jest wszystko na miejscu i dlatego tam sterylizowałam Dosię.

wracając do skarpety, moim zdaniem trzeba zapoznać się ze skarpetą kundelkową, yorkową, która sie tworzy i in. i troszkę się wzorować ale również dodać swoje pomysły.

bardzo jestem ciekawa, co wyniknie z pertraktacji o wyciągnięcie tych grzywek z all ... jeśli trafią do mnie, to muszę sunię strylizować możliwie szybko, bo mam jajecznego psa (avatarek) i w razie cieczki jest sajgon, przeżyłam to latem , gdy Dosia miała cieczkę. Nie wiadomo przecież kiedy znajdzie się dla niej DS, nie można czekać :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']Ja za przepukline, guz, sterylke, kamien na 3 zebach (:D) placilam ponad 500...:([/QUOTE]

... no właśnie, ceny są niestety nie do przewidzenia .... i dlatego mam trochę stracha przed wzięciem tych golasków na bdt ... bo skąd potem wytrzasnę kasę chociażby na weta, nie wspominam już o szamponach, odżywkach, kremach (nie mam tych rzeczy) no i oczywiście ... modnych ubrankach ;) :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewanka']Myszo, 150 - to jakaś wyjątowo tania sterylka , u nas (w Płocku) jest 250, ale Dosia miała usuwany guz i dwa sutki i wyszło 270zł. Taniej nie ma w naszej okolicy, nawe mój wiejski wet bierze 200, ale tu nawet badania krwi niw można zrobić, a o usg czy rtg nie ma co marzyć, a w Płocku jest wszystko na miejscu i dlatego tam sterylizowałam Dosię.[/QUOTE]

W Białymstoku w powiatowej weterynarii sterylka kosztuje ok. 150-200zł dla grzywka. Za kastrację kota płaci się tylko 70zł. Za świnkę morską płaciłam 40zł. Moja mama ostatnio woziła tam swoją 10kg pudlicę na usunięcie z okolic sutka skamieliny po ciąży urojonej i zapłaciła 180zł. Koszt zależy od wagi psa i głównie od ilości narkozy, którą trzeba podać. W gminie rodziców organizowane są też akcje całkowicie darmowej sterylizacji z okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym, poza akcją sterylki też są tanie, nie pamiętam w tej chwili ile, ale taniej niż w Białymstoku. Można więc znaleźć tanie sterylki... Szkoda, że nie wszędzie...

Link to comment
Share on other sites

No to faktycznie, u nas zawsze podają cenę od do.
Jak ostatnio naszego kota operowaliśmy na entropium z rozszerzaniem szczeliny oka powiedziano nam, że będzie koszt od 150 do 200zł (w sumie chyba prawie każdy zabieg u nich tyle kosztuje). Po zabiegu wet pytał na jaką cenę się umówiliśmy (czyli widocznie cena podlegała negocjacji). Ja do niego, że od 150 do 200zł. I policzył 150 - razem z antybiotykami na następny tydzień i ze zdjęciem szwów. Wydaje mi się, że to niedrogo. Ale widać, wszystko zależy od weta.

U Zuzy mojej mamy podejrzewano raka sutka (miała duży guz, wiek 9 lat, po sterylizacji) i za wycięcie guza miało być właśnie 150-200zł. Okazało się na szczęście, że to tylko skamielina, którą usunęli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...