Jump to content
Dogomania

Pomogę w ogłaszaniu bezdomnych zwierząt :) 77 stron adopcyjnych!


nadinne18

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie kurde nie wiem czy dam radę. Miałam nadzieję, że dam, ale po tym co usłyszałam dzisiaj w szkole... Dopiero o tej porze wróciłam z fakultetów, nie wiem gdzie znajdę czas na to wszystko... Dobija mnie jeszcze fakt, że... Strasznie dużo roboty przy tych ogłoszeniach, a nie zawsze przynosi to oczekiwane rezultaty, bo ktoś kto w tym nie siedzi nie wchodzi na strony adopcyjne, a chyba chodzi o to, żeby nakłonić do adopcji osoby spoza grona ich miłośników, tak myślę. Mam pewien pomysł jak temu zaradzić, ale potrzebowałabym chociaż jedną osobę z każdego schroniska w Polsce, która zbojkotowałaby kilku, kilkunastu wolontariuszy i pomogła mi w projekcie.

[B]Giselle4 [/B]w dalszym ciągu można zaglądać do Waszego schroniska w soboty? Źle Cię oceniłam, przepraszam, jestem jeszcze młoda i zdarza mi się popełniać błędy. Teraz wiem, że jako jedna z nielicznych troszczysz się o psiaki w schronie. Z chęcią bym wpadła, tylko musisz mi dać coś konkretnego do roboty.

Link to comment
Share on other sites

Pomyślałam, że dobrze by było uruchomić forum dla schronisk z całej Polski, bo dogomania niekoniecznie kojarzy mi się z pomocą, fakt, jest tu o niej mowa, ale o kotach już np niewielka. Pytałam kiedyś zupełnie obce osoby o to czy odwiedzają portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu zwierzaka i odpowiedzi były negatywne. Jeśli ktoś da im w łapkę ulotkę z adresem strony jest już większa szansa, a jeśli portal ich zaciekawi - tym bardziej. Dlatego proponowałabym coś w tym stylu:

[url]http://www.natropiefilana**********/[/url]

Każde schronisko prowadziłoby swój jeden wątek, gdzie umieszczałaby w każdym poście po 1 zwierzaczku podając poniższe dane:
[B][B]płeć:[/B]
[B]wiek:[/B]
[B]rasa:[/B]
boks:
numer:
[B]miasto:[/B]
[B]sterylizacja:[/B]
[B]szczepienia:[/B]
[B]odrobaczenie:[/B]
kontakt:[/B]
[B]zdjęcie:

[/B]I naprawdę nic więcej! Wymyślanie kwiecistych opisów jest trudnym, żmudnym zajęciem, a i tak większość przyszłych właścicieli patrzy na pyszczek na zdjęciu. Wiem po sobie. W ostateczności zapytałabym o jego historię gdybym była zainteresowana, to mogę zrobić zawsze. Do tego proponowałabym wykonanie niewielkich ulotek, które wolontariusze podrzucaliby pod drzwi, myślę, że... No mniejsza z tym, warto spróbować moim zdaniem. Mogłabym prowadzić forum, ale na nic innego naprawdę nie starczy mi czasu, już rok temu przez takie akcje miałam problemy.

Link to comment
Share on other sites

Założę wątek w dziale wolontariusze poszukiwani, bo z tymi mailami do zarządu różnie bywa, czasami odpisują nawet po roku, więc to się mija z celem. [B]kagome19 [/B]dzięki, że rozumiesz :* Bo te ogłoszenia to naprawdę, nie znam tych piesków, nie chcę zmyślać, te opisy się nie mieszczą ech, wolałabym prowadzić takie forum, a z sukcesów wszyscy byliby dumni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nadinne18'] Pytałam kiedyś zupełnie obce osoby o to czy odwiedzają portale ogłoszeniowe w poszukiwaniu zwierzaka i odpowiedzi były negatywne. [/QUOTE]
Dlatego ogłaszamy zwierzaki także, a może przede wszystkim, na portalach ogólnych: allegro, ojej, gumtree, kupsprzedaj itd.


[quote name='nadinne18']Dlatego proponowałabym coś w tym stylu:

[URL]http://www.natropiefilana**********/[/URL]

Każde schronisko prowadziłoby swój jeden wątek, gdzie umieszczałaby w każdym poście po 1 zwierzaczku podając poniższe dane:
[B][B]płeć:[/B]
[B]wiek:[/B]
[B]rasa:[/B]
boks:
numer:
[B]miasto:[/B]
[B]sterylizacja:[/B]
[B]szczepienia:[/B]
[B]odrobaczenie:[/B]
kontakt:[/B]
[B]zdjęcie: [/B][/QUOTE]
A w czym to forum byłoby lepsze od tych portali adopcyjnych, które już istnieją?
Np. adopcje.org, gdzie każdy wolontariusz i każde chętne do współpracy schronisko może dodawać psy właśnie wg. tego typu schematu, a każde zwierzę ma własne ogłoszenie - ogłoszenia można przeglądać nie tylko wg. województw, ale także miast i wg gatunku zwierzęcia.

Piszesz "jeśli ktoś da im w łapkę ulotkę z adresem strony jest już większa szansa, a jeśli portal ich zaciekawi - tym bardziej." Kto ma dawać ludziom te ulotki? I w takim razie dlaczego nie dawać ulotek innego portalu ogłoszeniowego, jakiegoś, który nie wymaga zakładania go od zera.

Jeśli Twój pomysł się przyjmie, to będzie po prostu kolejnym portalem adopcyjnym do umieszczania ogłoszeń.

Szkoda, że odchodzisz od pomysłu pomagania w ogłoszeniach, nawet jeśli nie byłoby to 77 stron ogłoszeniowych, tylko 10-20 najpopularniejszych, to byłaby to ogromna pomoc dla zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

nadinne18, z tym zakładaniem nowego forum to APSA ma rację. A po drugie prowadzenie spraw związanych z takim forum też wymaga dużo czasu.

[quote name='APSA']Szkoda, że odchodzisz od pomysłu pomagania w ogłoszeniach, nawet jeśli nie byłoby to 77 stron ogłoszeniowych, tylko 10-20 najpopularniejszych, to byłaby to ogromna pomoc dla zwierzaków. [/QUOTE]

20 najpopularniejszych stron, jak pisze APSA, to jest jakieś rozwiązanie, ale może zamiast przyjmować wszystkie zwierzaki z Dogomanii bez końca lepiej zaznaczyć, że zrobisz ogłoszenia tylko dziesięciu pierwszym zgłoszonym zwierzakom. A gdy już to zrealizujesz, możesz założyć nowy wątek i znowu tylko dla 10 pierwszych zwierzaków. A potem kolejny i kolejny.

Tak, czy owak pomysł z tymi 77ogłoszeniami miałaś świetny, w ten sposób naprawdę możesz pomóc zwierzakom.:fadein:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nadinne18']No właśnie kurde nie wiem czy dam radę. Miałam nadzieję, że dam, ale po tym co usłyszałam dzisiaj w szkole... Dopiero o tej porze wróciłam z fakultetów, nie wiem gdzie znajdę czas na to wszystko... Dobija mnie jeszcze fakt, że... Strasznie dużo roboty przy tych ogłoszeniach, a nie zawsze przynosi to oczekiwane rezultaty, bo ktoś kto w tym nie siedzi nie wchodzi na strony adopcyjne, a chyba chodzi o to, żeby nakłonić do adopcji osoby spoza grona ich miłośników, tak myślę. Mam pewien pomysł jak temu zaradzić, ale potrzebowałabym chociaż jedną osobę z każdego schroniska w Polsce, która zbojkotowałaby kilku, kilkunastu wolontariuszy i pomogła mi w projekcie.

[B]Giselle4 [/B]w dalszym ciągu można zaglądać do Waszego schroniska w soboty? Źle Cię oceniłam, przepraszam, jestem jeszcze młoda i zdarza mi się popełniać błędy. Teraz wiem, że jako jedna z nielicznych troszczysz się o psiaki w schronie. Z chęcią bym wpadła, tylko musisz mi dać coś konkretnego do roboty.[/QUOTE]
zawsze mozesz
ja sie nie obrazam jezeli chodzi o psiaki
dume chowam głeboko
a mylic sie jest rzecza ludzka
a psią wybaczac...tak pieknie napisala fiorsteinbock....
zawsze nasza pomoc jest im potrzebna

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na bazarek ogłoszeniowy. Zbieramy pieniądze aby Uratować Dinusia przed uśpieniem :placz:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/192851-Bazarek-og%C5%82oszeniowy-dla-Dinusia-%28zbieramy-na-hotel-grozi-mu-u%C5%9Bpienie!%29[/url].

Oto Dino vel Spajki:
[IMG]http://img194.imageshack.us/img194/1936/dsc06032r.jpg[/IMG]

Jeśli ktoś jest chętny serdecznie zapraszam! :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilawa']To ja bardzo proszę o ogłoszenia dla[B] rottweilera Florka[/B]. Dzięki wielkie za pomoc!

[SIZE=3]Florek jest [B]10 letnim[/B] mixem rottweilera. Tak jak wiele innych starszych psów, [B]niechciany, zapomniany, niekochany[/B] skończył [B]w schroniskowej klatce[/B]... To zupełnie niezrozumiałe, ponieważ [B]Florek jest psem idealnym, nie sprawia żadnych kłopotów[/B]. Wystarczy mu kąt do spania, miska z jedzeniem i piciem - o nic więcej nie prosi. [B]Chce być tylko kochany, znaleźć miejsce w Twoim sercu[/B]. [B]Uwielbia gdy się go przytula, głaszcze[/B]. Lubi wychodzić na spacery. Jest [B]doskonale ułożonym [/B]psiakiem, [B]nie ciągnie na smyczy[/B], jest [B]spokojny i opanowany[/B]. [B]Nie ma w nim nawet cienia agresji[/B] - on nie potrafi warczeć, nie potrafi szczekać ani się złościć.
[B][U]Uwielbia dzieci[/U][/B] - mógłby nawet być ich opiekunką. Dziecko spokojnie może z nim iść na spacer, a Ty masz pewność, że nie przewróci go, nie ugryzie, niczego mu nie zrobi. Florek [B]nie ma skłonności do ucieczek[/B], można puścić go luzem nawet przy otwartej bramie – [B]pilnuje się człowieka[/B]. W stosunku [B]do innych psów nie wykazuje agresji[/B], nie odpowiada na ich zaczepki.[/SIZE]

Zdjęcia:

[IMG]http://a.imageshack.us/img85/6452/dsc1336small.jpg[/IMG]

[IMG]http://a.imageshack.us/img814/2433/dsc1339small.jpg[/IMG]

[IMG]http://a.imageshack.us/img829/4141/dsc1343small.jpg[/IMG]

Kontakt:

Grażyna - tel. 664-315-852
mail: [email][email protected][/email]

Nie musi być na 77 portalach, nawet jak będzie trochę mniej to będę wdzięczna!
Jak już się z ogłoszeniami uporasz to daj znać. :)[/QUOTE]
[B]Florus nas opuscił:(
[*][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[CENTER][SIZE=3][B]Owca umiera! Ma guza mózgu, padaczkę, oślepł... Czy jest jeszcze szansa, by ten wspaniały pies zaznał w swoim życiu odrobinę szczęścia? [IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG][/B][/SIZE]
[/CENTER]

[CENTER] [B]Proszę, zajrzyjcie na jego wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/119443[/url][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...