Jump to content
Dogomania

Gammolen


Just-tea

Recommended Posts

ja tez nie sadze, ze mozna przedawkowac...ale czy tam nie ma tez jakis witamin? cos mi swita...i na opakowaniu pisze, zeby podawac z zalecenia lek. wet. Jak nie ma teraz pies problemow to po co podawac? Na wszelki wypadek chyba nie ma sensu, bo moze karma wystarcza.
Ja kupilam na probe opakowanie, podaje od jakies 10 dni i juz widze lekka poprawe, siersc stala sie mila w dotyku. Mam nadzieje, ze to przez gammolen i nam pomoze :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gammolen podaje się 1 kapsułka na 5 kg psa.Bez względu na wielkość psa. O przedawkowaniu nie słyszałam - to jest właściwie zagęszczony olej lniany więc pies musiałby zjeść całe opakowanie i pewno wtedy dostałby sra...ki. Pytacie o witaminy - są (jako że to olej) A,E,D,K ale w takich ilościach że... patrz wyżej. Preparat wypróbowałam i rzeczywiście jest świetny we wszystkich przypadkach gdy marny włos nie jest spowodowany żadnymi choróbskami (np. pasożyty, uczulenia, endokrynolog.- choć i wtedy daje maleńką poprawę.) Ważne jest tylko by stosować cierpliwie te dwa miesiące min. bo początkowo efektu nie widać - włos musi miec czas na odbudowanie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam pytanko od którego momentu życia można podawać gammolen,bo mój Tofffi ma 14 mc i strasznie przesuszoną sierść(jemu to pewnie można) ale mam jeszce jedną grzywaczkę też pp i ona ma prawie 12tyg. i czy jej też mogę dawać?A jak tak to ile bo ona waży2,5kg,czyli pół kapsułki czy 1 co drugi dzień.A Toffi ma 7kg ale ma sierść w bardzo złej kondycji to mogę mu dawać na razie dwie tabletki a potem jedną czy jak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']Mam pytanko od którego momentu życia można podawać gammolen,bo mój Tofffi ma 14 mc i strasznie przesuszoną sierść(jemu to pewnie można) ale mam jeszce jedną grzywaczkę też pp i ona ma prawie 12tyg. i czy jej też mogę dawać?A jak tak to ile bo ona waży2,5kg,czyli pół kapsułki czy 1 co drugi dzień.A Toffi ma 7kg ale ma sierść w bardzo złej kondycji to mogę mu dawać na razie dwie tabletki a potem jedną czy jak?[/QUOTE]
Ja na Twoim miejscu podawalabym Toffiemu 1 dziennie a grzywaczce 1 co drugi dzien.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']A w jakiej Gammolen jest formie? Czy to kapsułki do połknięcia, czy pies może to rozgryźć? Od jakiego wieku można już podawać?[/QUOTE]
Tu znajdziesz informacje: [url]http://www.tymofarm.pl/gammolen.php?id=1[/url]
To sa przezroczyste zoltawe kapsulki, wypelnione oleistym plynem. Mojemu psu musze je przemycac (w miesie lub masle), bo inaczej ich nie tknie. ale on jest z tych wybrednych ;)

Link to comment
Share on other sites

Tego typu tabletek nie powinno sie wyciskac, po to jest ta kapsulka, zeby z nia podawac. Jak dasz psu do karmy nie wierze, ze wyczuje i nie ruszy. Nie mowie o psach ktore sa wybredne, ale moja Aza nawet nie widzi ze ma cos innego w karmie - kapsulki sa praktycznie bez zapachu. Gorzej jak pies maly...ale ogolnie nie powinno sie wyciskac - to napewno.

Link to comment
Share on other sites

Ja buldożce podaję w żarełku gotowanym (ona zje wszystko co tam się znajduje :evil_lol:).A małemu obtaczam w serku almette i też problemu nie ma.Niby oni tam piszą,że mozna wyciskać...ale z drugiej strony też piszą,że:
"Jedynie forma kapsulki zapobiega utlenianiu niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych i zapewnia działanie substancji aktywnych."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek']"Jedynie forma kapsulki zapobiega utlenianiu niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych i zapewnia działanie substancji aktywnych."[/quote]

wlasnie o to mi chodzilo - po to jest kapsulka, zeby razem z nia dawac. Tak jak w lekach dla ludzi. Nie ma potrzeby - nie kombinujmy ;) A jak jest problem, to jest wiele innych preparatow/witamin bardzo dobrych na siersc w formie plynu

Link to comment
Share on other sites

Cytuję:


"BIOWET PetLine [B]Kerabol[/B] dla psów i kotów 20ml

Właściwości:

Biotyna należy do rozpuszczalnych w wodzie witamin z grupy B. Niedobór tej witaminy powoduje u zwierząt zapalenie skóry, wypadanie sierści, zaburzenia pigmentacji włosa u psa. Biotyna wywiera wpływ na czynności gruczołów łojowych, które przy jej niedoborze produkują wprawdzie więcej wydzieliny, jednakże różniącej się swym składem od normalnej. Dochodzi wówczas do tworzenia się łusek, a następnie do wysychania skóry.
Cynk wchodzi w skład ponad 200 enzymów i białek, jest niezbędny do funkcjonowania każdej komórki organizmu. Najwięcej zawierają go tkanki zewnętrzne: skóra i włosy. Niedobór u psa objawia się m.in. zmianami skórnymi - zrogowacenia, wypadanie sierści, utrata pigmentu. Zwierzęta żywione dietą pozbawioną cynku rosną wolniej i występują u nich zaburzenia w rozwoju owłosienia. Szczególnie rasy długowłose mogą mieć wydłużony okres wzrostu włosa. Karma uzupełniona cynkiem ma pozytywny wpływ na zachwiany metabolizm skóry i szybko usuwa objawy niedoboru.
Preparat dzięki połączeniu tych składników zapewnia:
- błyszczącą, gęstą i mocno osadzoną sierść,
- krótki okres linienia,
- gładką, elastyczną skórę,
- poprawioną pigmentację,
- zdrowe poduszki i pazury.


Wskazania:
Wypadanie włosów, krucha, matowa sierść. Schorzenia skóry takie, jak: stany zapalne i egzemy. Biotyna również u zdrowych zwierząt poprawia jakość włosa, sierść staje się bardziej wytrzymała, przybiera wyraźniejszą barwę i połysk. Zwierzętom wystawowym zaleca się często wyższe dawki biotyny. Widoczna poprawa jakości skóry i sierści u zdrowych zwierząt pojawia się po 3-5 tygodniowej kuracji.

Skład:
1 kg produktu zawiera:
Biotyna 1 500 000 ug
Cynk 11 500 mg

Dawkowanie:
1 kropla (0,02 ml) / kg m.c./dzień"

Swrgo czasu dawałam poprzedniemu psu, ale bardzo mu nie smakowało- więc przestałam :roll: .

Co do wyciskania- jasne, że jak sie da "normalnie" podać to super- jeszcze nie próbowałam, ale z drugiej strony z tym ulatnianiem to raczej chodzi o przechowywanie - to samo w oleju, nawet w super szczelnej butelce, po otwarciu jej zaczyna sie utleniać- opakowanie gdzie środek jest w formie kapsułek, jest dużo trwalsze. Natomiast średnio wierzę, że po przekłuciu i wyciśnięciu na chrupkę, ulotni mi się wszysto pieronem :p .
Ale tak jak mówię- najpierw spróbuję tradycyjnie.

Link to comment
Share on other sites

Ja dawałam i nie wiem po co. To lekka przesada była moim zdaniem a i jakiegoś piorunującego działania nie miało. Kerabol sam chyba działał lepiej - ogólnie działał. Natomiast co za dużo to nie zdrowo, a pies po dodaniu Gammolenu zaczął inaczej pachnieć, tak tłusto.
Jak się daje psu naprawdę dobrą karmę (ja daje Hill's z jagnięciną np.) to lepiej dawać sam Kerabol w zmniejszonej dawce. Gammolen + Omega 3 i 6 w karmie zaburza bilans tych składników, bo Gammolen je także zawiera.
Zdaża się że zdrowy pies na dobrej karmie z Kerabolem i Gammolenem lub olejami innej maści powoduje dopiero łojotok i problemy skóne.

Link to comment
Share on other sites

To na pewno sprawa indywidualna u kazdego psa. A ja majac psa krotkowlosego na pewno mam w tej kwestii mniejsze potrzeby a co za tym idzie mniejsze doswiadczenie. Karmie psa wysokojakosciowa karma (Vet Concept) a w sezonie linienia wspomagam sie Gammolenem i siersc psa jest super, nie wypada, jest piekna i blyszczaca.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że potrzebne jest wyjaśnienie. Pies karmiony dużymi nawet dawkami NNKW ( np Gammolen) nie dostanie łojotoku. Przemiana karmy w organiźmie psa nie przebiega tak prosto: dużo tłuszczu w karmie= nadmiar wychodzi przez skórę:eviltong:. Najwyżej przesadzenie z tłuszczem skończy się sra..ką. Natomiast zbyt duża porcja cynku i biotyny nie jest do końca obojętna dla psa. Generalnie trudno jest skutecznie psu zaszkodzić produktami naturalnymi (tran, siemię, oleje itp) nawet w dużych dawkach. Przeciwnie -wszelkie zestawy mineralne , witaminy syntetyzowane i inne sztuczne cuda mogą zrobić spore szkody bo dawki poszczególnych składników mogą się sumować i organizm nie potrafi się bronić przed przyswojeniem ich nadmiaru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks'] -wszelkie zestawy mineralne , witaminy syntetyzowane i inne sztuczne cuda mogą zrobić spore szkody bo dawki poszczególnych składników mogą się sumować i organizm nie potrafi się bronić przed przyswojeniem ich nadmiaru.[/quote]
Kerabol wg instrukcji powinno sie podawać w dawce 1 kropla/kg psa dziennie. Weci których pytałam, jednogłosnie stwierdzili ze dla zdrowego psa to zdecydowanie za dużo. Powiedzieli ze zupełnie wystarczy jak dwa razy tygodniowo dam psom po 10 kropel.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie zgodzę się, że co za dużo to niezdrowo. Przeważnie dawki zalecane na opakowaniach są zawyżone, aby właściciele psów szybciej musieli kupić następne. Ja na początku podawałam swojej Mili zalecaną dawkę OMEGANU. Jednak później wyśmiał mnie wet i zaczęłam dawać bardzo oszczędnie, tzn. 1 łyżeczkę do karmy. Efekty takie same, czyli super, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać??:razz: No i na prawdę radzę uważać z jakimś łączeniem różnych produktów. Można zrobić dużo krzywdy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...